Lidové léky na růst vousů: přehled nejúčinnějších

Dlouho uplynulo v těch dnech, kdy čistě oholený obličej byl znakem péče o muže. V dnešní době je stále více populární lehký brutální neoholený nebo elegantní vous.

Ale ne vždy rychlost růstu a hustota vegetace umožňuje dosáhnout žádoucího výsledku a namísto mužských štětin vzniká nerovnoměrný sestup, který přináší jen zklamání. V tomto případě byste měli věnovat pozornost lidovým prostředkům pro růst vousů a pak se sny o luxusním vousu stanou skutečností.

Příčiny pomalého růstu vlasových vlasů

Proč stačí, aby někteří muži několik dní nebrali holicí strojek do rukou, a už mají krásné strniště, které umírá ženská srdce obdivem. A jiní, bez ohledu na to, jak moc se snaží, ale na tváři rostou jen tenké chlupy, jejichž vzhled se ani vzdáleně nepodobá tomu, co bych chtěl obdržet. Co způsobuje, že vousy rostou hladce a hustě? Existuje několik takových faktorů:

 • věkové důvody . Je možné, že za pár letkdyž puberta skončí, problém bude vyřešen sám;
 • dědičná predispozice .Pokud jsou tekuté vlasy na obličeji pozorovány u blízkých příbuzných, pak bychom neměli očekávat růst tlustého strniště;
 • hormonální poruchy .Testosteron je zodpovědný za sekundární mužské symptomy, a jestliže hormon není produkován dost, toto vede k oslabení růstu vousů;
 • obezita .Bylo pozorováno, že u obézních mužů roste vlasové vlasy pomalu a vzácně;
 • Výživové chyby .Predilekce smažených a tukových jídel v kombinaci s nedostatkem vitamínů způsobuje poruchu metabolických procesů a pomalejší růst vlasů;
 • závislost na alkoholu a nikotinu .Škodlivé návyky narušují krevní oběh a výživu vlasových folikulů, které nemohou ovlivnit hustotu vlasů;
 • nedostatečná péče o pokožku obličeje .Žárovky umírají v důsledku ucpání potních a mazových žláz mrtvých kožních buněk;
 • ​​
 • závod .Muži daleko od všech národností se mohou chlubit hojností vlasů;
 • Fyzická a psychická únava .Dlouhodobý stres vede nejen ke zhoršení zdraví, ale také ke škodě růstu štětin;
 • zánětlivá onemocněnívnitřních orgánů nebo zhoubných novotvarů;
 • chyby v holicí technice .Časté a významné poškození vlasových folikulů přispívá k smrtižárovky.

Můžete se snažit stimulovat růst vlasových folikulů doma pomocí populárních receptů, ale bez integrovaného přístupu k řešení problému nebude možné dosáhnout významných změn. Ani ten nejlepší nástroj nepomůže pěstovat husté a krásné strniště, pokud nepřehodnotíte svou stravu a nezbavíte se špatných návyků.

Pouze odstraněním všech negativních faktorů můžeme očekávat výsledky z používání populárních prostředků nápravy.
Recepty na masky a masti budou účinné, pokud oslabení růstu vlasů není způsobeno hormonálním narušením nebo interními patologiemi. V tomto případě se musíte poradit s lékařem a vyléčit základní příčinu.

Účinné lidové prostředky

Popularita lidových metod zaměřených na posílení vlasových folikulů a stimulující růst vlasů je dána obrovským výběrem účinných receptů, stejně jako přirozeností a dostupností složek. Ačkoli metody vyžadují dlouhodobé použití, jsou zcela bezpečné pro zdraví. Jedinou výjimkou může být zvýšená citlivost na složky kompozice.

Důležité!Před použitím nového nástroje musíte testovat na alergie. Na vnitřní povrch loktu naneste kapku připravené směsi a po 12 hodinách vyhodnoťte reakci kůže. Pokud je zarudnutí a svědění, pak je to znamení alergie a je zakázáno aplikovat takovou masku na obličej.

pěstovat vousy s lidovými prostředky?

Tukové mýdlo pro vousy

Nejjednodušší metodou je použití dehtového mýdla pro růst vousů.V tomto případě není nutné vyrábět složité směsi a udržet masku na obličeji dlouhou dobu.Stačí natřít ruce dehtovým mýdlem a namazat pěnu na obličej.Po 10 minutách důkladně opláchněte.Tento postup můžete opakovat každý druhý den.Je třeba mít na paměti, že mýdlo nelze používat se suchou pokožkou.

Maska s cibulí a česnekem

Česneková a cibulová šťáva aktivně ovlivňuje vlasové folikuly, urychluje růst vlasů, ale zůstává na kůžiintenzivní zvláštní vůně, takže tato maska ​​je vhodná pouze pro ty muže, kteří nevěnují pozornost těmto maličkostem, aby dosáhli svého cíle.Kromě toho, pokud si otřete kůži směsí jablečného octa a vody, vůně bude méně výrazná.

Nakrájejte polovinu oloupané cibule a tři stroužky česneku do kejdy a rozložte ji na tvář a bradu silnou vrstvou.Hmotu uchovávejte nejméně hodinu, pak odstraňte zbytky ubrousku a opláchněte kůži teplou vodou.Opakujte postup dvakrát týdně.

Pokud je cítit silný pocit pálení, měla by být maska ​​okamžitě odstraněna, aby se zabránilo vzniku podráždění na obličeji.

Další verze masky česneku.Vytlačte šťávu ze tří stroužků česneku a promíchejte s žloutkem a lžící medu.Přidejte velkou lžičku šťávy z aloe a rozložte ji na tváře a bradu.Po půl hodině odstraňte zbytky ubrousku aumyj si obličej

Hořčičná maska ​​

Maska hořčice může způsobit vážné hoření, proto by měla být používána s opatrností, aby se zabránilo popáleninám.

Suchá hořčice zředěná kefírem do kašovitého stavu, přidejte med a naneste na kůži. Pokud je to možné, udržujte masku alespoň hodinu, s intenzivním hořením můžete smýt směs dříve.

Aplikace přípravku dvakrát týdně pomůže zlepšit průtok krve do vlasových folikulů, což urychlí růst vlasů.

tinktura z pepře

tinktura z pepře se také týká činidel, která zlepšují průtok krve do vlasových folikulů. Tinktura by měla být používána s velkou opatrností, aby nedocházelo k pronikání tekutiny na sliznice úst a očí. V čisté formě je lepší lék nepoužívat, aby nedošlo k popáleninám. Pro husté vousy dost připravit masku s přidáním tinktury.

Medu, tinkturu a lopatkový olej smíchejte ve stejném podílu. Přidejte lžičku brandy a žloutku. Rozprostřete se po tvářích a bradě a omývejte za hodinu.

Ricinový a lopuchový olej

Castorový olej a lopuchový olej byl vždy považován za nejúčinnější způsob, jak posílit vlasové folikuly a stimulovat růst vlasů. Kombinujte obě drogy ve stejném podílu a zahřejte ve vodní lázni do teplého stavu. Navlhčete kus gázy ve směsi a naneste na dušenou pleť. Zakryjte gázu filmem nebo papírem pro obklady a zahřejte topručník.Kompresi udržujte co nejdéle, ale ne méně než hodinu.V budoucnu dobře umyjte horkou mýdlovou vodou.

Maska s eukalyptem

Nakupujte esenciální olej z eukalyptu v lékárně.Smíchejte čajovou lžičku etheru s lžičkou vody a aplikujte na kůži tváří a brady.O hodinu později opláchněte teplou vodou.Opakujte dvakrát týdně.

Eukalyptový olej pokožku příjemně ochlazuje a díky svému zápachu zklidňuje nervový systém, takže tento lék je nejen prospěšný pro kůži, ale také pomáhá zmírnit stres a únavu po náročném pracovním dni.

Skořice s citronem

Šťáva se z poloviny citronu.Mělo by to být 50 ml.Nalijte 20 g skořice a dobře promíchejte.Směs naneste na kůži a po 20 minutách opláchněte zbytky masky teplou vodou.

Jojobový olej

Jojobový olej změkčuje pokožku obličeje a stimuluje růst vlasů, pokud dvakrát nebo třikrát promazáváte oblast brady a tváří.za týden.Stačí jen pár kapek a po půl hodině zbytek zbít ubrouskem.

Maska na koňak

Koňak zahřívá kůži a zvyšuje průtok krve, vitamín E a lopuch vyživuje vlasové folikuly a stimuluje růst štětin.

Chcete-li masku, smíchejte 1 lžičku.Koňak, 1 polévková lžíce.Jáolej a 5-6 kapek tekutého vitamínu E. Nalijte na pokožku obličeje a po 40 minutách odstraňte zbytky studené vody.

Masti nikotinu

Další účinná metoda jepoužití kyseliny nikotinové. Budete potřebovat pár ampulí drogy, med a velkou lžičku aloe šťávy. Vše je důkladně promícháno a aplikováno ve formě masky na očištěnou pokožku. Po 30-40 minutách odstraňte zbytek ubrouskem a omyjte teplou vodou.

I přes veškerou účinnost lidových prostředků by se nemělo očekávat, že vousy začnou růst rychleji a silněji po dvou nebo třech aplikacích masky. Budeme muset být trpěliví a používat formulace dvakrát týdně po dobu nejméně tří měsíců. V budoucnu je třeba si pár měsíců odpočinout a opakovat.

Současně byste se měli pravidelně starat o pokožku obličeje, používat čisticí vody, křoviny a zvláčňující krémy. To pomůže odstranit mrtvé částice epitelu a vyčistit póry před kontaminací.

Trochu tvrdohlavost a trpělivost a pěstované štětiny jistě potěší její hustotu.