Jak si vybrat žiletky?

Moderní člověk si snadno vybere holicí strojek a čepele pro sebe, protože výrobci po celém světě vyrábějí stroje ve tvaru písmene T, opakovaně použitelné nebo na jedno použití, elektrické spotřebiče a dokonce i nebezpečné holicí strojky. Taková rozmanitost značně zjednodušuje život a holení všech mužů. I když původně proces holení znamenal pouze použití nebezpečných řezných nástrojů.

V současné době je asi 90% strojů v bezpečí, stačí pouze pravidelně prodávat náhradní čepele pro holicí strojek, aby se rozšířila jeho funkčnost. Vyměnitelné čepele mohou být vyrobeny ve formě kazet a kazet pro opakovaně použitelné stroje, stejně jako standardní kovové desky pro holicí strojky ve tvaru písmene T s mechanismem skládací hlavy. Je lepší mluvit o tom, které holicí čepele, jak si vybrat „peří“ pro určitý stroj, pak budeme hovořit dále.

Výběr čepele: co potřebujete vědět?

Na trhu s holicími doplňky a příslušenstvím nabízejí výrobci různé možnosti pro čepele pro stroje a holicí strojky, které se mohou lišit podle několika kritérií. Nejdříve všechny čepelejsou měkké oceli nebo opačné agresivní. Ocel pro jejich výrobu u všech výrobců se může lišit, její kvalita je ovlivněna různými možnostmi zpracování.

Nejtypičtější klam mužů je ten, že nejlepší ostří jsou ostré čepele. Ve skutečnosti záleží na typu obličeje a struktuře vousů a vousů.
Čepele by měly být vybírány podle typu pokožky, například pro citlivou pokožku je lepší dát přednost „peřím“ hypoalergenním a měkkým, aby se snížil stupeň jejich agresivity. Ale pro majitele mastné nebo normální kůže, ostré čepele jsou vhodnější, který nebude vytáhnout, ale řez vlasy. Nejčastěji jsou čepele vyrobeny z nerezové oceli s různými typy povlaků.

Kromě korozivzdorné oceli jsou čepele vyrobeny z uhlíkové oceli nebo uhlíku a potahem může být platina, teflon, chrom, tamper, keramika nebo směs několika typů. Někdy jsou "peří" pouze z nerezové oceli bez jakéhokoliv nátěru. Nejostřejší čepele zahrnují následující výrobce:

 • Peří;
 • Personna USA;
 • Astra;
 • Polsilver;
 • Personna Israel;

Při volbě „peří“ se musí člověk také spoléhat na typ hlavy a typ hřebene na holicí strojek, ve kterém budou používány. Hlavním odborným poradenstvím pro volbu všech mužů by byla touha experimentovat a určit ideální značku a model čepele pomocí metody vzorku.

Kvalita je především jiná

Jak si vybrat žiletku,rád by poznal všechny muže, kteří se pravidelně setkávají s procedurami holení a jejich účinky. Úspěch holení závisí na typu stroje a čepelích, které jsou pro něj vhodné pro 90%, takže špatná volba může stát člověka podráždění kůže, vyrážky, odřeniny a řezy. Kvalita lopatek je jedním z hlavních kritérií výběru, takže úspora na listech je nepraktická.

V nedávné době výrobci a celosvětové značky příslušenství pro holení na holení potvrzují, že kvalita a cena čepelí neodpovídá vždy. Mnoho středně velkých lopatek může být ve skutečnosti mnohem kvalitnější než lopatky za vysokou cenu. A i ty nejefektivnější a nejkvalitnější čepele mohou měnit své vlastnosti pod vlivem takových faktorů, jako je tvrdost vody, kosmetické holicí prostředky a samotný stroj.

Nejoblíbenější výrobci a funkce břitvy

Aby bylo možné určit, které holicí čepele jsou lepší než ty, které jsou nabízeny na trhu, by měl člověk věnovat pozornost především značkám a značkám od osvědčených výrobců. Jedná se o globální značky Merkur nebo Muhle, o něž méně žádají Gillette nebo Schick, stejně jako Feather a Astra. Nejlepší čepele jsou často bilaterální, lze je použít pro různé typy strojů. Odborníci nazývají první tři pro výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných "peří".

Gillette

Nejznámějším a široce propagovaným výrobcem holicích strojků a čepelí pro ně je Gillette. Čepele z gilletteNejčastěji jsou vyjádřeny v Mach3 třílistých kazetách, stejně jako v pětisložkových kazetách Fusion.První z nich byla série lopatek Mach3 s ultratenkými lopatkami z vysokopevnostní oceli a DLS povlakem.Druhá řada ztělesňuje nové technologie, kdy jsou lopatky umístěny co nejblíže k sobě pro bezpečné oholení.

Schick

Společnost Schick je součástí celosvětově známé značky pánského holicího příslušenství Wilkinson Sword.Díky zavedení nejnovějších inovací ve výrobní technologii byly vytvořeny kvalitní a dlouhotrvající kazety s čepelí.Jejich výhody spočívají v následujících kritériích:

 • Třístupňová technologie zpracování zajistí rovnoměrné účinky na kůži;
 • kazety mají podložku s vitamínem E, lanolinem a aloe vera k mazání kůže;
 • dostupnost vyžínačů;
 • 68) Systém ochrany kůže;
 • trvanlivý kov a vysoký řezný výkon a další.

Originální kazety s lopatkami jsou vyráběny odděleně pro různé typy strojů, různé stupně agresivity nebo měkkosti.Značka Schick se vyznačuje dostupnými cenami ve srovnání s kvalitou zboží.

Peří

Značka Feather je založena na dvou neotevřitelných ukazatelích - dlouhodobém provozu a maximální ostrosti.Pokud se naučíte pečlivě, používat stroj a čepele od tohoto výrobce, můžete se rychle vyrovnat se štětinami i nejvyššího stupně tuhosti, aniž byste dráždili pokožku.Zároveň odborníciDoporučujeme používat čepele Feather pro začátečníky, japonská značka ví o ultratenkých a ultra ostrých řezných plochách.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na stříhání vlasů
\ t
"Nejoblíbenější čepele značky pro holicí strojky Gillette, Feather a Schick nabízejí čepele o tloušťce 0,5 mm až 0,1 mm."

Jak ostřit ostří?

Dnes praktikuje několik metod ostření čepelí, čímž prodlužuje jejich trvanlivost a zabraňuje předčasnému otupení. Nejúčinnější metody jsou následující:

 1. Použití speciálních zařízení, například Razorpit. Je to ostření pro všechny systémy nožů, což zajišťuje snadné a efektivní ostření řezných ploch.
 2. S pomocí džínoviny. Za tímto účelem se tkanina otočí naruby, po které je čepel držena v opačném směru než je tomu u holení. Opakujte pohyb potřebný 30-40 krát.
 3. S koženým páskem. Pás se otočí naruby a pak provede stejné pohyby jako v případě džíny.

Pokud člověk nezná název holicího nože a způsob jeho vyostření, můžete se obrátit na odborníky, kteří tuto službu poskytují, a poradit v otázkách z této oblasti.

Další informace o ostření břitev.

Rozmanitost čepelí a péče o ně

Dodáváno s holicími nástroji a lopatkamiřádnou péči můžete prodloužit jejich životnost a zabránit snížení funkčnosti. Odborníci nevidí viditelný rozdíl mezi péčí o jednostranné nebo oboustranné ostří, které nabízejí přibližně stejná pravidla a požadavky. Většina výrobců holicích strojků a čepelí v návodu uvádí pravidla skladování a péče.

Jednostranné

Péče o jednostranné lopatky je méně náročná, protože stupeň mechanického poškození je o 50% nižší než u oboustranných lopatek. Nejčastěji budou takové lopatky muset být uloženy v plastové krabičce, ve které jsou prodávány, nebo v koženém pouzdru, jako je samotný břitva. Udržujte nože na větraném místě s nízkým obsahem vlhkosti.

Během holicích nožů je důležité je pravidelně oplachovat tekoucí teplou vodou, aby nedošlo k ucpání. Před a po holení musí být stroj s lopatkami dezinfikován antiseptickým roztokem. Je zakázáno otírat čepel o tkaninu nebo jiné materiály, suší se přirozeným způsobem. Je také zakázáno zaklepat břitvou s čepelí na jakýkoliv předmět, protože se jedná o ultratenkou rovinu.

Bilaterální

Čím je tloušťka žiletky tenčí, tím vyšší je riziko poškození mechanickým namáháním. Odborníci radí, že po holení praného stroje a nože by měly být skladovány odděleně v rozebraném stavu, pokud hovoříme o kompletně kovovém nástroji (břitva tvaru T). Čepele nejčastějipoužití 4-8 krát, v závislosti na jejich kvalitě.

Během mytí lopatek pod tekoucí vodou by měl být stroj veden tak, aby voda vytékala směrem dozadu ze zadní části kazety, poté se stroj otřásá. Dvojitý holicí strojek může být uložen ve speciálním stojanu pro omezení kontaktu řezných ploch s jinými předměty. Jakmile se lopatky začnou vyrovnávat se štětinami, musí být nahrazeny novými kazetami.

Závěr

V případě, že holicí strojek pod čepelí je vyroben z kovu, odborníci doporučují použít oboustranné ostré nože, ale pro opětovně použitelné plastové holicí strojky jsou vhodné kazety a náboje s čepelí. Správná volba lopatek pro konkrétní model stroje, jejich optimální využití a kompetentní péče maximalizují životnost nástrojů. Čepele jednostranné a bilaterální mohou být tlusté 0,1 nebo 0,5 mm, v závislosti na výrobci a výrobní technologii. Dobré čepele budou sloužit 4 až 8 krát pro rychlé a snadné holení.