Jak správně nosit pánské pánské opasky: doporučení stylistů

Pokud si představujete obraz člověka - oblek, košile a kravatu, ale bez pásu, okamžitě získáte pocit neúplnosti. Pás je považován za doplňující prvek jakéhokoliv mužského luku, protože je nošen s kalhotami, džíny a dokonce i šortkami. Proto je důležité znát základní pravidla, jak si vybrat příslušenství a jak nosit pánský opasek pro různé možnosti oblečení a podle pravidel etikety.

Dnes musí člověk nosit opasek, který není tolik, aby si udržel kalhoty, kolik dokázal projevit chuť, styl a stav. Poté, co se muž rozhodl pro volbu pásu, je důležité rozhodnout o směru, kterým by měl jít, na tom, kolik otvorů by měla kotva spony připevnit, jakou šířku a délku by měla být a mnohem více. Každý moderní člověk by měl vědět, jak správně nosit pánský opasek.

Jaký je pánský opasek?

Stylisté a designéři dnes nabízejí 3 typy pánských pásů, každý typ naznačuje určitý styl výběru oblečení. Nejčastěji muži preferují klasický vzhled pásu, optimální šířku a délku s omezeným vernálním vzhledem. Proto je nosí s klasickým obchodním vzhledem - oblekem, košili a kravatou.

Pokud vezmeme v úvahu druhou verzi pásu - neformální, zde je mužovi dána úplná svoboda volby.To může být příslušenství různých délek a šířek, všech barev a tvarů.Ale stále pro muže stylisté doporučují dodržovat minimalismus a omezení, experimentovat snad s formami a typy přezek.Třetí typ je sportovní pás, který se nosí s tričkami a sportovním oblečením, ale musí být potažen oděvem.

Znalecký posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Při výběru pásu a jeho kombinování s oděvy by měl člověk znát základní pravidlo.Barva a textura popruhu musí odpovídat botám nebo popruhu na náramkových hodinkách.

Jak se nosí?

Chcete-li vypadat moderně a moderně, budete muset věnovat pozornost tomu, jak nosit pás k muži podle pravidel etikety.Šířka pásu by měla být v rozsahu 3-3,5 cm, pokud je pro kalhoty, ale pod džíny je šířka větší než specifikovaná norma.Když nosíte opasek, měli byste věnovat pozornost tomu, kterým směrem se bude pohybovat, do které díry je připevněn, na které straně je spona pásu pro muže atd.

Jak se upevňuje?

První věc, kterou potřebujete vědět o otázce, jak správně nosit opasek pro muže, jak by mělo být příslušenství upevněno.Nejčastěji je pás vybaven přezkou a kotvou, stejně jako otvory na druhém okraji.V tomto případě je třeba pás upevnit k třetímu otvoru ocasu, který by měl býtprůměr.Poté, co byla kotva do tohoto otvoru navlečena, zbývající ocas pásu je navlečen smyčkou.

Poradenství! Pokud má člověk pás, který má větší velikost, než by měl být, neměl by být připevněn ke čtvrtému otvoru, protože je to špatná forma.Je lepší pohybovat přezkou, která řídí optimální délku příslušenství.

Při upevňování pásu by měl člověk věnovat pozornost skutečnosti, že jeho konec by neměl být postupně vrstven s dalším opotřebením.K tomu, muži potřebují dát přednost vysoce kvalitní doplňky, které jsou šité nití, a ne jen nahrával.V extrémních případech můžete kontaktovat velitele a opravit poškozený popruh.

Na které straně by měla být spona?

Další důležitá otázka se týká toho, která strana pánského pásu je při nošení upevněna.Podle norem etikety, muži nosí příslušenství s přezkou na levé straně a volným ocasem na pravé straně.V případě žen funguje opačný princip - volný konec je vlevo a spona jde doprava.

Opasky pravých mužů jsou zde!

V klasickém provedení musí být spona pásu pravoúhlá, jejíž kotva má zaoblený tvar, aby nedošlo k poškození oděvu.Pokud hovoříme o neformálním stylu, neexistuje žádný zásadní rozdíl od které strany je opasek u mužů.Pás může být různých barev s různými tvary přezek na levé nebo pravé straně.Jediná důležitá věc je, že se pás „překrývá“ s mužskými botami.

Jak zkrátit pánský opasek?

Nejčastěji muži nosí pás pod přísným klasickým oblekem nebo kalhotami, i když jiné možnosti oblečení vyžadují nošení takového příslušenství, protože podle standardů etikety je pás posledním článkem v harmonickém luku.Jemnosti a tipy, jak nosit opasek na džínách, se neliší od výše uvedených bodů.Ale s takovým oděvem se můžete vzdát klasických pravidel a porušit pravidla.

A co by měl člověk dělat, pokud je jeho pás příliš dlouhý a ponechává protáhlý ocas, když je připevněn, což je považováno za špatný tón.Hlavní řešení problému je prořezávání, které se provádí velmi specifickou metodou.Pro začátek si vyzkoušejte na pásu, abyste si udělali značky, kde bude centrální otvor a přezka.Další, v blízkosti umístěné přezky odšroubujte klip.Nová požadovaná délka pásu se měří shora, kde byla spona dříve připevněna.

Nyní od místa spony odejměte tu část pásu, která bude vzdálenost od ocasu pásu.Tímto způsobem se získá druhá značka.Pomocí ostrých nůžek opatrně odřízněte přebytečnou délku a pak pás sbírejte v opačném pořadí.Tam, kde bude šroub připevněn, zašroubujte horký hrot a zašroubujte šroub.Nyní je pás připraven k nošení a jeho délka odpovídá velikosti pasu člověka.

Závěr

Aby nedošlo k drastickým opatřením na změnu pásu pro muže, je důležité pečlivě a odpovědně přistupovat k výběru takového příslušenství.Pokudvezměte v úvahu pravidla etikety, jak nosit pás, ve kterém směru směřovat a ve kterém otvoru se upevnit, musí být dodrženy všechny normy v případě přísného klasického obrazu.Pro neformální styl jsou přípustné chyby příležitostné nebo sportovní, protože tyto styly přijímají svobodu volby a sebevyjádření.