Kluci, proč to stojí za to ráno?

Erekce je zvláštní stav penisu u člověka, doprovázený expanzí kavernózních těl penisu, což přirozeně zvyšuje velikost samotného orgánu. Vztyčený stav může být způsoben sexuálním vzrušením člověka a může být ranním fenoménem bez zjevného důvodu. Daleko od každého ví, proč mají kluci ráno genitální orgán.

Za prvé, lékaři poznamenávají, že ranní erekce u mužů je naprosto normální jev, který by měl mít každý. Dopřejte ranní "stoupačku" se strukturními rysy celého organismu a prací reprodukčního systému. Každý mladý muž, který dosáhl puberty, by měl mít erekci ráno. Důvody pro jeho vzhled nebo nepřítomnost budou projednány dále.

Proč to stojí za to ráno?

Přestože erekce je zcela přirozeným jevem, proč je ráno ráno, téměř všichni mladí muži a muži jsou starší. Lékařské potvrzení říká, že velikost genitálního orgánu svým charakterem může vzrůst o 3-4 krát, což v každém směru přispívá k sexuálnímu vzrušení mužů opačného pohlaví. Ráno erekce má jiné důvody a vysvětlení.


Poháněn sexuální přitažlivostí aerekce excitací nervových impulzů, které uvolňují stěny cév v oblasti genitálií.Kvůli tomu, krev rychleji a ve větším objemu vyplňuje tkáně a buňky penisu, a svaly zase tvoří křeč, která blokuje odtok krve v samém základu penisu.Jako výsledek, penis stane se tvrdý, velký a horký, který je volán erekce.

Osvědčení o zdravotní nezávadnosti rovněž zohledňuje případy nedobrovolné erekce, která není v žádném případě spojena se sexuálním vzrušením.Takové faktory, jako je podráždění skupiny svalů, které blokují odtok krve, stejně jako aktivita některých mozkových center, která jsou zodpovědná za sexuální vzrušení, mohou ovlivnit její vzhled.

Co způsobuje ranní erekci?

Po nástupu puberty u mužů ráno je pohlavní orgán, který napodobuje vztyčený stav.V tomto případě však není nutné hovořit o touze člověka mít pohlavní styk, je to spíše zvláštní reakce těla na určitou skupinu faktorů.Důvody, proč je v dopoledních hodinách člen většiny mužů, mohou být několik, a to:

 1. Hormonální aktivita- podle výzkumu odborníků, ráno od 5 do 9 hodin jeNejvyšší koncentrace testosteronu v těle.Tento hormon je přímo zodpovědný za fungování reprodukčního systému, sexuálního vzrušení, erekce a potence, kromě toho způsobuje, že kavernózní tělesa jsou silněji naplněna krví.
 2. PřeplněnostMočový měchýřje častý a zcela normální výskyt ráno, protože muž během noci nevyprázdní svůj močový měchýř.Když je naplněn, určité signály přicházejí do mozku o tom, a tyto oblasti jsou blízké těm, které jsou zodpovědné za sexuální vzrušení.Také, plný močový měchýř, který se nachází vedle prostaty, vyvíjí tlak na ni, kontrakce jejích svalů provokuje erekci penisu.
 3. Testování subjektem- když se člověk probudí, tělo, které kontroluje důležité systémy a orgány pro jejich funkčnost.Totéž platí pro reprodukční funkci, v důsledku čehož penis vstupuje do vztyčeného stavu.Jedná se o poměrně nový názor vědců, proč mají muži vždy ráno genitální orgán.
 4. Obnova krve- je známo, že arteriální krev má tendenci být neustále aktualizována a právě tato krev proudí během erekce do kavernózních těl penisu.Bez obnovení krve v penisu se může hypoxie vytvořit dříve nebo později, což vede k impotenci.Existuje tedy fenomén, jako je ranní erekce, což je zvláště důležité u mužů, kteří nemají trvalý sexuální život.
 5. Erotické sny- všechny sny, které přímo nebo nepřímo způsobují sexuální touhu, posílají do mozku odpovídající impulsy, které jsou doprovázeny ranní erekcí.
 6. Aktivní pohyb během spánku a těsné spodní prádlo- se zvýšenou citlivostí hlavy je genitální orgán schopen \ treagovat na jakýkoliv mechanický kontakt a pohyb i během spánku. Pokud se člověk ve spánku otočí, může tření penisu na tkanině prádla a postele způsobit vzpřímený stav.
 7. Aktivita mozku- erekce, když se člen zvedne, může nastat nejen ráno, ale i několikrát v noci. Odborníci vysvětlují, že spánek je rozdělen do několika fází a během rychlé fáze dochází ke kontrakci svalů a rychlým pohybům oční bulvy. Některé části mozku na tyto procesy reagují, čímž spouštějí řetězové reakce, které vyvolávají vzrušení a erekci.

Všechny výše uvedené důvody ranních erekcí mají jasné vysvětlení a potvrzení ze strany odborníků, a proto existují místa, která mají být. Ukazují také, že ranní erekce je přirozený a normální jev, který je způsoben individuálními procesy a tělesnými reakcemi na vnější a vnitřní podněty.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Nedávné studie vědců potvrdily, že pouze muži, kteří jsou silní a zdraví s dobrou kvalitou spánku a odpočinku, mají pravidelnou erekci v noci a ráno.

Proč zmizí ranní erekce?

Pokud je ranní erekce považována za přirozený fyziologický proces, může být její nepřítomnost po dlouhou dobu považována za odchylku od normy a výsledek jakýchkoli poruch v těle. SpecialistéDoporučuje se, aby to nebylo nervózní, protože to může vyvolat zhoršení situace. Musíte navštívit urologa nebo androloga, abyste zjistili příčiny absence ranní erekce.

Pro to může existovat několik důvodů:

 • hypertenze, tj. Vysoký krevní tlak;
 • hormonální poruchy;
 • diabetes;
 • nespavost nebo špatná kvalita spánku;
 • srdeční selhání;
 • zneužívání špatných návyků;
 • sedavý způsob života;
 • depresivní stavy;
 • únava;
 • užívání diuretik, antidepresiv nebo trankvilizérů.

Jak ukazuje praxe, nejčastěji je absence erekce v dopoledních hodinách podporována banální únavou člověka, nedostatkem spánku a stresovými situacemi. V nejhorším případě může být prodloužená absence ranní erekce způsobena erektilní dysfunkcí, pohlavně přenosnými chorobami, prostatitidou. Proto je nesmírně důležité, aby člověk včas poradil se zdravotnickým specialistou, aby zabránil vážnému porušování.

Co když ráno nedojde k erekci?

Ranní stoupání bylo vnímáno velmi negativně dříve a dnes je považováno za indikátor dobrého zdraví mužů. Pokud takový příznak nějakou dobu ráno chybí, člověk potřebuje nejen navštívit lékaře, ale také předcházet závažným komplikacím s preventivními opatřeními. Konkrétně:

 • ráno musíte dělat cvičení a večer pořádat běhání;
 • dieta člověka by měla být 30% tuku, zbytek70% pochází ze zdravých zdravých potravin;
 • ovoce a zelenina by měly být konzumovány po celý rok, aby se tělo mohlo plnit jeho funkce;
 • alkoholické nápoje a jiné špatné návyky musí být zlikvidovány tak, aby nedošlo ke snížení ochranných funkcí těla;
 • rozhodně musí dávat pozor na váhu, bojovat o extra libry, kvůli níž hladiny testosteronu klesají;
 • denní spánek by měl být nejméně 8 hodin;
 • nezneužívají erekční stimulanty;
 • v noci musí genitálie poskytnout pohodlí tím, že nebudou mít těsné spodní prádlo ze syntetických tkanin;
 • Zvláštní pozornost je třeba věnovat psycho-emocionálnímu prostředí, chránit se před stresem, komplexy, nepokoje, sebekritikou atd.
 • Nejdůležitější pravidlo, které pomůže obnovit všechny přirozené procesy sexuální sféry,Je považován za plný a pravidelný sexuální život člověka.Pokud se objeví nějaké rušivé příznaky, okamžitě kontaktujte svého urologa nebo androloga.

  Závěr

  Ranní sloupek u člověka není důvodem ke znepokojení, ale naopak důkazem toho, že organismus a sexuální systém pracují na 100%.Člověk nemusí hledat způsoby, jak odstranit erekci v dopoledních hodinách, a sexuologové a andrologové radí používat tento čas pro pohlavní styk s partnerem.