Jak se stát sebevědomým mužem?

Důvěra pro muže je klíčem k úspěchu a důležitosti. Ti, kdo mohou bojovat se svými strachy a dobýt komplexy, jsou úspěšnější v jakékoli sféře života. V tomto článku budeme analyzovat, jak se stát jistějším mužem.

Pokud je pro vás obtížné prohlásit pýchou svou odvahu a sebedůvěru, nezoufejte. Zvažte nejprve důvody a pak hovořte o praktických radách.

Příčiny pochybností o sobě

Jak říkají psychologové - důvod je vždy skryt, někde v dětství, pro více informací:

 • Rodičovství- pokud vás rodiče začnou ve srovnání se sousedním chlapcem, který je podle jejich názoru poněkud lepší než vy - automaticky vás oslabí. Ne proto, že jste to udělali proto, že v zásadě to bylo hloupé a brzy soudit toto v dětství, ale proto, že vám již tento názor uložili, který od dětství zasáhl vaše ego a zmenšil vás. Výsledkem je, že vyrůstáte s komplexním poraženým a nesete ho do dospělosti.
 • Externí údaje- nespokojenost ve vzhledu, což má rovněž nepříznivý vliv na míru sebevědomí. Částečně se stává, že si člověk připisuje chyby, které ho v zásadě nepokazí.
 • Nízká účinnost-problémy v sexuálním životě mohou vážně podkopat mužskou autoritu v jejich vlastních očích. Myšlenky, že není schopen uspokojit ženu, vyvíjí vážný komplex.
 • Předražený bar- pokud si člověk stanovil nesmírně vysoké, těžko dosažitelné cíle a plány, s nimiž se nemůže vyrovnat, ztrácí důvěru ve své vlastní schopnosti.

Jak přestat být zbourán a stát se rozhodujícím?

Vyzkoušejte si některá účinná doporučení:

 • Zastavte rozruch- odstraňte se ze situací, ve kterých jste nuceni pospíšit a rozruch kolem vás. Rozvíjet toleranci napětí. Nezapomeňte si odpočinout v čase, alespoň jednou denně, dejte si hodinu úplné relaxace, odpojte se od negativních myšlenek a postarejte se o sebe.
 • Uspořádejte se- udržujte si deník, uvědomujte si své vlastní záležitosti, moudře spravujte svůj čas. Vždy byste měli vědět, v jakou dobu, kde byste měli být a jak to udělat. Jen poražení nechali všechno jít samo. Zamyslete se dopředu a buďte připraveni, že se něco může pokazit, mít schopnost rychle přizpůsobit své plány - to je norma. Neměla bys být vyděšená a nevyvážená. Lépe analyzovat situaci, přemýšlet nad možnými výsledky vždy zůstat na vrcholu, jednat jasně a vyjít vítěze. Tím prakticky eliminujete možnost podkopávání svých plánů a postojů.
 • Nastavte spustitelné soubory před vámi.úkolů- na cestě k získání důvěry vám pomůže schopnost plnit zadané úkoly. Ať jsou jednoduché nebo trochu složitější, co je nejdůležitější, měly by být dosažitelné. Například: připravte si nové jídlo, naučte se snowboard, zapište se do nějaké sportovní sekce atd. Ujistěte se, že se odměníte za jakýkoli, i bezvýznamný úspěch. To je základ pro budování celého jedince.
Stanovisko odborníka
Victor Brenz
Odborník na psycholog a rozvoj osobnosti
Jak se člověk stává sebevědomějším? Co mu pomáhá být odvážnější a sebejistější? Touha, rozvoj a seberealizace. Přilákejte blízké lidi, nechte je slavit svá vítězství nahlas, což vás provokuje, abyste se nezastavili na dosažených výsledcích, a vaši blízcí vás budou milovat ještě více pro vytrvalost a odvahu.

Praktické tipy

  • Realizace ve sportu . Kupte si předplatné do posilovny, nastavte konkrétní cíl, například k dosažení výsledku v takové době. A pokračujte! Hlavní je přestat se stydět za sebe, za své tělo, za to, že ještě nevíte, jak něco udělat - to je vše opravitelné. Existují lidé, kteří mají kontraindikace na sport, pak se ocitnou v kariéře nebo podnikání, snad hobby pomůže k dosažení neuvěřitelných výšek. Život s příchodem vítězství, s nabytím jakýchkoli dovedností, bude radostný, úroveň lásky a sebeúcty se zvýší, resp. Se zvýší míra sebehodnocení.
  • Nikdy se neporovnávejte s někým úspěšnějším , silným nebo krásným.Samo o sobě je vždy někdo lepší, ale ti, kteří jsou horší, zůstávají vždy.Nejlepší pro vás je porovnat se.Co bylo předtím a co je teď.Když se angažujete sami, najdete nějaké příjemné rozdíly a chcete více, což se velmi dobře promítá do sebeúcty.
  • Nemusíte se obviňovat a obviňovat se za něco- nedosáhnete vysokých výsledků a nenajdete v sobě žádnou motivaci k lásce, pokud se budete neustále potupovat a ponižovat.Ani si nemluvte, že je ve vás něco špatného.Ať je to cokoliv.Podobné komentáře vás odvádějí od úspěchu.
  • Chválu a souhlas s ním- většinou nejistí muži nevědí, jak na to náležitě reagovat.Poznejte svou hodnotu.Pokud se vám někdo ve vás líbil a říkali o tom - musíte souhlasit, nerušte své pozitivní aspekty a výhody.Děkuji a úsměv - lidé se jim budou líbit, měli by pochopit, že víte, co máte za to, že respektujete.sebeúcty.Všechny tyto materiály, které jste obdrželi v každém případě, budou zapamatovány, alespoň některé prvky budou nutně ovlivňovat podvědomí, v budoucnu a chování.
  • Zastavit komunikaci s neúspěšnými lidmi, věčnými stěžovateli- připojit se k úspěšným, pozitivním lidem.Pokud budete obklopenischopný potlačit váš emocionální a morální stav, nikdy se nestane úspěšným a pozitivním člověkem.
  • Zaznamenejte své úspěchy a vítězství- stačí si vést deník, ve kterém budete sledovat své pozitivní výsledky, potěší vás a inspiruje vás.Přečtěte si o svých vítězstvích a chcete víc.
 • Najděte si své ctnosti, nadání- jsou v každém člověku.Zkuste napsat své výhody na papír.Pište co nejvíce o svých silných stránkách a zaměřte se na to, dá vám příležitost být na sebe hrdý na skutečné věci a neúspěchy a nejistota ustoupí do pozadí.
 • Najděte si činnost, která se vám líbí, a věnujte jí čas .Nebudete moci mít pozitivní pocity o podnikání, které vás nepřitahuje.Stejně jako je nemožné milovat sami sebe, protože nevíte, kam jít a co dělat.Nenápadnost je důvodem, proč se za sebe stydět.Naopak, sebevědomí půjde nahoru, pokud se budete zabývat tím, co vás zavede a vyvíjí.Pomůže to cítit uspokojení ze života.
 • Rozhodněte vše sami, spravujte svůj život, jak uznáte za vhodné .Nečekejte, až někdo schválí vaše rozhodnutí, i když jsou to nejbližší lidé.Sledujte svůj sen, ne předsudky ostatních lidí.Žij svůj život, jinak se nestaneš statečným a sebejistým.
Důležité! Stát se sebevědomým člověkem znamená nemyslet na selhání.Zapomeň na ně.To znamená zaměřit se pouze napozitivní myšlenky a chválit se přinejmenším za to, že jen přemýšlíte o tom, že se zlepšíte. A po práci na sobě.

Jednoduché techniky pro zlepšení sebeúcty

Nejoblíbenější techniky:

 • Najděte důvod, proč chválit a poděkovat- učiníte správná rozhodnutí, řekněte dobrá slova - označte to všechno, i když je to pro vás maličkost. Vystupovat z bytu, pracovat s dítětem, chodit se psem, dělat vaření - chválit se. Řekni si: „Jsem dobrý člověk,“ „Mám ve mně mnoho ctností,“ „Jsem hoden úcty.“
 • Pochopte, že na světě není ideální osoba, a nejste výjimkou . Neobviňujte se za to, je to normální. Pracujte na sobě. Vezměte si list, zapište si nedostatky, které vám brání žít v normálním životě a přemýšlejte o tom, jak se s nimi vypořádat, psát na papíře, znovu načíst a překonat své slabiny. Je to přímá cesta k odhodlání a odvaze, důvěře a dobrému životu.
 • Najděte si svůj koníček - odvrátí vás od negativních . Přemýšlejte o tom, co se vám líbí jako dítě, možná je čas udělat něco, co kdysi přineslo radost. A nebojte se vyzkoušet si chyby, pomáhá najít skutečný účel a realizuje člověka.

Školení a kurzy

Nyní má obrovské množství různých kurzů, školení, seminářů, programů ke zlepšení sebeúcty a sebedůvěry pouze k otevření internetu a budete mít přístup k jakýmkoli informacím o tom. Tam jsou placené programy, ale můžetenajít některá bezplatná, kvalitní a dobrá videa, která vám také pomohou najít si sebe a stanete se odvážnějšími.

Závěr

Chtěl bych říci, že každý člověk je jedinečný, bez ohledu na to, kolik má v něm nedostatky a zásluhy. Je to jen, že ne každý vidí v sobě své vlastní výhody a co je ještě těžší je správně prezentovat. Je třeba říci, že určitá věda, silnější a cílenější lidé, jsou schopni nezávisle studovat informace a měnit se k lepšímu, jiní potřebují pomoc odborníků.

Pamatujte, že musíte být sebevědomí, ne sebevědomí. Rozhodný a klidný. Sebevědomí je také zlozvykem, který narušuje právo žít. Každopádně - v moderním světě to není problém. Stačí jen hodně chtít a začít dělat. Hodně štěstí!