Jak vypadá knír Salvador Dali: jejich fotografie a historie

Salvador Dali byl úžasný malíř.Kromě toho nikdy nezaváhal, ale dokonce se snažil šokovat publikum.Bylo normální, že přišel na výstavu surrealistických děl v potápěčském obleku nebo přijel na univerzitu autem, zcela zdobeným květákem.

Jeho šílené antiky přitahovaly pozornost veřejnosti ne méně než jeho práce.Další charakteristický rys byl knír.Tyto tenké a neuvěřitelné, ne jako každý jiný knír na světě dělal mnoho divů.Salvador Dali o nich dokonce napsal knihu a denně je chvěl a snažil se jim dát neobvyklý tvar.

Historie vousů

Vousy Salvadora Dalího jsou tak tenké a neobvyklé, že se na ně poprvé dívají, je těžké uvěřit, žeTo je skutečný přírodní ornament.Představte si, že tento slavný umělec bez jeho kníru je velmi obtížný.Na některých fotografiích se násilně a militantně lepí na stranu, jiní - trochu zkroucený na vrchol, jako je král Filip IV.

Dali tuto výzdobu svého obličeje srovnávala s Nietzscheho knírkem a snažila se překonat slavného filosofa.On věřil, že jeho knír by vždy přesahoval vegetaci na Frederickově tváři a nikdy by nebyl spojován s katastrofami, touhou a smutkem,přinášet pesimismus ostatním

Umělec sám nazýval svůj knír imperialistický a supernacionalistický, speciálně ostříhal své špičky a nutně je umístil co nejvíc vertikálně.

Pro informaci!Umělec prohlašoval, že jeho knír nikdy vypadal stejný pro více než dva dny v řadě, znamenat, že on opatrně následoval jejich vzhled, opatrně vybírat každý nový obraz.

V roce 1954 prokázal Salvador Dali svůj knír v Římě a tvrdil, že v té době jsou tak dlouho, jak nikdy nedosáhli 25 cm, že umělec zakřivil svůj knírek po celý život - kroutil se a zakřivil je , udělali špičaté a rozvětvené špičky. Často je spojoval s anténami a vysílači, kterými přijímá nápady a vnímá umění.

Umělec považoval výzdobu jeho tváře za vynikající rys, srovnával jej se slavným obočím Platona, Leonarda da Vinciho a tvrdil, že si je lidé budou pamatovat již mnoho let.

Jak se Dali starala o svůj knír?

Extravagance této části obrazu umělce je tak přitažlivá a neobvyklá, že se mnozí diví, jak se mu po mnoho let podařilo zachovat vzhled knírek a starat se o ně?

Jednou, Salvador byl položen tato otázka, a on odpověděl, že tajemství jeho péče o knír bylo ... data. Umělec tvrdil, že poté, co jedl sladké ovoce, nebyl v žádném spěchu umýt si ruce, ale několikrát strávil s lepivými prsty naknír. Vlasy se tak staly tvrdšími (jednoduše přilepenými) a mohly být získány libovolné tvary.

Tip! Jakmile se Salvador Dali přiznal, že mu z knírek začaly vypadávat vlasy, přestal je stříhat. Je těžké říci, jak moc to pomohlo vyrovnat se s problémem, ale tuto metodu lze použít. Tato slova byla veřejností vnímána pouze jako krok, který přitáhl pozornost.

Jak vypadá knír Salvador Dali: foto


Kniha "Dali mustache"

Velký Salvador Dali byl neuvěřitelně originální a neobvyklý člověk. Jeho současníci poznamenali, že je stejně talentovaný jako šílený. Jeho zvláštní vášní bylo naprosto unikátní knírek, který byl předmětem jeho pýchy po celý život.

Jeden z jeho slavných výtvorů byla kniha "Daliho knírek: Rozhovor s fotografiemi", kvůli níž ho mnoho lidí považovalo za výstřední. Tato kniha byla nazývána absurdním dílem a kompletně se skládá z fotografií hlavní výzdoby jeho tváře a různých příběhů, které jsou mu věnovány.


Dali mohl mluvit o svém knírku celý den a tvrdil, že roste se silou svého talentu a představivosti.

Kniha byla spoluautorem s Philipem Halsmanem, což výrazně zvýšilo jeho efekt, protože byl velmi správně a efektivně orámován a naplněn mnoha originály.knír fotografie. V něm byly například fotografie, ve kterých byl knírek svázán v uzlu, uspořádány ve formě květu nebo znaku dolaru atd. To byla jakási odpověď na nespočetné otázky zlovolných kritiků o autorském knírku.

Jedním z ústředních obrazů publikace, mimo jiné, byla fotografie s hlubokým významem. Na této fotografii visel umělec na dlouhých a tenkých knírských portrétech hlavních vůdců komunismu v určitém pořadí: Karla Marxe, který měl nádhernou hlavu vlasů a stejně impozantní vousy, pak Engelsa s skromnějším účesem a vousem, pak téměř plešatým Leninem se zdrženlivostí. vousy a knír. Po nich následoval Stalin s knírkem a již bez vousů dokončil složení čistě oholeného a plešatého Malenkova. Salvador Dali tedy posoudil vývoj komunismu.

Důležité!Salvador Dali je snad prvním z umělců, kteří se objevili v reklamě a zároveň dostávali slušný poplatek. Byl to čokoládový inzerát, ve kterém přiznal, že je blázen na čokoládu Lanvain, a v určitém okamžiku se umělecký knír začal třást a vibrovat. Zajímavé je, že brzy zapomeneme na produkt, který umělec inzeroval, a jeho knírek získal ještě větší popularitu.

Proč se po tolika letech rozpadal umělecký knír?

V nedávné době španělský občan, 61 letá žena, řekla, že je dcerou slavného Salvadora Daliho. Po zdlouhavých zkouškách bylo rozhodnuto, že jediný způsob, jak upřímně odpovědět na otázku, zda je tato dáma dědickou velkého umělce,je exhumace jeho těla.Vzhledem k tomu, že neexistovala žádná jiná řešení tohoto problému a nebylo tam místo, kde by bylo třeba vzít potřebné materiály, soud se rozhodl vytěžit pozůstatky Salvadora Daliho a provést výzkum.

Všichni, kdo se zúčastnili exhumace, byli ohromeni tím, že Daliho knírek, o kterém ví celý svět, dokonce 28 let poté, co ústa zůstala ve výborném stavu a nejenže přežila, ale také si uchovala svůj dřívější tvar.

Muž, který v roce 1989 zapálil tělo umělce, NarcisBardale, to nazývá skutečným zázrakem.Zároveň odborníci, kteří často pracují s lidskými pozůstatky, tvrdí, že to není vůbec neobvyklé.To je vysvětleno tím, že když je mrtvola v určitém prostoru bez přístupu ke vzduchu, vlasy na jejím těle si mohou udržet svůj vzhled po mnoho let.

Například zkušený zkušební lékař George Shirou tvrdí, že taková vlastnost lidských vlasů je vysvětlována jejich složením: jedná se v podstatě o velmi silný keratinový protein, který je zcela odolný vůči zažívacím enzymům.

Velký talent umělce, jeho jasného a zcela originálního způsobu zapůsobení ve společnosti, učinil Salvadora Dalího epochální postavou světového umění.Jeho práce, činy, odvážné zvěsti budou pravděpodobně diskutovat lidé po celém světě již mnoho let.Sotva si někdo dokáže představit Salvadora Daliho bez jeho podpisu knírek, který se stal pozoruhodným rysem jeho obrazu.