Kolik vousů roste v čase: a co ovlivňuje jeho růst?

Pro některé muže je pěstování vousů jednoduchým úkolem, který lze dosáhnout během 2-4 týdnů, zatímco pro ostatní je to dlouhodobý a pracný proces.Hodně záleží v tomto případě na genetické predispozici člověka, jeho dědičnosti a hormonálních úrovních.Ale stejně, móda pro vousy se přehnala přes muže po celém světě, mnoho hvězd show businessu nyní neztrácí vlasy.

V souvislosti s takovými trendy vyvstala otázka, jak moc vousy rostou mezi začátečníky, tj. Muži, kteří předtím nosili kníry a vousy.Ve skutečnosti, nikdo nebude schopen přesně odpovědět na tuto otázku, protože mnoho faktorů ovlivňuje časový rámec najednou.Navíc rychlost růstu vousů závisí na individuálních charakteristikách těla každého člověka zvlášť a odborníci mohou provádět pouze předpovědi.

Růst vousů

Navzdory faktorům vlivu a zvláštnostem lidského těla je možné v průměru určit, kolik normální vousy roste.Odborníci nazývají období 1,5-2 měsíce, jen tolik času bude třeba zapomenout na holicí strojek a čepel,získat požadovaný výsledek ve formě tlustého a dlouhého vousu.Existuje mnoho faktorů, které člověk může ovlivnit, ale existují také neotřesitelné a neměnné faktory, které ovlivňují růst štětin.

Hlavní faktory růstu

Aby člověk pochopil, jak pěstovat normální vousy, musí znát seznam faktorů, které přímo ovlivňují míru růstu.vous, jeho odstín, tloušťka, rovnoměrný a plný růst.Odborníci označují několik takových faktorů, a to:

 1. Hormonální pozadí. Testosteronový pohlavní hormon je zodpovědný za růst vegetace na hlavě a těle.Vrchol tohoto hormonu spadá do puberty ve věku 14-18 let, kdy se začínají objevovat štětiny a kníry.V budoucnu je důležité udržovat hladinu tohoto hormonu tak, aby vousy rostly stejně rychle a hustě.
 2. Genetika .Pokud by v rodině nebyli žádní muži s hustým a luxusním vousem, situace by se v následujících generacích neměla dramaticky měnit.Bohužel neexistují žádné účinné metody proti genetice, takže mnoho mužů se s tím bude muset vyrovnat.
 3. Státní příslušnost .Tam jsou některé národy, které jsou charakterizovány časným a rychle rostoucím vousem, zatímco jiné národy nemají vousy vůbec.Severní národy, Japonci a Číňané nenosí vousy, ale u mužů východního národa začíná vegetace růst téměř od věku 11 let.
 4. Infekční choroby .Nemoci kůže, doprovázené porážkou patogenní flóry, mohou vyprovokovatvypadávání vlasů vousy a knír.Je nutná konzultace s dermatologem a trichologem.
 5. Cvičení .Koncentrace testosteronu je přímo závislá na mobilitě člověka, takže sedavý způsob života a nadváha ho snižuje, resp. Zpomaluje růst vousů.
 6. Sexuální aktivita .Určujícím faktorem pro délku vousů může být sexuální aktivita.Sexuální vztahy by měly být stabilní a mírné, aby nedošlo ke kolísání hladiny testosteronu v těle.
 7. Špatné návyky .Všechny toxické látky, které člověk dostává alkoholem a tabákem, se hromadí ve vlasových folikulech.To platí zejména u dospívajících, jejichž folikuly se vyvíjejí a procházejí fází aktivace.
 8. Psycho-emocionální pozadí .Jakýkoliv stres, deprese, neuróza a nespavost ovlivňují růst vlasů, takže byste se měli těmto situacím vyhnout.Pouze pozitivní emoce, dobrá nálada a odpočinek pomohou upravit růst štětin.
]

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výživě, protože nedostatek vitamínů vede také k pomalejšímu růstu vousů.Ve stravě musíte dát většinu bílkovin potravin, stejně jako zelenina a ovoce.Během mimosezónního období a avitaminózy je třeba vzít si komplex mužských vitamínů a minerálů a posílit imunitní systém.

Co by se nemělo dělat?

Neměli bychom očekávat růst vousů, pokudmuž je v pubertě, když hormony kolísají. Lékaři v této době zakazují zasahovat do hormonálního systému s léky a dalšími lékařskými metodami ke zvýšení testosteronu. Rovněž nepoužívejte kosmetické přípravky ke stimulaci růstu vousů, dokud štětiny nezačnou růst nezávisle na sobě.

Odborníci nedoporučují holení prvního strniště, tento postup by měl být odložen. Pěstování strniště bude trvat asi 4-8 týdnů, ne-li více. Během této doby bude možné oholit vlasy na krku až k úrovni Adamova jablka. Je lepší stimulovat růst štětin přirozenými prostředky a je také důležité, aby se štětiny řádně oholily, jinak se objeví zarostlé chlupy.

Den, týden, měsíc a pouze 2 cm: co dělat?

Jak dlouho vous roste, každý člověk může být jiný. Odborníci však objasňují, že v průměru po 1,5 až 2 měsících by vousy měly růst tak dlouho, aby mohly být modelovány a řezány. Pokud růst vousů nenastane ani v týdnech, ne v měsíci, člověk potřebuje zvláštní péči, aby stimuloval růst vlasových folikulů.

Tip!Aby vousy rychle a hustě rostly, musíte denně provádět 3 kroky - hydrataci pokožky, aplikaci křoviny a použití olejových masek.

Alternativní medicína nabízí několik možností masek pro růst vousů:

 1. Smíchejte lopuch a ricinový olej, mírně ohřejte a pak naneste na suchou a čistou pokožku.tváře podél linie vousů. Po 1-3 hodinách omyjte olej mýdlem a teplou vodou.
 2. K základnímu oleji lze přidávat hořčičný prášek nebo červenou papriku a pak aplikovat na suchou a čistou pokožku obličeje. Masku naneste na kůži na obličej, otřete ji 15-30 minut a opláchněte.
 3. Eukalyptový olej. Tento olej je také třel do kůže na obličeji a odešel na nějakou dobu. Před tím se olej rozemele v dlaních a zahřeje se.
Nejlepší způsob, jak urychlit růst vousů , je samozřejmě MINOXIDIL. Zatím nic není lepší. To opravdu urychluje růst, má minimální vedlejší účinky, je snadno ovladatelný a stojí cent.

Mezi hotovými výrobky, které mají stimulovat růst vousů, je třeba zdůraznit Aleranův sprej a Generolon, které se prodávají v každé pobočce lékárny, stejně jako Minoxidil Kirkland nebo Regein.

Stupně růstu

Je možné sledovat stupeň růstu vlasů podél linie vousů, aby bylo možné do budoucna vypočítat časové období, během něhož vousy a kníry rostou. Pokud znáte fáze růstu vousů, pak můžete předpovědět růst brady ve dne a nadcházející události.

 • První etapa - štětiny . Trvá asi měsíc, než rostou štětiny, člověk bude cítit svědění, suchou pokožku a podráždění. Je nutné použít oleje, šampony pro vousy, zvlhčující pokožku krému. Odmítnout je řez, holení, lemování nůžkami.
 • Druhá fáze - dvouměsíční vous . Do druhého měsícePěstování vousů štětin na obličeji bude vyžadovat oříznutí tak, aby se vlasy nestočily a nebyly nacpané.
 • Třetí etapa - tříměsíční vous . V této fázi můžete určit, jak dlouho bude maximální délka vousů růst. Čím delší vousy, tím více péče bude vyžadovat. V této fázi si můžete vybrat požadovaný tvar a typ vousů, model v kadeřnictví nebo samostatně.

Lze tedy chápat, že pěstování štětin trvá 1 měsíc (vous o průměru 1 cm), potom vousy rostou po týdnech, což vede k tomu, že se objeví vlasová pokrývka malé délky, a po 3 měsících se objeví dlouhé vousy. Týdenní asi 4-8 týdnů bude muset simulovat vousy krátké nebo střední délky, a pro dlouhé tlusté vousy bude potřebovat nejméně 3 měsíce.

Foto kompilace růstu vousů podle týdne

Vousy 1 týden:

Vousy 2 týdny:

Vousy 3 týdny:

Vousy 4 týdny:

Je růst vousů závislý na ročním období?

Říci, že u mužů se stupeň růstu vousů může v průběhu sezóny měnit. Přestože lékaři nazývají zcela jiné faktory vlivu, v praxi je situace jiná. Je známo, že na podzim av zimě trpí mužské tělo nedostatkem vitamínů a depresí v pozadí častých nachlazení a virů, oblačného počasí a nedostatku vitamínu D3 ze slunce.

To vše nepřímo ovlivňuje růst vousů. Vlasymohou být tenké a slabé, křehké a vypadnou.V tomto ohledu odborníci doporučují užívat multivitaminové komplexy a minerální doplňky k vyrovnání nedostatku vitamínů A, E, C a všech vitamínů B, jakož i látek jako hořčík, vápník, železo, zinek, fosfor.Na jaře roste hladina hormonů a v létě tělo přijímá zdroje z čerstvých plodů, ovoce a zeleniny.

Doporučení endokrinologa

Člověk by měl znát přibližně, kolik byste se neměli holit, abyste pěstovali vousy.U zdravého muže s normálním hormonálním pozadím to trvá 1 až 3 měsíce, vše záleží na požadované délce budoucích vlasů a dalších faktorech.Endokrinologové nedoporučují používat hormonální léky k urychlení růstu vousů, protože existuje mnoho alternativních metod stimulace.Nejlepší jsou olejové masky a kosmetické hotové výrobky.

Závěr

Každý, kdo již dosáhl puberty, může pěstovat vousy.Je možné posoudit, jak dlouho bude vousy pěstovat obecná větev a genetické rysy rodu.V průměru to trvá 1 až 3 měsíce, pokud člověk plně sní, vede mobilní a zdravý životní styl.Tricholog, stejně jako mnoho receptů na alternativní medicínu, může navrhnout, jak pěstovat normální vousy.Vousy vyžadují trpělivost, komplexní péči a každodenní postupy pro výživu, hydrataci a styling.