Jak se zbavit plešatějících mužů: osvědčené metody

Alopecie je problémem moderní společnosti, kdy stále více mladých mužů ve věku 25–35 let vidí vzhled plešatých záplat. Lékaři spojují takové neuspokojivé statistiky s vlivem vnějších a vnitřních faktorů, stejně jako s nesprávným životním stylem a špatnými návyky. Pouze poznáním příčin a provokujících faktorů můžete najít techniky, jak se zbavit plešatých vlasů u mužů.

Za prvé, jakékoli existující onemocnění a porucha v těle vyžaduje přehodnocení životního stylu. Dále budete potřebovat úplné vyšetření na klinice a kvalifikovanou lékařskou pomoc. Vzhledem k tomu, že dnes medicína volá obrovské množství možných příčin mužské plešatosti, respektive, a metody korekce, jak odstranit holé skvrny na hlavě je více než dost.

Jak odstranit holé skvrny na čele mužů?

Alopecie je akumulační patologie, která se vyskytuje na pozadí negativního dopadu různých příčin a faktorů, a co je nejdůležitější, je vyjádřena v masivním vypadávání vlasů, aniž by byla obnovena. Obecně platí, že každý člověk má 50-100 vlasů denně, ale za normálních zdravotních podmínek jsou tyto ztráty kompenzovány růstem nových.chlupy.Pokud se tak nestane, lékař provede diagnózu, stanoví příčiny plešin a plešatých míst a pak předepíše lokální a vnitřní léčbu.

Kosmetické ošetření

Při potvrzování diagnózy alopecie musí člověk najít lék na plešaté skvrny, které v kombinaci s jinými terapiemi pomohou obnovit růst vlasů.Moderní kosmetologie nabízí řadu nových technik a postupů, díky kterým se můžete zbavit plešatosti.

Například:

 1. Transplantace vlasů.Neoperační metoda transplantace vlasů s použitím ultratenkých jehel a přenos vlasových folikulů od dárce k plešovým oblastem umožní 100% účinnou léčbu alopecie.Je jen důležité najít zkušeného odborníka, protože úspěšný provoz zajišťuje maximální výsledky.
 2. Mezotherapie. Nová a již populární metoda boje proti plešatým skvrnám, během které se pod kůži podávají speciální vitamínové přípravky, které aktivují spící vlasové folikuly.
 3. Plazmolifting. Během procedury aplikuje specialista plazmu pod kůži v plešatých oblastech a plešatých oblastech, které byly v laboratoři obohaceny destičkami.V budoucnu taková plazma pomůže aktivovat růstovou funkci všech folikulů.
Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Kosmetické techniky pro léčbu alopecie a plešových náplastí je třeba kombinovat s jinými metodami.šetřící metody terapie, ať už se jedná o použití lékařských šamponů a balzámů, použití receptů tradiční medicíny, užívání vitamínů a správné výživy.

Léčba drogami

Léčba plešivých náplastí je vhodná, pokud se člověk obrátil nalékaře trichologaa od něj také obdržel recept na potřebné léky. Léčba drogami nejčastěji zahrnuje použití hormonálních a vazodilatancií, stejně jako praktiky užívání protizánětlivých, antihistaminik a imunosupresiv.

Nejlepší náplasti proti plešatosti jsou následující:

 1. Minoxidil- lék rozšiřuje cévy, čímž urychluje průtok krve v oblasti pokožky hlavy, zlepšuje výživu folikulů kyslíkem a živinami. Lék má kontraindikace, může být používán pouze podle pokynů lékaře během kurzu. Při předčasném vysazení léku může vypadávání vlasů pokračovat.
 2. Finasteridje hormonální lék, který potlačuje negativní účinky dihydrotestosteronu, což způsobuje krmení kořenů vlasů. Lék je přísně předepsán, protože má kontraindikace a vedlejší účinky.

Souběžně s užíváním léků lékaři doporučují použití místních léků - šamponů, masek a balzámů, které zabraňují vypadávání vlasů, stejně jako posilování vlasů od kořínků až po špičku. Mnoho šamponů a alopecia balzám také obsahují látku minoxidil, v tomto případělékař si vybere buď lokální minoxidil nebo interní pilulku.

Metody tradiční medicíny

Zalysina na čele, chrámy nebo koruny jakékoli velikosti může být vyléčena, pokud používáte lidové prostředky a předpisy pro plešatosti souběžně s lékařskými pokyny.V mnoha ohledechmasky proti vypadávání vlasůmohou být hodnou alternativou k léčbě drogami, zejména pokud jsou pilulky kontraindikovány ze zdravotních důvodů.Ze všech stávajících receptů byly považovány za nejúčinnější tyto možnosti:

 1. Maska koňaků .Pro přípravu terapeutické směsi kombinujte lžíci medu a brandy, stejně jako jeden žloutek.Na holou oblast se aplikuje šlehačka, přikryje se kapesníkem, drží se asi 40 minut.Omyjte masku šamponem a tekoucí teplou vodou.
 2. Maska mořské soli .Člověk potřebuje, aby mu do pokožky hlavy zalil rakytníkový olej, po 20 minutách se v oblastech plešatých náplastí masíruje mořskou solí.Provádět takovou masáž by měla být pečlivě, ale pravidelně každý den.
 3. Paprika červená .Pro urychlení průtoku krve a aktivaci spících folikulů se z lékárny zakoupí tinktura z červené papriky, po které se vatovým tampónem, kde jsou pozorovány holohlavé skvrny a plešaté skvrny, vtírá do pokožky hlavy.
 4. Rostlinné oleje .Vezměte veškerý užitečný olej proti alopecii (olivový, lněný, rakytník, lopuch, kolečko), olej se zahřívá ve vodní lázni.Teplý olej se vtírá do vlasové pokožky, rozděluje se po celé délce vlasůkterý je zabalen filmem a ručníkem po dobu 30-60 minut.Na konci masky omyjte šamponem a opláchněte.
 5. Bylinné kondicionéry .Pro léčbu alopecie, můžete použít bylinky, ať už je to heřmánek, lopuch, kopřiva, šalvěj, měsíček, třezalka tečkovaná, atd. Z nich se připravují odvar a infuze, po kterých se vlasy po umytí opláchnou.

Pouze neustálé používání těchto látek současně s jinými účinnými metodami léčby umožní postupně růst vlasů v místech, kde byla pozorována úbytek hmotnosti.Lidová léčba se provádí doma několik měsíců, protože alternativní medicína naznačuje kumulativní účinek.

Masáž

K urychlení průtoku krve do spánků a čela, kde jsou vidět plešatá místa, můžete pravidelně provádět masáž.Lékaři doporučují provádět procedury večer, počínaje zadní stranou hlavy a ve směru čela po dobu 10 minut denně.Masáž by měla být měkká, čistá, neintenzivní, můžete použít oleje a mořskou sůl pro tření do pokožky hlavy, aby se zvýšila účinnost terapie.Rakytníkový olej je ideální pro tuto léčbu.

Chirurgická metoda

Radikální, ale 100% účinný způsob léčby plešatých záplat na plešatosti různých etiologií je operace transplantace vlasů.S pomocí skalpelu odborník nejprve odstraní tkáň s živými vlasovými folikuly z dárcovské oblasti na těle a potom se dárcovský materiál zasadí do řezů na pokožce hlavy.Taková transplantaceZaručuje vzhled nových vlasů, ale přirozená hustota vlasů nemůže být obnovena ani při opakovaných operacích.

Jak skrýt plešaté oblasti?

Mnoho mužů musí bojovat proti srážkám a jen několik z nich rozhoduje o kardinálních technikách.Zbytek je místo, kde různé život hacking a triky zamaskovat problém, například, podšívka na plešatý skvrny, pravidelné účesy, prodloužené vlasy prameny a mnoho dalšího.Dnes odborníci doporučují skrýt plešaté skvrny těmito způsoby:

 1. Výběr správného účesu .Nejlepší je skrýt kontrast mezi různými tloušťkami vlasů, stříháním ultralehkých vlasů, například „pod nulou“, boxem a polodrahokamem, Caesarem.
 2. Problémové oblasti maskování speciálním aerosolem .Je jasné, že léčení plešových náplastí s takovým lékem není možné, ale během léčby lze překonat psychologické bariéry a aerosolové komplexy.Jeho odstín skrývá lesk kůže, dodává vlasům vizuální tloušťku a tloušťku.
 3. Ozdoby a paruky .Skrýt skutečnost, plešatosti může být takové pomocné zařízení, a můžete dokonce získat tetování v plešaté oblasti, čímž upozorňuje na obrázek.

Nejradikálnějším způsobem, jak skrýt plešivé skvrny, je čistě oholit všechny vlasy na hlavě, jak ukázali slavní muži show businessu Bruce Willis, Fyodor Bondarchuk, Dmitrij Nagijev a další.kteří mohou v průběhu léčby praktikovatpsychologický komfort.

Užitečné video

Závěr

Holohlavých vlasů se můžete zbavit pouze tehdy, když se člověk včas obrátí na trichologa nebo dermatologa.Lékař určil přesné příčiny takového patologického procesu a vytvořil komplex léčebných opatření.Léčba bude účinná pouze v případě, že ovlivní problém zevnitř i zvenčí.V současné době se využívá několik možností - preparátů, kosmetiky a kosmetických přípravků a lidového ošetření.V pokročilých případech se provádí transplantace vlasů.