Jak si vybrat a nosit kravatu: tipy stylistů

Ne každý ví, jak si vybrat kravatu, a to je zcela normální. Mnoho lidí neaktualizuje své doplňky, protože nechápou, jak je kombinovat s oblečením.

Dnes se podíváme na historii tohoto šperku, s jakým oblečením by se měl nosit. Uvidíme tipy od stylistů, kteří vám při nákupu takové věci řeknou, na co se zaměřit.

Historie kravaty

Kravaty pocházejí ze starověkého Egypta. V té době byl přes ramena hozen kus látky. Tento prvek oblečení sloužil jako symbol společenského postavení. Později byla tato dekorace zaznamenána na válečnících a šlechticích císaře Číny. Nicméně, to je věřil, že vazby přišel s římskými legionáři.

V 16. století se muži ozdobili pevnými límci. Již v 17. století, kdy měl silnější sex na sobě vestu, si dal kolem krku dlouhý šátek, který svázali v různých uzlech. Pouze v 18. století se tento šátek začal nazývat kravatou, získal moderní vzhled.

Výběr kravaty, co potřebujete vědět?

Mnozí nevědí, jak si vybrat kravatu, takže si musí pamatovat taková pravidla:

 1. Když si koupíte, dejte si do dlaně kravatu.Závěsná část by se neměla zkroutit.
 2. Je lepší koupit příslušenství z hedvábí.
 3. Dekorační tkanina musí odpovídat tkaninové tkanině.
 4. Tento oděv má dva typy, strojní nebo ruční.Tvrdý šev označuje práci stroje, posuvný šev je vlastní ručnímu zpracování.
 5. Pro kravatu, aby se vešly na váš obrázek, vezměte si kostým a košili do obchodu.
 6. Barva dekorace by měla být zvolena tak, aby byla o něco světlejší než oblek a byla tmavší než košile.
 7. Příslušenství by mělo viset o několik centimetrů pod pásem.
 8. ​​
 9. Dekorace se vybírají podle ročního období.

Pokud vezmete v úvahu všechny tyto tipy, budete vypadat skvěle.

Jak, kde a kdy nosit kravatu?

Díky inovacím v módě lze tento oděv nosit nejen s oblečením nebo s přísnými kalhotami, ale také s džíny.Tato dekorace se nosí nejen pro oficiální setkání nebo speciální akce.Styloví kluci ho nosí každý den.Hlavní věc je, že je možné ji správně vyzvednout.

Volba vazby na událost

Abyste věděli, jak si vybrat kravatu, musíte pochopit, jaké styly se nosí pro různé události.Můžete nosit tyto šperky s oblekem nebo džíny.Pro tyto různé styly je vhodné vhodné šperky.

Je důležité vybrat nejen kravatu, ale i její uzel, protožerůzné události mají svůj vlastní styl.

Odborný posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Nezáleží na tom, pro co je zvolena kravata, hlavní věc je, aby byla kompetentní a krásná.Toto příslušenství si můžete vyzvednout i ve sportovním stylu.

Kombinace barev kravaty a obleku

Je těžké zjistit, jak si vybrat oblek, který odpovídá barvě příslušenství.K tomu potřebujete vědět, jaké barvy jsou vzájemně kombinovány.Chcete-li mít kontrastní obraz, můžete zvolit takové kombinace:

 1. Tmavé příslušenství .Lehký oblek a tmavá košile nebo tmavý oblek a lehká košile pro něj udělají.
 2. Světlé příslušenství .Tmavý oblek se stejnou košili bude vypadat krásně.

Téměř nikdo nemá žádnou otázku, co by měl nosit s černou kravatou, protože se hodí k jakémukoli oděvu nebo barvě.

Kombinace vzorů na příslušenství

Jeden by měl být velmi opatrný se vzory a výkresy, protože se zřídka hodí k kostýmu.Je důležité si vybrat šperky, vzhledem k jeho vybavení.Pro kluzké kluzáky se hodí k rovným vazbám nebo se svislým vzorem.Pro vysoké a tenké kluky musíte zvolit horizontální vzor.

Příslušenství se svislým pruhem nebo malým pohyblivým vzorem se hodí pro krátké a plné muže.Je-li člověk velký a vysoký, musí si koupit jen velký šperk se svislým vzorem.Také se vejde do jasných geometrických vzorů.

Vázací kravata

Vázací vazby mohou být různým způsobem, ale nemusí to fungovat poprvé. Uzel zdůrazňuje obraz člověka. Podívejme se na některé možnosti.

Jednoduché způsoby

Nejjednodušší je nejjednodušší uzel. Tento uzel je používán těmi muži, kteří nikdy nerozhodli kravatu. Chcete-li porozumět tomu, jak je vázat, podívejte se na video tutoriál. Z jednoduchého uzlu můžete získat následující typy uzlů:

Každá z těchto možností je velmi podobná, ale mají určité rozdíly, které lze vidět pouze v pokynech.

Zajímavé způsoby

Další způsoby vázání doplňků lze provést při návštěvě strany nebo jiné neoficiální události. Tyto uzly zahrnují:

Ne pro každou výzdobu se mohou objevit neobvyklé uzly. Proto, než si uvázat uzel, sledovat video, ke kterému příslušenství a obrázek se vejde.

Možnosti oblečení pod kravatou

Pokud jsou barvy oděvů podobné, je třeba dodržovat následující princip: pro fialovou ozdobu je třeba zvolit pruhovanou košili tmavší a tmavší barvy. Pokud je dekorace růžová nebo modrá, ale pruhované, musíte si vzít obyčejný oblek a bílou nebo modrou kostkovanou košili. AJak pochopit, co nosit se žlutou kravatu? Tento odstín vypadá krásně na bílé košili. Oblek může být zároveň modrý nebo černý.


Doporučení stylistů

Stylisté dbají nejen na to, jak si vybrat barvu kravaty, ale také na to, jak ji nosit. Například úzké příslušenství by mělo být nošeno s vestavěnou košili a bundou, která má úzké rukávy. Široká kravata je vhodná pouze pro ty, jejichž rukávy jsou široké, asi 10 cm.

Musí být schopna doplnit dekoraci. Konec kravaty, který je umístěn za hlavní, musí být dotčen v sešité smyčce tak, aby se nehýbal. Uzel musí být také vybrán podle šířky a hustoty příslušenství.

Někteří nevědí, že délka dekorace může dokonce postavu upravit. Například, pokud jste krátká a vaše nohy jsou kratší než tělo, pak by měla být kravata krátká, a to tak, aby nedosáhla spony několik centimetrů, s velmi dlouhýma nohama, kravata by měla viset pod přezkou pásu. prodejci vědí, jak si vybrat správné vazby.

Výběr vazby je obtížná záležitost

Jak jsme viděli, při výběru ornamentu je třeba věnovat pozornost jeho barvě, stylu, tkanině, délce, šířce a tloušťce. Vzhledem k tomu, že tento doplněk doplňuje celý obraz, musíte ho dovedně vyzvednout. Vážně přistupovat k jeho výběru vypadat skvěle.