Jak si vyrobit vousový olej pro sebe?

Mnoho mužů nedávno získalo vousy, aby splnilo nové trendy a trendy.Současně vzrostl sortiment výrobků pro péči o kníry a vousy.Obzvláště populární je olej pro péči o vousy.

V specializovaných prodejnách lze zakoupit velké množství různých druhů ropy.Není však jisté, že složení oleje deklarovaného na obalu je pravdivé.Abychom nebyli uvězněni, existuje snadná cesta ven - připravit přírodní olej doma.

Účinnost oleje

Všechny přírodní oleje jsou dobré a všechny mají příznivý vliv na vzhled vousů.Mohou hydratovat a nasýtit vousy živinami, stejně jako jemnost a lesk vousů.

Lopuch

Aby pěstovali krásné vousy, měli by mít muži dobrou trpělivost a vytrvalost.Pro ty, kteří chtějí tento proces urychlit, doporučujeme doporučit obklady nebo speciální masky pomocí oleje lopuchu.Výsledek nebude momentální, ale kvalita rostevousy budou moci překvapit svého majitele.

Olej z lopuchu obsahuje velké množství užitečných prvků:

 • vitamíny A, B, C, E;
 • užitečné stopové prvky (chrom, měď, vápník);
 • přírodní inulin.

Vzhledem k bohatému obsahu výživných složek v oleji vede jeho tření na místa, kde vlasy začínají růst, ke zrychlenému růstu štětin na tvářích a bradě.

Kastorovogo

Ricinový olej používají muži ke zvýšení růstu vousů.Tento olej je nenákladný a zároveň účinný:

 • Přítomnost kyseliny palmitové v jejím složení napomáhá pronikání jiných kyselin do struktury kůže, kde působí na kůži, stejně jako probouzení vlasových folikulů azvyšuje růst vlasů;
 • působení kyseliny stearové je vyjádřeno jejím zvlhčujícím účinkem a ochranou kůže před loupáním;
 • olejová - podporuje aktivaci metabolických procesů a zlepšuje ochranné funkce kůže;
 • vitamíny E a A, které jsou jeho složkami, se podílejí na syntéze kolagenu.

Takový komplexní účinek na kůži vykazuje vynikající výsledek v rychlosti růstu hustého a hustého vousu.

Serpentin

Významné přínosy v boji za krásu vousů mohou přinést hadí olej.Ačkoliv nemá žádný rostlinný původ (získaný škrábáním vnitřku hadí kůže), aktivuje růst vlasů, zvlhčuje a změkčuje je.Zejména v poptávce ropybudou mít prospěch muži trpící nerovnoměrně rostoucím strništěm (s plešatými místy).Hadí olej pro vousy zabraňuje vypadávání vlasů.Olej také působí jako ochrana vlasů před ultrafialovými paprsky, čímž se odstraňuje chlupatost a křehkost vlasů.Je lepší používat jej odděleně od ostatních olejů jako nezávislého prostředku.

Kokosový ořech

Tento výrobek má hustou strukturu a nasládlé aroma.Kokosový olej je nejvhodnější pro suché, matné a chlupaté vlasy.Olej obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a mastných kyselin.Jeho pravidelné používání pomáhá zlepšit vzhled vlasů:

 • zabraňuje tomu, aby vlasy ztratily vlhkost a udržely lesk vlasů;
 • chrání před šedivými vlasy;
 • zarovnává vlasy;
 • zesvětluje barvené a světle hnědé vlasy;
 • zabraňuje vypadávání vlasů;
 • suché vlasy ji činí poslušnější;
 • chrání vlasy před slunečním zářením a mořskou vodou, což je zvláště důležité v létě.

Použití tohoto oleje nejenže řeší problém růstu vousů, ale také hojení samotných vlasů.

Lněné semínko

Složení lněného oleje z něj činí nepostradatelný produkt pro člověka.A v otázce zlepšování vzhledu vousů to může také poskytnout neocenitelnou službu.

Olej je 70% tvořen:

 • polynenasycenými kyselinami (omega-3, -6, -9);
 • vitamíny A, E, F, B;
 • široká škála stopových prvků.

To umožňuje použitílněný olej pro péči o vlasy vousy. Látka má schopnost rychle vstřebat a proniknout do struktury vlasů. Vlasové folikuly jsou tedy nasyceny nezbytnými látkami, v důsledku čehož se vousy stávají načechranými a chlupy jsou poslušné.

Jak to udělat sám?

Abyste si mohli vyrobit vlastní olej z vousů, musíte se seznámit s některými z těchto nuancí. Měl by obsahovat základ (zvlhčující olej) a nějaký esenciální olej.

Složky

Při určování základu oleje se každý řídí podle potřeb kůže a vousů. Mezi esenciálními oleji se u mužů široce používají:

 • cedr - zabránit akné na kůži;
 • eucalyptus - zmírňuje podráždění kůže;
 • lemongrass - podobný efekt po balzámu po holení, zklidňuje pokožku a zvlhčuje vlasové folikuly;
 • máta peprná - vyživuje a osvěžuje pleť;
 • pačuli - dá hladké vousy a učiní ji poslušnou;
 • Citron - osvěžuje a tonizuje pokožku obličeje a také zabraňuje mastným vlasům.

Oleje, které lze použít jako základ, byly uvedeny výše. Některé z nich však můžete doma vařit sami.


Za účelem vaření oleje z lopuchu potřebujete 3 lžíce kořene sekaného lopuchu. Měly by se nalítzeleninu nebo olivový olej a umístit na tmavé místo po dobu 24 hodin. Po tom, dostat nádobí a vařit máslo na půl hodiny. Po ochlazení přetáhněte do skleněné mísy

Další recept na vaření kokosového oleje. K tomu rozdělte kokos, vypusťte kapalinu a oddělte maso od kůže. Dužinu jemně strouhejte a nalijte do ní kokosové mléko ohřáté ve vodní lázni na 40 ° C. Dále je třeba zabít výslednou směs s míchačkou na konzistenci zakysané smetany. Je-li to nutné, je dovoleno zavést zahřátou vodu v množství do 100 ml. Směs se nechá stát 5 hodin při teplotě místnosti. Pak vezměte gázu a použijte ji k vymačkání másla z kaše. Zašlete ho do sklenice do chladničky, kde se oddělí od vody a ztvrdne na povrchu bílým olejem.

Fáze přípravy

Tak pojďme zjistit, jak udělat vousový olej. Nejprve je třeba zvolit olej - základ pro potřeby kůže a vlasů vousů a esenciální olej pro preferované aroma.

Dále je algoritmus jednoduchý:

 • musíte vzít odměrku o objemu 30 ml a změřit 15 ml těchto olejů, které jsou nezbytné jako základ prostředků. Pokud je to žádoucí, může být jedna;
 • přidejte jednu kapku esenciálního oleje. Pokaždé, když zavřete uzávěr, protřepejte lahvičku a zkontrolujte nasycení aroma, aby nedošlo k nadměrné koncentraci;
Důležité!Před použitím vyrobeného oleje by to mělo býttest na zápěstí, aby se zabránilo alergickým reakcím.

Správné použití

Při použití oleje je třeba dodržovat některá pravidla:

 • aplikovat po sprše.V tomto bodě je kůže ohřátá a očištěna a vlasové folikuly jsou otevřené a olej je nejlépe absorbován;
 • v rukou by se mělo vrhnout několik kapek oleje a pak, počínaje bradou, projít celým růstem vousů;
 • je třeba nejprve otřít proti růstu vlasů a poté růstem vousů;
 • držte olejovou kompozici na vousu asi hodinu a pak ji umyjte šamponem.

Doporučení odborníků

Výsledek tohoto oleje je možné zlepšit přidáním vitamínu E do jeho složení, přičemž systematické nanášení oleje na povrch vousů bude mít pozitivní účinek,na struktuře vlasů a na samotné kůži obličeje.Další body, kterým byste měli věnovat pozornost:

 • , pokud po dlouhém tření v oleji není absorbováno, ale zůstává lesklou a mastnou vrstvou, to znamená, že nečistoty jsou zaváděny do jeho složení a nejsou zcela přirozené;
 • jestliže vousy rostou méně než měsíc - stačí 3–4 kapky, 1 měsíc - 4–6 kapek, asi rok - 6–10 kapek;
 • Při aplikaci oleje musí být prsty široce otevřené, aby byl olej rovnoměrně rozložen po celém povrchu vousů.
Důležité! Láhev oleje by měla být vždy skladována na tmavém, chladném místě.

Recenze Bearded Bear

Muži, kteřímít čas na obsazení vousů, mají pozitivní výsledek.

Po půlročním používání kokosového a lopuchového oleje byl odstraněn problém nerovnoměrného růstu vousů.Jeho objem také výrazně vzrostl.Vousy získaly dobře upravený vzhled, chlupy se staly mnohem měkčími, což mu umožňuje dávat různým formám.

Pozitivní zpětná vazba platí také pro použití lněného oleje v kombinaci s čajovými a levandulovými esenciálními oleji.Vousy získaly hustotu a lesk, růst se výrazně zlepšil.Při neustálém používání vlasových vousů získává trvalé příjemné aroma.

Pozitivní skutečností je možnost získat jakýkoli olej, který se vám líbí, a provést postup sami bez dodatečných nákladů na peníze a čas na návštěvu holičství.

Z negativních aspektů je zaznamenána doba používání oleje k dosažení viditelného výsledku.

Závěr

Je třeba mít na paměti, že pokud se rozhodne o pěstování a nošení vousů, mělo by to způsobit obdiv a ozdobit svého majitele.K tomu budete muset tvrdě pracovat, čas na některé postupy péče, nákup speciálních nástrojů a zařízení, aby se vaše vousy v top tvaru.A jen trpěliví a účelní muži budou čekat na skutečně prvotřídní výsledek.