Jak se starat o vousy

Než se rozhodnete pěstovat vousy, musíte pochopit, že nestačí jen zastavit holení. Je nutné vědět, jak pečovat o vousy tak, aby se zdobil, spíše než kazit mužský obraz.

Vlasy na obličeji vyžadují pravidelnou každodenní péči, jinak se vlasy stanou matnými a vypadají neupravené. Získání obličejových vlasů je jen polovina bitvy, ale řádná péče učiní mrzutého vousatého muže stylovým a sexy mužem.

Péče o vousy, na co by nemělo být zapomenuto?

Mezi mužem, který se nechce oholit, a mužem, který se odpovědně rozhodl vydat stylový vous, je obrovský rozdíl. Chcete-li přilákat dívky nebo ukázat individualitu, musíte strávit čas i peníze. Pokud to neuděláte, pak místo obdivování ženských očí a odvážného obrazu, získejte posměch a trapné chlupaté vlasy.

Tip!Trpělivost je nutná, aby se vlasům v obličeji dodal zdravý a elegantní vzhled. Postupem času, všechny postupyse seznámí a zabere méně času a úsilí.

Péče o vousy je několik povinných bodů.

Střih

Po ochlupení na obličeji se doporučuje jít do kadeřnického stylistu, který vybere nejvhodnější formu vousů a knírek, která skryje všechny nedostatky a důstojnost. Specialista vám ukáže, jak se o formu pečlivě postarat a udržet ji v budoucnu tak, aby to bylo možné i v budoucnu. Úhledný střih zahrnuje přítomnost zastřihovače, který vám umožní udržet tvar a snadno odstranit další chlupy.

Zvláštní pozornost věnujte ořezávání vousů. Vzhledem k tomu, že vlasy nad horním rtem často rostou nerovnoměrně, je třeba je denně stříhat nůžkami. Péče o kníry zahrnuje vytvoření neposkvrněného tvaru, který lze vytvořit pomocí kapky vosku. Pokud nedodržíte tato pravidla, vypadají chlupy vyčnívající v různých směrech nedbale a dokonce i komicky.

Wash

Vousy je třeba umýt denně spolu s obličejem tak, aby vlasy na obličeji nevykazovaly chlupatý chlup, jednou nebo tři nebo čtyři dny se doporučuje připravit si den pro vousy a umýt ho speciálními šampony tak, aby vlasy měly zdravý lesk, jemnost a poslušnost. Nikdy nepoužívejte běžné mýdlo, vlasy budou ztuhlé a matné. Chcete-li suché vlasy, nepoužívejte vysoušeč vlasů, zkuste udělat s pravidelným ručníkem.

K odstranění nepříjemného zápachu potravin nebo cigaretového kouře, mezi mytím, můžete použít aromatický olej.To nejen že naplní vaše vlasy příjemnou vůní, ale také osvěžující.

česání

Tato položka by se měla stát pouze každodenním rituálem, a ještě lépe hřebenem, který se má několikrát denně rozčesávat, nečesaný.K tomu musíte zakoupit malý kapesní hřeben se vzácnými zuby a nosit s sebou v bundě nebo bundě.

Pokud pravidelně vegetujete vegetaci v určitém směru před spaním, vlasy si to budou pamatovat a styling vousů potrvá méně času, protože vlasy budou ušlechtilé.

Styling

Denní styl vousů je nezbytným opatřením, které zajistí, že vlasy na obličeji budou uklizené a čisté.K tomu se doporučuje aplikovat balzám nebo malou voskovou kouli.Tyto stylingové výrobky nepřetěžují vlasy a jemně je fixují, aby vytvořily určitý tvar.Dobře udržovaná vegetace je předpokladem pro jakýkoliv mod, proto se nedoporučuje zanedbávat pokládací materiály.

Střih na vousy a stojí za to to udělat sám?

Možnost vlastního řezání vousů přímo závisí na zvoleném tvaru.Pokud předpokládá přítomnost přesných symetrických linek a přesných hranic, je lepší tuto práci svěřit odborníkům a ne experimentovat.V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost nerovnoměrnosti.a kazí všechno.

Nejčastěji se muži obracejí na odborníky ve specializovaných salonech, aby navrhovali vousy a žádali o radu, jak si můžete udržet dokonalý vzhled sami?Někdy stačí jeden výlet do holičství na několik měsíců.V té době sám člověk sleduje hlavu na hlavě a stříhá volné vlasy.Fanoušci extrémních forem se budou muset neustále zbavovat vousů v dokonalém stavu s pomocí stylistů.

Prací prostředky

Nepoužívejte běžný šampon na vlasy.Pro mytí vousů byly dlouho vymysleny speciální šampony, které nedovolí, aby se vlasy stály jako pračky pro nádobí.Tyto detergenty mají jemnější složení a lehkou texturu, která vám umožní jemně vyčistit voly od nečistot a mastnoty, aniž byste na to zanechali mýdlo.

Dalším nezbytným nástrojem je klimatizace.Po použití šamponu jej naneste na vlhký vous, aby se vlasy nasákly a zesílily.Můžete použít běžný vlasový kondicionér, ale přesto se doporučuje zakoupit speciální péči o muže v obchodě se speciálními výrobky.Klimatizace není nutné používat denně.Tento postup je dostačující k tomu, aby se jednou týdně prováděla saturace vlasů vlhkostí.

Speciální hřebeny na vousy

Toto příslušenství odpovídá délce a tvaru vousů.Jakýkoli hřeben by však měl být vyroben z trvanlivého materiálu, nejlépepřírodních materiálů, takže péče není problém. Všechny hřebeny musí mít antistatické vlastnosti. Existují následující typy hřebenů:

  • kartáč na vousy . Toto příslušenství je oválné, kulaté nebo obdélníkové. Hromada musí být přirozená (žíně nebo štětiny kanců). Základ je ve většině případů vyroben ze dřeva nebo plastu. Tento kartáč je prostě nezbytný pro péči o plnou ruskou plnovous nebo jinou tlustou formu. To umožní distribuovat rovnoměrně malé vlasy nebo speciální krém;
  • hřeben se vzácnými zuby . Velikost hřebene může být různá. Pokud člověk česání vousů pouze ráno a před spaním, pak to může být skvělé. Pokud ale tvar vousu naznačuje, že ho správně několikrát denně rozčesáváte, můžete si zakoupit kompaktní model, který se snadno vejde do kapsy na bundu nebo kufřík;
  • stylingový hřeben . Pro dokonalý vzhled vousů se používají nejen stylové výrobky, ale také speciální hřebeny s kulatými a konkávními žebry. Jednoduše ji připevněte k líci potřebnou stranou a odstraňte přebytečné vlasy;
  • kartáč na vlasy pro stříhání vlasů . Není divu, že tento proces vyžaduje použití speciálního hřebene. Nejsou určeny pro česání, konkrétně pro oříznutí tvaru. Obvykle je hřeben pro stříhání vlasů vyroben z ebonitu, který eliminuje výskyt statické elektřiny a je odolný vůči nejnaléhavějšímocelové tkaniny. Dřevěné a kovové hřebeny v tomto případě nejsou nejlepší volbou.
Štětec
Hřeben pro styling
Stříhání vlasů

Výrobky pro styling

V dnešní době odborníci doporučují používat následující stylingové výrobky:

  • Balzám. Tento nástroj je poněkud hustší než olej a má malou část vosku v jeho složení, což vám umožní jemně tvarovat vlasy bez toho, aby to vážilo dolů. Vyberte produkty na bázi přírodních surovin. Pro malé vousy postačí malý hrášek balzámu, který je aktivně buzen do dlaní a aplikován na vlasy. Pro rovnoměrné rozložení produktu se doporučuje vegetaci dobře promíchat v různých směrech;
  • vosk. Tento stylingový nástroj funguje dobře s nevyzpytatelnými vlasy, které nejsou balmy. Ale hlavní věc není přehánět to množství, jinak bude účinek opačný;
  • olej. Speciální oleje by měly používat všichni, ale pro muže s měkkými vlasy to bude stačit pro úpravu jejich vousů. Oleje nasycené vitamíny a přírodními výtažky nejen posilují vlasy, ale také si to přejí více poslušné.

Než začnete používat jakýkoliv styling, ujistěte se, že vlasy jsou čisté, jinak může být účinek zcela opačný. Vlasy na vousech se drží dohromady a místo úhledného stylingudostat účinek špinavé mastné vlasy.

Péče o vousy a kníry je obtížnější?

Vše záleží na tvaru vousů, vousů a vlasové struktury. Je důležité vědět, jak sledovat vlasy na obličeji a co dát, aby to vypadalo vhodně. Můžete jen říci, že péče o knírek je pracnější. Musí být denně řezány, aby se nestačily a ležely s použitím vosku. Vousy stejné střih a ležet denně není nutné. Stačí ho umýt a rozčesat.

Profesionální tipy

Odborníci říkají, že péče o obličejové vlasy je úkolem číslo 1 pro každého sebeúctyhodného vousatého muže. Musíte si koupit zastřihovač, který vám pomůže rychle a přesně aktualizovat formulář. Profesionální poradenství přesvědčuje muže, aby pravidelně čistili vousy a koupili si vhodný hřeben pro tento postup. Dlouhá vegetace musí být upravována týdně pomocí ostrých nůžek a technikou stříhání vlasů. Takové pravidlo vám umožní udržet čistý tvar a odstranit ztenčené dělené konce.

Když je v počátečním stádiu pěstování vousů silné kůže na obličeji, doporučuje se použít speciální olej. Nejdůležitější je poznamenat, že neobsahuje alkohol, který by ještě více vysušil podrážděnou pokožku.

Každý člověk by si měl vybrat stylingový nástroj pro sebe a pochopit, jak dát vousy. Existují odborníciDoporučuje se vybrat nástroj podle vzorku.

Péče o vlasy v obličeji není snadný úkol, který vyžaduje určité dovednosti a volný čas. Moderní lidé však vědí, jak dát své vousy do pořádku. V posledních letech vytvořil mnoho nástrojů pro péči a styling, které tento proces usnadňují a brutální vousy jsou dobře upravené a upravené.