Jak si vybrat olej na holení a jak jej používat?

Progress se nikdy nezastaví, takže můžeme denně sledovat nebo se dozvědět o nových produktech v různých oblastech trhu. Kosmetika pro muže, která se používá k holení, se také neustále zlepšuje, aby bylo dosaženo co nejpohodlnějšího a nejčistšího výsledku.

Mnoho výrobců začalo vyrábět olej na holení. Většina lidí o takovém nástroji ani neslyšela, takže tento článek podrobně popisuje, co je nezbytné pro to, jak používat další otázky, které jsou pro spotřebitele zajímavé.

Výhody a nevýhody prostředků

Denní holení nebo jen časté používání holicího strojku vede k suché pokožce a podráždění. Konec konců, každý ví, že holicí čepelky nejenže stříhají chlupy na obličeji, ale také odstraňují vrchní vrstvu kůže. Aby se předešlo těmto problémům, dermatologové důrazně doporučují používat holicí olej.

Výhody tohoto nástroje jsou působivé:

 • Hydratační pleť na obličej;
 • zabránění podráždění nebo jeho odstranění;
 • Je dobrým protizánětlivým činidlem pro jakékoli řezy obličeje;
 • Zjemňuje pokožku obličeje a poskytuje nejplynulejší kluzák;
 • ZmírněníVlasy na obličej;
 • Má výživné vlastnosti pro kůži;
 • Vhodné pro každodenní použití;
 • Má příjemnou vůni.

Po přečtení všech pozitivních aspektů ropy se můžete téměř bez váhání rozhodnout, že si ji koupíte. Navzdory četným výhodám však tyto produkty mají také nevýhody:

 • Možnost alergických reakcí nebo individuální intolerance;
 • Neexistuje žádné ekonomické využití, často je z nádrže čerpáno více prostředků, než je požadováno.

Ačkoliv je olej na holení a má nepříjemné momenty, pozitivní vlastnosti jednoznačně převažují nad tím, že spotřebitelé si myslí, že tento nástroj by měl být vyzkoušen. Viditelné zvlhčení pokožky nebo okamžité výsledky by neměly být očekávány, nápravný prostředek má kumulativní účinek, proto první pozitivní výsledky lze pozorovat po určité době aplikace léku.

Jak si vybrat?

Dnes existuje velmi široký výběr olejů pro holení. Takový nástroj začal vyrábět mnoho známých výrobců a ne příliš populární společnosti. Na co by se mělo spoléhat při výběru oleje na holení?

 1. Typ pleti(specifický rostlinný extrakt pomůže zbavit se suché kůže nebo normalizovat práci mazových žláz v mastné kůži);
 2. Složení olejemusí být pečlivě studováno, aby se vyloučila možnost alergických reakcí na tělo;
 3. Individuální přáníspotřebitele podle chutiprostředky.

V obchodech nebo na internetových stránkách můžete zakoupit požadovaný olej na holení od různých společností.Stačí jen pečlivě přistupovat k výběru finančních prostředků, protožeNěkteří výrobci se ukázali jako obzvláště dobré.Mnozí říkají, že společnost "Estel" jako nejspolehlivější a osvědčené.

Poradenství! Před použitím oleje k určenému účelu je nejlepší testovat výrobek na zápěstí, aby se zabránilo alergiím nebo podráždění.

Pokud člověk nemohl najít vhodný produkt pro sebe, můžete se pokusit tento nástroj vyrobit sami.Tento olej bude přirozený a mužští zástupci mohou být klidní pro svou kůži.Recept na domácí kosmetiku pro obličej je navržen níže v článku.

Jak používat olej

Muži, kteří používají olej pro holení, znají celý postup používání výrobku.Ale co by se měli nováčci, kteří se rozhodnou tento produkt vyzkoušet?Samozřejmě, pečlivě prozkoumat, jak správně používat tento výrobek, jaké typy existují.

Ve skutečnosti může být olej použit jak před samotným postupem holení, tak i po něm.Zvažte všechny fáze použití nástroje a možné možnosti jeho použití.

Příprava

Hlavním bodem přípravy na holení je důkladně očištěná pokožka.To vyžaduje dobré mytí běžným mýdlem nebo speciálním čistícím prostředkem na obličej, po kterém je třeba mýdlové zbytky omýt vodou.Neotírejte obličej suchým ručníkem, je lepší se trochu namočit.

Pokud se muž oholí mýdlem nebo mýdlem, bude se za přípravu považovat pěnění. Pro větší pohodlí je lepší použít kartáč na holení a misku.

Příprava nebere spoustu času a úsilí, takže tuto fázi nelze podrobně zvažovat, protože každý člověk ví, jak umýt nebo jak porazit pěnu. Jediná nuance je, že byste neměli otírat obličej ručníkem.

Po dokončení všech přípravných postupů můžete přistoupit ke štětině na holení.

Holení

Je-li před zákrokem použit holicí olej, je nutné před zahřátím malé množství přípravku na dlaň a důkladně otřít mezi dlaněmi. Naneste prostředek na místo určené pro holení.

Po výše uvedeném postupu naneste obvyklý produkt na holení (pěna, gel, krém a další). Dále se musíte vyzbrojit nebezpečným holicím strojkem nebo holicím strojkem, kterému je tento nástroj znám, a přistoupit k samotnému procesu holení.

Existují dva typy odstranění chloupků na obličej: podle růstu vlasů a proti němu. V prvním provedení holení snižuje riziko poranění. Při holení proti růstu vlasů dostane člověk nejčistší a nejhlubší štětinovou likvidaci, protože chlupy odstraněny více. Ale touto metodou hrozí nebezpečí poškození kůže.

Důležité!Při holení byste měli mírně natáhnout kůži, abyste vyloučili rizikorány.

Konečná fáze

Po dokončení holení si důkladně umyjte obličej a osušte ručníkem, ale ne suché. Ujistěte se, že všechny potřebné chlupy na obličeji jsou odstraněny, můžete začít mýt holicí strojek.

Pro informaci!Olej může být také použit jako prevence proti korozi na stroji. K tomu je třeba ponořit čepel do oleje.

Je-li olej na holení používán po odstranění chloupků na obličeji, je ten správný čas na jeho aplikaci. Proces nanášení výrobku se neliší od způsobu jeho holení. Malé množství oleje je nutné k otírání dlaněmi a nanesení na čistou oholenou pokožku. V tomto případě tento výrobek nahrazuje vodu po holení a hydratuje pokožku přírodními složkami, které tvoří produkt.

Můžu vařit doma?

Z různých důvodů (alergie, nedůvěra výrobců a dalších) muži nevykazují touhu používat zakoupené oleje na holení. Mají tito muži možnost nezůstávat bez takového nádherného nástroje? Odpověď je jednoduchá: ano, je.

Některé populární recepty se zdají být hloupé a nemyslitelné.

Co je třeba pro výrobu másla?

 1. Sklenice nebo láhev, každá nádoba o objemu 100 ml;
 2. Elektronické kuchyňské váhy pro přesné dávkování přísad;
 3. 66 gr.nebo 2/3 části ricinového oleje;
 4. 33 gr. nebo 1/3 části olivového oleje;
 5. Esenciální olej (v původním receptu, musíte přidat 15 kapek, ale to je na uvážení výrobce).


Nejprve je třeba nádobu dobře opláchnout čistou vodou, nejlépe bez detergentu. Láhev důkladně osušte, aby se zabránilo vniknutí vody do domácího obličeje.

Ricinový olej by měl být nalit do nádoby a měly by být přidány olivové a éterické oleje. Směs se smísí kruhovým pohybem, důkladně se uzavře a obsah lahve protřepe.

Výsledná směs je připravena k použití před a po holení. Pěkným bonusem této produkce je, že tento olej je vhodný i pro citlivý typ pleti.

Je-li při použití domácího oleje zjištěna jakákoliv alergická reakce: zarudnutí, svědění, vyrážka atd., Je nutné tuto směs během holení přestat používat, abyste se poradili s lékařem.

Muži, kteří mají zkušenosti s ošetřováním chloupků na obličeji, mají často zkušenosti s použitím různých prostředků, jak pomoci zbavit se štětin. Olej, jak se ukázalo, není obzvláště běžným produktem v proceduře odstraňování pokožky obličeje, ale lidé, kteří tento produkt vyzkoušeli alespoň jednou, mohou s jistotou říci, že okamžik aplikace oleje při holení je nenahraditelným momentem celého postupu. Muži rozhodně doporučují tento holicí nástroj použít.