Jak umýt nebo vyčistit pánskou bundu?

Aby se člověk díval na práci nebo obchodní jednání moderním, stylovým a elegantním způsobem, musí pro něj vytvořit individuální obraz. K tomu potřebujete oblek. Ale aby měl vždy slušný vzhled, měli byste vědět, jak ho udržet v čistotě, protože stejně jako ostatní oděvy má tendenci se špinit. Často tedy vzniká otázka, jak umýt pánskou bundu tak, aby neztratila svůj původní tvar?

Je dobře známo, že ne všechny bundy jsou povoleny k praní, některé by měly být přednostně pouze suché. Než začnete odstraňovat znečištění, měli byste zjistit, jaká je nejlepší metoda. Koneckonců, bunda obsahuje tuhé prvky, podšívku, která, pokud je omylem omyta, může se prohnout a vykouknout ven. Ale v každé situaci je cesta ven a doma si můžete vyprat kus oblečení.

Metody čištění pláště

Existuje několik metod čištění pánské bundy. Zde jsou některé z nich.

Suchý

Aby se zachoval vynikající vzhled kostýmu, není nutné ho nosit před zářením. K tomu, po každémPonožky čistěte suchým štětcem.

Ale co když se špiní?Jak čistit pánskou bundu doma?

 1. Zavěste na závěs oblek tak, abyste ho dobře viděli.K tomu potřebujete jasné denní světlo.Pokud jsou místa, která nelze nezávisle odstranit, pak by měla být přijata na suché čištění.Ale s malým znečištěním můžete provádět ruční čištění.
 2. Měkké peněžní kartáče se doporučují pro kašmírové bundy.
 3. Nanést na stůl v dobře větrané místnosti na list nebo ručník.
 4. Vezměte štětec, navlhčete vodou (přidáním vodky nebo octa), projděte se po povrchu.Pokud je obojek silně ucpaný, doporučuje se použít amoniak (2 ml lžíce 30 ml vody).
 5. Otřete povrch ve směru zdřímnutí.
 6. Zavěste na závěs a vysušte.
 7. Žehlit a chodit po kabátě suchým štětcem proti prachu.
 8. Silně znečištěné lokality se odstraňují žehlením přes kus bavlněného hadříku namočeného v octě nebo čpavku.
Pro informaci! Pro obojky a objímky lze použít aceton nebo benzín, těsně předtím, než je důležité zkontrolovat odolnost tkaniny vůči těmto látkám.Postup se provádí na ulici nebo s otevřenými okny.
​​

Mokrý

Jak umýt pánský oblek mokrou metodou?Tato možnost je vhodná, pokud není znečištěna pouze horní část, ale obložení.V tomto případě bude suché čištěnínestačí.

 1. Prach z pláště odstraňte třepáním a zjistěte, kde jsou skvrny nebo nečistoty.
 2. Zavěste na závěs a přiveďte jej pod proudem vody ze sprchy, lehce jej zvlhčete.
 3. Pro manipulaci s silně znečištěnými plochami používejte měkký kartáč a tekutý prací prostředek.
 4. Mýdlový roztok opláchněte a plášť nechte viset na věšácích, aby voda vytékala.
 5. Vezměte železo, kde je funkce "vertikálního vaření" a žehlení produktu.
 6. Nechte zcela zaschnout.

Tato metoda je šetrná a neškodná. Použití všech jeho detailů, jako jsou závěsy, boky, límce, se nedeformují a nečiní; . Po vysušení dostane bunda čistý a poměrně čistý vzhled.

Čistírna

Vzhledem k tomu, že pánský oblek by měl vždy vypadat stylově, mělo by se o něj pečlivě a pečlivě pečovat. První dvě možnosti nejsou vždy vhodné, v některých případech se musíte obrátit na služby chemického čištění.

Jedná se o ziskovou metodu, protože není třeba vyvíjet úsilí, kupovat speciální nástroje, trávit čas a nervy. Všechno potřebné je vybráno odborníky. Zpracování výrobku může být suché nebo mokré (s použitím detergentu).

Důležité!Aby bunda vypadala slušně, slušně, je nutné ji nejen denně čistit, ale také se o ni starat.

Čištění jednotlivých předmětů doma

Stejně jako jiné věci má bunda místo, které je nejvíce kontaminováno, a proto vyžadujezvláštní pozornost.Ani ten nejdražší oblek není výjimkou.Vyvstává otázka, jak čistit rukávy a obojky doma, aby se odstranil nevzhledný lesk.K tomu existují některé metody.

Mýdlo s vodou

Aby bylo možné tento postup provést kvalitativně, doporučuje se použít tekuté mýdlo nebo mýdlo, aby na oděvu nezůstaly skvrny.Mýdlo (pokud je tekuté 3 lžíce) zředěné v 0,5 litru vody, promíchejte.Navlhčete kartáč v roztoku a projděte znečištěnými oblastmi.Kartáč by měl být pravidelně oplachován v čisté vodě.

Acetický roztok

Voda a ocet se míchají v různých poměrech.Použijte bavlněné tampony navlhčené v připravené látce, zpracovejte límec nebo jinou skvrnu na plášti.Nepříjemný zápach rychle odejde, stejně jako výsledný lesk na límci.Kromě toho materiál vrátí svůj původní jas.

Hlízy brambor

Jedná se o vynikající nástroj pro odstraňování nečistot na límcích.

Stačí, když otřete problémové oblasti, a pak odstraněte vytvořený škrob houbou navlhčenou ve vodě.

Poradenství! Roztok, soli a kapalný amoniak, který se připravuje v poměru 1:15, se používá k čištění nejen pláště, ale také kalhot.Zpracovat znečištěná místa a uschnout na ulici, kterou vůně zanechala.

Jak prát pánský oblek v pračce?

Existují modely, které lze bez obav a rizika prát v pračce.Oblek je nutné umýt pouze při nízké teplotě.malý počet otáček funkce "spin". Pokud je tkanina pomačkaná, pak by měla být zcela odstřeďována. Pro účinné promývání přidejte prací gel, který se rychle rozpouští, rovnoměrně působí na oblasti pláště, dobře opláchne.

Pokud se používá prášek, doporučuje se dodatečně opláchnout, aby se neobjevily bílé skvrny. Je-li bavlněná tkanina bunda doporučeno přidat změkčující kondicionér, v tomto případě to nebude fudge a žehlení bude snazší.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista - tvůrce obrazu
Aby oblek sloužil po dlouhou dobu, je důležité nejen včas se o něj starat, pečlivě ho čistit, doporučuje se ho každodenně nosit, ale nahradit ho oblečením pro každodenní nošení.

Ruční praní

Dobře vyčištěný produkt při ručním mytí. Za prvé, měli byste zkontrolovat na zadní straně dopad na tkáň amoniaku. Pokud se nezhorší, můžete začít čištění. Jak na to:

 • znečištěné plochy očistěte měkkým kartáčkem namočeným v čpavku;
 • plášť namočte do studené vody, nechte 2 až 3 hodiny;
 • použít látky určené k jemnému praní;
 • činnost není prováděna v horké vodě, takže výrobek nesedí;
 • snaha o úpravu minima (netřepejte);
 • zavěsit na ramínka, aby voda odtékala;
 • pomocí sprchyopláchněte sako přímo na závěs;
 • nevyklápějte, nechte čas uschnout;
 • narovnejte ramena, klopy, dávajíce původní tvar;
 • , je-li to nutné pro železo, pak pouze skrz flanelovou tkaninu.

Praktické aplikace

Po získání znalostí o tom, jak správně prát sako, si můžete vybrat nejoptimálnější variantu pro sebe a bez obav se dostat do práce. Je důležité, aby výrobek visel na ramínkách až do úplného vyschnutí. V dobře vypratém obleku bude muž vypadat sebejistě, krásně. Znečišťovat to co nejméně, nosit opatrně, ale bude to dobré, pokud existuje několik bund v šatníku, které mohou být čas od času změněny. Pokud použijete všechny tyto tipy na péči o bundu, je zde možnost prodloužit životnost výrobku a ušetřit peníze.