Knír a vousy nůžky: co potřebujete vědět o nich?

Móda rychle postupuje. Aktivně rostoucí poptávka po stylovém kadeřnictví. Trh krásy je doplněn o nové mistry - holiče.

Otevření pánských salonů způsobuje potřebu učit se novým technikám, technikám. Proto jsou vyžadovány vysoce kvalitní materiály. Ale věřit, že jen drahé produkty jsou efektivní, je marné. Tam je vždy pohodlné v kvalitě, optimální ceny, alternativa. Tato publikace vám poví o důležitosti používání jednoho z populárních kadeřnických zařízení.

Nůžky - jeden z nejdůležitějších nástrojů holiče

Kníry a nůžky na vousy jsou nejdůležitější adaptací holiče, protože s nimi hodně pracuje na účesy, zejména dlouhé. Někdy v jednom střihu se otevřou a zavřou až tisíckrát. Proto je nepřijatelné, že zařízení z nějakého důvodu selže. Používá se k různým účelům, má výrazné typy, formy, materiál výroby.

Zeptejte se 10 mistrů, která značka je lepší než každá z nich. Můžete slyšet 10 zcela odlišných odpovědí. Je nutné rozlišovat přímé odchylky od řídnutí. První z nich jsou skvělé pro začátečníka, což vám umožní nakreslit přesný řez, který dává ostříhat jasné kontury. Ty se používají častěji.Někdy se jedná o 70-80% celkového objemu vlasů.

Pamatujte! Při návštěvě salonu věnujte pozornost především hygieně poskytovaných služeb.Krásný interiér nebo obsluhující mistr je menší záležitost a udržování čistoty je povinností každého holiče.

Kritéria výběru

Všechna kadeřnická zařízení musí být vybrána pečlivě, protože kvalita provedené práce závisí na mnoha faktorech, jako jsou:

]
 1. Komfort .Profesionální nástroj by měl být dobře v ruce.Takže je méně unavená.Není symetrický jako běžné zařízení.Čepel jedné rukojeti je zcela rovná.Je tedy snazší ostříhat vlasy podél krytu a udržet přístroj hladký, s výjimkou úhlového sklonu.
 2. Materiál .Vyrobeno z oceli s přísadou kobaltu, molybdenu.Rukojeti koncovek jsou vyrobeny z měkčího materiálu než ocel.Kobalt umožňuje delší udržení ostrosti a molybden dává sílu a pružnost.
 3. Systém upevnění .Připojovací bod mezi jedním nožem a druhým se nazývá šroub (šroub).K utažení nebo uvolnění se používá šroubovák.Existují modely, kde má šroub knoflík pro nastavení špičky.
 4. Typ kotouče .Hrany mohou být konvexní, se zkosenými hranami.
 5. Délka .Kadeřnické nůžky jsou vyrobeny z dlouhých čepelí, které se používají k řezání přes hřeben.To usnadňuje odříznutí rovné linie s minimálním pohybem.Při použití krátkých hrotů se tráví více času.
 6. Pečlivé ostření.Přístroj by měl mít dobrou ostrost bez jakéhokoliv odporu, snadno řezací svazek vláken o tloušťce 1,25 cm
Je dobré vědět! Musí vzít v úvahu dominantní ruku.Byly případy, kdy levoruký Barber poprvé přišel na praváky.Práce způsobila bolest v zápěstí, musela se dlouho rekvalifikovat do "své" ruky.

Ostření nůžek

Proces je zcela závislý na četnosti používání a péči.Hraje roli výrobního materiálu, typu hrany.Holiči s nimi neustále pracují, pravidelně je aplikují téměř každý den.Pak je dosaženo dostatečné ostrosti, ostření každých 3-6 měsíců, v závislosti na stavu.

Pečlivě vybírejte osoby, kterým dáváte ostré upínací přípravky, protože ty samé vyboulené musí být naostřeny samostatnými zařízeními.Je žádoucí, aby to provedl kompetentní odborník.Pokud je cena nástroje podmíněně 20 dolarů, musíte ostříhat téměř každé 2 měsíce.Závěr: je zbytečné kupovat příliš levné zboží.Ale pamatujte si, že ostření často snižuje životnost.

Znalecký posudek
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů
[[PN 56]
Kromě nůžek by měl mít mistr následující seznam přístrojů: hřeben (nejméně 3 kusy), strojek (plus přídavný zastřihovač), polo-nebezpečný rám, vysoušeč vlasů, štětec na styling.Také potřebné svorky, peignoir, svorky, taška.

Zvláštnosti péče

Po dokončení řezu se povrchPřístroj je pokryt vlasy, tukem z kůže, prachem.Umyjte je teplou vodou a mýdlem, očistěte všechny částice.Hrany po namazání namažte speciálním párem oleje a šroubu.Olej zničí zbývající vlhkost a zabrání vzniku koroze.

Včasné seřízení napnutí pásů.Jejich důležité je správně konfigurovat.Pokud jsou „těsné“, tření tkanin se zvýší, kartáč se rychle pneumatikuje.Volná plátna budou při stříhání stříhat vlasy a zvyšovat zatížení prstů.V prvním případě budou řezné hrany otupeny rychle, ve druhém budou vlasy trpět.Aby se tomu předešlo, před prací zkontrolujte, zda jsou nože napnuté, nastavte šrouby.

Postarejte se o nářadí: Opatrně ho položte na stůl, uzavřenými listy tak, aby ostří neporušené.Primostoite tkanina, skládání všech zásob.Je to mnohem efektivnější než zasažení „holé“ stolní desky.Při použití nových výrobků buďte opatrní, protože řezné hrany jsou velmi ostré, což vyžaduje leštění.Týdny 2 nezatěžují tvrdou prací.Rukojeti přístroje nelze silně stlačit.Udržujte ruce mimo řezy.

Pro informaci! Holičství Salon je místem, kde interiér podkroví kontrastuje s atmosférou 20. století.Hodnocení zákazníků je nejvíce inspirována jeho jednoduchostí a stylem.Mnoho lidí přitahuje skutečnost, že se jedná o moderní klub mužů, který vám umožní navrhnout diskrétní, módní účes s chutí, který dokonale doplňuje každodenní obraz.

Top značky

Péče o vaši oblíbenou vegetaci,Každý si vybere oblíbený produkt, o kterém jsou dobré recenze. Jaký druh nůžek pro knír s vousem si vybrat pro sebe, viz níže:

 1. Tweezerman Mustache Nůžky . Rozumná cena, rozvržení vám umožní dostat se na vrchol rtu, přesně řezat knír, zejména s rychlým růstem. Rovněž účinně upravují přilnavost vlasů na vousech. Celá délka - 10,1 cm, ostření umožňuje řezat špičku po celé délce. Přístroj je silně ovlivněn vlhkostí. Po práci přístroj otřete.
 2. Tweezerman G .E.A.R. Knír nůžky s hřebenem . Sada, která dobře podporuje kníry. Čepele jsou rovné, mají mikro kleště. To eliminuje sklouznutí pramenů z pod ním. Výrobní materiál - kalená ocel umožňující řezání obočí nebo nepoddajných kadeří vousů. K dispozici je ochranné pouzdro. Ostrost nůžek trvá dlouhou dobu. Uši jsou velké.
 3. Suvorna Ador knírek & amp; Vousy Střih /Střih Nůžky . Výrobní materiál - kvalitní uhlíková ocel. Délka je 10,1 cm, uši-prsteny jsou široké, je velmi vhodné provést účes. Lehký, jemně odříznutý. Mluví pozitivně o dlouhé životnosti, dobré ostrosti tohoto modelu.
Je to důležité!Nyní profesionální trh nabízí širokou škálu produktů. Většina z nich je drahá, takže při pohledu na levnější, měli byste vědět: cena nebude drasticky ovlivňovat kvalitu účesu a ušetříte spoustu peněz.
 1. Sanguine profesionální knírové nůžky .Délka - 12,7 cm, výborná práce s vlasy na obličeji.Vyrobeno ručně z japonské oceli.Profesionální rukojeť Berber potěší svým pohodlím a umožní vám kontrolovat každý střih.Přístroj provádí přesné řezy na správných místech, přičemž zobrazuje ostrý střih.Keenness a vysoce kvalitní nátěrový materiál: takto zákazníci mluví o značce.Snadné nastavení těsnosti obrazů.
 2. Přídavek Sada nůžek na nůžky na kníry a kníry a sada na stříhání mini hřebenů .Jsou vyrobeny z kalené oceli, délka - 10,1 cm, hřeben je vyroben s malým obloukem, který usnadňuje hřeben.Model je kompaktní, vhodný pro leváky i praváky, dlouhé cesty.Čepele z ušlechtilé oceli, ale lépe otřete nástroj suchým.Plus je trvanlivost modelu, kvalita zpracování kadeře.Řezání vlasů blíže k rtu je však obtížnější.
 3. Sally Hansen Mustache & Beard Scissors with Comb .Délka je přibližně 11,4 cm, knír, vousy a obočí jsou dokonale oříznuty rovnou čepelí.Hřeben je dlouhý asi 7,6 cm, Barbery říká, že řezání tohoto modelu je stejně pohodlné jak pro levou, tak pro pravou ruku.Přesně smykové, trhnutí nevytvářejí.Sada je prostorná pro jakýkoli batoh, ale pokud jste držitelem širokých prstů, budete si muset zvyknout na malé náušnice.

Tento pro

Každý inteligentní specialista se bude vždy snažit rozvíjet a zlepšovat své dovednosti.Jak může každý mistr bez pohodlného vysoce kvalitního nástroje?Jeden ztakové jsou kadeřnické nůžky. Přejeme si, aby byl každý holič úspěšný ve vousatém řemesle. Najít pravidelné zákazníky a dát muži nádherný obraz. Všechny úspěchy!