Jak se starat o vousy doma: použijte všechny metody

Vousatý muž může vypadat brutálně a odvážně, ale přitažlivě a stylově jen tehdy, když se bude denně starat o své vlasy. Kromě toho, stylisté trvají na tom, že vousy jakékoli délky a tloušťky by měly být čisté, položené a uklizené. Jinak přítomnost i nejmenšího strniště přetíží obraz muže a zkazí jeho vzhled.

Jak se starat o vousy doma, musíte vědět předem, než se vousy uvolní a modelují. Péče by měla být kompetentní, pravidelná, komplexní s použitím nezbytné kosmetiky. Musíte vybrat kosmetiku podle několika kritérií, stejně jako nástroje pro práci s vousy - typ pleti, strukturu vlasů a individuální vlastnosti člověka.

Co je potřeba pro péči

Zpočátku vyžaduje péče o vousy určitý seznam nástrojů, které usnadní práci mužů při vytváření vnějšího obrazu a tvaru vousů. Pěstování módní vousy neznamená jen vzdát se břitvy po dobu 2-3 měsíců, ve skutečnosti musí bradka splňovat tři parametry:

 • být relativnědlouho;
 • mají jasné kontury;
 • mají zvláštní formu.
Pro informaci! Maximální přijatelná délka vousů je v průměru 12 cm, pro péči o vousy této délky potřebujete arzenál kosmetiky a nástrojů a jejich každodenní použití.

Zastřihovač

Aby bylo možné simulovat tvar vousu a udržet ho dále, odborníci doporučují nahradit běžný holicí strojek holicím strojkem s tryskami, které se nazývají vyžínač.To pomůže chránit pokožku před podrážděním a vzhledem rostoucích vlasů.

Vyžínač musí splňovat tyto parametry:

 • kompaktní;
 • pohodlné;
 • světlo na hmotnost;
 • multifunkční.

Pomocí vyžínače můžete jemně odstraňovat nežádoucí chlupy, čiré a rovné linie modelu a také neporušovat růstovou linii vousů s konstantním oholením.Pravidelně se musí oholit štětiny, které se objevují na zbytečných místech, včetně krku.A díky přítomnosti všech druhů trysek můžete ovládat délku rostoucí vousy.První modelování vousů v požadovaném tvaru je lepší svěřit stylistovi nebo holiči.

​​

Výrobky pro péči o tělo

Jakýkoli stylista, holič nebo konzultant v obchodě s kosmetikou pro muže může s pomocí kosmetiky říci, jak sledovat vousy a kníry.Časté holení, nezdravý životní styl, nedostatek vitamínů a dalších živin v těle vede k vlasům na obličejistávají se drsnými, zlobivými, nudnými a mohou růst pomalu nebo nerovnoměrně.

Kosmetika pro urychlení růstu vlasů pomůže nejen přizpůsobit rychlost růstu a tloušťku vousů, ale také ochlupit vlasy na vousech hedvábné, měkké, učinit je poslušnými a živými.Nejekonomičtější a nejužitečnější nástroje tohoto druhu jsou rouno a ricinový olej, jakož i esenciální oleje, které lze kombinovat a používat 2-3krát týdně jako masku pro vousy.

Při hygienických postupech musí muž používat pro své vousy speciální čisticí prostředky.To může být šampon nebo knír a štětinové mýdlo.Pro tvrdé, drsné vlasy je lepší použít šampon, a pokud vlasy nemají dostatek objemu, pak vousy mýdlo přijde na záchranu.Čím delší vousy, tím více potřebuje hygienické postupy.

Výrobci kosmetických přípravků nabízejí pro upevnění vousů tyto typy výrobků:

 • pěny a gely na holení;
 • Balzámy, krémy, kolínské vody a gely po holení;
 • balzámy na změkčování vlasů, které jsou měkké, učenlivé a hedvábné;
 • pleťové vody a krémy na výživu pokožky obličeje a vlasů;
 • gely a pěny pro vyčnívající a kudrnaté vlasy, aby vousy měly požadovaný tvar a upevnily ho;
 • laky a vosky jako styl vousů pro nejodolnější a dlouhotrvající styl.

Taková kosmetika může být používána podle potřeby a denně, vše závisí na typu kůže avlasové struktury na obličeji člověka.Zvláštní pozornost by měla být věnována složení kosmetiky, aby neobsahovala agresivní chemické sloučeniny, které mohou poškodit vousy a kůži obličeje.

Důležité! Do kategorie kosmetiky mohou patřit barvy a tónovací nástroje pro vousy, s nimiž muži zakrývají své šedé vlasy na obličejových vlasech nebo trochu stínu vlasů.

Hřeben

Mnoho zkušených vousatých mužů, stylistů a holičů ve speciálních zařízeních pro péči o vousy dnes říká, jak se starat o knír a vousy.Hlavním nástrojem každého člověka by měl být hřeben, s nímž bude nutné kartáč, styl a dokonce stimulovat růst vousů po celou dobu.Během česání se urychluje průtok krve a metabolické procesy, což stimuluje růst vousů a knírek.

Česání vousů masážním hřebenem bude nepohodlné a směšné, takže vousatý muž bude muset koupit hřeben vyrobený z přírodních materiálů.Hřeben by měl být vybrán podle délky a tloušťky vousů, čím méně vegetace na obličeji, tím kratší je délka zubů na hřebeni a mezera mezi nimi by měla být.Vousy jsou kartáčované pokaždé v různých směrech, to pomůže skrýt nerovnosti délky vlasů.Vous je kartáčován do požadovaného tvaru pomocí fixačních prostředků.

Je těžké se o sebe postarat?

Ve skutečnosti proces péče o vousy pro každého člověka zahrnuje individuální akce a zásady.Někdo se dostal z přírodyzdravý, měkký a objemný vous, který se snadno fixuje a nosí během dne.V jiných, vousy rostou pomalu, nerovnoměrně, zřídka a obtížně opravit a styl.

Existuje však několik pravidel, která musí dodržovat všichni muži s plnovousem, a to:

 • po každém jídle je třeba vousy vyšetřit na přítomnost drobků.a tuk na vlasy může vyžadovat mytí;
 • Ráno musí být vousy umyty, sušeny, uloženy v požadovaném tvaru, čalounění /čalounění;
 • čas od času na péči o vousy bude muset aplikovat různé kosmetické přípravky.

Obecně platí, že péče o vousy nebude pro člověka, který zodpovědně přistupuje ke svému obrazu a vzhledu, a také si váží a je hrdý na obličejové vlasy.Ti, kteří se tak či onak nechtějí s bradkou bourat, si ji budou muset pravidelně oholit a zajistit tak náležitou péči o pokožku obličeje.

Co bych měl hledat?

Při péči o vousy je třeba věnovat zvláštní pozornost několika bodům.Například, krátcí muži by neměli nosit dlouhý vous.Také při výběru tvaru vousů je lepší se poradit s odborníkem, protože ne každý typ a tvar obličeje bude vyhovovat jednomu nebo jinému tvaru vousů.Před pěstováním vousů, musíte maximalizovat zdravější pleť, zbavit se všech vad, vyrážek a dalších věcí.

K ochraně pokožky před podrážděním v budoucnu je nutné používat úzkoprofilovou kosmetiku, omývat studenou vodou ajíst dobře a brát vitamíny pravidelně. Při výběru kosmetiky je třeba věnovat pozornost složení, kontraindikacím a také tomu, jaký typ kůže a struktury vlasů jsou určeny. Pokud jste alergičtí na kosmetiku, můžete se starat o vousy s lidovými prostředky.

Důležité tipy

S pomocí poradců stylistů a holičů může člověk správně sestavit svůj plán a harmonogram akcí pro péči o knír a vousy. Zlatá pravidla zahrnují následující položky:

 1. Je nutné pouze stříhat a vyrovnávat vlasy na bradě v suché formě.
 2. Střih vousů by měl být postupně jemný a čistý, aby nedošlo k odříznutí přebytku.
 3. Při modelování vousů je nutné stříhat nebo oholit vlasy, počínaje bradou, hladce se pohybující k čelisti.
 4. Aby byla vousy stejnoměrná, hladká a dobře složená, je třeba po celé její délce procházet vyžínač, který věnuje zvláštní pozornost oblasti umístění uší.
 5. Pokud špičky vlasů vyčnívají z vousů, měly by být pravidelně stříhány nůžkami.

Zvláštní pozornost by měla být věnována i pokožce obličeje, pravidelně používajícím krém, balzámy nebo pleťové vody, aby se zvlhčila, vyživovala a zlepšovala dodávka kyslíku.Praní kůže je také užitečné při čištění odumřelých částic kůže a stimulaci růstu vousů . Při holení je třeba použít vhodnou kosmetiku, pak aplikovat balzámy, pleťové vody nebo jednoduchou kolínskou vodu.

Doporučení odborníků

Inpři pěstování vousů musí člověk věnovat pozornost hormonálnímu pozadí a přesněji úrovni testosteronu v těle. K tomu je nutné darovat krev pro analýzu v diagnostickém centru. Přirozené způsoby, jak zvýšit testosteron, jsou zátěž a sport, správná výživa, pravidelný sexuální život a doplňkový vitamin D.

Čistota vousů je také neméně důležitá, protože mastné a nerozložené vlasy na obličeji zkazí vzhled a dojem člověka. Vousy je třeba denně umývat měkkými přírodními produkty, stylizovanými pomocí stylingu a česané do požadovaného tvaru. Je důležité nepřehánět to kosmetikou, protože mohou kontaminovat chlupy.

Závěr

Člověk se může starat o své kníry a vousy doma. K tomu musí mít po ruce vždy zastřihovač, nůžky, hřeben a řadu kosmetiky pro holení, po holení, pro upevnění vousů, krmení a stimulaci jeho růstu. Mnoho lidí si myslí, že péče o vousy je dlouhá a pracná, ale ve skutečnosti je to jen otázka zvyku. Stejně jako mnozí muži začínají svůj den s holicím strništěm a péčí o pleť, vousy začínají také mytím a stylingem luxusních vousů a knírek.