Jak se starat o kravaty: návod, jak mýt, čistit a skladovat?

Pro mnoho moderních administrativních pracovníků a jiných zařízení je nutností nosit kravatu.Pokud jste jedním z nich, vy nebo váš manžel se budete muset ponořit do toho, jak toto příslušenství vyžehlit, prát, sušit a skladovat.Tento detail mužského šatníku vyžaduje zvláštní pozornost a postoj.Jedná se o výrobek malé velikosti a není žádoucí ho nosit v čistírně.Proto musíte vědět, jak se starat o vazby, aby to v pořádku, aniž by opustil byt.

Někteří výrobci nedoporučují toto příslušenství prát v pračce.Vysvětlující to tím, že po mechanickém namáhání se tkanina deformuje a může také ztratit svou původní barvu.Doporučuje se čistit kravaty ručně.Je také velmi důležité vědět, které detergenty lze použít a které z nich se mají zlikvidovat.

Je možné prát vazby?

Pokud existuje všeobecný názor, že výrobek nelze prát, a pokud si vezmete suché čištění, žádné záruky.Jak to smazat, protože toto příslušenství je delikátní, velmi nápadné a dokonce i drobná závada na něm bude evidentní?

Ale ve skutečnosti může kravatasmazat, prostě to udělat správně a ne často:

 1. Kravata vyrobená z přírodního hedvábí by měla být čištěna mýdlem a teplým roztokem.
 2. Opláchněte vodou o stejné teplotě.
 3. Nestlačujte, ale opláchněte solenou vodou (60 g soli na 2 litry vody), aby se zachovala barva a čerstvost.

Je možné umýt kravatu ze syntetické tkaniny? Ano, je třeba dodržovat pouze některá pravidla:

 1. Připravte si teplou mýdlovou pěnu a produkt tam položte, jemně ji umyjte.
 2. Nestlačte, opláchněte teplou vodou, pak stejným postupem se studeným.
 3. Zavěste na lano nebo závěs, jemně smiřte rukama, abyste získali původní tvar.

Jak to udělat doma?

Existují zvláštní jemné výrobky, které budou vhodné pro ruční praní a praní v pračce. Je velmi důležité dodržovat teplotu uvedenou na štítku pro příslušenství. Uvedení kravaty do mísy by mělo být přísně vodorovné, skládání nebo kroucení se nedoporučuje. V sudech musí ležet asi půl hodiny a teprve pak můžeme začít prát.

Aby se zachoval tvar výrobku, některé ženy v domácnosti speciálně zhotovují vzor, ​​který je po namočení vložen do příslušenství. To běží takto:

 • vezměte kus silného kartonu nebo tenkého plastu;
 • Při použití lepenky je lepší ji zabalit do celofánu a upevnitpohltit, aby nezmäkla;
 • položte na připravený materiál kravatu, rozřízněte obrys a vyřízněte:
 • vložte šablonu, vložte výrobek do pěny;
 • jemným kartáčkem nebo houbičkou jemně odstraňte nečistoty lehkým kartáčkovým pohybem;
 • ujistěte se, že tkanina se neroztahuje, jinak může být kravata deformována;
 • opláchněte vodou při teplotě místnosti;
 • zavěsit výrobek na sušičku, aby se vodní sklo.
Stanovisko odborníka
Helene Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Kravatu můžete sušit takto: položte ji na ručník v horizontální poloze. Nahoře, dal další ručník, a jemně mačkal, zmáčknout vodu.

Mohu pračku používat?

Moderní ženy, stejně jako muži, jsou velmi zaneprázdněné a nemají čas dělat domácí práce. V tomto případě vyvstává otázka, zda umýt kravatu v pračce? Většina typů výrobků se nedoporučuje prát stejným způsobem. Existují však výrobci, kteří tento proces umožňují. Jaké podmínky by měly být dodrženy?

 1. Používejte pouze výrobky určené pro jemné tkaniny.
 2. Před praním musíte výrobek umístit do speciálního sáčku.
 3. Nastavte program do režimu „Delicate Wash“, který nezahrnuje „Spin“.
 4. Po skončení praní odstraňte kravatu a nechte vodu vypustit, zavěste ji na závěs.

Jak se zbavit skvrn

Pokud je praní kravaty zakázáno a na něm jsou nečistoty, jak by to mělo být?Vzhledem k vlastnostem znečištění je třeba najít vhodný čisticí prostředek.

 1. Čpavek .Dokonale čistí stopy krve.K tomu smíchejte alkohol s vodou 1: 1.Navlhčenou podložku navlhčete výslednou kapalinou a znečištěnou oblast vyčistěte.Po zmizení skvrny navlhčete vatový tampón v čisté vodě a znovu jej otřete.
 2. Detergent .Používejte je dobře v přítomnosti mastných skvrn.Je nutné aplikovat malé množství přípravku na kontaminované místo, nechat několik minut, pak jej otřít vlhkým vatovým tamponem.
 3. Sůl .Platí, když se na váze objeví červené víno.Doporučuje se přistoupit k čištění co nejrychleji, aby bylo možné znečištění úspěšně odstranit.Skvrnu postříkejte velkým množstvím soli, vyčkejte, až se víno absorbuje.
 4. Citronová šťáva .Tento přírodní nástroj dokonale zobrazuje stopy rukojeti.K tomu dejte výrobek na stůl, nalijte dostatek znečištění a nechte působit 5 minut.Sledujte, jak skvrna zmizí a jakmile zmizí, odstraňte zbývající šťávu čistým ubrouskem.
Poradenství! Pokud budete muset železo věci, které vyžadují jemný přístup velmi často, odborníci doporučují nákup parník.V tomto případě nikdy nezničí jeho kravatu, stejně jako jeho náladu.

Jak zvednout kravatu?

Moderní člověkudržet si kravatu v perfektním stavu, musíte vědět, jak ji rychle a správně žehlit.Aby se to nežehlilo, je důležité dbát na to, aby se smyčka neponáhla ve spěchu, nikde ji nevyhodila.Pokud se však stane, že je žehlení nezbytné, mělo by se to provést následujícím způsobem:

 • věnovat pozornost tomu, zda existují nějaké nečistoty, protože žehlené místo je odstraněno, pak to nebude možné;
 • zkontrolujte čistotu samotné žehlicí desky, nesmí obsahovat prach;
 • zahřívejte železo tak, aby teplota byla nižší, než je uvedeno na štítku;
 • žehlička by měla obsahovat režim „napařování“;
 • kropit kravatu vodou, aby se navlhčila;
 • Žehlení se provádí mokrou gázou v jednom směru od začátku do konce.
Znalecký posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Není nutné silně tlačit elektrický spotřebič, zejména s ohledem na tenký ocas kravaty.Pokud má přední strana stopu švu, je lepší vložit do kartonu vložku z lepenky.

Pokud není parník a železo se rozbilo, existuje alternativní způsob žehlení.Kravata by měla být svinuta a ponechána v této poloze na noc.Pokud nebyl příliš zmačkaný, výsledek bude zrušen.

Pokud by tato možnost nebyla účinná, měl by být výrobek v době, kdy se sprchujete, zavěšen do koupelny.Všechny záhyby, stejně jako zmačkané plochy, se narovná.

Uložení mužského příslušenství

Mají dobrý šatník ve skřínivše na svém místě: košile, svetry, kabáty. Ale jaké skladování kravat ve skříni je správné? Existuje několik metod:

 1. V poloze vleže. K tomu existují zvláštní případy nebo kufry, nebo si udělejte místo v zásuvce na hrudi. Tato metoda je výhodná, protože není těžké hledat produkty, zejména když jich je mnoho.
 2. Na závěs. Většina odborníků upřednostňuje tento typ skladování. Po opotřebení příslušenství potřeboval "odpočinek". Ujistěte se, že rozvázat to, aby nedošlo k váhání a sloužit déle. Pro jejich hledání nebylo těžké, můžete si koupit speciální ramínka. Vlněné a kašmírové kravaty by neměly být drženy na ramínkách, ztrácejí tvar.
 3. Pokud jedete na výlet, nebudete schopni udržet předmět, který není zmačkaný v kufru. Pro tento účel se prodává speciálních krytů : obdélníkové nebo kulaté.

Závěr

Nyní je jasné, jak doma ukládat, umývat a sušit kravaty, které vyžadují pečlivou a citlivou péči. Pro rozšíření použití příslušenství je důležité dodržovat veškeré rady odborníků. Než ho vložíte do pouzdra nebo zavěsíte na závěs, musíte jej narovnat rukama a zabránit přímému slunečnímu svitu, aby dopadl na výrobek, aby se zachoval atraktivní vzhled.