Jak zesvětlit knír nebo zbarvení: všechny praktikované metody

Nejnovější trend módy pro muže je přítomnost knírek a vousů na obličeji.Pokud jejich barva z nějakého důvodu nevyhovuje majiteli, může ji podle svého uvážení upravit.Paleta odstínů začíná nejjasnější a končí černou.

Tento postup se provádí jak v kabině, tak doma.Je třeba mít na paměti, že hlavním vodítkem je barva vlasů na hlavě.Vousy by se od nich neměly lišit o více než několik tónů.

Příčiny ztmavlých vlasů

Existují případy, kdy se muži s barvami vlasů náhle objevují zcela cizí barvy - tmavé nebo červené.Neočekávané změny barvy mohou být způsobeny několika faktory:

 • věkem;
 • špatné návyky (cigarety, alkohol);
 • hormonální nerovnováha;
 • Změna sezóny.

Tyto podmínky mají často za následek nerovnoměrné vlasy na obličeji.S věkem - to se projevuje přítomností šedých vlasů.

Jakékoli nedostatky mohou být skryty, pokud je vous namalován včas.Tento postup může vyrovnat barvu vousů apřidejte jim objem. Aby se výsledek zachoval, barvení se provádí každý týden.

Způsoby objasnění

I když se tato otázka jeví jako poměrně jednoduchá, bude vyžadovat určité vyjasnění, protože běžné barvivo na vlasy nebude pro tento účel vhodné. Kůže na obličeji je příliš něžná, což může vést k popáleninám.

V kabině

Běžná krása pro tento úkol nebude fungovat. Musíme najít speciální holičství. Odborníci takové instituce budou moci poskytnout podrobný rozsah služeb, pokud jde o design knírků a vousů člověka. Provedou výběr profesionální kosmetiky pro péči o knír a řeknou vám, jak odlehčit knír. Snad bude objasnění provedeno pouze postupem tónování.

Speciální kosmetické barvy pro vousy a vousy mohou být dočasné i dlouhodobé. V běžných obchodech je poměrně obtížné najít zajímavý odstín barvy. S ohledem na specifika práce holičství lze očekávat, že odborník má k dispozici dostatečnou paletu barev, které splní nejnáročnější přání.

Pokud klient potřebuje udělat malbu vousů a dosáhnout světlých odstínů, pak bude vybarvení vybráno o několik tónů světlejší. To je způsobeno tím, že vlasy na vousech a vousech při barvení dávají tmavší odstíny než na vlasech hlavy.

S pomocí mastí

S cílem rozjasnit vousy můžetepoužívat masti. Potřebujete 30% roztok peroxidu vodíku (2 g), vazelína (8 g), lanolin (12 g), kapka amoniaku a malý šampon. Po důkladném promíchání se směs nanese na vousy a nechá se 10 minut. Když mast dobře vyschne, může být omyta.

Důležité!Mast bude vykazovat dobrý odlehčovací účinek, ale neměla by být používána častěji než dvakrát týdně.

Před zahájením řízení připravte potřebná svítidla:

 • gumové rukavice - aby nedošlo ke spálení kůže na prstech;
 • aplikátor - zubní kartáček a jemný zubový hřeben k rozložení aplikované kompozice na povrch vousů.

Doma

Je povoleno používat měkké lidové prostředky, které pomohou objasnit několik tónů. Jsou naprosto bezpečné, takže je můžete bezpečně používat:

 • Jedním z prostředků, které lze snadno připravit doma, je směs octu jablečného octa a citronové šťávy v poměru 1: 2. Směs se uchovává na obličeji po dobu nejvýše 7 minut.
 • Další dostupnou metodou je odvar z květů heřmánku. Taková sparingová metoda vás také nedopustí svými výsledky. To bude trvat čtyři malé lžíce sušených heřmánku nalít 150 ml vařené vody. Trvejte v termosce po dobu asi 4 hodin a požádejte o vysvětlení;
 • vezměte 20 g květů heřmánku, 4 kapky levandulového esenciálního oleje, 1 citron, šafrán na hrot nože a sklenici vařené vody. Heřmánek a šafrán nalijte horkou vodu a trvejte 30 minut.Pak přidáme máslo a citronovou šťávu.Barvící prostředek se aplikuje na knír a ve věku od 20 do 30 minut, poté se má opláchnout vodou;
 • lze použít kořen rebarbory.Pro dosažení zlatého odstínu můžete připravit složení 4 velkých lžiček suchého kořene nebo půl šálku čerstvého nakrájeného kořene, naplněného litrem vody.Tato směs by měla být vařena na ohni 20 minut.Pak 8 hodin trvat a může být aplikován na povrch knír nebo vousy.Opláchněte tento vývar několikrát za sebou.Po tomto vysušte bez dalšího oplachování.

Jak efektivní je každý z fondů?

Dostát se k postupu objasnění, můžete použít dvě metody:

 • radikál - zahrnuje všechna barviva s chemickými složkami;
 • šetřící - lidové prostředky pro malování.

Není žádným tajemstvím, že nejúčinnějšími prostředky budou ty sloučeniny, které obsahují chemické prvky.Ukážou očekávaný výsledek první aplikace, ale mohou poškodit pokožku.

Výjimkou jsou postupy prováděné v kabině, neboť pod dohledem odborníků je pravděpodobnost negativních důsledků snížena na minimum.

Důležité! Před zkoušením jednoho z vybraných činidel pro objasnění by měl být proveden test slučitelnosti léčiva s kůží.Pro tento účel je ošetřena malá oblast kůže na zápěstí.

Jsou medem a citronem nejlepší zjasňovače?

Pokud se jedná o kůžiObzvláště citlivé jsou tváře, které můžete zesvětlit doma pomocí jemných prostředků, jako je med a citron.Med nejen pečlivě provede operaci, ale také zvlhčí pokožku, nedává jí drahý krém.Je třeba poznamenat, že med je vhodný pro všechny typy pleti.

Takže, aby se vytvořil přírodní zjasňovač, potřebujete 2 velké lžíce medu a malou lžičku citronové šťávy.Po smíchání složek můžete kompozici aplikovat na vousy starým kartáčkem na zuby.Musí být uchováván po dobu asi 20 minut a poté opláchnut studenou vodou.Výsledek bude patrný po 2 - 3 procedurách.

Tento efekt je možná o něco pomalejší, ale na osvětlování se podílejí přírodní složky, což značně zachovává zdravou strukturu vlasů.

Klady a zápory peroxid vodíku

Z dalších známých způsobů, jak odbarvit knír, existuje poměrně populární metoda, hlavní složka, ve které působí peroxid vodíku.Má kladné body:

 • levné;88) snadnost použití;
 • trvalý výsledek.

Spolu s tím by neměly být přehlíženy negativní důsledky:

 • s neustálým používáním je chininální pokrytí chlupů zničeno;
 • časem se vlasy ztenčují a rostou pomaleji;
 • může při nesprávném používání způsobit popáleniny;
 • léčivo překračuje vlasy.

K provedení takového postupu postačí vatový tampon a navlhčete hoperoxidu vodíku a poté otřete požadované oblasti. Tento postup se opakuje dvakrát až třikrát denně, dokud není dosaženo požadovaného tónu.

Pokud mísíte ve stejném poměru peroxid a tekuté mýdlo, můžete směs aplikovat po dobu 20 minut a opláchnout studenou vodou.A pokud v této kompozici přidáme několik kapek čpavku, stačí použít tuto hmotu po dobu 10 - 15 minut.

Můžete si vzít krém na holení a peroxid vodíku ve stejných částech, promíchat a aplikovat na obličej a po 20 minutách se smýt.Účinku bude dosaženo několika takovými postupy.

Doporučení odborníků

V zájmu ochrany před nežádoucími následky po provedení objasňujících postupů byste měli dodržovat některé tipy:

 • není nutné překračovat dobu stárnutí barvící směsi, aby nedošlo k poškození struktury vousů a vousů a dermis kůže;
 • pokud dojde k poškození postiženého místa kůže, nedoporučuje se používat zjasňující sloučeniny;
 • Při použití barviv, která podporují vysvětlení, se považuje za normální, že pociťuje mírný pocit pálení.Pokud je nepohodlí stále větší, je lepší bělící směs umýt studenou vodou;
 • Při nošení vousů a knírek je třeba pečlivě pečovat o jejich vzhled.Chcete-li to provést, měli byste si koupit speciální produkty nebo použít jemný šampon pro běžné vlasy;
 • k sušení knírku, musíte použít ručník, ale v žádném případě ho netřeteknír a namočte. Lepší hřeben s hřebenem a mokrým knírem, který jim dodává dobře upravený vzhled a požadovaný tvar;
 • smažte a vyrovnejte knír, nejlépe suché, jinak se mohou vyprázdnit prázdné „ostrovy“.

Po vyjasnění není nutné návštěvu bazénu, barvení chloru na vlasy zelené!
V poslední době stále více mužů začíná následovat to, co vypadají. To se odráží nejen v jejich obrazech vůči ženám, ale také pomáhá dosáhnout většího úspěchu prostřednictvím získání sebedůvěry.