Jaká je urethra u mužů: struktura a funkce

Urethra je jeden z mála orgánů, které se nacházejí v mužském i ženském těle.U mužů je močová trubice urethra, skrze kterou člověk defekuje.V jednoduchém a přístupném jazyce je močová trubice trubice, která je určena k odstranění moči z močového měchýře.Navzdory skutečnosti, že urethra existuje jak v mužském, tak v ženském těle, jsou mezi nimi významné rozdíly.

Mužská urethra je ve své struktuře mnohem bezpečnější, pokud jde o ochranu před patogenní flórou, o níž nelze říci o ženském těle.Pro zdraví genitourinárního systému je zodpovědná také mikroflóra v močové trubici.Proto je nesmírně důležité vědět, co je urethra u mužů, jaké funkce vykonává, jaká je mikroflóra, stejně jako možná onemocnění spojená s močovou trubicí.

Co je močová trubice: obecné informace

Urethra je kanál urogenitálního systému, který je zodpovědný za odstraňování moči z močového měchýře.V medicíně se uvádí, že močová trubice má délku asi 20 cm a tvar trubice.Močovina prochází houbovitými těly mužského pohlavního orgánu, spolu s močí, spolu se spermiemi, během pohlavního styku.Lékaři říkají močovou trubku vývod z močového měchýře.

Proto lze říci, že močová trubice je počáteční částí uretry. Vizuálně se podobá délce duté trubky 16-24 cm, zatímco u žen je močová trubice mnohem kratší, asi dvakrát. V tomto ohledu jakákoli choroba spojená s mikroflórou uretry, muži jsou mnohem rychlejší cítit všechny nepohodlí a příznaky.

Kde se nachází?

K tvorbě uretry dochází v utero, během tohoto období tento proces ovlivňuje mnoho faktorů. V dospělosti, muž je diagnostikován s urethra jak v pánvi tak ve vnitřní dutině penisu (v houbovitých tělech).

Vnější otvor uretry je umístěn na hlavě penisu, po které přechází do močového měchýře. Zadní část močové trubice vychází z vnitřní díry a končí u semen.

Pro informaci!Je zajímavé, že během erekce u člověka se zvyšuje nejen velikost penisu, ale také délka uretry (asi třetina).

Základní funkce

Urethra u mužů je především nejdůležitější složkou močového systému. Je to kanál, který je navržen tak, aby vyprázdnil močový měchýř z moči, skrze tuto trubku se moč dostává do vnějšího prostředí. V lékařském potvrzení se močová trubice také nazývá močová trubice, moč se nazývá moč, a pokud u žen provádí močová trubice funkci vylučování moči, pak muži přebírají další důležitou funkci.

Druhá funkce je spojena s reprodukčním systémem, protože močová trubicese nachází podél hubovitých těl penisu.Další důležitou funkcí je přímá účast na ejakulaci.Při působení příslušných procesů během ejakulace vytlačuje močová trubice ejakulát ven.Jakékoliv nemoci močové trubice mohou nepříznivě ovlivnit jak sexuální aktivitu člověka, tak jeho schopnost mít děti.

Jaká je struktura?

Jak ukazuje lékařská praxe, mužská močová trubice může dosáhnout délky až 25 cm, což je usnadněno vztyčeným stavem pohlavního orgánu.Zevnitř je otvor uretry spojen s močovým měchýřem a vnější otvor může být pozorován na samém vrcholu hlavy penisu u člověka.Lékařství také zvažuje několik oddělení ve struktuře urethra.

Konkrétně:

 1. Oddělení prostaty- toto oddělení jako by proniklo prostatickou žlázou do hloubky 3-4 cmZároveň má sliznice záhyby, na zadní stěně lze pozorovat hřeben.Na každé straně tohoto hřebene lze pozorovat ústí ejakulačních kanálků.Stejný hřeben se plynule promění v hromadu semen.
 2. Oddělení webbed- v medicíně se zjistilo, že se jedná o nejmenší oddělení uretry až do délky 2 cm, prochází urogenitální membránou, je pevně fixována na svém místě.Vzhledem k této anatomii a struktuře je tato část uretry rozpoznána jako nejslabší mobilní.
 3. Oddělení spongyje nejdelší část uretry až 20 cm dlouhá, začíná oddělení od žárovky penisu.po které končí otevřeným otvorem na hlavě.

Zvláštností anatomie a uretrálního zařízení je jeho nerovnoměrný lumen a jeho průměr po celé délce. Medicína také zjistila, že močová trubice má ohyb ve tvaru písmene S.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Rozšířená verze struktury uretry u člověka se nazývá anatomie struktury. Toto zahrnuje metatus nebo vnější otevření, navicular fossa, stejně jako penile, bulbous, membranous a prostatická oblast.

Mužská mikroflóra uretry

Mikroflóra v těle začíná svou formaci ihned po narození osoby. Během porodu a vzhledu dítěte vstupují do močové trubice mikroorganismy a mikroby. Obecně platí, že medicína nazývá hlavní složení mikroflóry ženského těla - je to bifidobakterie, laktobacily, pak, jak stárnou, tvoří se kokková flóra.

U mužů však zůstává mikroflóra močové trubice od doby, kdy se objevila na světě, nezměněna. Složení mikroflóry - streptokoky, stafylokoky, corynebacterium. Pokud vezmeme v úvahu močovou trubici, mikroflóra se skládá z neutrálně alkalického prostředí. Tato mikroflóra je nezbytná pro tvorbu spermií, které jsou zodpovědné za reprodukční zdraví mužů. Flóra uretry v normálním zdravém stavu se skládá z několika druhů bakterií:
 • bakterie ve tvaru tyče;
 • komensální;
 • Neisseria;
 • ureaplasma.

Pokud se mikroflóra v uretry mění i při minimálních ukazatelích, zvyšuje se riziko vzniku patologických komplikací. Bez včasné diagnózy a léčby těchto porušení může nepříznivě ovlivnit funkci mužského dítěte. Některé bakterie jsou přenášeny z člověka na svého partnera prostřednictvím pohlavního styku. To již vede k nemocem a také u žen.

Hlavní onemocnění uretry

Za eliminaci škodlivých látek a toxinů je zodpovědný nejen moč, ale také tajemství, které produkuje prostata. V tomto ohledu je jasné, jak důležitý je stav mikroflóry a normální provoz uretry. Jakmile má člověk nerovnováhu důležitých bakterií v močové trubici, je toto vše doprovázeno velmi nepříjemnými symptomy.

Patologie diagnostikované urologem mohou být následující povahy:

 • vrozené anomálie vývoje uretry, například nesprávné umístění kanálu, uzavření vnější štěrbiny, její nesprávné umístění na hlavě penisu;
 • záněty způsobené infekčními procesy, ať už vulvitidou, uretritidou, prostatitidou, balanitisem, nalačno atd.;
 • poranění kanálů;
 • alergické reakce na dráždivé látky;
 • nádory a novotvary v těle;
 • infekce a nemoci přenášené nechráněným pohlavním stykem.

Pokud vezmeme v úvahu vrozené anomálie, jsou vždy zjištěny již v těhotenství ženou. Většina z nichonemocnění jsou chirurgicky upravována od samého narození dítěte.V jiných případech onemocnění je také důležitá včasná léčba, protože důsledky jsou nevyhnutelné.Infekční a pohlavně přenosné nemoci se stávají chronickými, což je téměř nevyléčitelné.

Závěr

Mužská močová trubice je orgánem močového a reprodukčního systému, konkrétně uretry v těle.U mužů se však liší délkou, strukturou a funkčním zatížením.Maximální délka může být 25 cm, což přispívá ke vzpřímenému stavu penisu.Močovnice nejenže vyvíjí moč, ale také přispívá k produkci ejakulátu během ejakulace.Jakékoliv nemoci tedy ovlivní nejen močový, ale také reprodukční systém.