Jak udělat knír?

Móda vousů má svou práci, ve které každý druhý muž nosí vousy, vousy nebo všechny najednou.Samostatně, vousy a kníry vyžadují pečlivou údržbu, modelování a úpravu tvaru, stylu a hygienických postupů.Vlasy účesu jsou nedílnou součástí života člověka, který dává přednost poslechu trendů a módních trendů.

Nebude stačit jen pěstovat vousy a kníry, každý člověk bude muset pravidelně stříhat extra objem a délku, aby si udržel zvolený tvar účesu.Diskutovali jsme již o tom, jak oholit vousy, měli bychom zvlášť zvážit instrukce a doporučení odborníků na to, jak ořezat knír, jak často by měli být vyrovnáni a jakou péči o vegetaci potřebují muži na horním rtu mužů.

Jaké nástroje jsou k dispozici pro vousy?

Před určením způsobu, jakým se má řezat doma, aby se zachoval jejich tvar a uklizený vzhled, je třeba, aby se člověk zásobil všemi potřebnými nástroji a zařízeními pro práci.

V arzenálu baru musí býtnásledující nástroje:

 • zrcadlo, které může být upevněno v požadované poloze;
 • hřebenový hřeben s častými a vzácnými zuby;
 • malé nůžky s ostrými lopatkami;
 • vyžínač s tryskami.
Pro informaci! Mnozí výrobci nástrojů a doplňků pro vousy a kníry dnes nabízejí samostatné vyžínače pro malé kníry s tryskami různých délek.Ale tento zastřihovač má jednu nevýhodu - vysoké náklady.

Jaký nástroj zvolit?

Ve skutečnosti by si měl člověk zvolit nástroje, které mu umožní řádně snížit jeho knír, ne slepou volbou nebo podle vlastních preferencí.

Odborníci poskytují rady, jak si vybrat správný pracovní nástroj pro stříhání a stříhání knírek, a to:

 • pro tvrdé vlasy, musíte snížit svůj knír.čepele s nastavitelnou délkou;
 • zastřihovač nebo zastřihovač může být ze sítě nebo baterie, musíte si vybrat podle okolností;
 • Pokud zvolíte vyžínač, můžete si vybrat ten, který obsahuje trysky pro odstraňování vlasů na těžko přístupných místech (nos, uši, obočí atd.);
 • Vyberte si ořezávač nebo typ stroje podle stupně pohodlí a snadného použití, protože nástroj bude často používán.

U dlouhých vousů se můžete dostat pomocí nůžek a hřebenů, které vám v tandemu umožní dokonale seříznout jejich délku a tloušťku.Ale nejvhodnější nástroj pro ostříhání knírek je stáleJe považován za vyžínač, protože je kompaktní a umožňuje dokonalé řezání vegetace malé velikosti a plochy.

​​

Základní pravidla pro samousřezné knírování

Aby se člověk naučil, jak si narůst knírek a upravovat svůj tvar, jakmile rostou, musí pouze navštívit kadeřnictví a vzpomenout si, jaký druh manipulace odborník provede..V obchodě s profesionálními nástroji pro kadeřníky a holiče bude možné zakoupit všechny potřebné nástroje pro další domácí modelování knírek.

Šlehání by se mělo skládat z několika kroků:

 1. Příprava .K oříznutí nebo oříznutí vousů je třeba začít se všemi nezbytnými hygienickými postupy.
 2. Čištění nástrojů , které se použijí při stříhání vlasů.Nůžky, hřeben a vyžínač by měly být čisté, čepele mohou být dezinfikovány roztokem s antiseptickým účinkem.
 3. česání vousů s hřebenem .
 4. Střihhřebenem a nůžkami nebo psacím strojem nebo vyžínačem s tryskami.
 5. Pokládání vousůpomocí kosmetiky.

Pro mnoho mužů zůstala tradice odřezávání knírků a jejich modelování s pomocí některých nůžek relevantní i za přítomnosti všech druhů nových výrobků a elektrických spotřebičů.Ale ne každý má dovednosti k dokonalému stříhání vlasů nůžkami, takže raději používají stroje s tryskami, které zaručují rovnoměrné stříhání extra dlouhé kníry.

Jak upravit váš knírnůžky?

Aby bylo možné řezat knírek nůžkami, je nutné mít odpovídající dovednosti, protože nesprávné pohyby a třesoucí se ruce mohou vést k nerovnoměrnému řezání vlasů. K usnadnění tohoto procesu a prevenci takových rizik, kadeřníci radí používat hřeben s nůžkami v tandemu. Nůžky vousy zdobené takto:

 • Knír musí mokrý nebo umyt v teplé vodě se speciálním nástrojem pro knír a vousy, díky kterým budou vlasy měkké a učenlivé.
 • Dále by měl být knírek navlhčen ručníkem, aby se odstranila přebytečná vlhkost, a česaný hřeben s jemnými zuby. Rozčesávejte chlupy tak, aby padaly na horní ret.
 • Při použití ostrých malých nůžek je třeba přerušit přebytečnou délku vousů podél horní linie rtů. Musíte se pohybovat nůžkami postupně paralelně s horním rtem, udržet ruku v rovnovážném stavu. Je nutné řezat podle tvaru úst tak, aby spodní forma vousů odpovídala koutkům úst.
 • Pokud jsou vousy příliš objemné, můžete vlasy zkrátit nejen podél horního rtu, ale celé horní vrstvy vousů, čímž se sníží počet vlasů. V tomto člověku pomůže hřeben, který je třeba hřeben přes jeho knír a zvednout délku zbytečných chlupů.
 • Nakonec musí být knír znovu kartáčován a vizuálně posouzen, jak ostře řezán. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že po sušení se jejich délka poněkud sníží.

V případě potřeby může člověk přebytečný materiál odstranit holicím strojkem a holicí pomůckou.vegetace v blízkosti vousů zdůraznit jejich tvar. Jak vousy rostou, tento postup musí být opakován tak, aby vousy měly čistý a uklizený tvar a vzhled.

nůžky na kníry

Postup pro ořezávání vousů zastřihovačem (zastřihovačem) je poněkud odlišný od ořezávání knírek nůžkami. O tom, jak zastřihnout vousy, řekněte kadeřníkům a holičům, že musíte provést následující manipulace:

 • Pomocí hřebene je třeba vousy položit na pevnou, rovnou linii.
 • Zastřihovač by měl být držen ve vzpřímené poloze, aby se určil obrys vousů.
 • Nyní zastřihovač vezme samolepící stranu a vytvoří rám.
 • Zastřihovač je otočen směrem od značkovací strany a orámován linií knírek podél rtu, takže vousy mají jasný obrys a kolem nich není příliš mnoho strniště.
 • Zastřihovač musí být umístěn s lopatkami směrem k sobě, čímž dokončí modelování tvaru knírů.

Na konci práce by měly být odříznuté chloupky odstraněny z obličeje, poté nový tvar kníru upevněn stylingem - lakem nebo voskem. Po práci je nutné nástroj očistit štětcem nebo opláchnout antiseptickým roztokem.

Péče o kníry

Péče o kníry zahrnuje pouze minimální počet postupů - hygienické postupy pro udržení vegetace čisté a čerstvé, česání a pokládání vousů s voskem nebo lakem, periodicky vyrovnávání jejich délky. Pokud během růstu vlasů na horní ret viditelnévyčnívající chloupky, mohou být řezány ostrými nůžkami. Dále, jak člověk pěstuje knír, je nutné určit přijatelnou metodu pro jejich dělení a modelovat tvar vousů nezávisle na sobě doma.

Aby byly vlasy měkčí a poslušnější, doporučuje se používat oleje.

Jak ukládat nástroje pro stříhání vlasů?

Uchovávejte nástroje pro řezání a holení knírek mužů musí být v dobrém stavu a čisté. To umožní ostří nožů a nůžek zabránit otupení a tvorbě rzi. Koupelna není vhodná pro tyto účely, odborníci doporučují udržovat nářadí v suchém větraném prostoru.

Po každém použití se nůžky opláchnou vodou a navlhčí speciální látkou. Zastřihovač je očištěn od vlasů a pravidelně mazán olejem nebo voskem, zpravidla kartáče pro čištění lopatek a prostředky pro jejich mazání jsou dodávány s kadeřníkem. Pokud ne, člověk bude muset takové komponenty zakoupit.

Závěr

Vousy můžete ozdobit nůžkami nebo elektrickým strojem. Je pouze nutné striktně dodržovat pokyny a být mimořádně opatrní, aby nedošlo k odříznutí přebytku. Při práci s vyžínačem je nutné zabránit vniknutí vody do spotřebiče, mohlo by dojít k úrazu elektrickým proudem. Kadeřnický lem bude třeba provést 2-3 krát týdně, v závislosti na rychlosti růstu vlasů. Vzhledem k tomu, že vlasy knírek jsou mnohem tlustší než ostatní chlupy, můžete použít kondicionér před oříznutím.zmírnit.