Která kravata se vejde pod bílou košili a oblek?

Dnes, úzkostlivě a zodpovědně vyzvednout oblečení a doplňky nejen ženy, ale také zástupci silnější sex. Stylisté obecně věří, že ve vzhledu je první dojem, a proto jsou vyřešeny mnohé životní problémy. Proto by v šatníku každého muže mělo být standardní obchodní oblečení - oblek, košile a kravata, které harmonicky ladí.

Klasický styl přijímá oděvy ve světle, pastelových barvách nebo v černé barvě. Proto se nejčastěji člověk zajímá o jakou barvu a jaký tisk si vybere kravatu na bílou košili. Stylisté zdůrazňují, že volba kravaty hraje důležitou roli nejen v barvě a struktuře košile, ale také v obleku, který je jim přizpůsoben. Ideální volba kravaty je ta, která se bude překrývat s košili i oblekem.

Barva a kravata (tabulka)

Pravidla pro výběr kravaty na košili a obleku jsou zajímavá nejen pro dnešní muže, protože tento doplněk má jako dárek nebývalou popularitu. Proto stylisté dávají cenné rady, jak spojit kravatu s bílou košili a různými variantami kostýmů. Nejpoužívanější odstíny kostýmů budou popsány v tabulce níže.

Oblek Kravata
Černý oblek Pokud si člověk vybere kravatu pro černý oblek a bílou košili, která je považována za zlatý standard pro klasiku mužů, kravata může být naprosto libovolná. Pokud je košile jiných barev, měl by být stín kravaty v souladu s nimi.
Bílý oblek Pokud člověk neví, co má nosit s letními variantami kostýmu, které jsou obvykle bílé nebo světlé odstíny, stylisté doporučují zastínění světlými kravaty. Může to být červené a vínové, fialové a modré příslušenství. Pro přísnou verzi je vhodnější bílá a šedá kravata.
Modrý oblek Harmonizovat kravatu pod bílou košili a modrý oblek je stejně snadné jako u předchozích verzí. Příslušenství podobných odstínů modré barvy bude harmonicky zapadat, řekněme i modrou kravatu pro modrý oblek a bílou košili. Pro jasný obraz kravaty, můžete si vzít růžové, červené, vínové, hnědé, žluté a šedé.
Béžový oblek Béžová barva je také letní verze, která může být zastíněna světlými kravaty. Z povolených odstínů se bílá a šedá vyznačují přísným stylem, červené, vínové a fialové pro neformální verzi. Také příslušenství modrého odstínu harmonicky zapadne.
Hnědý oblek Brown je ve věcech kombinace velmi náladový a rozmarný. Stylisté nedoporučují riskovat s jasnými a kontrastními tóny a vybrat si kravaty v těsné hnědé barvěpalety To může být žlutá, zlatá, oranžová barva, a pro jasný obraz můžete mít červené nebo vínové příslušenství.
Šedý oblek Šedý oblek je klasikou, kterou preferují muži s pevným věkem. Je mnohem snazší vidět vizuálně než černá nebo bílá verze. Kravata pro bílou košili a šedý oblek může být šedá, ale pár tónů je bohatší, stejně jako fialová, broskvová, máta, černá nebo tmavě modrá.

Vzory na obleku a kravatě, jak správně zvolit?

Ve věcech kombinace vzorů a potisků je kravata volena spíše jako vzor na košili, i když malý potisk se může překrýt s kalhotami. Existuje několik zlatých pravidel, z nichž není vhodné odchýlit se, a to:

  • Pánský oděv se skládá ze 3 položek - obleku, košile a kravaty;
  • výkresy a tisky jsou povoleny pouze na dvou ze tří položek;
  • nejčastěji s tisky zdobí košili a kravatu;
  • při výběru téhož výtisku by měl být vzor na jednom předmětu větší, obvykle na kravatu;
  • pokud je na dvou kusech zařízení pruh, měl by mít různou orientaci;
  • Pokud se předpokládá, že vzor a textura jsou na kalhotách a kravatě, košile by měla být pevná;
  • při kombinování buněk na kravatu by tento vzor měl být větší;
  • při kombinaci různých výtisků, ať už je to hrach, klec, pásek atd., By měly být výkresy stejné velikosti.

V ideálním případě, pokudmužská kravata bude stejného odstínu jako oblek nebo jen kalhoty. Co se týče zbytku, stojí za to dodržovat pouze pokyny dané stylisty, aby nedošlo k přetížení vizuálního obrazu, ale aby se zdůraznila jejich originalita a smysl pro chuť.

Nejoblíbenější chyby při výběru kravaty pro oblek

Nejpoužívanější variantou pro muže, kteří jsou nerozhodnuti ve správnosti rozhodnutí, je černý oblek, bílá košile s jasně barevnou kravatou. Ale stylisté považují za nejčastější chyby situace, kdy muži nosí bílou kravatu nebo příslušenství světlých barev s bílou košili.

Stanovisko odborníka
Helene Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Bez ohledu na model kostýmu a košile musí příslušenství krku odpovídat události.

Stylisté nazývají kombinaci kravaty velkou chybu, která je v jednom barevném schématu s oblekem, ale lehčí v několika odstínech. Naopak, podle pravidel etikety by kravata měla být o pár tónů bohatší, pokud člověk preferuje kontrastní možnosti. Nevytahujte také košili, která bude tmavší než kravata, protože příslušenství je hlavním zaměřením na vybavení.

Doporučení stylistů

Jaká kravata bude vyhovovat bílé košili a černému obleku? Ve skutečnosti se jedná o základní sadu, která přijímá krční hnízdo jakéhokoli typu, modelu, barvy. Tady stylisté doporučují dát volnou ruku fantazii a rozhodnout o tučnémexperimenty, protože kravata by měla být jasným přízvukem.V žádném případě si nemůžete vzít šátek příslušenství v lehčí a bledší tón než oblek nebo košili.

Je zakázáno, aby muž nosil oblek, košili a kravatu ve stejném barevném schématu a se stejnou možností tisku. Je lepší vzít si kresbu pouze na dva objekty, ať už jde o tandem kravatu a košili, nebo o kravatu a oblek. Tkanina se vzorem bude harmonicky vypadat na monofonní tkanině. Při výběru kravaty se stylistům doporučuje věnovat pozornost takovým parametrům, jako je přirozenost tkanin, barva, šířka a délka příslušenství, výrobce.

Více informací o výběru kravaty na košili.

Závěr

U většiny mužů je kravata jakýmsi doplňkem k obchodnímu obrazu a stylu, i když stylisté považují příslušenství krku za hlavní přízvuk, který přitahuje pozornost. Pro pracovní a oficiální atmosféru je volba kravaty pro oblek lepší ve stejném barevném rozsahu, ale aby se kravata více nasytila. Pro neoficiální události by měla být kontrastní kravata ve vztahu k barvám zařízení.