Jak udělat měkké a poslušné vousy: jednoduché způsoby

Muži, kteří již získali plnovous a našli jen odpovědi na otázky, jak pěstovat vousy a jak se o ně starat, pravděpodobně čelili novému problému - jak udělat z vousů měkčí, jak změkčit nepoddajné vlasy na obličeji? A opravdu, to se stává skutečným problémem pro mnoho chlapů, jejichž štětiny již rostly o několik milimetrů, protože vousy píchají, což způsobuje podráždění kůže.

Ztuhlé štětiny jsou také špatné, protože vous je nafouknutý, je obtížné položit, což mu dává správný čistý tvar. S tímto problémem je možné bojovat a přináší dobré výsledky. Je důležité používat nástroje, které vám umožní zjemnit vousy.

Co dělat?

Nejčastěji trpí nejen muži s ostnatými vousy, ale i jejich druhou polovinou. Drsné chlupy se do pokožky v průběhu objetí nepříjemně vracejí a způsobují mnoho problémů samotným mužům. Takové zlobivé štětiny obvykle nemohou být plně nastaveny - chlupy se drží v různých směrech, jako drát. To je obvykle dočasný jev - když je vousy dost dlouho, tento problém sám zmizí.Ale zároveň, pokud se vlasy stále nestanou měkčími, můžete použít různé prostředky.

Pro informaci!Vlasy na bradě samé jsou tvrdší než na hlavě, a od strniště na obličeji byste neměli očekávat stejnou jemnost jako na hlavě hlavy. Vousy mají speciální strukturu a sestávají z několika vrstev epidermis. Měkkost vlasů závisí na počtu vrstev: menší epidermis, měkčí vlasy.

Účinné prostředky pro měkkost

Nyní existuje mnoho obličejových změkčovadel obličeje, které vám pomohou snadno a efektivně pečovat o vousy. Všichni mají své vlastní specifické cíle a účel. Díky speciálním šamponům, olejům, balzámům můžete výrazně změnit vousy, ochlupit a zpevnit vlasy. Podívejme se blíže na každý z prostředků, bez kterých si vousatý člověk nedokáže představit svůj život.

Šampon

Můžete použít jakýkoli šampon pro péči o vousy, a to jak speciální, tak pravidelný, který pravidelně používáte. Měli byste si umýt vousy šamponem a hřebenem ho hřebenem nekouřit méně než každý druhý den (je lepší to udělat pětkrát týdně). To by mělo být provedeno minimálně, protože zbytky jídla, špína, která činí štětiny ošklivými a nečistými, se hromadí vousy. Používejte šampon, ujistěte se, že je důkladně omyjte tak, aby se vlasy po zákroku nelepily.

Vzhledem k tomu, že vlasy na vousech a hlavě mají určité rozdíly, je třeba se o ně starat.jinak. To je důvod, proč je v průběhu času stále lepší přejít na speciální šampon pro péči o vousy. Použijte jemný šampon, který čistí pokožku, odlupuje odumřelé kožní buňky.

Tip!​​Nepoužívejte mýdlo pro péči o vousy. To dělá vlasy ještě tvrdší, po umytí se lepí v různých směrech a problém bude ještě více akutní. Mýdlo lze použít pouze měkké dítě a pouze v případě, že jste alergičtí na jiné prostředky, a to je jediná možnost.

Olej

Zkušení vousatí muži nevědí, jak se starat o vousy, aniž by měli ve svém arzenálu láhev . Tento nástroj je prostě nezbytný pro ty, kteří sní o měkké a nadýchané vousy. Obvykle se olej používá dvakrát denně, ale častěji. Trvá jen několik kapek tohoto nástroje, aby kapal na dlaň a třel ji. Poté naneste na vousy hladké tahy tak, aby byly rovnoměrně rozloženy.

Je možné použít nejen speciální kosmetický olej, ale i jiné druhy, například kokosový olej, hadí olej, olej z hroznových jader, mandlový olej. Je lepší nepoužívat olivový olej, protože se špatně vstřebává a může ucpat póry a zanechává na pokožce mastný lesk.

Naneste olej na bradku rovnoměrně, což pomůže, aby se stal měkčím, poslušnějším, zatímco tento nástroj dokonale vyživuje a zvlhčuje pokožku, která ji zbaví odlupování.

Olej -Je to doslova nepostradatelný nástroj pro ty, kteří právě začínají pěstovat vousy a již zažili, jaké svědění a podráždění jsou.V tomto případě olej pomáhá odstranit zarudnutí a podráždění, kůže již svědění.

Balzám

Balzámy jsou velmi oceňovány vousatými muži, protože moderní balzámy nejenže vyživují pokožku obličeje a činí ji zdravější, ale také usnadňují a zkrášlují balení.vousy, což jí dává požadovaný tvar.Pro alergiky nebo ty, kteří mají velmi citlivou pokožku, jsou přírodní balzámy pro péči o vousy, ve kterých je vhodný minimální počet syntetických složek.

Kondicionér

Je nejlepší používat současně šampon s kondicionérem.Tato kombinace pomáhá účinně odstranit nečistoty a zbytky potravin.Kromě toho, po použití kondicionéru, štětiny jsou měkké, velmi snadno se rozčesávají a stávají se hedvábnými a učenými, jako peří.

Pomůže hřeben?

Kromě kosmetiky pomáhá masážní kartáč dokonale zvládnout i tuhé a hrubé štětiny.Pravidelné česání není jen způsob, jak vyhladit, vyhladit vlasy, ale také způsob masáže v zóně růstu vlasů.Při použití masážního kartáčku nebo dokonce běžného hřebene stimulujete růst vlasových vlasů a aktivujete průtok krve.

Vynikající možností je aplikovat olej na vousy a rozložit ho na vlasy pomocí masážního kartáče.Olej tak změkčuje štětiny zevnitř a kartáč zlepšuje cirkulaci.krev a vyhladí zlobivé vlasy.

Při výběru masážního kartáče dávejte pozor na to, že štětiny jsou přirozené. Kančí štětina je považována za nejlepší. Takové kartáče jsou měkčí a pružnější než plastové. Nepoškozují pokožku a jemně ji masírují, odstraňují nečistoty a nečistoty z vlasů.

Vlasy jsou řezané, jak bojovat?

Mnozí muži považují ženy, které hovoří o dělených koncích, za nesmysl, ale až do bodu, kdy začínají pěstovat dlouhé vousy. Problém štěpení vlasů platí i pro vousy u mužů. Problémy zde mohou být ještě víc než jen vlasy na hlavě. Pokud stříháte vousy dost často a pravidelně, vlasy na něm se stávají tvrdšími a hrubšími. Pokud se člověk rozhodne, že si nestřihne vousy, konce jeho vlasů rostou a začnou se rozpadat, a proto vousy vypadají nepřirozeně načechraně a neupraveně.

Balzám pomáhá v boji proti tomuto problému. To je poměrně efektivní nástroj, který s pravidelným používáním pomáhá zbavit se pokousaných konců. Několik tipů, které vám pomohou zabránit rozdělení:

 1. Nikdy neřezávejte bradku elektrickým holicím strojkem . Řezy chlupy jsou nerovnoměrné, v různých úhlech, což později vyvolává vznik rozštěpených konců. Pro tyto účely použijte velmi ostré nůžky.
 2. Dotkněte se brady méně zbytečně . Tento problém může způsobit trvalé mechanické namáhání vlasů.
 3. Nepoužívejte tupé nůžky .Nejlepší je použít speciální kadeřnické doplňky.

Doporučení odborníků

Zkušení kadeřníci vám doporučují dodržovat jednoduchá pravidla, aby vaše vousy byly nejen dobře upravené a krásné, ale také měkké.

 • Řez vousy a vousy sušte, protože v tomto stavu bude výsledek to, co očekáváte. Pokud zastřihnete dlouhý vous s mokrým, může se ukázat, že není poněkud tvaru, který byste očekávali.
 • Pokaždé po jídle se ujistěte, že se díváte do zrcadla, a odstraňte zbytky jídla z vlasů. Na první pohled mohou být neviditelné, ale pokud je neodstraníte včas, může tento nepříjemný moment zničit vaši pověst.
 • Chcete-li změkčit vlasy na obličeji, vezměte často horké sprchy. Mokrá teplá pára pomůže navlhčit vousy a učiní ji pružnější a měkčí.
 • Nesušte vousy s vysoušečem vlasů - to provokuje křehké vlasy a kvůli vystavení horkému vzduchu, a pak se více odtrhnou.
 • Stav výživy výrazně ovlivňuje stav vousů. Proto, pokud chcete mít nádherné svěží vousy, nezapomeňte jíst ovoce, zeleninu, více vitamínů. Je také velmi důležité dodržovat vzorce spánku a být nervózní marně.

Důležité!Pokud se rozhodnete barvit vousy v jiné barvě, nezapomeňte, že běžné barvení vlasů není pro tento účel vhodné a nemělo by být prováděno doma. Barvení se nejlépe provádí v kabině, za použití bezpečného nátěru.

Recenze vousatých medvědů

Muži, kteří dlouho pěstovali vousy a pravidelně se o ni starali, se již naučili nějaké triky a vědí, jak urychlit růst vlasů nebo je změkčit.Zde jsou tři hlavní tipy od zkušených vousatých mužů o tom, jak udělat vousy měkčí.

 1. Používejte pravidelný speciální kosmetický vousový olej.To nejen pomůže ovlivnit strukturu vlasů, ale také zlepšit stav kůže tím, že hydratuje to.Pokud není možné použít speciální olej, může být nahrazen kokosovým olejem, účinek bude stejný.
 2. Při nákupu oleje z vousů to voní.To je důležité, protože tato vůně bude s vámi pravidelně brzy a lépe, když se vám to líbí a ne obtěžovat.
 3. Namísto kondicionéru můžete používat pouze šampony, ale zároveň pravidelně třít olej do vousů.

Nyní, když znáte hlavní tajemství, která pomáhají, aby vaše vousy byly měkké a ušlechtilé, jako chmýří, spíše než změkčující vzpřímené štětiny, nemáte právo chodit s neupravenými štětinami.Pokud budete dodržovat všechna doporučení, vaše vousy nikdy nevypadají jako tvrdý suchý límec, který se lepí v různých směrech.

Kontrolujte, co jíte, snažte se nepřepravovat a strávit alespoň pár minut denně na vousech a pak to bude brzy vypadat stylově a elegantně, což ostatní jistě ocení.