Jak snížit bradku: všechny vhodné nástroje

Zvýšená popularita pěstování vousů a knírek u mužů, přináší do popředí otázku, jak řezat vousy a jak se o to správně starat. Samozřejmě, že pro tyto procedury jsou kadeřnictví s profesionálními mistry dlouhodobě poskytovány.

A přesto, pokud vousy nejsou krátkodobým společníkem, měli byste se postarat o získání vlastního nástroje, pomocí kterého si můžete udržet stav vousů a knírek v pořádku.

Jaké nástroje se používají k oříznutí vousů a knírek?

Mistři v kabině nebudou trávit spoustu času, aby dodali bradě a kníru dokonalý tvar. Ne všichni muži však mají dost času na to, aby je pravidelně navštěvovali. V tomto případě byste měli obstarat předem:

 • hřeben se širokými zuby a zrcadlem;
 • zastřihovač;
 • nůžky na vousy.

Technika zastřihování vousů začíná pečlivým ořezáváním, které mu pomůže vytvořit počáteční tvar. Další práce zahrnuje použití všech nástrojů, včetně čepelí, obráběcích strojů a břitev. Dalším krokem je střih pomocí stínování. Tento postup pomůže vyrovnatvšechny vlasy podle zvolené délky.

Jak správně zvolit: výhody a nevýhody

Než začnete s péčí o vousy, měli byste zjistit, co nosí vousyholiči.To pomůže v přesném výběru v obchodě a nebude utrácet peníze za zbytečný nástroj.

Nůžky

Aby bylo možné sekat chlupy na obličeji doma, budete muset zakoupit profesionální nůžky v kadeřnictví.Obyčejné krajčírské nůžky nebudou fungovat, protože budou hnětet, ohýbat vlasy nebo je dokonce vytáhnout.

Skládají se z několika prvků:

 • čepele - hlavní část nůžek;
 • pákový efekt;
 • zazvoní.

Profesionální kadeřnické nůžky jsou dvou typů:

 • rovné vlasy, hlavy, vousy a kníry;
 • části zubů - pro vlasové podání.

Řezací nůžky často vykonávají až 80% celkové práce.Při výběru je třeba věnovat pozornost velikosti, počtu zubů a zářezům na zubech.

Tyto nástroje mají speciální povlak, který zabraňuje korozi kovů.Nůžky jsou klasický nástroj pro péči o vousy.Pomohou vyrovnat linii knírek a vyříznou volné vousy.

Důležité! Nůžky by měly být uchovávány pouze v pouzdře nebo pouzdře.Nenarazte na tvrdý povrch, protože deformace jejich konců vede k úplné nevhodnosti.

Ořezávačka

Totonástroj se zbaví přebytečné délky vlasů. Při výběru zastřihovače je žádoucí studovat vlastnosti a vlastnosti tohoto zařízení. Všechny vyžínače jsou vybaveny speciálními odnímatelnými tryskami. To umožňuje ovládat blízkost lopatek k obličeji, a tím i délku vousu.

Celý rozsah zařízení lze rozdělit do následujících skupin:

 • určené pro velitele v salonech;
 • pro domácí použití;
 • univerzální.

První pohled je na podstatné zatížení. Profesionální zastřihovač má vynikající práci s účesem a je vybaven mnoha dalšími funkcemi. S jejich pomocí mohou vousy a kníry získat originální formu. Tyto jednotky mají jen jednu velkou nevýhodu - to je poměrně vysoká cena.

Aby však bylo možné řezat knír nebo vousy doma, stačí si pořídit dům nebo jen univerzální model. Taková zařízení budou schopna stříhat vlasy, upravovat knír, odstraňovat zarostlé chlupy na krku. Pro tyto účely jsou ve své kompletní sadě k dispozici speciální trysky.

Při výběru vyžínače dbejte na následující parametry:

 • jak pohodlně se vejde do ruky;
 • lehkost a kompaktnost;
 • životnost baterie;
 • 72) maximální a minimální délka stříhání vlasů;
 • typ použitých lopatek;
 • pravděpodobnost životnosti baterie, bez připojení k elektrické síti.

Střihač vlasů

Stroje jsou ruční a elektrické. NicméněElektromobily jsou více populární díky jednoduchosti jejich použití. Jsou rozděleny do kategorií:

 • vibrace - největší rozpočet, s malou kapacitou. Charakterizovaný zvýšeným hlukem a vibracemi;
 • rotační - práce poskytuje motoru, jsou považovány za nejvyšší kvalitu;
 • dobíjecí - určené především pro hranování vlasů. Nízká hladina hluku.

Stroj má často skladem:

 • elektromotor;
 • hlava;
 • napájecí kabel se zástrčkou;
 • vyměnitelné nože;
 • plastové pouzdro.

Na hlavici je umístěn spínač, který při změně polohy zapíná a vypíná přístroj. Vyměnitelné trysky mají různou tloušťku spodních desek, což umožňuje nastavit délku řezaných vlasů.

Během provozu musí být stroj chráněn před vniknutím vody, aby nedošlo k jeho poškození. Nože by měly být občas rozebrány a omyty v benzínu nebo petroleji, otřeny suchým hadříkem, namazány a znovu smontovány.

Je to důležité!Oříznutí mokrých nebo špinavých vlasů se nedoporučuje, protože vyvolává korozi kovů.

Ostří nože pouze ve speciálních dílnách.

Břitva

Často jsou používány nebezpečné a bezpečnostní holicí strojky, aby se dosáhlo dobrého oholení vousů nebo vousů. Tyto holicí strojky jsou považovány za nebezpečné, pokud mají otevřený čepel s velmi ostrým ostřením. Úhel ostření čepele - jeden z klíčůparametry takového zařízení. Než začnete holit, mělo by se pokaždé jíst.

Pomocí holicího strojku můžete holit a stříhat vlasy. Kvalita holicího strojku je přímo závislá na oceli, ze které byla vyrobena. Ocel se obvykle používá s obsahem uhlíku 0,6% nebo více. Rukojeť tohoto holicího strojku je vyrobena z plastu nebo dřeva. Je to také případ uložení nože.

Bodnutí holicího strojku musí být neustále ostré. Proto musí zůstat trvale zavřený, aby se jeho čepel nedostala do styku s jinými předměty, které by mohly otupit.

Holicí strojek je rozdělen na:

 • ředění - má ochranný hřeben se zuby.
 • pro holení.

Stejně jako všechny řezné nástroje vyžadují holicí strojky neustálou péči a izolaci před vlhkostí.

Pokud jde o elektrické holicí strojky, jsou dobrou alternativou k nebezpečným. Mnoho modelů umožňuje práci nejen v suchém, ale i mokrém holení.

Hodnocení nejlepších nástrojů pro řezání

K dispozici je široký sortiment vyžínačů vousů. Všechny se liší svou funkcí a cenou.

Jméno Pozitivní Nevýhody
Braun 5050 Rychle se nabíjí a dlouhodobě udržuje dobíjecí nádrž vybavenou samočisticí nádrží. Žádná funkce mokrého holení, tenký napájecí kabel, drahé komponentypro čištění spotřebiče.
Moser 1040Ideální pro tvrdé vousy a kníry.Nelze čistit pod tekoucí vodou.
Phillips 3340Vybaveno velkým počtem trysek, které jsou schopny oholit vzory.30 minut bez dobíjení.
Panasoni ER40Vybaveno pouze jedním upevněním a 20 polohami délky.Nedostatek prodeje jednotlivých hřebenů.
Wahl 9818Zahrnuty jsou 3 špičky, levné, které mohou oholit chlupy v uších.Baterie musí být plně nabitá.
Remington MB4850Nože s titanovým povlakem, kombinovaná výživa.Vysoké náklady.

Úhledný vzhled vousů a knírek je důležitou součástí obrazu moderního člověka.Při výběru toho, co má bradku a knír udělat, je tedy třeba vzít v úvahu všechny nuance a rozdíly v nástrojích.Před nákupem musíte porovnat své potřeby s těmi faktory, které jsou vlastní danému holícímu strojku, psacímu stroji nebo vyžínači.Musíte provést své osobní hodnocení na základě reklamy, recenze od jiných kupujících a vaše osobní preference.