Jaká je předkožka u mužů?

Lidé, kteří jsou obeznámeni se zařízením mužských pohlavních orgánů, jsou si dobře vědomi toho, co je předkožka a vyžadují takový zvláštní přídavek. Takzvaná předkožka, co přesně to je, musíte znát každého zástupce mužské části lidstva, protože pochopení struktury vašeho vlastního těla, můžete zachránit své sexuální zdraví na dlouhou dobu.

Mnozí slyšeli, že chlapci židovské národnosti zcela odstraní předkožku, ale proč se tak děje, zda stojí za to provádět takové experimenty a jaký skutečný účel této konkrétní části lidského těla stojí za pochopení.

Mužská předkožka

Proč je takový přídavek, jako předkožka u mužů a jaký účel má, chápán pouze tehdy, když je považován za to, co konkrétně představuje. A tak se malý záhyb kůže, který pokrývá hlavu genitálního orgánu silnějšího pohlaví, nazývá předkožka. Má velmi zajímavou strukturu a úspěšně plní funkci dodatečné ochrany.

Mnohé národy tento kožní řemínek zkrátí tak, aby byly pohodlnější ve velmi horkém podnebí, ale zbavily se tak dodatečné ochrany.Je pravda, že někteří odborníci ve zdravotnictví souhlasí s tím, že tento kožní záhyb pouze brání a zvyšuje riziko výskytu různých onemocnění, včetně těch, které jsou způsobeny zánětlivými procesy.

Co je předkožka u mužů - foto a struktura

Předkožka je malý záhyb kůže, který se skládá z vnějšího a vnitřního listu.Tyto vrstvy kůže jsou připojeny k tzv. Koronárním drážkám.Na vnitřní straně této důležité zóny jsou mazové žlázy, které produkují speciální mazivo, které je nedílnou součástí smegmy.Malá mezera, která je fyziologicky přítomna mezi vnitřním míčem tohoto extra kožního záhybu a mužského pohlavního orgánu, se nazývá preutiální dutina.U malých dětí, penisu, nebo spíše, je jeho hlava zcela pokryta tímto ochranným záhybem kůže, ale jak mladý muž vyrůstá, mírně se mění.

Závěry o tom, co je předkožka a jaká je její struktura, by proto měly být uvedeny následující faktory:

 • předkožka -kožní záhyb, který chrání mužský intimní orgán před nečistotami a mechanickým poškozením;
 • tato část lidského těla se skládá ze dvou kuliček, z nichž jedna je hojně pokryta mazovými žlázami;
 • předkožka je takzvaná specializovanátkáně a je také považován za jednu z erotogenních zón;
 • spojení předkožky a hlavy mužského intimního orgánu probíhá prostřednictvím zprostředkováníuzdu , která slouží jako zastávka, aby se výše uvedené kožní záhyby nemohly pohybovat;
 • Předkožka je přibližně 0,5 délky mužského pohlavního orgánu.
To je důležité!Navzdory doporučením mnoha odborníků, kteří říkají, že předkožka musí být oříznuta, má řadu užitečných funkcí, které člověku přinášejí další pohodlí.

Proč potřebujeme předkožku u mužů?

Předkožku nelze nazvat zbytečným kožním záhybem, který jednoduše skrývá hlavu intimního orgánu mužského genitálu. Je na to potřebná. provádět následující funkce:

 • uzavření hlavy mužského členu, aby se napomohlo vytvoření sliznice;
 • ochrana nejcitlivější oblasti penisu u novorozenců před nepříznivými účinky na genitálie plenek;
 • chrání hlavu penisu před mechanickým poraněním, jakož i nepříjemným třením;
 • schopnost neustále držet hlavu penisu dospělého muže ve vlhkém, delikátním stavu;
 • mazání citlivé zóny intimního orgánu;
 • obalení hlavy penisu dospělého muže ochrannou látkou, která má voskovou strukturu;
 • velmi usnadňující proces masturbace;
 • dostatečné uzavření hlavy během erekčního období;
 • tento proces značně usnadnilzavedení samčího penisu do vagíny;
 • snižuje tření, stejně jako úroveň podrážděnosti intimního orgánu během třecího období;
 • hraje úlohu velmi důležité erotogenní zóny;
 • navíc stimuluje muže i ženu během pohlavního styku.

A tak stojí za povšimnutí, že předkožka mužů skutečně hraje důležitou roli, ale existují i ​​případy, kdy je třeba se zbavit takového přídavku v důsledku chirurgického zákroku.intervence.

Obřízka předkožky u mužů: typy operací

Vzhledem k jejich příslušnosti k určitému náboženskému systému nebo fyziologickým problémům s předkožkou musí muži chirurgicky odstranit.Pokud muslimští chlapci vykonávají takovou operaci v raném věku, pak se muži, kteří se potýkají s problémy této ochranné zóny, zbaví po dosažení dospělosti.

Zkušení odborníci v oblasti zdravotnictví proto provádějí následující typy operací, aby zcela odstranili předkožku před zástupcem mužské části lidstva:

 • chirurgie pomocí svorkyMorgana;
 • 75) provoz s použitím plastového prstence;
 • provoz s použitím kovového prstence;
 • odvodnění - resekce předkožky pro základnu hlavy.

O tom, jaký typ operace bude proveden, rozhodne lékař v závislosti na situaci.

To je důležité! Lékaři věří, že pokud se provádí obřízkapředkožky, pak je šance na nemoc zhoubného nádoru reprodukčního systému značně snížena.

Nemoci předkožky u mužů

Předkožka plní funkci dodatečné ochrany intimní oblasti, ale často se lidé potýkají s chorobami, které s ní souvisejí. Následující problémy lze tedy označit za nejběžnější patologii mužské předkožky:

 • phimosis nebo neschopnost plně otevřít hlavu;
 • fyziologická fimóza je charakteristická pro kojence a nevyžaduje léčbu;
 • patologická fimóza se čtyřmi stupni;
 • parafimóza - komplikace fimózy;
 • balanopostitida - zánět hlavy intimního orgánu a předkožky;
 • skleróza lišejníků - prekancerózní onemocnění.

Všechny tyto patologie vyžadují léčbu u dospělých samců, která spočívá právě v okamžiku potřeby odstranit předkožku.

Zúžení předkožky u mužů

Zúžení ochranných záhybů kůže u muže je poměrně běžné, ale ne každý ví, jak v tomto případě postupovat. Z tohoto důvodu je třeba tuto otázku podrobněji zvážit.

Zúžení předkožky

Je-li předkožka nedostatečná nebo se neroztahuje, je úplné otevření sexuální hlavy nemožné. Tato patologie se nazývá zúžení předkožky nebo fimózy. Fimóza může být čistě fyziologická nebo patologická, vrozená nebo získaná. K tomuto problému dochází97% jsou chlapci, ale jak zrají, všechno spadá na své místo.Pokud se však v dospělosti hlava penisu nemůže zcela otevřít, pak je to přímý důvod k obavám.

Phimosis

Patologická fimóza nebo tzv. Zúžení předkožky může být vyvolána diabetem, poraněním a popáleninami penisu,neúspěšně provedli operace na genitáliích.Patologická fimóza může ztěžovat močení, po které se projeví různé infekce a problémy s ledvinami.S tímto problémem se můžete setkat kvůli přítomnosti pohlavně přenosných nemocí.Pokud není léčena, může způsobit rakovinu.Lékaři navrhují léčit phimosis kvůli výkonu chirurgického zákroku.

Malý závěr

Předkožka je ideálním obranným systémem pro intimní orgán silnějšího pohlaví.Navzdory tomu, někdy existují situace, kdy je třeba se zbavit tohoto záhybu kůže.Aby se předešlo zánětu předkožky, musí člověk pečlivě sledovat vlastní intimní hygienu.Pokud není nutné odstranit předkožku, pak to nestojí za to, ale musíte se naučit, jak pečlivě pečovat o tuto citlivou oblast.