Jak vázat kravatu krok za krokem: s příklady na fotografii a videu

Podle oblečení, které potkávají, jak říká jedno slavné přísloví, musí úspěšný muž vypadat jako jehla. To platí pro styl oblečení, účes a účes, v přítomnosti dalšího příslušenství a dokonce i způsobů. Stylisté trvají na tom, že v šatníku moderního člověka si určitě vezměte klasický oblek, košile, motýly a kravaty pro různé příležitosti.

Pro začátečníky je dokonce navržen krok za krokem návod, jak uvázat kravatu, protože když se setkáváme s tímto doplňkem, mnoho mužů upadá do strnulosti. Ve skutečnosti není nic složitého vázat kravatu, stačí najít jednoduchý způsob, jak začátečníci praktikovat s komplikovanějšími technikami po učení. A pokud mají muži v arzenálu pokyny krok za krokem nebo video tutoriály, bude to dále usnadňovat jeho osud.

Jak vázat kravatu: obecná doporučení

Před tím, než se člověk naučí instrukce, jak vázat kravatu krok za krokem, musí se seznámit se základními pravidly a požadavky stylistů a návrhářů. Za prvé, mělo by být chápáno, že kravata by měla být navíc k obecnému obrazu, zatímco by neměla způsobit pocityomezení a nepohodlí. Za druhé, bez ohledu na tkaninu a odrůdu, kravata uzel by neměl být přetížený a zmačkaný. Musíme kravatu uvázat přímo na krku.

Pro informaci!Kravata se objevila v šatníku muže ve starověkém Egyptě, to je přesně to, co historie říká. Pak to byl kus hmoty geometrického tvaru na ramenou, označující vysoký status majitele. Předci takového příslušenství byli také starověcí Číňané, válečníci a velikáni měli podobné šátky kolem krku.

Při výběru kravaty je třeba věnovat pozornost 3 parametrům - šířce kravaty, její délce a barevnému gamutu a vzoru. Dnes návrháři nabízejí 3 typy doplňků - klasické pro oficiální akce, slavnostní a kreativní pro kreativní jednotlivce. Délka kravaty by měla být v ideálním případě až po desku pásu. Ale možnosti, jak uvázat kravatu, obrovské množství pro všechny typy a příležitosti.

Jednoduchý uzel: pleteme a neparíme sami

Nejjednodušší způsob, jak vázat kravatu krok za krokem je uzel Kent nebo jednoduchý uzel, jak se běžně nazývá. Tato technika je ideální pro příslušenství šité z odolných a hrubých tkanin, stejně jako košile s malým nebo úzkým límcem. Aby člověk provedl jednoduchý uzel, musí podle pokynů provést několik akcí, a to:

 1. Kravata na krk je umístěna lícem nahoru na krk, takže úzká páska je umístěna vlevo, resp. Je to žádoucínejtenčí část byla nad pupkem.
 2. Dále se na horní úzký proužek položí široký proužek, aby se vytvořil průnik.
 3. Široký konec s vnitřní stranou směrem ven vytváří smyčku kolem spodní části kravaty, která si ji vzala zleva doprava, po které vnějšku vpředu zavádějí široký okraj poblíž límce košile.
 4. Nyní musí být konec širokého proužku navlečen do výsledné kapsy z ní, přičemž pás je natažen na požadovanou délku.

Ujistěte se, že výsledný uzel musí být narovnán a lehce dotažen, aby nedošlo k žádnému záhybu a prohloubení. Široký proužek musí být vyhlazen přes úzkou část kravaty, spuštěn na začátek pásu na kalhotách. Příslušenství musí být tkané takovým způsobem, aby se tkanina nepřekrývala a aby se ve středu límce na košili upravil úhledný jednotný uzel. Vizuálně, aby zvážila všechny kroky k vytvoření jednoduchého webu může být na fotografii níže.

Podrobný návod pro dvojitý uzel

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit klasickou kravatu Windsor je zapletat s dvojitým uzlem. Je nutné vytvořit takový uzel přesně na košili, protože uzel se může ukázat jako neharmonický nebo dokonce asymetrický v tandemu s košili a oblekem. Optimální délka konců závěsu není menší než 2 cm od linie pásu.

Podrobná instrukce dvojitého uzlu zahrnuje následující akce:

 1. Kravata je umístěna na krku lícem nahoru.
 2. A pak úzký proužek prochází úzkým zleva doprava.
 3. Teďširoká stuha je držena pod úzkým tvořit kapsu zprava doleva.
 4. Po utvoření uzlu se úzkým pásem protáhne široký pás.
 5. Široký konec kravaty se posílá na stranu, aby se utáhl první uzel.
 6. ​​
 7. Pak znovu udělejte uzel nad první, omotejte úzký úzký pás kolem kravaty.
 8. Tentýž okraj příslušenství je nyní zvednut k límci, zevnitř je tažen smyčkou na krku.
 9. Široký proužek se zašroubuje do kapes z dvojitého uzlu.
 10. Na konci je táhlo taženo dolů na optimální délku.

Široké pásmo se musí nutně překrývat s úzkým pásmem, dosahujícím až k popruhu kalhotek .A aby bylo možné důkladně zvládnout metodiku pro začátečníky, stojí za to přehodnotit každý krok na obrázku níže.

Krásný uzel: instrukce v obrazech pro začátečníky

Chcete-li se naučit vázat kravatu, musíte zvládnout standardní techniky a pokyny, které byly popsány výše.Nejčastěji se používají pro pracovní a oficiální akce.Ale pro svátky a jasné události častěji cvičil jiný způsob, jak navrhnout kravatu.Pozoruhodným příkladem je uzel pro kravatu Wismar, který se vyznačuje sofistikovaností a elegancí.

Krásný uzel se dá naučit podrobným pohledem na všechny kroky provedení, konkrétně:

 • uvedení kravaty na krk, po které je úzký pás zkřížen se širokým pruhem;
 • pak s tímto širokým koncem jsou vedeny nahoru smyčkou na krku;
 • je nyní širokásundat uzel na jedné straně smyčky;
 • pak je široká páska opatřena závitem přes dno úzkého pásku, jak je znázorněno na obrázku;
 • široká hrana kravaty je hozena z vnějšku uvnitř smyčky z druhé strany, ale shora dolů;
 • nyní je pásek stažen dolů, aby vytvořil druhý uzel na kravatě;
 • položil široký pás na úzký, padl po košili.

Teoreticky je obtížné pochopit postup tkaní krásného uzlu, takže je lepší porovnat každý krok s obrázky a vizuálními ilustracemi akcí.Jméno takového uzlu je Pratt, je praktikováno vytvořit slavnostní obraz mužů a žen, preferujících saténové nebo hedvábné kravaty.Dnes je tento styl vítán v kancelářském prostředí, ale v kombinaci s módními a stylovými šaty moderního stylu.

Video s instrukcemi krok za krokem

Je dostačující, aby jeden muž prohlížel obrázky a ilustrace, jak spojovat různé uzly kravat a šátek na krku krok za krokem.Pro ostatní je snazší naučit se podobné techniky pomocí video lekcí, aby viděli všechny akce člověka.Odborníci proto nabízejí následující videonahrávky:

Dvojitý uzel:

Krásný uzel:

Všechny tři možnosti jsou široce používány po celém světě mezi muži všech věkových kategorií a stylů v oděvu.A pokud dřívější typ vazby a tkaní znamenal určité okolnosti, dnes stylisté obhajují svobodu volby a projevu, včetně takovýchpříslušenství.

Závěr

Můžete se naučit, jak vázat kravatu v obrazech, teoreticky as pomocí videí, a je lepší kombinovat všechny tři metody, aby se zlepšily vaše znalosti a dovednosti. Kravata je důležitým atributem moderního a úspěšného muže, může být kombinována s klasickými obleky a neformálním a stylovým oblečením. Je pouze důležité znát pravidla pro výběr příslušenství, způsob jeho návrhu a kombinaci s některými předměty oblečení.