Jaký je make-up pro vousy a kníry: vyberte si chuť

Mnoho mužů pěstuje krásné vousy.Chcete-li vždy vypadat atraktivně, musíte použít různé prostředky pro péči o vlasy.Kosmetika pro vousy se skládá z přírodních surovin a ovlivňuje nejen vlasy, ale i pokožku.

Dnes budeme hovořit o každém typu nástroje a zjistit jeho vlastnosti a přínosy.Uvažujeme, jak si vybrat správnou kosmetiku a jak ji používat.

Odrůdy kosmetických prostředků

Pánská kosmetika pro vousy a kníry je velmi různorodá.Každý nástroj má své vlastní funkce pro péči o vlasy.Je důležité si uvědomit, že vousy se musí nejen umývat pravidelně, ale také být hydratované a učenlivé.Existují nástroje, které pomáhají opravit požadovaný tvar vousů.

Kosmetika pro vousy a kníry jsou prostě nezbytná, protože vlasy musí být neustále uzdravovány a vyživovány.Nyní se podíváme na různé produkty péče o vousy.

Mýdlo

Většina mužů nepoužívá mýdloza účelem péče o vousy. Důvodem je, že o svých vlastnostech nevědí. Na rozdíl od šamponů mýdlo nevytváří mnoho pěny. To není jednoduché mýdlo, je vyrobeno speciálně pro vousy.

K očištění obličeje odumřelé kůže je nutné čas od času odlupovat. K tomu výrobci přidávají do mýdla mletou kávu a zrna. Dokonale čistí pokožku nečistot a mastnoty. Mýdlo nejen čistí vlasy, ale vyživuje pokožku a obnovuje pleť.

Vosk

Vosk se používá ke stohování a upevňování vousů. Je to tento nástroj, který pomáhá dát vousu tvar, který chcete, i když vousy vypadá jako Charlie Chaplin nebo jiný neobvyklý tvar.

Vosk má dva typy fixace - je silný a mírný. Typ fixace je vybrán osobou, s ohledem na kvalitu a délku vlasů. Můžete ho použít takto:

 • Vousy umyjte mýdlem a důkladně ho pročistěte.
 • Naneste vosk na prsty a zahřejte na nich.
 • Naneste vosk rovnoměrně na celé vousy, aniž by vám chyběla jedna část.
 • Rozčesávejte vlasy a znovu přidejte vosk, abyste vytvořili požadovaný tvar.

Naneste vosk na mokré vousy. Výrobek otřete teplými, ale suchými prsty. Když je vosk velmi tuhý, lze ho zahřát fénem.

Tip!Nakupujte kovový hřeben s častými zuby, aby bylo možné vousy zkrátit.

Balzám

Balzámy na vousy jsou vynikajícím produktem pro péči o vlasy, který jim dodává lesk, vůni a hladkost. Je tolék z olejů, vitamínů a mikroelementů. Je důležité si uvědomit, že balzám se nepoužívá pro styling nebo upevnění vousů, k tomu je třeba použít vosk. Koupit balzám může být v baleních o různé kapacitě.

Při používání je důležité si pamatovat několik bodů. Prvním z nich je použití balzámu na čistý a mokrý vous. Za druhé, musíte nástroj rovnoměrně aplikovat na celé vousy.

Olej

Olej se skládá z přírodních složek, které příznivě ovlivňují vlasy. Pomáhá udržovat rovnováhu mastné pleti po ošetření vodou. Olej napomáhá poslušnosti vousů a odstraňuje vyčnívající vlasy.

Naneste olej by měl být na kořenech vlasů tak, aby ovlivňoval vlasové folikuly. Tento nástroj pomáhá urychlit růst vousů. Naneste na vlasy několikrát týdně.

Důležité!Pravidelné používání oleje vám pomůže vytvořit vousy silné a krásné.

Gel

Vlastnosti gelu jsou velmi podobné vlastnostem vosku. Jeho rozdíl je v tom, že má lehkou texturu, takže se aplikuje na krátké a tenké vlasy.

Použijte toto:

 • Mokré kníry a vousy,
 • Naneste gel rovnoměrně na vousy,
 • Gel naneste do vousu,
 • Dejte vousu požadovaný tvar.

Gely se rychle vstřebávají a dobře hydratují. Kvůli kapalné kompozici pronikají všechny prospěšné složky do pokožky hlouběji než do krému. Gel nejenže pomáhá tvarovat vousy, ale také hojí kůži. Po něm kůže neníodlupovat, žádné známky sucha nebo mastného lesku.

Pro informaci! Nejčastěji se aloe přidává do konzistence, která má podobu želé, protože má dobrý účinek na kůži a vlasy.

Smetana

Krém má podobné vlastnosti jako balzám, jen nepatrně odlišný vzhled.Tento typ make-upu pomáhá posilovat vlasy a podporuje jejich růst.Tento nástroj můžete používat několikrát denně.Je důležité, aby se krém rozetřel do vlasů tak, aby pronikl do kořene.

Pasta

Pro úpravu vlasů používejte také pastu, nedochází k lepení vlasů a nedává umělý lesk.Takový nástroj dobře pomáhá položit vousy a udělat z nich jakýkoliv tvar.Po použití, vlasy nevyschnou, a po celý den zůstává pružný a učenlivý.Pokud chcete, můžete dokonce změnit styling.

Špatné počasí nepoškodí vousy.I v dobách vysoké vlhkosti se vlasy nevylívají.

Pevný a kapalný šampon

Má se za to, že existují pouze kapalné šampony, ale tomu tak není.Pevné šampony dobře zpěňují a mají příjemnou vůni.Používá se pro ne příliš dlouhé vousy.S dlouhým vousem musíte pěnit ruce a pak je vmasírovat do vousů.Nepoužívejte tvrdý šampon často, jinak to poškodí kůži.

Kapalné šampony kvalitně čistí vousy a jsou příjemné na používání.Tyto šampony lze použít pro všechny vousy.Přirozené složky tohoto výrobku dokonale pečují o pleť a vousy.Voní šamponyvytvořit různé oleje.

Klimatizace

Někteří muži nechtějí používat oleje a balzámy, protože jsou velmi husté. Vhodnou náhradou je klimatizace. Je snadno ovladatelný, stačí na něj vložit a po několika minutách opláchnout.

Samozřejmě, že v chladném období je lepší používat ropu, ale v létě bude klimatizace fungovat dobře. Měkčí vlasy dokonale, ale nemyslete si, že je tento nástroj opravuje. Taková kosmetika by měla být používána muži, kteří mají dlouhé vousy a nepotřebují ji opravit.

Maska

Maska vousů se používá k vyživování a hydrataci vlasů. Je důležité si uvědomit, že maska ​​vousů je jednorázová v tom smyslu, že ji nelze používat každý den.

Na mokré vousy musíte použít masku a rovnoměrně ji rozšířit na obličej. Nástroj měl nejlepší účinek, masku otřete masážními pohyby.

Nejvěrnější prostředky

Při výběru výrobku pro péči o vousy mnoho mužů dává přednost:

 • Na olej,
 • Vosk,
 • Balsam,
 • Šampon.

Každý z těchto fondů má zvláštní úlohu. Šampon čistí vlasy před nečistotami. Vosk se používá k upevnění vousů. Olej vyživuje vlasy, kůži a hojí je. Pomáhá také rychlému růstu vousů a jeho hustotě.

Balzám ovlivňuje strukturu vlasů. Vyživuje a hydratuje. Od té doby je důležité používat celou řadu nástrojůkaždý z nich doplňuje své jednání.Pomocí těchto nástrojů budou vaše vlasy vždy krásné a zdravé.

Co zaplatit při výběru produktů pro péči o dítě

Každá kosmetika pro péči o vousy musí být ověřena výrobcem.Toto potvrzení ukazuje, že nástroj je bezpečný a velmi účinný.Certifikát dává jistotu, že složení výrobku je přesně tak, jak je uvedeno na obalu.

Certifikované výrobky vám ušetří padělky, které se skládají z chemických složek, které poškozují tělo.

Doporučení odborníků

Odborníci věnují zvláštní pozornost složení nástroje.To je velmi důležitý detail, protože výsledek závisí na složení.Věnujte pozornost počtu komponent v nástroji.Je důležité, aby se kosmetika skládala z přírodních prvků, které nezpůsobují alergie.Tento certifikát dává produktu větší důvěru.

Nezapomeňte věnovat pozornost vůni výrobku, protože každý výrobce má své vlastní.Vůně kosmetiky by vám neměla způsobit nepříjemné pocity.

Před použitím nebo nákupem výrobku zjistěte, na které složky jste alergičtí.Pokud nevíte, pak aplikujte výrobek na ruku a podívejte se na reakci kůže, pokud je vše v pořádku, pak můžete použít.V opačném případě přestaňte tuto nápravu používat.

Je možné vyrobit vousovou kosmetiku sami?

Někteří muži dávají přednostpoužívat ruční kosmetiku. V takových případech je důležité si uvědomit, že množství složek je velmi důležité, pokud přidáte příliš mnoho složky, může dojít k poškození kůže a vlasů. Používejte osvědčené nástroje, které mají dobrou pověst.