Jednoduché tipy, jak urychlit růst vousů doma

Před několika lety se vousy staly skutečným mainstreamem mezi muži.Zvýšila se zejména poptávka po vousech u mladých lidí.Pro některé, vousy zůstanou symbolem skutečné mužskosti, někteří zvažují to prostředek k přilákání žen a někoho jen miluje následovat módu.

Každopádně každý, kdo se rozhodl pěstovat vousy, by měl znát některá tajemství.Například, jak pěstovat svěží vousy doma.Podívejme se, co je k tomu potřeba.

Jak zvýšit růst vousů doma?

Zpravidla se chlupy na obličeji objevují na chlapcích od 15 let.Zpočátku se jedná o slabé chlupy, které zatím nelze nazývat ani štětinami.A často rostou poměrně nerovnoměrně.To je dáno tím, že připravenost nosit vousy v organismu se objeví až ve věku 20 let. Po stabilizaci hormonální hladiny.Vše však bude záviset na genetice - je za ni zodpovědnádřívější a nadměrné pokrytí vlasů.

Takže jste se rozhodli zvýšit růst vousů doma. Postupujte podle několika pravidel železa.

Správná výživa a zdravý životní styl

Hladina mužských hormonů - vlasy v obličeji - metabolismus. Mezi těmito procesy vitální aktivity organismu existuje jednoznačný vztah. Pro muže vypadal krásně a jeho vous byl svěží, musíte dodržovat správnou výživu. Denní dávka musí zahrnovat:

 • Dietní drůbeží maso - kuřecí a tučné ryby . Jedná se o nenasycené aminokyseliny nezbytné pro tělo jako stavební materiál. Vyloučení těchto produktů ze stravy je dokonce nebezpečné pro normální fungování hormonálního systému mužů.
 • Mléčné výrobky a sušené ovoce . To jsou minerály, které jsou nezbytné pro lidské tělo po proteinu. Síra a zinek je mnoho v sušených meruněk, rozinek, sýrech.
 • Nezapomeňte denně vypít velké množství vody . Tento stav musí být dodržen, aby byla zachována rovnováha vody a soli v těle. V opačném případě tělo začne váhat a dochází k problémům s metabolismem, konečné produkty se pomalu zobrazují. 2,5 litru čisté vody - norma pro průměrného člověka. Kapalina by měla být v čisté formě - ne káva, ne šťáva, ne čaj, ale pouze voda. Pouze to zaplní nedostatek vody a nenaplní tělo nadbytkem cukru a kalorií.

Nezapomeňte zahrnout do denního menu vitaminů A, C, E. To umožní tělu vyrovnat se s metabolismem a zabránit rozbití vlasů, vypadávání vlasů, krmit je.Neméně důležité jsou také vitamíny B. Jsou obsaženy v oříšcích, hrášku, ovesných vločkách, luštěninách a játrech.

Nezapomeňte do stravy zahrnout:

 • Pohanková kaše
 • Vejce
 • Ořechy
 • Zelení
 • Mořské plody
 • Játra

Pokud chcete dosáhnout pozitivního výsledku v oblasti růstu vousů,stojí za to odmítnout:

 • Čokolády a sušenky
 • Mouka
 • Káva
 • Mastné potraviny - rychlé občerstvení.

Nezapomeňte hrát sport.Poraďte se s trenérem a vyberte pro Vás potřebnou zátěž.

Rada. Nedoporučujeme sportovat déle než hodinu.Hladiny mužského hormonu mohou dramaticky poklesnout.

Nezapomeňte si udělat přestávky.To znamená, že se tělo musí jen zotavit.Silné zatížení vám nepomůže najít nádhernou hlavu vlasů.Lepší s mírou a vědomě.Takže se ujistěte, že střídáte zátěž se zbytkem.

Péče o pleť

Obvykle se muži velmi stydí za péči o svou kůži.Mnozí to považují za výlučně ženské povolání a prostě odmítají požádat o pomoc kosmetologů či národních prostředků.Ukazuje se to docela marně.Je prokázáno, že přírodní oleje a konvenční kosmetikapostupy mohou být v takovém případě jako rostoucí vlasy.

Je to důležité. Vyhněte se stresu, pokud chcete, aby tělo fungovalo normálně.

Je nezbytné, abyste každý měsíc loupali kůži obličeje.Zbavte se starých mrtvých buněk a vydejte se novým.To umožní zvýšit hustou vegetaci.

Nejprve dodržujte především každodenní hygienu.Umývejte si obličej často, snažte se vyhnout silné podchlazení, takzvané.Nezanedbávejte obvyklá pravidla.Uzavřené póry blokují růst štětin, takže hygiena hraje důležitou roli v rychlém růstu vousů.

Masáž

Masáž můžete provádět běžným hřebenem.A pokud máte čas, je lepší masírovat obličej chladnými rukama.Kruhové pohyby, jako by se třely a zlepšovaly krevní oběh, vedou od brady k čelu.

Jemným poklepáním vousů pohybem po patech, čímž se stimuluje růst vlasů.

Zvýšení hladin testosteronu

Pokud máte potíže s pěstováním vousů a zjistíte, že roste s mezerami, pakhladiny testosteronu jsou příliš nízké.

Pro informaci.Testosteron je zodpovědný za tvorbu sexuálních charakteristik u mužů a za růst vlasů po celém těle.

Normální hladinu testosteronu můžete udržet prostřednictvím cvičení.Odmítnutí nezdravého jídla a sportu je to, co pomůže udržet testosteron v normě

Lidové léky na růst vousů

Domácí prostředky používané před příchodem tradiční medicíny jsou známé pro svou bezpečnost.Jejich plus spočívá v tom, že jsou často v ruce nebo v chladničce.Paprika, hořčice, kefír, oleje.Naši předkové věděli, co se má míchat, takže vousy vypadaly tak velkolepě, že jste se v nich mohli skrýt.

Existuje spousta lidových prostředků pro každého, ale nezapomeňte, že pokud je problém uvnitř těla (hormony, štítná žláza, špatná výživa), pak je nepravděpodobné, že dosáhnete požadovaného účinku pouze s pomocí tradiční medicíny.

Důležité! Pokud nejsou žádné zdravotní problémy, je možné přispět k růstu chloupků na obličeji pomocí tradiční a alternativní medicíny.

Lopuch a ricinový olej

Olej z lopuchu je považován za velmi účinný prostředek pro růst vlasů - na hlavě nebo na obličeji.Je také dobrým výživným a hydratačním činidlem.

Způsob aplikace: olej je velmi vhodný pro použití.Stačí natřít malé množství přípravku na vlasy, nejprve se doporučuje mírně ho ohřát, vmasírovat do kůže s masážními pohyby a nechat hodinu.

O hodinu později se olej dobře vymyje mýdlem nebo šamponem.

Ricinový olej aktivuje krevní oběh, ale nejprve se míchá s hořčičným práškem pro lepší účinek.Metoda aplikace je podobná oleji lopuchu.Po dobu 40 minut se aplikuje pouze ricinový olej a promyje se běžnou tekoucí vodou.

Eukalyptová maska ​​

Tuto masku lze poměrně snadno připravit.K tomu vezměte koncentrát eukalyptu a promíchejte s teplou vodou.Poměry podle receptu by měly být stejné.

Neměli byste však ihned aplikovat masku na obličej poprvé - zkontrolujte alergickou reakci na zápěstí.Tjčasto způsobuje alergické reakce.

Způsob aplikace: připravená maska ​​se aplikuje na kůži, drží se asi hodinu na kůži obličeje a opláchne se tekoucí vodou.Tato maska ​​aktivuje růst vlasů.

Maska hořčice

Dalším lékem tradiční medicíny, který stimuluje růst vlasových vlasů, je maska ​​hořčice.Zahřívá krev, aktivuje vlasové folikuly a podporuje růst vousů.

Jak používat: Vezměte 2 lžíce hořčice a smíchejte s horkou vodou.Poté přidejte do výsledné směsi 2 lžíce cukru a vaječného žloutku.Naneste směs na obličej.Držte ne déle než 40 minut.A raději počkejte, až začne hořet.

Takové masky lze provádět nejvýše dvakrát týdně.

Pepřová tinktura

Kapsika dobře přispívá ke zvýšení krevního zásobení.Než použijete masku s takovou hořící přísadou, je lepší, samozřejmě, zkontrolovat kůži na alergickou reakci.V opačném případě můžete získat silné podráždění kůže.

Ve stejném poměru (1 čajová lžička) promíchejte pepřovou tinkturu, olej lopuchu, med, brandy, vaječný žloutek.

Naneste směs na obličej a opláchněte teplou vodouvoda za hodinu.

Maska cibule a česneku

Vůně tohoto léku na růst vlasů vám může dát pozornost i ostatní.To je jediná mínus maska ​​cibule a česneku.O tomto postupu je těžké rozhodnout, protoževůně bude obtížná.

Pokud jste připraveni na takové ostré pachy, pak na struhadle otřete cibuli a česnek.Vše ve stejném poměru.Tuto směs necháme hodinu.

Všechno propláchněte tekoucí vodou.Chcete-li se zbavit pronikavého zápachu, můžete použít jablečný ocet smíchaný s vodou.

Účinek je dobrý, ale ne každý má příležitost na chvíli vystoupit ze společnosti, aby vůně sama zmizela.

Krémy, balzámy a pleťové vody, které posilují růst vlasových vlasů

Vousový růstový krém Profesionální vlasový systém se stal velmi populárním nástrojem u mužů, kteří chtějí získat elegantní vousy.Jedná se o komplex olejů, který obsahuje obrovské množství živin.

Existuje mnoho analogů, které vyplňují police lékáren.Tohle je ženšen, Hi-Ho, Proraso, Cheveox.Cena těchto fondů začíná od 200 rublů a končí 900. Takže jsou poměrně dostupné.Nicméně, koupit takové produkty v osvědčené místo, jinak si můžete koupit low-kvalitní falešné.

Je vousy známkou dobrého zdraví?

Nádherné vlasy na obličeji nejsou snadné pro ty, kteří mají zdravotní problémy.Začněte se zdravím těla, abyste dosáhli požadovaného výsledku - svěží vousy.

Buďte trpěliví, to je dlouhá dobaprocesu.Budete potřebovat asi šest měsíců, než se dostanete na vousy.A dříve, než se budete muset starat o chlupy každý den, střih, dělat masky a další kosmetické procedury.Veškeré úsilí však stojí za to.