Jak si vybrat klobouk pro muže: podle typu obličeje a dalších kritérií

Dnešní pokrývky hlavy nejsou jen praktickým oblečením pro ochranu před povětrnostními podmínkami, ale také skvělým doplňkem pro vytvoření harmonického, úplného vzhledu a stylu.Proto stojí za to pečlivě zvážit všechna pravidla a faktory, jak si vybrat klobouk pro muže, aby zdůraznil nejlepší rysy a styl obličeje, opravuje drobné vady vzhledu.Stylisté věří, že klobouk může transformovat muže, a to jak v dobrém, tak v špatném směru.

Při výběru oblečení, doplňků a stylu v obraze musí člověk analyzovat své vnější údaje, typ barvy, typ vzhledu, výhody a drobné vady.Pouze na základě všech těchto kritérií si můžete vybrat perfektní styl, texturu, barvy čelenky.A vzhledem k obrovské rozmanitosti mezi kolekcemi návrhářů a módních návrhářů bude každý člověk schopen najít svou nejlepší volbu.

Vybíráme klobouk pro různé tvary obličeje

Stylisté klasifikují pokrývky hlavy do několika poddruhů - sport,klasický, ležérní, stylový a kreativní, a také kvůli letní sezóně,podzimní, zimní a jarní produkty. Pro člověka bude určujícím kritériem pro výběr klobouku tvar obličeje, věku, životního stylu a stylu oblékání, jakož i roční období a nejnovější módní trendy. Špatná volba může výrazně narušit vzhled a zdůraznit ještě menší nedostatky.

Kulatá plocha

Základním pravidlem pro volbu čelenky pro kulatý obličej je odmítnutí čepic, které pevně přiléhají k hlavě a pokrývají oblast čela. Hlavním úkolem výrobku je vizuálně prodloužit obličej, takže byste měli dávat přednost hromadnému pletení s prodlouženou korunou, bubo nebo pompon na to. Také obličej vizuálně štíhlejší vertikální vzory. Kulatý obličej baretu se dokonale přizpůsobí,čepiceaklobouk Fedora , pokud je nosíte asymetricky, otevírající čelo.

Trojúhelníkový povrch

V tomto případě je hlavním úkolem, jak zvolit čepici podle typu obličeje ve tvaru trojúhelníku, správné umístění akcentů. Je nutné ji přesunout do oblasti lícní kosti, takže stylisté doporučují podívat se na modely pokrývající oblast čela. V tomto případě by měly být příliš těsné modely odloženy, ale zkusit na klobouky s malými poli, barety a klobouky na objem srsti. Také dokonale koriguje tvar obličeje výrobku s asymetrickou texturou a vzorem.

Pravoúhlá plocha

V tomto případě by pokrývka hlavy měla provádět dvě funkce najednou - vyhlazení úhlu obličeje a snížení jeho délky. Skvělá práce s takovými produkty, které vytvářejívizuálně vodorovná čára.Například kulaté čepice s manžetami, klapky na uši se zavázanýma očima nahoře na čepicích, nízké klobouky s rovným širokým okrajem a stylové čepice.Všechny tyto modely skryjí mužské čelo a vyrovnají prodloužení formy.

Čtvercový čelo

V tomto případě by pokrývky hlavy měly změkčit rohy v typu lidské tváře a také vizuálně štíhlejší.K tomuto účelu se stylistům doporučuje věnovat pozornost výrobkům s velkým potiskem a dekorem.A aby se opravila masivní brada, je pro muže lepší vyzkoušet si čepice se zaobleným vrcholem a siluetou.Můžete si vyzkoušet na klobouku ve formě baretu, čepici s malým hledím typu osmi čepelí, ale tak, aby nepokryly oblast čela.Sluchátka se sníženými kravaty, klobouky s pompoms a copánky budou také vypadat skvěle.

Tvář ve tvaru hrušky

Pro takovou osobu by čelenka měla vykonávat jeden úkol - vizuální rozšíření linie čela.Klobouk se zvýšeným nebo rovným širokým okrajem, jako je model Fedor, Derby nebo Homburg, bude vypadat perfektněJe důležité, aby šířka čepice korunky byla větší než šířka brady.Můžete také vyzkoušet na čepice objem pletení, LIC.

Lichoběžníková plocha

Při výběru pokrývky hlavy musí člověk věnovat pozornost skutečnosti, že šířka výrobku je stejná a ještě větší.šířku tváře.Dokonale vyvážený tvar obličeje bude schopen zavřít široké objemové pletení s texturoupotisky, kulaté měkké barety, stejně jako teplé a načechrané klobouky z přírodní kožešiny. Mezi klobouky můžete věnovat pozornost modelu kanote, ranger a kovboj, Panama, klobouky se širokým okrajem.

Oválná plocha

Oválný tvar je standardem krásy a klobouky jsou pro ni nejjednodušší. Je jen důležité, aby netahali obličej, takže byste se měli podívat na modely symetrické. Mohou to být podlouhlé čepice, jako jsou čepice a ponožky, čepice s korunkou, která není širší než šířka lícních kostí. Přípustné jsou také asymetrické výrobky, jako jsou barety a čepice, které pokrývají čelo.

Kombinace stylu s víčkem

Při výběru čelenky by muž měl vzít v úvahu povětrnostní podmínky a typ vzhledu, jakož i celkový styl oblékání. Je důležité, aby čelenka vytvořila harmonický celek se svrchním oděvem, který vytvoří holistický a úplný styl.

Nejčastěji muži upřednostňují několik stylů v oděvu - klasickém, sportovním, příležitostném, vojenském atd. Návrháři nabízejí každému z nich široký výběr modelů klobouků a klobouků.

Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
V mužském šatníku musí být několik modelů pokrývek hlavy - každodenního univerzálního modelu, sportovního vzhledu pro aktivní zábavu a stylových šatů pro oficiální a zvláštní příležitosti.

Nejvíce populární styly, tak vhodný s kloboukem

Mladí kluci často upřednostňují sportovní a městský styl oblečení a starší muži oceňují klasiku.Aby bylo možné zvolit variantu čelenky pro styl v oblečení, je mužovi nabídnuto několik nejoblíbenějších modelů pokrývek hlavy:

  1. Pletené klobouky .Pokud se jedná o výrobky se zaoblenými tvary různých textur a omezených barev, pak jsou čepice kombinovány s klasickým i sportovním stylem.
  2. Pletený klobouk s hledím .V ideálním případě bude takový výrobek vypadat v tandemu s šátkem, svetrem nebo golfem.Ideální modely takových klobouků jsou kombinovány s oficiálním stylem oblečení.
  3. Klobouk Ushanka .Ushanka, která je vyrobena z pravé kůže s kožešinovým lemem, je ideální kožená čepice pod koženou bundu, i když to může být v souladu s klasickým koženým kabátem.Je důležité, aby materiály pro výrobu takových oděvů byly stejné.

V rámci vojenského a grungeového stylu je lepší se podívat na přísné a diskrétní modely čepic.Ty mohou být pletené, kování klobouky, čepice s hledí a čepice. Klobouky a čepice dokonale zapadají do městského ležérního stylu, i když některé modely mohou být v souladu s klasickým stylem.Mnoho závisí na barvách a výtiscích, zpravidla muži odmítají jasné honosné modely.

Foto-kompilace


Závěr

]

Obraz a styl mužského oblečení, jeho věk, typ vzhledu a tvaru obličeje, stejně jako roční období a nejnovější módní trendy jsou považovány za rozhodující kritéria pro výběr čelenky. Pokud se podíváte na nejnovější kolekce od návrhářů a módních domů, můžete vidět, že obrovský výběr stylů a modelů pomůže každému člověku najít jeho dokonalý styl. Pokrývky hlavy nejen chrání před chladným a špatným počasím, ale také vyvažují rysy obličeje, korigují některé vady a také zdůrazňují individuální styl majitele.