Jak si vybrat typ vousů, který se hodí: holičské tipy

Mnoho mužů chce vypadat mužně, proto pumpují svaly a sportují. Vousy však mohou také poskytnout mužnost. Od první chvíle je obtížné zvolit styl vousů, k tomu potřebujete pomoc specialisty.

Často začínající vousatí muži dělají chyby v pěstování vousů, dávat to nevhodnému tvaru a velikosti. Dnes budeme hovořit o tom, jak si vybrat typ vousů, co zvážit při zvažování vousů a jak se o něj starat.

Jaké druhy vousů existují?

Chcete-li vypadat stylově, muži mohou nejen změnit své účesy, ale také pěstovat vousy. Existují různé typy vousů a vousů, ale budeme považovat za nejoblíbenější a nejzákladnější.

 1. The Hollywood Beard . Toto vousy se nosily v 30. letech, nazývané „Brett“. To přijalo jeho současné jméno kvůli skutečnosti, že hollywoodské hvězdy rádi nosí to. Tento vous je vlasová vegetace kolem úst a nižšíčelisti.Délka vousů by neměla překročit 3 mm.Je vhodný pro muže s oválným typem obličeje.
 2. Štětiny .Vousy mohou nosit všichni muži bez výjimky.Je velmi snadné se o ni starat, pro pohodlí potřebujete mít zastřihovač.Chcete-li štětina byla krásná, musíte pěstovat dlouhé vousy a oholit ji na požadovanou délku.Všechny vlasy na štětinách musí být stejné délky, jinak vousy budou vypadat ošklivě.
 3. Balbo .Tento vous je nosen s knírkem, je to trochu jako ruský vous, ale bez kotlet.Vypadá jako obrácené písmeno T. Na takové vousy je třeba dávat pozor, jinak to bude vypadat neupravené.
 4. Ruština .Tato brada zcela pokrývá čelist.Někteří ji spojují s kotlety nebo vousy.Takové vousy dělají muže odvážného a vážného.Ruský vous není vhodný pro muže, jejichž vlasy rostou nerovnoměrně a vzácně.
 5. Kotva .Tato vousa připomíná kotvu a je vhodná pro ty, kteří mají rádi jasné obrysy.Jedná se o prodloužený vous na bradě s ostrými konci.

Kritéria pro výběr vousů

Abychom pochopili, které vousy mi vyhovují, můžete použít speciální počítačové programy, které vám pomohou vybrat si vousy pod obličejem.Podívejme se na to, co je třeba věnovat pozornost při výběru vousů.

Typ obličeje

Pro nalezení dokonalého vousu pro vás potřebujete určit, jaký typ obličeje máte.Dnes existuje pět základních tvarů tváří:

 • Kolo,
 • Náměstí,
 • Trojúhelníkový,
 • Podlouhlé,
 • Oval.

Existují účesy na vousy, které nejsou vhodné pro muže s určitými tvary obličeje, takže je nelze ani zvážit. Vzhledem k tomu, rozhodnout, jaký typ osoby máte - to je úplně první věc, kterou byste měli udělat.

Barva a tloušťka vlasů

Před nošením vousů musíte zvážit barvu vlasů. Tmavovlasí muži by měli nosit kompaktní knír. Pro světlovlasé muže musíte pěstovat široký vous.


Je také důležité pamatovat na tloušťku vašich vlasů. Chcete-li mít objemné vousy, je důležité, abyste měli husté a husté vlasy. Pokud vaše vlasy rostou jen zřídka a je tenké, pak je třeba vyzvednout malé vousy.

Pro informaci!Kvůli genetickým vlastnostem, to je nežádoucí pro některé muže nosit vousy.

Růst

Chcete-li si vybrat vousy, musíte vzít v úvahu výšku muže. Na vysokých mužích krásně vypadá objemná a nádherná vousy. Nízcí muži potřebují vybírat vousy, pamatujíce si minimalismus vlasů na obličeji. Pokud mu krátký muž udělá nádherné vousy, bude vypadat směšně.

Jaký styl zvolit pro muže s kulatým obličejem?

Vzhledem k rozmanitosti druhů vousů se muži mohou sami rozhodnout, které vousy si vyberou. K tomu potřebují vědět, jaký typ osoby jsou. U baculatých mužů není výběr příliš výrazný a mají kulaté tváře.Nejčastěji mají tito muži na čele čmáranice.Proto jste fit ruské vousy.

Dlouhé trojúhelníkové vousy opticky prodlužují obličej a vytvářejí nový obraz.Vousy nosil Leonardo DiCaprio.

Jaký druh vousů se hodí k čtvercové ploše?

Pro muže, kteří mají čtvercový obličej, bude dělat středně velkolepý styl vousů vousů.

Celá brada by měla být pokryta dlouhými vlasy.Díky tomu se vaše tvář stane kulatější.Na stranách by měla být srst kratší než čelist.

Tvar brady pro oválný obličej

Ti, kteří mají oválný tvar obličeje, si mohou vybrat libovolný tvar vousů, protože se jedná o univerzální typ obličeje.Můžete změnit tvar vousů experimentováním tolik, kolik chcete.

Jak si vybrat tvar vousů pro muže s obličejem ve tvaru trojúhelníku?

Typ obličeje podobný trojúhelníku je neslučitelný s vousem.V takových případech mohou muži nosit knír nebo kotlety.Pokud máte na bradě husté, rovnoměrně klenuté vlasy, měly by být basy vousů kulaté a široké, aby vyvažovaly obličej.

Požádejte o pomoc odborníka výběrem tvaru a délky vousů.

Vousy s knírkem

Často můžete najít muže, kteří nosí vousy a kníry.Tam jsou také ti, kteří individuálně nosí tyto šperky.Po dlouhou dobu muži rádi nosili vousy nebo kníry, což jim pomohlo vytvořit obraz inteligentní a odvážné osobnosti.

Nyní se vousy a kníry nosí pro krásu.Různé typyvytvořte nové obrázky.Ne všichni jdou vousy, takže někdo preferuje nosit knír.Správně zvolené pánské „příslušenství“ vytvoří kreativní a moderní vzhled.

Jak růst a péče?

Mnozí muži nechápou, proč se jim nepodařilo pěstovat krásné vousy.Ve skutečnosti to není tak snadné.Pokud si vlasy neoholíte, budete pěstovat štětiny různých velikostí.Pěstujte vousy vpravo.Za tímto účelem:

 1. Neholte měsíc .V žádném případě, během měsíce, nemůžete oholit vlasy na obličeji, i když vypadáte ošklivě.Pokud to ignorujete, pak si nemůžete udělat krásný vous, vaše vlasy budou mít různé délky.
 2. Nákup vyžínače .Speciální stroj pro holení vlasů vám pomůže upravit délku sami.Zastřihovač jemně odřezává vlasy a dodává krásný tvar vousů.Tento stroj lze použít pro korekci vousů.
 3. Rozhodnout o tvaru vousu .Když vyberete tvar vousů, s ohledem na anatomické rysy a typ obličeje, pochopíte, jak jej pěstovat.
 4. Sledujte vousy .Aby vaše vousy vždy vypadaly krásně, musíte se o ně denně starat.K tomu potřebujete koupit speciální hřeben a velké zrcadlo.

Muži, kteří mají vousy, by si měli pamatovat na základní pravidla svého odjezdu.

 • Sledujte tvar vousů.Stejně jako u účesu musí být vousy neustále sledovány.To vám pomůže zastřihovač srůzných trysek.Pokud vousíte v kabině, pak si ji budete muset sami upravit.K tomu si můžete koupit šablonu vousů.
 • K odstranění nosních vlasů použijte strunovou hlavu.Tato připoutanost nepoškozuje vousy.
 • Pravidelně upravujte délku vousů.
 • Denní mytí vousů čistou vodou, aby se odstranily mazové žlázy.Takový postup vám ušetří výskyt vředů a akné.
 • Vousy nesušte vysoušečem vlasů, ale otřete ji ručníkem.Vysoušeč vlasů schne pokožku a vlasy.
 • Vousy je třeba umýt stejnou frekvencí jako vlasy.
 • Klimatizační zařízení nepoužívejte neustále při mytí vousů.
 • Pokud jste si obarvili bradu, sledujte její barvu a odstínte si vlasy včas.Nedovolte, aby vousy měly šedé vlasy.

Mnozí nemají rádi barvu vousů, nebo se zbarvili do šedých, takže malovali vousy v požadované barvě.Ve skutečnosti to není tak snadné barvit vousy, je důležité vybrat si barvu.Mnozí se zajímají o to, jak zjistit, jaká barva bude vousy.Za tímto účelem můžete odříznout špičku vlasů a barvit.Při výběru barviva se podívejte na sampler.

Rada! Umyjte si vousy kvalitními nebo profesionálními čisticími prostředky, aby vaše vlasy vypadaly zdravé a krásné.

Jak rychle pěstovat vousy?

U některých mužů rostou vlasy velmi pomalu.Tento problém lze vyřešit.Správná výživa pomůže urychlit růst vlasů.Naše jídlo ovlivňuje nejen státvnitřních orgánů, ale také na růst vlasů.Zjistěte, které produkty k tomu přispívají.Zbavit se stresu a vést aktivní životní styl.

Pokud je pro tebe těžké to všechno udělat, pak si koupit vitamíny nebo doplňky výživy pro urychlení růstu vlasů.Vědci si všimli, že se zvýšenou hladinou testosteronu vlasy rostou rychleji.Proto je vše ve vašich rukou.Krásná vousy závisí na vašem zdraví.