Jak si vybrat a co nosit sportovní pánské kalhoty?

Jako zdravý životní styl a sport jsou v módě, sportovní oblečení je opět velmi žádané. Jak se říká, poptávka vytváří nabídku, což znamená, že návrháři a módní návrháři nabízejí nové modely a typy tepláků pro silnou polovinu společnosti. Stylists, podle pořadí, sdílet doporučení, jak si vybrat a co nosit sportovní kalhoty pro muže.

Dnešní sportovní kalhoty mohou být prezentovány v několika desítkách odrůd podle stylu a střihu, výrobních materiálů, velikostí, barev a věkových kategorií. Návrháři vzali v úvahu nejen módní trendy, ale i skutečnost, že sportovní oblečení by mělo být pro aktivní zábavu co nejpohodlnější. Zbývá jen porozumět základním pravidlům pro výběr a kombinování takového oděvu.

Odrůdy tepláků

Aby bylo možné rozhodnout, jak si vybrat sportovní kalhoty pro muže, je v první řadě důležité uvést, pro jaké účely jsou požadovány, v jakých situacích a v které roční sezóně budou nošeny. Kalhoty by neměly bránit pohybu, být měkké a pružné, s silueta muže postavu. Navíc dnes sportovní styl kalhotširoce používán nejen pro sport, ale i v každodenním životě.

Vnější materiál a obložení

Především druhy sportovních kalhot jsou určeny materiály jejich výroby. Z nejnovějších kolekcí jsou mužům nabízeny následující typy sportovních kalhot:

 1. Pletené - praktické a stručné kalhoty, jejichž materiál se vyznačuje pružností, teplem a komfortem.
 2. Na fleece s hromadou - druhý název látky je třívrstvá patka díky speciálnímu tkaní, volnému, ale hustému a teplému materiálu. Vysoce kvalitní kalhoty na fleece jsou hygroskopické, dokonale prodyšné, ale zadržují teplo, nezpůsobují alergickou reakci.
 3. Z pláště do deště - kalhoty, které jsou nenáročné na péči, které nepotřebují žehlení, nevyblednou a neztrácejí barvu, když jsou umyty, zatímco kalhoty jsou dobře prodyšné, ale neuvolňují teplo.
 4. Bolonovye kalhoty - trvanlivý a nepropustný materiál, který bude chránit před vlhkostí, což má za následek použití v jarním a podzimním i zimním období.
 5. Vlna - odolné kalhoty, které se udržují v teple, ale zároveň prodyšné, a také vhodné pro běžné nošení v neformálním stylu.
 6. Polyester - syntetický, připomínající bavlnu, odolný vůči vnějším podnětům, nevyžadující péči, dobře si zachovává svůj tvar.
 7. Bavlněné kalhoty z přírodní tkaniny, která neabsorbuje vlhkost, neprochází vzduchem, ale udržuje teplo, nevybledne na slunci a nezpůsobuje alergické reakce.
 8. Denim - módní sportovní kalhoty pro každodenní nošení, které vypadají stylově v městském nebo pouličním stylu.
 9. Membránová tkanina je pohodlná, elastická, externě příjemná tkanina, která je ideální pro zimní období, protože odpuzuje nečistoty, vlhkost a nepropouští teplo.

Z těchto materiálů pro výrobu sportovních kalhot, většina z nich má podšívku, zejména pokud jsou materiály více syntetické.Ale bavlněné, pletené, vlněné a džínové kalhoty jsou vyrobeny bez podšívky, navíc jsou velmi trvanlivé a hypoalergenní.

Styl

V otázce, jak si vybrat sportovní kalhoty, je styl kalhot považován za stejně důležité kritérium.

​​

Pro muže různého věku, styly těla a výška těla jsou nabízeny určité styly sportovních kalhot, a to:

 • široké kalhoty, které zakrývají nadměrnou tloušťku nebokilogramy;
 • těsné kalhoty, zdůrazňující krásu postavy;
 • kalhoty s manžetou pro ochranu nohou před povětrnostními a povětrnostními podmínkami nebo jednoduše jako dekorativní prvek;
 • kalhoty s kapsami na obou stranách, které nesou funkční zátěž než dekorativní;
 • 57) banány se širokými, širokými boky, ale s užšími dny klasických nebo krátkých délek;
 • kalhoty s pruhy, zdůrazňující růst člověka a jeho jistou brutalitu;
 • rovné kalhoty, které jsou nejblíže klasikům a jsou vhodné pro všechny muže;
 • kalhoty s prostornými boky a ostrým zúžením od kolen k kotníkům pro skutečné mody;
 • široké kalhoty velkých velikostí, které neomezují pohyby a schovávají vady postav;
 • běžci rovného řezu, které se zužují a doplňují gumičkou;
 • kompresní kalhotky, které pevně stlačují nohy po celé délce, mačkají klouby a svaly pro efektivní trénink.
Odborný posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Je důležité, aby si každý moderní člověk našel svůj ideální styl a šicí materiály pro sportovní kalhoty, ale pro různé události a situace je lepší mít několik stylů najednou.

Barvy

Dnešní sportovní modely pánských kalhot podstatně změnily nejen střih, ale i barvy.V trendu je několik možností:

 • vojenské maskování;
 • Univerzální černé kalhoty pro různé příležitosti v životě;
 • červená pro mužské vůdce podle povahy;
 • Modré univerzální kalhoty;
 • Khaki kalhoty pro chůzi, kempování a tak dále;
 • pruhované kalhoty pro milovníky jasných obrazů;
 • Oranžové kalhoty pro cyklisty, pěší turistiku a zimní sporty.

Také stylisté doporučují věnovat pozornost sportovním kalhotám s nápisy, jako jsou slogany nebo loga značek.

Kombinace obrazu

Je-li člověk na výběr, je také důležité zjistit, co nosit tepláky podle módní módy.trendy a doporučení stylistů. Předpokladem je soulad stylu, krejčovství a materiálů pro výrobu kalhot s ročním obdobím. Kromě toho musíte zvolit model a styl kalhot pod celkovým stylem na obrázku, pod věkem a charakterem muže.

Co je zakázáno nosit sportovní kalhoty?

Je zakázáno nosit těsné a nepohodlné kalhoty, protože mají být flexibilní a prostorné. V tomto případě se stylistům nedoporučuje volit příliš široké nebo naopak zúžené modely, aby nevypadali směšně. Okraj kalhot by se měl dostat tam, kde začíná bota, ale nesmí ji zakrýt manžetami. Je zakázáno nosit takové kalhoty s košile a saka, stejně jako klasické přísné boty.

Co je žádoucí nosit tepláky?

Sportovní kalhoty přijímají na prvním místě oděvy na stejné téma. Mohou to být trička a trička, svetry a mikiny. V chladném období roku můžete hodit bombardovací bundu nebo olympijské tričko. Pokud má člověk na sobě užší styl kalhot, svetr nebo svetr, je lepší zvolit volný střih. Pro běžce, můžete nosit ležérní, street styl nebo elegantní ležérní oblečení.

Kalhoty jsou kombinovány s tričkami, sportovními bundami, mikinami a tričkami. Můžete si také vyzkoušet rolák, bundu, svetr, košili, vestu nebo svetr. Pro vlněné kalhoty jsou vhodnější kožené kabáty, kabáty, vesty a bundy a pro banány jsou vhodnější kožené bundy nebo větrovky. Pro zimní možnosti kalhoty fit izolované sportybundy a bundy.

Závěr

Představené styly sportovních kalhot si osvojují svůj individuální styl a střih, proto je při výběru nutné brát v úvahu styl oblečení, který člověk preferuje ve svém obraze. Důležitým faktorem je také životní styl člověka, jeho věk a rozsah činnosti. Mladí kluci si mohou vyzkoušet na modelech jízdních kalhot, běžců a banánů, ale pro starší generaci jsou vhodnější modely přímého řezu.