Jak urychlit růst vousů na obličeji: nejúčinnější metody a prostředky

Zpočátku byl mužský vous vnímán jako indikátor jeho zralosti, stavu a mužskosti.Dnes je z estetického hlediska zpracováván více, díky čemuž je možné zvýraznit některé detaily v exteriéru, přizpůsobit tvar obličeje.Vousy pomáhají skrýt vady a asymetrii obličeje, zejména pokud se mu podaří pěstovat husté a objemné vlasy.

Ale co ti, kteří přirozeně nerostou vousy hustě, jednotně a rovnoměrně, jak urychlit růst vousů?Odborníci nabízejí mnoho tipů a doporučení, díky kterým můžete probudit "spící" žárovky, stimulovat růst vegetace, stejně jako zlepšit ukazatele kvality vlasů.Tipy odborníků se mohou lišit v závislosti na důvodech nedostatečného růstu vousů.

Proč neroste vousy?

Pro zvýšení růstu vlasových vousů musíte nejprve určit důvody, proč je přirozený růst vousů narušen.Specialisté jmenují několik typických příčin.a faktory negativního vlivu, a to:

 1. Genetická predispozice .Nejvíce často, jestliže tam byla žádná hustá vegetace v mužské linii, muži zažijí stejné problémy v příští generaci.
 2. Věk .Anatomie naznačuje, že puberta trvá 14 až 25 let, všichni muži jinak.Pokud vezmeme v úvahu šance na pěstování vousů, pak do 18 let je nepravděpodobné, že uspěje.
 3. Oslabený organismus. Existuje celá řada důvodů, proč se imunita může snižovat a zároveň oslabovat tělo jako celek.Například exacerbace chronických onemocnění, nevyvážená špatná výživa, deprese, častý stres, fyzická slabost a slabost.
 4. Nedostatečný testosteron .Je to tento pohlavní hormon, který je zodpovědný za vegetaci na lidském těle, jeho nedostatek okamžitě se odráží na jeho vzhledu.Důležité jsou také kritéria, jako je citlivost receptoru na hormon a genetická predispozice organismu.

K určení příčin špatného růstu vousů budete muset konzultovat lékaře a diagnostikovat na klinice.Na základě toho si můžete vybrat účinnou metodu stimulace vlasů a zlepšení kvality vousů.

Metody vnitřní stimulace růstu vlasů

Stimulace růstu vousů může být prováděna zevnitř i zvenčí, vše závisí na zjištěných příčinách nerovnoměrného a pomalého růstu vlasů a doporučení odborníka.Jak ukazuje praxe, problémy szdraví musí být eradikováno nejprve zevnitř.

Pro informaci!Bude účinné stimulovat růst vousů, pokud člověk přistupuje k problematice komplexním způsobem a kombinuje vnitřní a vnější metody přirozené stimulace.

Zvýšení hladiny testosteronu

Je možné zvýšit růst vlasových vlasů zvýšením hladiny androgenů v těle, ale pouze v případě, že je to příčinou špatného růstu vousů. Chcete-li to provést, musíte projít krevní test na specialistu, aby určil úroveň pohlavních hormonů. S nedostatkem androgenní léčby je předepsán pouze lékař endokrinolog, protože hormonální léky jsou plné vedlejších účinků.

Kromě užívání drog by měl člověk věnovat pozornost výživě a životnímu stylu. Přirozeně, můžete zvýšit testosteron, pokud provádíte silová cvičení, cvičení, i když krátce, ale v intenzivním rytmu. Ve stravě by měla převažovat bílkovinová strava, ale budete se muset vzdát sladkostí a snadno stravitelných sacharidů. A samozřejmě, sexuální život by měl být pravidelný a stabilní, aby se zvýšila hladina testosteronu.

Správná výživa

Je možné stimulovat růst vousů, pokud je náležitě formulována dieta. Z rovnováhy vitamínů, živin v těle závisí na fungování všech systémů a orgánů. Jídlo by mělo být přirozené, zdravé a co je nejdůležitější, rozmanité. Růst vlasů je přímo závislý na aminokyselinách, proteinech a následujících vitamínech:

 • vitamin A- je zodpovědný za posilování a růst vlasů, chrání je před křehkostí a ztrátou;
 • Vitamin E- dodává vlasům živiny a urychluje průtok krve;
 • vitamin C- posiluje imunitu, vyživuje vlasy;
 • vitamin B7- je přímo zodpovědný za růst vlasů a jejich počet;
 • Vitamin B9je nepostradatelným vitaminem pro zdravou kůži, vlasy a reprodukční systém mužů.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výrobkům obsahujícím zinek, selen, železo a vápník. Jedná se o mléčné výrobky, maso, játra, ořechy, pohanka, atd. Vzhledem k seznamu uvedených vitamínů a minerálních látek, muži by měli zahrnovat následující produkty ve stravě - zelenina a ovoce, mořské plody a ryby, libové maso, zelené, ořechy, obiloviny, mléčné výrobky.

Tip!Správná výživa, jako prostředek k urychlení růstu, by neměla zahrnovat kofein, sladkosti a pečivo, hodně soli, sody a rychlého občerstvení.

Jak souvisí stres s růstem vlasů?

K dosažení růstu vousů a knírek musí člověk věnovat pozornost svému psychoemotivnímu stavu. Je známo, že depresivní nálady a stresy inhibují celé tělo, snižují imunitu a odolnost vůči patogenům. Stálý stres vede k nespavosti, zhoršuje vzhled člověka, včetně jeho obličejových vlasů.

Aby se člověk vyrovnal se stresem, musí se nejprve vzdát svých zdrojů a dráždivých látek. Nastavtepsycho-emocionální zázemí je možné pomocí zdravého spánku, jógy a meditace, stejně jako aktivního sportu. Za zmínku stojí také to, že pro dobrý odpočinek potřebujete spát od 21.00 do 3.00 hodin. Pokud jsou problémy se spánkem, musíte se poradit s lékařem, aby vám předepsal prášek na spaní.

Kosmetické postupy pro urychlení růstu štětin

Poté, co člověk zjistil důvody, proč vousy začaly růst pomaleji, počínaje tímto, je možné zvolit kosmetiku nebo postupy, kterými je možné situaci napravit. V tomto případě funguje nejlépe také integrovaný přístup.

Správná péče o pleť

Je možné vyvolat růst vlasových vlasů použitím vnějšího vlivu na pokožku obličeje a vlasů. Především odborníci říkají, že pokožka obličeje by měla být udržována v čistotě. Nestačí jen umýt teplou vodou. S ohledem na zvláštnosti kůže u mužů a vousů, odborníci vytvořili mnoho prostředků na mytí, čištění vousů.

Pokud se budete řídit radami starých mužů, je nejlepší stimulovat růst vousů umytím studenou vodou, což urychluje místní oběh. Moderní člověk může ideálně kombinovat dvě možnosti péče o pleť obličeje - nejprve ji vyčistit pomocí kosmetiky, poté opláchnout obličej studenou vodou, zvýšit tón pleti a vlasů.

Důležité!Nejzákladnější aktivátor růstu vousů je jeho pravidelnýčesání, protože to způsobuje zrychlení průtoku krve, což stimuluje „spící“ žárovky, aby se probudily.

Lidové léky

Jako lidová léčiva se nejčastěji používají oleje jako ricinový nebo lopuchový olej k aktivaci růstu vlasů a ke zlepšení kvality vousů.Oleje mohou být smíchány ve stejném poměru, mírně zahřáté, pak se vmasírují do pokožky obličeje, kde by měl vous růst.Maska se ponechá po dobu 1 hodiny, poté se promyje teplou vodou a mýdlem.Tyto postupy je nutné provádět 3x týdně po dobu šesti měsíců.

Eukalyptový olej je považován za další účinný prostředek pro budování hustého a dlouhého vousu.Pro ošetření se odeberou 4 díly vody a 1 díl eukalyptového oleje, dobře se promíchají, poté se v roztoku navlhčí vatový tampon a činidlo se nanese na plochu štětin.Můžete provádět jakousi masáž, hladit kůži vatou, po které budete vždy umýt obličej teplou vodou a mýdlem.Před takovým postupem musíte zkontrolovat, zda je na tomto oleji nesnášenlivost, protože často způsobuje alergie.

Na otázku, jak urychlit růst vousů ve věku 18 let, tradiční medicína reaguje červenou paprikou.K tomu, vezmu si lžíci oleje lopuchu, přidejte na něj půl lžičky červeného pepře, všechno dobře promíchejte a vmíchejte do kůže na obličeji, kde by měl vous růst.Maska se drží asi půl hodiny, pak se omyje mýdlem a teplou vodou.Musíte postup opakovat 2-3 krát týdně po dobu několika měsíců v řadě.

Další informace olidové prostředky.

Farmaceutické přípravky na bázi Minoxidilu

Minoxidil je aktivátor léčebného růstu, který léčí plešatosti, alopecii a další problémy spojené s vlasovými vlasy. Moderní farmakologie nabízí velké množství léčiv obsahujících minoxidil. Princip působení Minoxidilu je vazodilatační účinek a zrychlení mikrocirkulace krve.

Jako nejoblíbenější a nejžádanější jsou uznány:

 1. Minoxidil 5 je 5% roztok Minoxidilu, který pomáhá obnovit hustotu a zdravý vzhled vlasů a chrání je před negativními vlivy životního prostředí a chemických látek.
 2. Minoxidil kirkland - další roztok o koncentraci 5%, který pomáhá vyrovnat se s plešatostí a obnovuje stav vlasové linie v měsíci užívání.
 3. Alerana - lék ve formě spreje, jehož aktivní složky neutralizují látky v těle, v důsledku čehož vlasy vypadávají. Kromě toho sprej stimuluje "spící" žárovky a zvyšuje tloušťku vlasů.
 4. Generolon je sprej, který se používá na počátečních pórech vypadávání vlasů a alopecii, jakož i proti ztenčování vlasů.
 5. Regein je aerosolový produkt, který také bojuje s alopécí, ale je častěji používán proti plešatosti na hlavě hlavy.
 6. Rogaine pro muže - lék ve formě pleťové vody, která je předepsána mužům, jejichž plešatosti jegenetický znak.

Použijte prostředky pro aktivaci růstu vousů až dvakrát denně, je třeba zvolit procento koncentrace, založené na stupni vývoje problémů.Přístroj není třeba omývat, protože by měl být po několika hodinách zcela absorbován.Je nutné používat přípravky na bázi Minoxidilu po dlouhou dobu ke konsolidaci získaného výsledku, jinak bude vypadávání vlasů pokračovat.

Závěr

Jakékoli zvolené prostředky pro urychlení růstu vousů a knírek musí být schváleny lékařem.Pokud vousy rostou dlouhodobě nerovnoměrně a pomalu, s největší pravděpodobností jsou v těle poruchy a poruchy.Pouze po komplexní diagnóze na klinice si můžete vybrat vhodné metody pro urychlení růstu vlasů.Největšího výsledku bude dosaženo, pokud kombinujeme vnější a vnitřní metody stimulace růstu vlasů.