Jak vyměnit čepel v břitvou: návod k použití

Každý člověk, který používá opakovaně použitelné stroje a holicí strojky, by měl vědět, jak vyměnit čepel v holicím strojku doma bez pomoci odborníka. Holení je procedura, kterou mnoho lidí tráví každý den, takže jakýkoliv stroj bude dříve nebo později vyžadovat výměnu starých čepelí za nové ostré. Je to stupeň ostrosti ostří, který určuje funkčnost břitvy.

Žiletka může být standardní nebo úzká pro určitý model stroje. Mluvíme o ploché kovové vrstvě ultratenkých a ultra ostrých ostření. Nejčastěji hovoříme o oboustranných čepelích, které mají speciální otvory uvnitř pro upevnění v hlavě holicího strojku. Před výměnou nožů je důležité naučit se všechny kroky, jak vložit nůž do holicího stroje.

Jak často mám vyměnit čepel na břitvou?

První naléhavá otázka mužů se týká toho, jak často musí být čepele změněny, aby proces holení byl co nejproduktivnější a minimálně traumatický pro kůži obličeje. Pokud se budete holit s tupými čepelemi, povede to k vytržení chlupů a seškrábání vrchní vrstvy kůže, a aby se člověk oholil vlasy, budete muset vynaložit úsilí.

Frekvence výměny kotouče závisí na několika faktorech:

 • tloušťky štětin;
 • tuhost vlasů;
 • četnost holení u mužů;
 • 26) důkladnost každého postupu holení;
 • kvalita břitvy a čepele;
 • správnost postupu a mnoho dalšího.

Je třeba chápat, že čepele od různých výrobců se liší kvalitou, výrobními materiály a stupněm ostrosti, nátěrem a jinými vlastnostmi.V průměru však odborníci říkají, že standardní holicí čepel vydrží asi 3-8 postupů pro holení štětin.Pokud hovoříme o vysoce kvalitních čepelích a osvědčených výrobcích, jejich životnost je 6-8 postupů.

Pro informaci! V praxi se mužům daří používat čepele mnohem déle, ale funkčnost a kvalita bezpečného oholení bude poněkud nižší.

Charakteristické znaky, že je čas na výměnu čepelí, jsou situace, kdy čepel přestane klouzat po kůži během holení, tahání a dokonce i vytahování vlasů vousů.Také otupená čepel, namísto stříhání vlasů, poškrábání a zranění kůže, zanechávající strniště konopí.Hodně záleží na výrobci, který v nepřítomnosti stanoví životnost takové části stroje.

Postupná výměna

Odborníci v tomto oddíle sdílejí tipy, jak odstranit nůž z holicího strojku a jak vložit nový stroj do stroje.a samotných mužů.Technologie se může v detailech mírně lišit v závislosti na tom, jaký typ nástroje pro holení budou vyměněny.Může být opakovaně použitelný.stroje, břitvy ve tvaru písmene T, jakož i různá elektrická zařízení pro depilaci.

Pokyny pro výměnu čepele zahrnují několik kroků:

 1. Odšroubujte stroj a sejměte kryt z hlavy.
 2. Z hlavy je třeba vytáhnout starý matný čepel.
 3. Všechny části zařízení musí být opláchnuty v dezinfekčním roztoku a sušeny přirozeně nebo ručníkem.
 4. Poté se z obalu vyjme nová čepel a umístí se podle stejného principu jako stará verze.Všechny otvory v čepeli, hlavě a otvorech se musí shodovat.
 5. Na konci je třeba čepel upevnit, proto se utáhne mezi hlavou a držákem.
Znalecký posudek
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů49]
„V holicích strojcích ve tvaru písmene T modelu motýlů je proces výměny čepelí mnohokrát jednodušší.Holicí strojek má horní kryt hlavy, který se otevírá na dvě chlopně.K tomu stačí otočit kroužek na rukojeti, vyjmout starou čepel, upevnit novou a zavřít klapky. “

Odborníci doporučují provádět takové manipulace při výměně nožů pouze před samotným postupem holení.Pro zbytek, mnoho mužů mimo holení drží holicí strojek a ostří odděleně.

Důležité pro výměnu čepele

Častá změna lopatek v strojku na holení ochrání člověka před několika problémy najednou - podrážděním a traumatem kůže, vtažením vlasů neboingrowthPři nákupu čepelí je důležité pečlivě prostudovat všechnypokyny výrobce k řádnému používání holicích přípravků a neporušování jejich životnosti.Čepele mohou být ze dvou materiálů - nerezová ocel nebo uhlíková ocel.

Uhlíkovou ocel lze snadno brousit doma, což mírně rozšiřuje její funkčnost.Tato ocel je zároveň rychleji vystavena korozi a rzi, zatímco ušlechtilá ocel si po dlouhou dobu zachovává svůj bezchybný vzhled.Proto se čepele z uhlíkové oceli používají 1-2 krát, zatímco druhá možnost je vhodná pro 3-8 opakování postupu.

Kam umístit použitý nůž?

Poté, co se muž rozhodl vyjmout použitou čepel z holicího strojku, vyvstává rozumná otázka, kde ji umístit, protože nit se týká řezání nebezpečného předmětu.Nejčastěji se čepele z populárních výrobců prodávají v plastových boxech, které mají na zadní straně speciální řez.To je místo, kde je třeba umístit nechtěné ostří, aby se řádně zlikvidovala součástka.

Odborníci také radí další trik - použijte pravidelnou prasátko, do kterého můžete umístit velký počet takových částí.Také, mnoho mužů používá matchboxes ve kterém to je vhodné umístit stejné velikosti čepele.Vzhledem k tomu, že jsou tenké a beztížné, v jedné krabici se vejde mnoho kusů čepele najednou.Lékařské kontejnery pro skladování použitých ostří lze nalézt na prodej.

Závěr

Čepele pro holicí strojekMuži se nazývají „peřím“. V závislosti na výrobci, výrobních materiálech, kvalitě a stupni ostrosti musí být čepele vyměňovány jednou za 3-4 krát, nebo jednou za 4 až 8 holicích postupů. Při výběru lopatek je důležité vzít v úvahu, jaký typ stroje člověk používá, jaký typ kůže a jak reaguje na holení, jakož i doporučení samotných specialistů a mužů.

Mnoho výrobců holicích nástrojů a obráběcích strojů vytváří paralelně dokonale paralelní lopatky, díky čemuž je pro muže snazší výběr. Specifičnost výměny kotouče závisí přímo na typu stroje a vlastnostech jeho konfigurace.