Kdy si chlapci otevřou hlavu a jaké nemoci mohou být?

Každé novorozené dítě musí podstoupit důkladné vyšetření a diagnostiku pod dohledem lékařů, včetně stavu, vývoje a struktury pohlavních orgánů.Dále, s normálními ukazateli, rodiče musí následovat všechny nezbytné nuance.A důležitá otázka, kterou rodiče kladou - v jakém věku mají chlapci hlavu?

Hlava penisu je od samého narození a po určitou dobu je v uzavřeném stavu, zakrývá předkožku.V lékařství, tato oblast kůže je volána prepuce, to bude nutně se pohybovat pryč když penis je otok, vystavovat hlavu.Pro dítě je to druh ochrany proti patogenní flóře vstupující do uretrálního kanálu, lékaři říkají, že v určitém věku by měla předkožka plně odhalit hlavu penisu.

Proč potřebujeme předkožku?

Mnoho lidí plně nerozumí, proč příroda vytvořila předkožku na hlavě penisu.V lékařství, to je věřil, že taková dvouvrstvá chlopně kůže, dodávaný s cévami a inervated, je zamýšlel reagovat na pohlavní orgán \ tstimulace. Když předkožka začne klouzat po hlavě, snižuje tření a také zvyšuje pocity stimulace.

Ale ne každý rodič jistě ví, v jakém věku chlapci obvykle musí zcela otevřít hlavu bez nadměrné roztažnosti a zranění předkožky. Tento proces je nesmírně důležitý pro budoucí sexuální život člověka, bude poskytovat potěšení a jasné pocity ze pohlavního styku v budoucnu. Zpočátku předkožka slouží jako ochránce hlavy penisu a uretry před pronikáním patogenní mikroflóry.

U kojenců není předkožka oddělena

.

Otázka, kolik let by se měl hlava chlapcova penisu zcela otevřít, se objevuje pro rodiče z nějakého důvodu. Je známo, že u novorozenců a kojenců není předkožka vůbec oddělena od hlavy, působí jako závažná ochranná bariéra mezi jemnou pokožkou hlavy a patogenními mikroorganismy v životním prostředí. Díky předkožce je hlava chráněna před infekcí a kontaminací.

Také s pomocí předkožky je močová trubice chráněna. Pokud náhle dojde k zánětlivému procesu v močové trubici, na úkor předkožky a uzavřené hlavy, je pozorována prevence zúžení uretrálního otvoru. Lékaři také zaznamenávají další důležitou skutečnost, že předkožka produkuje lysozymy a další látky, které svým působením ničí všechny patogeny.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Pro každého novorozeného chlapce diagnostikují lékaři takový rys struktury předkožky a žaludu jako fyziologické fimózy. To znamená nemožnost stažení předkožky z hlavy penisu, což je absolutní ukazatel normy. Hlavní je pozorovat normální močení, jinak se tento stav časem změní.

V jakém věku mají chlapci hlavu penisu?

Předkožka se připojuje ke žalučníku penisu se speciálními hroty, které mají za cíl částečně nebo úplně otevřít hlavu ve správný čas. Tyto okvětní lístky jsou důsledkem fyziologické fimózy dočasné povahy. Jak chlapec a jeho genitálie rostou a vyvíjejí se, předkožka se postupně oddělí a odhalí hlavu.

Kdy a v jakém věku by se měla otevřít chlapcova žaluďová hlava, tlačit předkožku pryč - to je čistě individuální ukazatel. Bude záviset na vlastnostech struktury a fungování těla dítěte, jakož i osobních faktorech. V tomto ohledu žádný zkušený lékař neřekne přesný věk dítěte, kdy by rodiče měli vidět změny.

U jednoho dítěte se otevírání hlavy může objevit ve 3 letech, v jiném - ve věku 7 let, méně často dochází k epizodám otevření v pubertě ve věku 16–18 let. I přes nedostatek doporučení a jasné hranice v této otázce by měli rodičepozorovat stav genitálií od útlého věku.Jinak existuje možnost vzniku infekčních onemocnění a zánětlivých změn na pozadí zúžení předkožky.

Nemoci spojené s porušením otevírání hlavy

Kromě vlastností genitální struktury chlapce a toho, jak a kdy se hlava otevře, by si rodiče měli být vědomi možných patologií,spojené s předkožkou u dětí.Dnes odborníci medicíny rozlišují dvě patologie - fimózu a parafimózu.Můžete zabránit každé nemoci, znát její vlastnosti, průběh a příčiny výskytu.

Phimosis

Pokud hlava penisu zůstane v předkožce po dlouhou dobu zcela uzavřena, lze předpokládat vývoj fimózy.Přesnou diagnózu může provést pouze lékař, takže je důležité podstoupit diagnostiku u prvních varovných příznaků.Následující stadia vývoje a klinický obraz indikují přítomnost fimózy:

 • první fáze- předkožku nelze vytáhnout zpět, odhalit hlavu, můžete jen lehce tlačit bez bolestivých pocitů a nepohodlí pro dítě;
 • druhá etapa- pod předkožkou můžete vidět hlavu, ale nebude možné ji lehce otevřít tlakem;
 • třetí etapa- pod krytem předkožky můžete mírně vidět hlavu penisu, nebo spíše malou část jeho těla;
 • čtvrtá etapa- jakýkoliv pohyb předkožky nad hlavou není možný, také nemožnýbudou vidět i části hlavy.

.Při absenci včasné léčby může být fimóza doprovázena komplikacemi, jako jsou:

 • hnisání;
 • bolest a svědění;
 • zabarvení předkožky;
 • nepříjemný zápach;
 • pálení a bolest při močení.

Pouze za klinických podmínek, pod vedením a jasným jednáním lékaře, bude možné bezpečně a bezpečně otevřít hlavu, čímž se odstraní všechny účinky phimózy.Typicky je riziko patologie patogenů pozorováno u chlapců od 6 let a starších s nemožností otevření hlavy.Po vynechání této věkové hranice, bez přijetí jakýchkoli opatření, rodiče odsoudili své dítě k vážným onemocněním močového systému.

Parafimóza

Další závažnou patologií vývoje reprodukčních orgánů dítěte je parafimóza.V tomto případě dochází k posunu předkožky, aby se odkryla hlava, což má za následek její stlačení.V průběhu času, komprese hlavy způsobuje hromadění krve v této oblasti penisu, který je vyjádřen tvorbou silného edému.

Pokud parafimóza není diagnostikována včas, dítě může naléhavě potřebovat operaci.Proto, když je taková nemoc detekována, je naléhavá potřeba zavolat lékaře nebo vzít dítě na klinikuprevence nekrózy tkáně hlavy, výskyt vředů.Důvody pro rozvoj parafimózy mohou být následující faktory:

 • chlapcova phimóza a nucené uvolnění hlavy;
 • onanismus dětí;
 • všechny druhy lékařských manipulací v této oblasti;
 • katetrizace;
 • nabobtnání v hlavě;
 • cystoskopie;
 • alergická reakce genitálií.

Parafimóza může být detekována následujícími znaky a klinickým obrazem:

 • ataky akutní bolesti v hlavě;
 • těžké otoky a zvětšení hlavy;
 • modravý odstín hlavy;
 • pohled na hlavu, připomínající tlakový kroužek;
 • nepohodlí;
 • nízká citlivost hlavy nebo její nedostatek;
 • černé nebo fialové vředy.

Zvláště závažné je, že je třeba vzít v úvahu skutečnost, že 10-15 minut po nástupu takových příznaků může mít chlapec bolest.To může být způsobeno nástupem tkáňové smrti a nekrózou nervových zakončení, což je závažná komplikace parafimózy.

Léčba

Jak ukazuje praxe, v případě fimózy u dítěte podstoupil chirurgický zákrok pouze jeden pacient z roku 2000.Optimální možností léčby phimosis je obřízka, jeden úplně nebo částečně, chirurgem skalpel.Takovou manipulaci provádějte v diagnóze 2,3 nebo 4 fází fimózy, anestezie je nutná ve věku dítěte.

Pro parafimózu je důležité rychle přivést dítě k lékaři, po kterém se léčba provedeprovede chirurg. Jeho úkolem je snížit předkožku do své přirozené polohy. Aby nedošlo k bolesti dítěte, lékař obvykle provádí anestezii. Snížení předkožky se provádí maximálně jednou za 3 roky života dítěte. Pokud se chirurgovi nepodařilo ručně narovnat maso, uchylují se k chirurgické metodě - řezu a excizi kompresního prstence předkožky.

Závěr

Předkožka slouží jako ochranná bariéra mezi prostředím, patogenní mikroflórou a orgány genitourinárního systému. Všechny děti mají při narození uzávěr hlavy s předkožkou, ale s věkem bude postupně vystavovat hlavu. Lékaři neuvádějí přesný věk, kdy by se měla hlava otevřít. Rodiče jsou zároveň varováni, že neotevření hlavy může vést k rozvoji fimózy nebo parafimózy.