Jaké jsou typy pánských klobouků?

Tradice zakrýt hlavu pomocí čelenky pocházely z dávných dob, pak by takový zvyk spíše byl náboženský. Dnes, s pomocí klobouků, čepic a všech druhů čepic, lidé, díky praktičnosti, schovávají se před povětrnostními podmínkami a také kvůli estetice, zdobí jejich vzhled a styl. Individuální pozornost si zaslouží typy pánských klobouků, které jsou dnes několik desítek.

S pomocí čelenky chrání muži nejen hlavy před krutými ruskými zimami, ale také příznivě zdůrazňují jejich styl a vzhled. Moderní designéři a módní domy nabízejí neustále aktualizované kolekce výrobků různých stylů, tvarů, metod tkaní a pletení, barev a potisků. Při vytváření takových oděvů odborníci brali v úvahu sezónní charakteristiky, věk, preference a různé styly v pánském oblečení.

Kompletní seznam čelenek pro muže s fotografiemi

Módní trendy se nikdy nezastaví a neustále nabízejí nové trendy a styly.Totéž platí pro pánské klobouky, které se po staletí radikálně změnily a zlepšily.Dnes jsou klobouky a klobouky pro muže zastoupeny ve více než 20 odrůdách a typech, aby vyhovovaly potřebám mužů všech věkových kategorií a pohledů na život.

Znalecký posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
V šatníku moderního člověka by měly být alespoň 3 různé typy pokrývek hlavy.Především pohodlný a univerzální klobouk pro každodenní nošení.Také se ujistěte, že produkt prezentujete v přísném klasickém stylu pro formální nastavení.A třetí čelenka může být modelemodpovídá povaze a koníčkům mužů.

Bandana

Mluvíme o šátku nebo obyčejném šálu, pomocí kterého může člověk zakrýt hlavu před přímým slunečním zářením. Tento styl je nejčastěji preferován cyklisty a mladými lidmi.

Bashlyk

V tomto případě jsou vojenské a kozácké pánské klobouky prezentovány ve formě špičaté kukly s prodlouženými lopatkami. Tento kus oděvu se nosil, aby zakryl hlavu před špatným počasím, svázal konce kolem krku.

Kšiltovka

Hráči baseballu začali nosit tento typ čepice během hry, zakrývajíce tvář a hlavu od slunce. Dnes, baseballová čepice je preferována muži všech věkových kategorií, bez ohledu na životní styl.

Beret

Poprvé se tato čelenka objevila v období středověku. Vizuálně se podobá čepici, ale se zaobleným tvarem a bez hledí. Téměř každý umělec ve svém šatníku má pár modelů baret.

Víčko bez špiček

Stejný krmný klobouk, ale bez hledí, ze kterého přišel takový název. Nejčastěji je taková čelenka viditelná na mužech v armádě.

Bolivar

Jeden z typů válce, který byl oslavován u Puškinova Eugena Onegina.

Bomber

Moderní typ čelenky pro muže, která vizuálně připomíná klobouk s klapkami na uši. Obvykle je výrobek vyroben z kůže s povrchovou úpravou z ovčí kůže.

Boyarka

Název výrobku již mluví sám za sebe, jedná se o původní ruskou čelenku, kterou nosí chlapi.Vrchní část čepice je vyrobena z kožešiny, uvnitř je hedvábná podšívka a také sametová čepička.

Budenovka

Taková helma ve tvaru helmy vojáků z 15. století, kterou nosí vojáci Rudé armády, s důrazem na hrdinství a velikost.

Galero

Tento styl klobouku nosili v minulosti kardinálové, byl to červený klobouk s širokým lemem, na jehož bocích viselo 15 střapců.

Gangsterův klobouk

V tomto případě se jedná o klasický klobouk s poli a třemi otvory na stranách a na vrcholku koruny.Druhé jméno klobouku je Fedor.

Dva rohy​​

Tento typ čelenky lze vidět na obrazech samotného Napoleona.V té době měli všichni úředníci a důstojníci tento typ klobouku.

Yermolka

Tento druh čelenky nosí všichni náboženští Židé dodnes.Jedná se o malou čepičku bez okrajů a manžet, pokrývající pouze horní část hlavy.

Zhokeyka

Sportovní model klobouku v podobě přilby s malým hledím, které jezdecké jezdce nosí dnes.

Kamilavka

Tento typ čelenky je součástí pravoslavného náboženství.Vizuálně je klobouk vyroben ve formě vzhůru se rozšiřujícího válce, kamilavka může být černá, červená a fialová.

Kanote

Tento klobouk s pevnou formou pocházel z Francie, kde byl vyroben ze slámy, zdobené válcovou nízkou korunou, s malými rovnými poli.

Capello Romano

Římský klobouk podobající se planetě Saturn. Jedná se o kulatý klobouk z odolných tkanin, který má polokulovitou korunku a rovné široké pole.

Kapuce

Tato čelenka je opatřena svrchním oděvem, určeným k zakrytí hlavy před větrem a deštěm.

Kartuz

Jedna z forem čepice, která byla popularizována v evropských armádách 15. - 17. století.

Přilba

Tato hlavová část je vyrobena ve formě přilby, která chrání hlavu před mechanickým namáháním. Helma byla poprvé nosena vojenskými lidmi a dnes všichni pracovníci v nebezpečné oblasti činnosti.

Těsnění

Toto je jeden z typů přileb, ale chrání hlavu před vnějšími podněty, a nikoli před zraněním.

Kepi

Varianta zástrčky, která předpokládá horizontální průzor malého tvaru.

Víčko

Tento strop se vyznačuje pevným tvarem dna, kruhovou korunkou a přítomností rovného širokého hledí. Uzávěry mají také své vlastní odrůdy.

Cowl

Tato pokrývka hlavy byla nosena mnichy, pak se skládala z válce s oříznutými poli "kamilavka" a přikrytou černou tkaninou, která zakrývala zadní část hlavy.muži

Kovbojský klobouk

To může být slaměný klobouk, plst a dokonce i kůže s kulatou korunkou, jejíž vrchol je mírně konkávní,stejně jako s ohnutými na obou stranách k vrcholu polí.

Uzávěr

Tento výrobek je vyráběn v kuželovitém a mírně zaobleném tvaru a dnes je nabízen v několika variantách.To může být legrační čepice pro vtipy zábavu, kuchař čepici nebo čepici Santa Claus.

Konfederace

Tato pokrývka hlavy je národní hranicí Polska se čtyřúhelníkovým vrcholem.Často podobný styl zboží akademických absolventů nosil, proto jméno konfederatka.

Bowler

Takové čelenky pro muže se těší velké oblibě mezi Evropany.Květináče byly vyrobeny z úhledných a malých polí v polokulovité formě pevných materiálů.

Kubanka

Nízký uzávěr, vyrobený v plochém válcovém tvaru.To bylo původně noseno kozáky, a pozdnější ženy začaly popularizovat Kuban.

Čepice na lyže

Moderní model teplých klobouků pro milovníky zimních sportů.Obvykle je vyroben z teplých materiálů a jasných barev, doplněn bubo nebo pompon.

Lovecký klobouk

Charakteristickým znakem tohoto klobouku je přítomnost dvou markýz před hlavou a za nimi a také dvou postranních kusů pro úkryt.uši. Pro čelenku je přední clona určena k zakrytí obličeje před sluncem, ostatní části jsou z větru a chladu. Čepice tohoto stylu je známá použitím obrazu Sherlocka Holmese.

Papa

Vojenský typ čelenky, vyrobený z astrakhanské kožešiny nebo ovčí kůže. Šíření takového modelu patřilo mezi kozáky.

Pilotka

Vojenský klobouk zploštělý po stranách formuláře, který byl vyroben z lehkých materiálů. Čepice byla zdobena erbem nebo jiným identifikačním znakem vojenského profilu.

Podíl vepřového masa

Klobouk, který byl díky svému zvláštnímu tvaru a podobnosti s vepřovým koláčem takovým jménem. Vizuálně připomíná misku, válcovitou malou výšku korunky s dutinou v kruhu, připomínající, jak hosteska zvedne dort.

Rybářský klobouk

Toto příslušenství je vyrobeno z lehkých olivově zbarvených tkanin, zdobených v tematickém stylu s háčky, rybami a různými návnadami.

Slaměný klobouk

Klasický model slámy s rozprostřenými poli. Tuto variantu příslušenství používají obě pohlaví pouze v horkém ročním období, aby byla chráněna před slunečními paprsky.

Sombrero

Tematický národní klobouk, který je vytvořen ve tvaru kužele ve tvaru kužele a širokých polí, se zaoblenými hranami nahoru. Tento typ pokrývky hlavy je nosil po staletí mexičanhudebníků.

Tweed Hat

Husté vlněné tvídení jemně zakryje hlavu před větrným počasím.Současně se dotkněte měkkého výrobku s malou hromádkou, vyrobenou z diagonální vazby nití.Novým trendem tohoto roku je melanžový tvídový klobouk.

Tricorne

V tomto typu klobouku se předpokládá, že pole jsou složena tak, že jsou vytvořeny tři rohy.K dnešnímu dni, tento styl ztratil jeho popularitu kvůli vzhledu dvou rohů.

a obě strany.

Čepička lebky

Dnes je lebka zobrazena v různých variantách - s kulatým nebo čtvercovým vrcholem, plochým a špičatým, hustým nebo lehkým materiálemvýroba, ale vždy jasná s národním ozdobným kloboukem.Lebka patří k uzbeckému národnímu kroji a nosí se dodnes.

Turban

Tento typ pokrývky hlavy je národním pokladem perského lidu.Pak turban byl volán turban, když kus látky byl svázaný kolem hlavy, vyčnívat z davu s takovým doplňkem.

Ushanka

Toto je původně ruská čelenka, která je populární u mužů všech věkových kategorií po několik set let.Kulatý klobouk ve tvaru kulaté nebo čtvercové helmy, kterýpokračuje dvěma hranami pod ušima, které mají struny. Je vyrobena z kůže, semiše, kožešiny.

Fedor

Fedorův klobouk je snad nejběžnějším typem pánského klobouku. Koruna je vyrobena z lichoběžníkového tvaru a v samotném středu a na obou stranách jsou dutiny. Pokud mluvíme o klasickém modelu, je vyroben z měkké plsti.

Fez

Osmanská říše si pamatovala řada lidí nejen v luxusním oděvu, ale také v národní čeledi - fez. Vizuálně se podobá široké čepici se zaoblenými hranami, která byla vyrobena z červené vlny, doplněná štětcem.

Fink

Finca je zimní teplá čepice pro muže, která má plochý tvar a stuhy sestupující z kožešiny (nazatylnik). Díky této formě výrobek silně zakrývá hlavu, uši a krk před větrem a mrazem.

Víčko

Toto příslušenství nosí zástupci policie i muži v civilním oblečení. Pokrývka hlavy by měla mít pevný zorník, stabilní rameno.

Homburg

Variace pánského plstěného klobouku, který musí mít ohnutá pole a má také stuhu kolem koruny. A uprostřed koruny je jistě podélná dutina.

Válec

V tomto případě hovoříme o klobouku ve tvaru válce s poměrně vysokým horním a úhledným úzkým okrajem. Vrchol popularity mužských válců představuje období 19 letstoletí.

Shapoklyak

Slavný klobouk, který stojí za tvaro-klobouk a klyak - slap. Vizuálně, klobouk se podobá válce, ale tento typ pokrývky hlavy by mohl být složen.

Čepice v moderní společnosti

Pokud vezmeme v úvahu některý z výše uvedených okruhů, můžeme konstatovat, že jen málo z nich dosáhlo moderní mužské společnosti. Z těchto modelů neztratily svůj význam klobouky - Fedor, Tribbley, Baseball Cap, Cap, Cap, Gangster klobouk, Tweed a Straw hat. Také dnes na vrcholu popularity kožešiny, pletené a objemné klobouky.


Návrháři rozlišují pánské klobouky do několika skupin. Například výrobky pro domácnost pro každodenní nošení střízlivé a stručné modely. K dispozici jsou také speciální klobouky, které předpokládají profesionální a sportovní design (například baseballovou čepici, čepici, akademické čepice, čepice, čepice atd.). Odborníci také nabízejí modely pro všechna roční období - demi-sezónu, letní a zimní možnosti.

Závěr

Všechny výše uvedené typy pánských klobouků pocházejí z minulých období a staletí a jen některé z nich neztratily svůj význam až do současnosti. Odborníci na vědomí, že moderní klobouky a klobouky pro muže nejsou tak praktické a funkční kusy oblečení jako příslušenství provytváření individuality stylu a obrazu.