Kdo je bederní: vše o subkultuře

Subkulturní pohyby se neustále vyvíjejí a doplňují nové odrůdy. Bokovky se poprvé objevily ve čtyřicátých letech minulého století ve Spojených státech amerických, po celou dobu se popularita proudu zvedla na vrchol, pak k pádu. Navzdory tomu, že uplynulo dost času, můžete se často setkávat s bokovky na ulicích velkých měst, ale ne každý ví jistě, kdo jsou Bokovky.

Pod vlivem módních trendů získala hipsterská subkultura nové kolo popularity a poptávky, které se projevuje ve účesech, šatních skříních, světovém výhledu a myšlení lidí. Bokovky věnují zvláštní pozornost kultuře a umění, filmům a literatuře. Módní novinář Sobchak, hudebník a herec Jared Leto, stejně jako mnoho umělců, spisovatelů a kritiků jsou považováni za jasné představitele hipsterské kultury.

Kdo je bederní?

Ve slovníku mnoha lidí se často používá termín bederní, i když jen málo z nich bude schopno přesně určit, kdo je bederní, jaké jsou jeho charakteristické rysy a zvláštnosti. Pokud překládáte doslovně, je bederní „být kyčlí“, tj."Být v předmětu" s anglickým jazykem.Bokovky se poprvé objevily v Americe mezi umělci, spisovateli, hudebníky .Dnes se zástupci této kultury šíří všude, bez ohledu na typ činnosti.

Vizuálně, v obraze bederní můžete vidět něco od punks, hippies a dokonce i emo.To může být dlouhé vlasy a vousy pro muže, všechny druhy modelů klobouků, sluneční brýle, stejně jako zvláštní výběr oblečení a obuvi.Moderní kurz bokovky se vlastně vytvořil jen před 10-15 lety, později to byla hippie subkultura ve svobodném a klidném ztělesnění.

Odborný posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Být bederní se zajímá o nováčky této subkultury.Ve skutečnosti, tento trend má několik pravidel - smysl pro styl, elegantní vzhled, vhodné do oblečení, obuvi a doplňků, láska ke starožitnostem a starožitností, stejně jako přítomnost husté bujné vousy.

Historie bokovky

Bokovky se poprvé objevily v Americe již v roce 19040 ve městě New Yorku mezi spisovateli a kulturními osobnostmi.Bederní kultura se dále rozšířila mezi jazzovými hudebníky, zpěváky, což vedlo k hnutí "bitismus".S rozvojem a popularizací hipsterské kultury se kolem ní vytvořila bohémská kontraultura.Pak se odkazovali na bokovky jako na lidi, kteří byli v rozporu s normami společnosti, to znamená, že se jednalo o lidi, kteří plavou proti proudu.

V té době byli bokovky nazývány beatniky z anglické notace „beat generation“, tj. Zlomené generace.Uvnitř potoka byli zástupci skupiny Beat rozděleni do dvou podskupin - „chladných“ tichých lidí a klidných lidí, stejně jako „horkých“ společenských a emocionálních lidí s bláznivými akcemi a pálivými očima.Dnes mezi bokovky existuje více mladých lidí ve věku 15-26 let, kteří hledají sebe a své vlastní sídlo.Následující typy informací - kultura, móda, kino, politika, literatura, hudba - se dostaly do okruhu zájmů boků všech dob.

Vlastnosti boků

Hipsterismus není nic jiného než sebevyjádření člověka pomocí současných trendů v módě a umění.Když se podíváte přes všechny proudy subkultury, hipstership je dnes považováno za nejkontroverznější a nejvýznamnější hnutí.Zástupci kultury nevstupují do polemik a sporů, nechrání své zájmy a práva a nezaujímají se o problémy země a světa. Hlavními rysy toku jsou koníčky, styl a světonázor.

Styl

Zástupci subkultury lze identifikovat způsobem, jakým se dívají bokovky, to znamená, jaké oblečení, boty a doplňky dávají přednost.Každá šatní skříňka musí mít několik základních věcí, a to:

 • hubená hubená džíny;
 • kreativní trička s potiskem a originální nápisy;
 • tenisky převádí světlé barvy;
 • Ray Ban brýle s jasně plastovými rámečky;
 • všechny druhy klobouků ačepice.

Mnozí bokovky jsou svobodnými fotografy, kteří vždy doplňují svůj vzhled a styl těžkou filmovou kamerou . Bokovky jsou velmi ráda všech druhů technologického vývoje, takže mohou být často vidět s Apple gadgets, různými organizátory, atd. Dokonce i volba značek z bokovky je Urban Outfitters, Brandy Melville, American Apparel a mnoho dalšího.

Když se podíváte na moderní bederní dívky, můžete je často vidět ve vintage a retro obrazech, od vlasů až po výběr doplňků. Dívky mohou nosit legíny, kalhoty a výškové šortky, objemné svetry několik velikostí větší, sukně a šaty s květinovými vzory. Také se vyznačují žízní po velkém množství šperků - korálky, náramky, brože, opasky. Jak jsou bokovky oblečeni jako muži, sdílejí stylisté, zdobí se vousy, nosí kostkované košile, klobouky a poštovní tašky.

Worldview

Co znamená subkultura, každý ví, je to především výrazný světonázor, který se může lišit od sociálních norem a principů. Hipsterismus je založen na úplném odvolání k vlastní osobě. Někteří lidé si v bokech všimnou snobství, sobectví a dokonce i nějaké pompéznosti. Ale stojí za zmínku, že bokovky jsou vždy přátelští, svobodní v myšlení a myšlení, mírumilovní a energičtí.

Subkultura hipsterismu se vyznačuje dobrými mravy, nezájem o konflikty a spory uvnitř země nebo ve světě. NejčastějiBokovky jsou mladí chlapci a dívky z bohatých rodin, z nichž mnozí usilují o získání vysokoškolského vzdělání, kreativních profesí. Pro ně je život v sociálních sítích důležitý, tolik si uchovávají blogy a deníky, které ukazují jejich vzhled a vášeň pro fotografování.

Záliby

Dalším ukazatelem bokovky je to, co dělají ve svém volném čase, to znamená jejich koníčky a koníčky.Bokovky mají vždy ruce na pulsu, fascinují ho filmy, umění, hudba, móda, fotografie, literatura a zajímá se o politiku.Tito lidé jsou vždy aktuální ve všech módních trendech, kromě toho jsou založeni na naprosté nezávislosti a svobodě volby.

Hlavním zájmem mládeže této subkultury je elitní kultura, ať už jde o umělecké filmy, nové obraty literatury, alternativně umění, technologické inovace a módní trendy. Většina této generace souvisí se vším, co souvisí s uměním - obrazy, knihy a fotografie. Navzdory tomu, že mnozí považují subkulturu za prázdnou, fixovanou pouze na módu a umění, není z hipsterismu škoda.

Co odlišuje bederní od hippie?

Zpočátku se hippie poprvé objevila a bederní se stala úplným analogem subkultury, ale s některými inovacemi. Mnoho ještě neví jak hippies se liší od bokovky, ačkoli moderní bokovky a hippies jsou dva různí lidé a obrazy.

Srovnávací charakteristiky hippies a boků:

 1. Hippies se tvořili na základě jazzuhudebníky a jejich fangroups.Bokovky se zajímají o nezávislé hudebníky a autory.
 2. Moderní bokovky se nepovažují za zástupce subkultury hippie, ale bývalé bokovky se považují za zakladatele subkultury bederní.
 3. Hippies oslavovali obraz a styl jazzových hudebníků, mnoho moderních boků nerozumí jazzové hudbě, někdy se necítí jako hudba.
 4. Hippies nebyli odlišeni svou nezávislostí a nezávislostí, byli tvořeni v různých segmentech populace, bokovky - zástupci zlatě bohatého mládí.

Bokovky nemají anonymní kluby a komunity, tajné chaty a příměstské shromáždění, totalitní sekty, jak bylo typické pro hippies v minulém století.Hippies měli specifický kód vzhledu, chování, a dokonce i myšlení, hipsterismus je volný kurz, který můžete zadat bez dodržování jasných pravidel.V tomto ohledu je možné vyvrátit názor, že hippies a bokovky jsou jedno a totéž.

Důvody, proč nemají rádi bokovky?

Málokdo ví, že bokovky mají své vlastní znamení jako logo - trojúhelník „New Age“, který ztělesňuje jejich nestandardní myšlení.V zášti ne konfliktu, vzdělání a vystupování, mnoho nemá ráda Bokovky pro množství důvodů, jmenovitě:

 • bokovky jsou fixované na sobě a jejich osobnosti, zvažovat sebe zvolený;
 • tendence neustále se fotografovat, což je vnímáno postojem;
 • je založena moderní subkulturapouze na vzhledu, aniž by v sobě nesl myšlenky;
 • Mnozí bokovky nemají normální chápání života a práce;
 • mladí bokovky jsou fixovány na věci a módní trendy a zapomínají na další důležité věci.

Mnoho zástupců hnutí se navíc vyznačuje určitým protestem, pokud jde o pravidla výběru a kombinování oděvů, obuvi a doplňků.Například, bederní může volně přijít do divadla nebo opery v tričku a džínách, odmítá klasický oblékání.

Sbírka fotografií bokovky


Závěr [PN 119]

V Rusku se trend hipsterů v současnosti aktivně vyvíjí zejména mezi mladými chlapci a dívkami, z nichž mnozí zoufale sledují trendy a módní trendy, nové trendy v umění a kultuře a blogy na internetu.Abychom pochopili podstatu takové subkultury, stačí se podívat na slavné lidi, příznivce hipsterství, například herce Johnnyho Deppa nebo hudebníka Jareda Leta, zpěvačky Miley Cyrus a Gwen Stefani.