Jak udělat pěny na holení sami: recepty na různé základy

Pro mnoho mužů je pěna obvyklou pomůckou na holení, ale co dělat, když náprava skončila ve správný okamžik a potřebujete bezpečně odstranit štětiny? Koneckonců, jen díky pěna na holení může člověk snadno a snadno odstranit přebytečné vlasy a nepoškozuje celistvost kůže. Odborníci radí používat populární recepty a dělat pěnu sami.

Málo lidí ví, jak udělat pěny na holení a že je to možné. Ve skutečnosti, zkušenosti z předchozích generací ukazují, že i několik improvizovaných nástrojů může být použito pro domácí vaření takových holicích produktů. Může to být běžné mýdlo, oleje pevné konzistence a mýdlová báze, ke které se přidávají různé užitečné složky.

Je možné udělat holicí pěny doma?

Ve skutečnosti je pěna na holení vlastními rukama docela reálná a každý člověk se s takovým úkolem vyrovná. Kromě toho nejsou alternativní prostředky o nic horší než kvalitativní pěna, pokud jsou řádně připraveny podle receptury a okamžitě použity pro zamýšlený účel.

Pro přípravu domácí pěny pro bezpečné, posuvné a jemné odstranění štětin, můžetepoužití:

 • toaleta nebo jednoduché mýdlo na prádlo;
 • rostlinné oleje pevné konzistence;
 • základna mýdla a další složky.

První verze pěny na bázi mýdla je ideální pro muže s normální a mastnou pokožkou, protože alkálie v mýdlové kompozici odstraňují tuk a dezinfikují pokožku.Mýdlová základna může být doplněna rostlinnými extrakty, hydratačními přísadami a esenciálními oleji, což je ideální pro citlivou pokožku.A na základě oleje se projevuje spíše krém na holení, který hydratuje a zjemňuje typ suché pokožky.

Důležité! Bezprostředně po přípravě by měla být použita samo-vyrobená pěna na holení, protože bude šlehána a po chvíli může dojít ke ztrátě účinku pěny.

Recepty na domácí vaření

Mnoho mužů již dlouho vědí, jak oholit pěnu pro holení před mýdlem, když nebyla vynalezena kosmetika na holení.Neměli žádnou alternativu, všichni muži zpěňovali jednoduché mýdlo a aplikovali tento nástroj na kůži obličeje štětcem, po kterém byly štětiny odstraněny nebezpečným břitvou.

Z mýdla

Pro přípravu alternativní pěny z mýdla budete muset použít následující dostupné nástroje:

 • ) toaletní mýdlo nebo domácnost;
 • kartáč na holení;
 • 46) voda o teplotě asi 50 ° C;
 • Keramická mísa.

Při šlehání mýdla až do stavu pěny odborníci doporučují vyzvednout malý kartáč z jezevčí hromady.ProSpuštění kartáčku na holení by mělo být ponořeno do teplé vody a necháno tam několik minut, aby se z něj vylijely klky. Další, štětec setřást zbytek vody, pak třít na povrchu mýdla, dokud se objeví pěna. Výsledná pěna by měla být rychle přemístěna do mísy, dokud nedosáhne požadovaného množství.

Pomocí teplé vody můžete nastavit tloušťku pěny a podle potřeby přidávat několik kapek. Poté se pěna okamžitě nanese na kůži malým kartáčkem, v případě potřeby může být pěna neustále poražena malým kartáčkem. Holení je nutné s ostrou čepelí, protože můžete poškodit kůži a štětiny. Po zákroku bude stačit mytí studenou vodou a aplikování hydratačního prostředku po holení.

Z mýdel

Mýdlová základna se prodává v každé pobočce lékárny nebo specializovaných prodejnách, používají ji lidé, kteří samostatně připravují přírodní produkty pro hygienické postupy. Při vytváření pěny na holení z takového základu můžete také zapnout fantazii a přidat různé cenné komponenty. Například:

 • glycerin;
 • oleje (broskev, mandle, kokos, hroznové semeno, citrus, bambu, jojoba, zrna pšenice);
 • bylinné čaje;
 • éterické oleje.

Kromě toho budete potřebovat náčiní na nástroje pro vaření na parní lázni a kapacitu pro hotový nástroj. Na struhadle je třeba otřít kus mýdla nebo vyříznout mýdlovou základnu na kousky, zahřát na parní lázni a nalít asi 100 mlodvar z bylin.Nástroj je narušen, zatímco mýdlo není roztavené, můžete přidat trochu mořské soli pro urychlení resorpce mýdla a omlazení pokožky obličeje minerály soli.

Polovina čajové lžičky rostlinného oleje, glycerinu, může být přidána k produktu, můžete přidat vitamín E a pár kapek esenciálního oleje pro aroma (ale do ochlazeného činidla se přidává ether).S pomocí mixéru nebo jednoduchého šlehače by mělo být hotové mýdlo šleháno před napěněním.Poté se nástroj nalije do hotového kontejneru a může být použit podle požadavků.

Z tuhých olejů

Je třeba zvolit olej pro holení vlastníma rukama, s ohledem na osobní preference a zvláštnosti kožní reakce.Odborníci doporučují výběr z následujících možností pro tuhé oleje:

 • bambucké máslo;
 • kokosový ořech;
 • 68) pistácie; 69) kakaové máslo;
 • mandlový olej;
 • mango máslo.

Kromě toho bude zapotřebí kontejner, několik kapek esenciálního oleje a vody.Můžete míchat ve stejném poměru, řezat několik olejů, roztavit je ve vodní lázni do tekutého stavu, přidat trochu olivového oleje nebo vitamínu E a dobře promíchat.K chlazenému nástroji musíte přidat ethery a bít šlehačem nebo směšovačem.Po této krémové pěna může být použita pro holení.

Pro informaci! Všechny tyto recepty, jak vyrobit pěny na holení, jsou žádány mezi lidmi po celém světě, chrání pokožku před zraněním, vyživují a hydratují.potřeby kůže.

Důležité nuance při vaření

Před použitím připraveného přípravku je nutné testovat na alergickou reakci. K tomuto účelu by se mělo na kůži zápěstí nebo na ohybu lokte aplikovat malé množství pěny. Pokud kůže neodpovídá, může být tato alternativní pěna použita k odstranění přebytečných vlasů.

Předpis pro typ pleti je následující:

 • suchá kůže - pěna z pevných rostlinných olejů;
 • normální a mastná kůže - pěna z domácího nebo toaletního mýdla;
 • citlivá kůže - pěna z přírodního mýdlového základu.

Kartáče pro nanášení pěny na obličej se nejlépe používají z přírodních výrobních materiálů. Pro citlivou a suchou pokožku by měl být ke složení samoobslužného výrobku přidán tekutý glycerin a vitamín E, aby bylo zajištěno, že stroj po takové proceduře klouže, vyživuje a zvlhčuje pokožku. Každá připravená pěna na holení by měla být použita jednou a pro další postup je připravena čerstvá pěna.

Závěr

Do-it-yourself pěna na holení je ideální pro muže, kteří mají alergickou reakci na většinu kosmetiky. Můžete vyrobit pěnu z pevných rostlinných olejů (dostanete krémovou pěnu), z mýdlové základny (alternativa ke gelu na holení), a také z jednoduchého toaletního mýdla nebo mýdla pro domácnost. Při výrobě pěny doma můžete dát volnou rukutvůrčí podněty a fantazie, doplnění receptů na přípravu jakýchkoli jiných hodnotných látek a složek.