Jak správně oholit knírek, když necháte vousy: co je třeba zvážit?

Vzhled knírek a strniště pro mladého chlapce je vážnou změnou, symbolizující nástup dospělého života.Každý mladý muž se musí nejprve seznámit s pravidly holení a vousů a teprve poté pokračovat v praxi.O tom, jak správně oholit knírek, můžete říct, jak starší generace v rodině, stejně jako odborníci a stylisté v holičství.

Existují situace, kdy člověk potřebuje oholit knírek, aby si udržel vousy, v tomto případě je princip práce poněkud zjednodušený a změněný.Na jedné straně, můžete snadno a rychle odstranit antény, ale na druhé straně, je důležité, aby se oholit vousy, že muž chce opustit beze změny.Metody holení vousů a vousů jsou poněkud odlišné, takže je smysluplné uvažovat o pravidlech depilace knírek.

Kdy začítoholit knír?

Nezpochybnitelné časové rámce, kdy člověk bude muset poprvé oholit knírek, nejsou určeny odborníky.Každý mladý muž začíná proces dospívání v různém věku a postupuje a rozvíjí se různými rychlostmi.Důležité budou dědičné rysy, genetika a období puberty.První postupHolení holení je nejlepší provádět pod jasným vedením otce.

Pro informaci!Ve většině případů se mladí kluci samostatně naučí techniku ​​holení vousů a vousů, což dělá mnoho běžných chyb.

Psychologové ve skutečnosti doporučují odstranit první antény ihned po jejich vzhledu, protože způsobují nepohodlí mnoha mladým mužům a mohou dokonce vyvolat vývoj komplexů. Mnoho lékařských specialistů však nedoporučuje holení knírek před 14 lety, což dává dobré důvody:

 • v raném věku je pokožka obličeje příliš citlivá a jakékoli dopady holicího strojku povedou k vážnému podráždění a poranění jeho integrity;
 • V adolescenci má mnoho mladých mužů akné, takže holení může vést ke snížení akné.

V tomto ohledu je lepší vzít holicí strojek blíže 18 let, aby se pokožka obličeje mohla zbavit stárnutí kůže a aby se v budoucnu přizpůsobila těmto postupům. Pokud jsou chloupky nad horním rtem propíchnuty před tímto věkem, můžete je odstranit jinými alternativními prostředky - strojem, vyžínačem, elektrickým holicím strojkem nebo depilačním krémem. Stroj je možné přijmout, když se první antény stávají hrubými a tuhou a pevnou ve své struktuře.

Jaké nástroje a nástroje mohu použít?

Chcete-li oholit knír, musíte nejprve rozhodnout o seznamu nástrojů a kosmetiky pro holení. Bez ohledu na to, že se knír oholí nebo vousy,je nutné použít holicí prostředky a po zjemnění pokožky obličeje a štětin, aby se zajistilo, že holicí strojek klouže a oholí vlasy na maximum, zklidní pokožku a odstraní podráždění.

Sada na holení může sestávat z následujících zařízení:

 • břitva (nedoporučuje se pro začátečníky);
 • stroj na jedno použití;
 • Břitva ve tvaru písmene T s vyměnitelnými kazetami;
 • vyžínač;
 • elektrický holicí strojek;
 • 48) zastřihovač vlasů. ​​

Kromě toho budete potřebovat teplou vodu, gel nebo pěnu na holení, stejně jako zrcadlo, které je třeba upevnit tak, aby obě ruce byly volné.Po zákroku budete muset aplikovat krém, krém, balzám nebo gel po holení na kůži depilace, aby se zabránilo zánětu a podráždění.

Charakteristiky procesu

Při výběru nástrojů pro holení by měl být teenager upřednostňován u kvalitních výrobků s vysokou úrovní ochrany a spolehlivosti.To vám umožní rychle a snadno odstranit nežádoucí chloupky na obličej, aniž by došlo k poškození pokožky.Odborníci doporučují zastavit volbu na elektrickém holicím strojku nebo zastřihovači, který nepoškozuje pokožku, pokud potřebujete nejhladší kůži bez štětin - stroj se třemi až pěti lopatkami od spolehlivého výrobce.

Jak oholit knír s bruskou?

Břitva je jediným nástrojem, který slibuje maximální odstranění chlupů z kůže obličeje, po kterém není náznak strniště.Proveďte holení vousů, kdyžpomoc takového stroje může být následující:

 • Za prvé by měla být pro postup připravena pleť a štětiny.
 • Dále se na požadovanou část obličeje nanese dostatečně napěněná pěna nebo gel.
 • Nyní pomocí stroje musíte postupně odstraňovat chlupy a pohybovat je přísně podél vlasové linie.
 • Začněte holit kníry, které potřebujete od středu a v různých směrech podél horního rtu.
 • Po každém holení vlasů musí být stroj opláchnut teplou vodou, aby nedošlo k ucpání vlasů.
 • Není-li holicí strojek dostačující, můžete jej znovu použít tak, aby holení bylo klouzavé.
 • Když na obličeji nejsou žádné chlupy, ale štětiny jsou viditelné, můžete chodit kolmo k vlasové linii, abyste získali maximální hladkost kůže.

V procesu řezání vousů je velmi důležité, aby se stroj nestiskl, ale aby byl držen bez úsilí a usilovnosti.Jinak bude horní vrstva kůže odříznuta spolu se štětinami.Během holení můžete pokožku natáhnout, aby se vlasy lépe oholily, ale v žádném případě stroj nestiskněte.

Použití vyžínače

Vyžínač je kompaktní zařízení pro stříhání vlasů, díky němuž můžete odstraňovat chlupy i na těch nejtěžších místech.Odborníci doporučují používat zařízení pro osoby, jejichž kůže reaguje extrémně negativně na kontakt s okraji stroje.Zastřihovač neposkytuje maximální hladkost kůže, ale chrání jej před podrážděním a zraněním.

Jak oholit knírzastřihovač:

Před nanesením zastřihovače není nutné páru z kůže a chlupů vypouštět a používat holicí gely a pěny;

 • pokožka obličeje by měla být čistá a suchá;
 • odstraňte ochranu z vyžínače a začněte odstraňovat vlasy;
 • udržujte zastřihovač v úhlu a pohybujte jím přes obličej;
 • Nejprve se vousy odříznou od středu v různých směrech do rohů rtů;
 • poté můžete chodit proti vlasové linii a těžko přístupným místům.

Odborníci doporučují používat vyžínač pouze v případě, že potřebujete odstranit měkké vlasy, protože přístroj se jednoduše nemůže vyrovnat s tvrdými chlupy. Před zákrokem se vousy umyjí speciálním zklidňujícím šamponem. Po zákroku můžete prát v teplé vodě. Použití kosmetiky v tomto případě je volitelné.

Jak holit knírkem elektrickým holicím strojkem?

Mnoho mužů, kteří trpí neustálým podrážděním kůže po pravidelném používání holicího strojku, se zajímá o otázku, jak se zbavit vousů bez břitvy a vyhnout se takovým následkům. Ve skutečnosti, pro citlivou pokožku, odborníci vyvinuli elektrické spotřebiče, které jsou alternativou obráběcích strojů a lopatek. Například elektrický holicí strojek je kompaktní zařízení s otočnými hlavami, které pracují na síti.

Důležité!Holení s elektrickým holicím strojkem je nejbezpečnější a nejtraumatičtější alternativou k odstranění vousů a štětin strojem. Elektrický holicí strojek můžete používat kdekoli, protože se používá na suchou pokožku a trvá jen několik minut.pro odstranění přebytečných vlasů.

Elektrický holicí strojek můžete oholit následujícím způsobem:

 • kůže obličeje a vousů musí být čistá a suchá;
 • zapněte přístroj a spusťte nahoru a dolů;
 • je nutné zpracovat požadovanou oblast břitvou postupně;
 • je zakázáno lisovat holicí strojek, může způsobit kožní reakci;
 • Po holení je třeba se po holení vyperit teplou vodou a aplikovat hydratační prostředek.

Pro holení štětin můžete použít síťovinu, ale zanechává za sebou malou štětinu, stejně jako rotační psací stroj, který zajišťuje nejhladší holení vlasů. První modely jsou bezpečnější a druhé účinné.

Péče po holení

Stereotyp, který by měly používat kosmetiku pouze ženy, je již dlouho rozbitý. Ve skutečnosti výrobci kosmetiky a globální značky samostatně vyrábějí řadu holicích a holicích produktů pro muže, aby poskytli pohodlné a bezpečné oholení a zamezili podráždění pokožky. Zvláště potřebné přípravky pro péči o mladé kluky s jemnou pokožkou.

Pro mladé kluky odborníci doporučují používat balzám po holení, protože obsahují výživné, hydratační, antiseptické složky, které zabraňují podráždění a akné. Kosmetika pro mladé muže a dospělé muže je poněkud odlišná, proto je důležité vybrat produkty podle věku. Produkty po holeníklasifikovány podle typů pleti - pro suchou, mastnou a citlivou pokožku.

Závěr

Holení vousů může být prováděno třemi typy nástrojů - strojem, vyžínačem nebo elektrickým holicím strojkem. První varianta poskytuje nejhladší kůži, druhá dvě - nepřítomnost podráždění a traumy na kůži obličeje. Nezapomeňte věnovat pozornost výběru prostředků pro holení a po holení, protože pomáhají chránit pokožku před negativními reakcemi a následky.