Krize středního věku u mužů: jak přežít je méně bolestivé?

Život každého člověka se vyvíjí z různých věkových stadií a období, ať už je to dětství, puberta, mládež a mládež, stejně jako střední a stáří.Jak ukazuje praxe, pro muže je nejobtížnější průměrný věk 35-45 let, dochází k nadhodnocení hodnot, ke změně myšlení, fyziologickým a hormonálním změnám.To vše má v medicíně termín - krize středního věku u mužů.

Bohužel, statistiky ukazují, že během období takové krize mnoho mužů podstoupí hlubokou depresi, rozvod, vštepují špatné návyky.V praxi bylo zaznamenáno i značné množství případů, kdy po skončení krize muži skončili se sebevraždou.Proto musíte být připraveni na to, že taková krize středního věku a kdy začíná, stejně jako znát základní techniky pro její překonání.

Co je krize středního věku?

Málokdo ví jistě, kdy a jak začíná krize středního věku, ale jeho důsledky a rozvoj příznaků jsou hmatatelné pro každého.Vzhledem k maskulinnímu charakteru a behaviorálním charakteristikám většina mužů skrývá svůj stav a také o nahromaděném nemluvípocity a deprese s blízkými lidmi. I když pro většinu z nich je to velký psychologický stres.

Krize středního věku je milníkem, ve kterém má člověk již určité sociální postavení a postavení, sociální okruh a rodinu.Současně však jeho psycho-emocionální pozadí ovlivňuje specifické nuance. Člověk začne přemýšlet o tom, co získal v průběhu let, co je pozadu, skeptický ohledně jeho úspěchů a úspěchů. Výsledkem těchto zkušeností je deprese.

Dále přichází období přehodnocení hodnot, kdy jsou požadované sny a cíle již vnímány odlišně a některé globální cíle jsou vnímány jako mýtus a něco nedosažitelného. Srovnávají se s muži mladšími, jsou zde patrné fyzické změny v těle, účinky přepracování a oslabení těla. V zrcadle můžete vidět šedé vlasy, vrásky nebo extra centimetry, kde kdysi bývalo svaly. To vše vede ke ztrátě optimismu.

Kdy se vyskytuje u mužů a jak dlouho trvá?

Odborníci trvají na tom, že každý člověk by měl předem vědět, kdy je krize středního věku připravena na případné problémy. V medicíně se toto období nazývá mužská menopauza, kdy dochází k hormonálním změnám v těle, snižuje se syntéza pohlavních hormonů, což vede ke změnám ve fyziologii. Menopauza začíná v průměru 35-40 let.

Další důležitou otázkou, kterou potřebujete vědět, je, jak dlouho trvá menopauza. Inpsychologové v průměru říkají, že toto období trvá od 3 do 6 let, vše záleží na genetice, vlastnostech organismu a psychice člověka a také na tom, jak dobře se vyrovná se změnami.Dobrou roli v tom hraje inteligentní chování manželky, příbuzných a blízkých lidí tohoto muže.

Znalecký posudek
Victor Brenz
Expert na psychologa a sebe rozvoj
]
Hlavní body, které člověk hodnotí a prožívá nadšení, jsou rodina, kariéra, postavení ve společnosti a jeho vlastní autorita.

Příčiny vzniku

Pro pochopení toho, co je třeba učinit jako nástup krize středního věku a jak překonat všechny důsledky tohoto období, je důležité, aby člověk určil příčiny svého vzniku a správnéjim.V závislosti na provokujících faktorech jsou také uvedeny způsoby řešení krize.Důvody mohou být následující:

 • nadměrný zájem o jejich externí údaje;
 • 48) utajení a uzavření; ​​
 • Sentiment pro sentiment;
 • úzkost zítra;
 • zdravotní problémy;
 • podrážděnost, nervozita a skandál;
 • stereotypy a rozsudky, které společnost ukládá;
 • snížení sexuální aktivity a pocity z ní.

Člověk se může často srovnávat s jinými muži, ale mladší, hodnotí svou fyzickou kondici, úspěch a další faktory.Kromě toho se ve středním věku vyskytují přirozené výskyty.fyziologické a hormonální změny, které mohou způsobit úzkost a dokonce obavy.

Příznaky: Jak zjistit?

U mnoha mužů se příznaky a příznaky krize středního věku mohou značně lišit v závislosti na tom, jak staré začíná.Známky, jak se projevuje krize, jsou proto rozděleny do dvou skupin:

 1. Příznaky krize po 30 letech .Člověk začne přemýšlet o tom, že čas letí a nemusí to stačit na žádné závažné akce a změny v životě.Během této doby je proto ochoten dopustit se vyrážek a mírně nevhodného chování.Člověk spěchá z jednoho extrému do druhého, může se projevit bez omezení a agresivně.
 2. Příznaky po 40 letech .Během tohoto období se mužská krize středního věku projevuje mnohem jasněji s výraznými příznaky.V lidech je dokonce takové přísloví „čtyřicátý-smrtelný“.U člověka se produkce pohlavních hormonů snižuje, libido a sexuální aktivita se snižuje a on sám se stává citlivým a citlivým.Hluboká deprese se vyvíjí, nespavost, nedostatek chuti k jídlu, letargie, únava, apatie a záblesky negativních emocí.

Pokud se nerozhodnete, jak pomoci muži v tomto období, můžete ho natáhnout na celá desetiletí.Se správným přístupem k problému, podporou a pomocí, opravou stavu může člověk přežít krizi s nejmenšími symptomy do jednoho roku.

Důsledky

Pokud člověk nenalezlsíla projít se zdrženlivostí a pochopením krizového období může vyvinout nepříjemné následky pro jeho psycho-emocionální a fyzické zdraví. To se stává často kvůli neznalosti muže a jeho manželky, jak pomoci při řešení krize.

Důsledky mohou být zcela odlišné:

 1. Příznivé účinky . Pokud člověk chápe, že ho jeho žena miluje, děti respektují a poslouchají ho, všechno je v práci stabilní a dobré, krize nemusí být dlouhá a asymptomatická.
 2. Nežádoucí účinky . Pokud člověk není spokojen s žádnou sférou života nebo se vším najednou, je náchylný k drastickým změnám v práci, rodinných vztazích, přátelství atd. V novém životě, při prvních neúspěchech, může člověk spadnout do hluboké deprese, spěchat z extrémů do extrémů.
Pro informaci!Statistiky říkají, že to je během krize středního života, že muži mění své ženy, rozvedou se při hledání mladého člověka pro sebe-potvrzení, ale často nedosahují úspěchu a jsou ponořeni do hluboké deprese. V tomto věku jsou vysoké ukazatele rizika závislosti na alkoholu.

Jak překonat krizi středního věku?

Psychologie považuje krizi středního věku za zlom v životě a depresi každého člověka, zatímco medicína to nazývá mužskou menopauzou. Dostaňte se z tohoto stavu co nejdříve, pokud najdete nejlepší způsoby, jak se s krizí vypořádat. Co dělat a jak překonat krizi, vyzvětepsychologové a psychoterapeuti. Odborníci uvádějí následující doporučení:

 • Když člověk nemůže říci ani slovo o věku a krizi, uřízne mu jen ucho;
 • stojí za to vyřešit spory, spory a skandály v rodinných vztazích tak, aby člověk nezpochybňoval správnost volby manžela;
 • muži v tomto období potřebují posluchače, je důležité vytvořit naprostou důvěru, aby se člověk nevstoupil do sebe;
 • v přítomnosti hluboké deprese je poradenství psychoterapeuta nezbytné, je důležité ho přesvědčit, aby šel k odborníkovi;
 • člověk chce vidět u sebe sebevědomou a úspěšnou ženu, pro manžela je důležité sledovat jejich vzhled a projevovat pocity vůči svému manželovi;
 • intimní život by se měl stát vášnivým vzhledem k úsilí ženy, aby člověk nezažil nepohodlí kvůli svému nedostatku pohlavních hormonů a nízkému libido;
 • ostré útoky a protiklady jejího manžela by měly být ošetřeny zdrženlivě a rozumně.

V rodině chce člověk být vůdcem a autoritou, takže je třeba mu důvěřovat všechna rozhodnutí, pobízet nebo radit pouze jeho názor. Ze stavu deprese se můžete dostat pouze přestavbou svého myšlení do systému optimismu a sebedůvěry. Pokud je práce hotová, může být změněna, snaží se vidět jen dobré stránky ve všem. Zvláštní pozornost je třeba věnovat režimu práce a odpočinku, spánku, výživy a fyzické aktivity.

Závěr

Krize středního věku dříve či později zmizí sama o sobě, jak snadno amenopauza tiše proudí, jak dlouho bude schopen projít, as jakým důsledkem ji bude schopen přežít. Mnoho žen ani neví, co znamená krize středního věku pro manžela. Ačkoli chování ženy do značné míry určuje, jak rychle a jak snadno člověk projde touto těžkou životní fází.