Jak si vybrat velikost mužského řetězu kolem krku: vybíráme si pro sebe

Když se muž nebo žena rozhodli koupit si řetěz, musí vědět, jak si vybrat velikost mužského řetízku kolem krku. Je důležité si vybrat délku, která by pomohla řetězu ozdobit člověka, a ne jen mluvit o jeho finanční situaci.

Dnes budeme hovořit o vlastnostech pánských šperků. Zjistěte, jaké jsou jejich velikosti. Uvidíme, jak nezávisle určit délku příslušenství. Věnujte pozornost tipům, které vám pomohou vybrat kvalitní model.

Vlastnosti pánských řetízků kolem krku

Pánské řetízky se liší hmotností a typem tkaní. V podstatě muži milují masivní a tlusté výrobky. To je vzácné, když vidíte tenký produkt na mužském krku, protože je velmi těžké si je všimnout.

Dalším znakem pánského příslušenství je krátká délka. Dlouhé šperky rádi nosí holky, takže silnější sex preferuje střední délku nebo velmi krátké.

Zajímavé!Někteří kluci, kteří patří k nějakému druhu proudění, rádi nosí dlouhé řetízky s přívěsky.

Jaká je cena?

Cenová kategorie řetězců je velmi odlišná. Jeho velikost je ovlivněna několika faktory:

 • Materiálvýroby.
 • Vzorek.
 • Hmotnost.
 • Délka.
 • Exkluzivita.
 • Typ tkaní.

Při výběru ornamentu je důležité předem studovat, jaké typy tkaní jsou, protože některé z nich vypadají velmi masivně, ale nejsou příliš těžké. Také drahé jsou ruční řetězy nebo na zakázku.

Jak dlouho je příslušenství?

Každý si vybere délku příslušenství, které se jim líbí. Každý má jiný vkus, někdo má rád řetěz těsně u krku, jiní ho chtějí pověsit na hruď. V podstatě všichni výrobci dodržují standardní systémy délky dekorací. Vždy by měla být délka řetězce násobkem pěti. Nezáleží na tom, z jakého materiálu je výrobek vyroben.

Délka dekorace začíná od 40 cm, nejmenší rozměry jsou 40, 45 cm, další délka je 50, 55 cm, což je považováno za nejuniverzálnější velikost pro každého člověka. Tuto velikost si mohou vybrat i tlustí muži. Delší řetězy mají délku 60, 65, 70, 75 cm Tyto možnosti v obchodech jsou velmi vzácné, protože jen málo lidí rád nosí velmi dlouhé příslušenství.

Pro informaci!Dlouhé řetězy jsou vhodné pro kluky, kteří chtějí nosit amulety nebo talismany.

Jak určit velikost řetězce kolem krku člověka?

Než si koupíte šperk, musíte se rozhodnout o jeho délce doma. To vám může pomoci běžné nitě nebo lana. Určete velikost příslušenství tímto způsobem:

 1. Kolem krkuje třeba zabalit nit.
 2. Vyberte délku, kterou chcete a uzamkněte závit v této poloze.
 3. Pomocí pravítka změřte výsledný segment.
 4. Výsledek by měl být zaokrouhlen na 5 cm.

Díky této metodě můžete sami zjistit velikost svého řetězce.Samozřejmě je lepší být v bezpečí a vyzkoušet si šperky v obchodě.Pokud však nakupujete přes internet, můžete si být jisti, že velikost je správná.

Pokud děláte dárek svému manželovi nebo příteli, je nejlepší vzít si univerzální verzi, jejíž délka je 50-55 cm, a také je třeba věnovat pozornost tloušťce výrobku.Tento indikátor závisí na materiálu, ze kterého byla dekorace zhotovena, a na typu tkaní.Řetězy mohou být rozděleny tloušťkou následujícím způsobem:

 • 7 mm a více jsou nejsilnější varianty.Takové doplňky se nosí bez přívěsků.
 • 4, 5 mm - průměrná tloušťka a nejoptimálnější.Toto příslušenství není křehké a vydrží jakýkoliv přívěsek.
 • 2,3 mm je nejtenčí a nejcitlivější varianta.

Při výběru délky a tloušťky výrobku je důležité zvážit věk člověka.Nejčastěji jsou pro malé chlapce vybírány jemné možnosti.Teenageři a mladí chlapci nosí střední tloušťku, zatímco muži dávají přednost silným šperkům.

Tabulka značek pro pánské řetízky

Při koupi řetězu věnují muži pozornost vzorkům.Cena výrobku a jeho síla závisí na něm.

Název kovu Důkaz
Zlato 375 500 585 750 958 999
Platina 850 900 950 990
Palladium 500 850 900 950 990
Stříbro 800 830 875 925 960 999

Vzorek může stát na sponu. S tímto vzorkem se můžete ujistit, že nekupujete falešný, ale skutečný klenot. To lze vidět i jinými způsoby. Existují speciální řešení, která musí být aplikována na řetězec a pokud změní barvu, znamená to, že máte falešné.

Který z nich zvolit?

Tak, jak je tomu nyní v klenotnictvích, existuje velké množství různých typů řetězců, může být obtížné učinit správnou volbu. Pokud jste se rozhodli pro délku a tloušťku řetězu, zůstává zvolit typ tkaní. Nejoblíbenější možnosti pro muže jsou:

 • Kotva,
 • Carapace,
 • Krajka,
 • Bismarck,
 • Figaro,
 • Triple Shopard.

Každé tkaní má své vlastní poddruhy. V podstatě se liší počtem odkazů. Čím více prstenců se navzájem propletou, tím masivnější řetěz vypadá. Je také důležité věnovat pozornost hradu. Mělo by se snadno otevřít a zavřít. Upřednostňují velké karabinové zámky. Praxe ukázala, že takové zámky jsou nejspolehlivější a nejsilnější. Nezapomeňte, že je lepší koupit takové šperky ve speciálních obchodech, a ne na internetu nebo kiosku.

Aby řetězec vypadal krásně, musípřizpůsobit se muži a jeho společenskému postavení.Proto není nutné, aby mladí kluci kupovali velmi masivní doplňky.Chcete-li, aby výrobek vydržel dlouho, měli byste dávat přednost šperkům ze zlata, platiny a stříbra.

Jak se starat o řetězec?

Tenké řetězy se nejlépe odstraňují přes noc, aby se během spánku neporušily.Pokud jsou vaše šperky vyrobeny z vysoce kvalitního kovu, pak se nemusíte obávat, že časem změní barvu.Produkt omyjte čistou vodou.

Pokud si koupíte silný řetězec a řádně se o něj postaráte, bude vám sloužit po dlouhou dobu a neztratí svůj vzhled.Tato výzdoba zdůrazňuje finanční stav člověka a mluví o jeho vkusu.