Jak se projevuje difuzní alopecie u mužů?

Alopecie je pohromou moderního člověka, podle statistik má každý třetí muž ve věku 25–35 let tento problém.V lékařství, alopecia je volána alopecia, několik jeho forem je zvažováno -androgenic , úhrn,fokální , jizva a difúzní alopecie u mužů.Druhá možnost není tak běžná jako androgenní nebo fokální alopecie, ale stále se to děje u mužů různého věku.

Difuzní plešatost mužského vzoru se vyznačuje rovnoměrným vypadáváním vlasů bez dalšího zotavení na pozadí porušení biologického programu růstu a vývoje vlasů.K takovému porušení mohou vést různé faktory, které vyžadují vyšetření na klinice.Specialista bude schopen vybrat optimální léčebné metody pouze tím, že bude znát příčiny vzniku difuzní alopecie.

Hlavní příčiny nákazy

Obvykle má každá osoba asi 50-150 vlasů.Ale na místě a postupně pěstovat nové vlasy, prevenci plešatosti.Pokud lékař diagnostikoval difuzní alopecii,počet vypadávajících vlasů za den může překročit 1000, což je doprovázeno estetickou nespokojeností a psychickým nepohodlím. Lékař může zjistit léčbu pouze tím, že bude znát provokativní faktory.

Difuzní vypadávání vlasů může nastat z různých důvodů, například:

 • psycho-emocionální stres, v důsledku čehož vznikají agresivní hormony;
 • hormonální nerovnováha, endokrinní patologie, dysfunkce kůry nadledvin, varlat, hypofýzy, štítné žlázy;
 • léky, jako jsou antibiotika, hormonální léčiva, antidepresiva, antipsychotika;
 • rozsáhlá chirurgie a těžká poranění;
 • infekční a zánětlivá onemocnění;
 • špatná výživa, zneužívání škodlivých přípravků, nedostatek vitamínů a mikroprvků;
 • toxická otrava;
 • ozáření těla.

V každém případě se plešatosti nikdy nevyskytují bez vážných důvodů, nejčastěji je to usnadněno několika poruchami v těle, imunitním a hormonálním narušením. Po prvních projevech alopécie je proto důležité kontaktovat kliniku.

Mechanismus vývoje nákazy

Pouze tricholog lékař pozná všechny fáze růstu a vývoje vlasů, ukazatele normy a odchylky od nich. Obecně platí, že během růstu vlasů prochází 3 fáze - fáze anagen, katgen a telogen. Pokud vezmeme v úvahu problém difuzní alopecie, pacient má porušení v jedné z fází, to vše závisí na jednotlivci.vlastnosti těla. Vizuálně se to projevuje ve formě patologické ztráty vlasů z povrchu hlavy.

Jakékoli vnitřní poruchy, patologie a nemoci mohou vést k takovému porušení, pokud je pozorována oslabená imunita a nevyvážená výživa. Vlasové folikuly nedostávají správné množství vitamínů a hodnotných látek, je přerušena dodávka krve a kyslíku, doba trvání jedné nebo několika fází růstu vlasů je zkrácena a pozastavena. Jako výsledek, v poslední fázi, vlasy prostě začnou vypadávat.

Klasifikace

Difuzní alopecie může být rozdělena do dvou typů v závislosti na fázi růstu vlasů, ve které se objevuje. Konkrétně:

 1. Telogenní difúzní alopecie- na pozadí patologického procesu v těle se alopecie vyvíjí postupně na pozadí stresu, hormonálních poruch, nedostatku vitamínů a mikroprvků. Diagnózy Trichologist předčasné folikuly v klidové fázi, respektive zastaví růst vlasů.
 2. Anagenní difuzní alopecie- na pozadí ostrých agresivních faktorů (záření, toxická otrava, intoxikace) dochází k prudkému úbytku vlasů. Nejčastěji je taková alopecie pozorována u pacientů s rakovinou, kteří podstoupili chemoterapii.
Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
I přes různé typy difúzní alopecie, nejčastěji trichologdělá podobný komplex léčebných opatření k vyléčení plešatosti. Pouze takový přístup může obnovit normální růst vlasů, stejně jako zabránit dalšímu zhoršení alopecie.

Klinické projevy

Podle charakteristických znaků lze chorobu včas určit, přičemž léčba bude účinná a nebude dlouhodobá. Prvním a hlavním rysem difúzní alopecie je rovnoměrné vypadávání vlasů všude na hlavě muže. Také vlasy budou matné, slabé a křehké. Pokud jsou závažná onemocnění, jako je syfilis, dysfunkce štítné žlázy nebo alergická dermatitida příčinou difuzní alopecie, mohou vypadat vlasy na obočí a řasách.

Je možné identifikovat postupné vypadávání vlasů v oblasti odloučení a plešatá místa budou zaokrouhlená. Pokud vezmeme v úvahu telogenní formu difúzní alopecie, je možné jak akutní, tak její postupný nástup. Anagenní alopecie je doprovázena úplnou ztrátou vlasů během několika týdnů po agresivním vystavení provokujícím faktorům.

Diagnóza alopecie

Za prvé, pacient musí vidět praktického lékaře, který posuzuje celkové zdraví. Dále bude zapotřebí konzultace s trichologem, endokrinologem, gastroenterologem, onkologem, urologem, specialistou na infekční onemocnění, aby bylo možné určit příčiny vzniku difúzní alopecie. Laboratorní testy zahrnují několik typů testů:

 • biochemická a klinická analýza krve;
 • krevní test navýzkum hormonů;
 • kontrola hladiny cukru v krvi;
 • testy alergie;
 • ultrazvuk pánevních orgánů, peritoneum, štítné žlázy;
 • screeningové testy parazitů;
 • imunogram pro detekci autoimunitních poruch.

Konzultace s psychoterapeutem nebo psychologem se také konají odděleně, aby se zjistily jakékoli abnormality psycho-emocionálního pozadí a aby se tento stav napravil.

Důležité!Obnovení růstu vlasů po difúzní alopecii u člověka nastane v průměru po 3–9 měsících léčby, pokud pacient včas navštívil lékaře.

Základní metody léčby onemocnění

Terapeutická opatření stanovená trichologem by měla být zaměřena především na neutralizaci provokujících faktorů alopecie. A až po jejich odstranění bude léčba zaměřena na obnovu růstu vlasů a zdraví pokožky hlavy. Pouze integrovaný přístup ke kompilaci průběhu léčby zaručuje pozitivní výsledek, pokud pacient nenavštívil lékaře příliš pozdě.

Drug

Léčbu plešatostipředepisuje pouze lékařský specialista, protože mnoho léků je přísně předepsáno, a pokud nejsou používány racionálně, způsobují vedlejší účinky. Léčba difúzní alopecie léky je následující:

 • použití stimulantů krevního oběhu- Cosilon, Generolon nebo Minoxidil;
 • užívání sedativ- Valerian, Persen, Tincturepion a další;
 • užívání vitamínů a minerálů pro stimulaci růstu vlasů- Vitrum beauty, Abeceda, ABC Spektrum, Selentsin, atd.

Kosmetika

Nejčastějším způsobem léčby alopecie různých forem a stadií v kosmetologii je mesoterapie. V průběhu zákroku lékař injikuje vitamíny, aby posílil a vyrostl vlasy , stopové prvky, rostlinné extrakty, aminokyseliny injekcí do pokožky hlavy . Také cvičil vakuum a ruční masáž zlepšit krevní zásobení a výživu vlasových folikulů.

Fyzioterapie označuje alternativní metodu léčby difúzní alopecie. Lékař může předepsat masáž pomocí vibrohelmu, darsonvalizace, kryoterapie nebo elektroporace. Všechny tyto techniky vykonávají jednu funkci - urychlují lokální průtok krve, v důsledku čehož vlasové kořeny a folikuly dostávají odpovídající výživu s kyslíkem a prospěšnými zdroji organismu.

Chirurgický

Pokud konzervativní léčba difúzního vypadávání vlasů nevede k obnovení růstu vlasů, lékař předepíše radikální léčebnou metodu - operaci. Operace bude trvat asi 4-6 hodin, během kterých se vlasy přesouvají ze zadní části hlavy do oblastí plešatosti. Maximální účinek po transplantaci je pozorován po 3-4 měsících.

Řádná péče

Péče o vlasy je jiná cestaobnovit jejich růst a posílit kořeny vlasů. Člověk je nesmírně důležitý pro výběr správných šamponů a balzámů, s přihlédnutím k typu vlasů a rysům pokožky hlavy. Lékárny dnes nabízejí široký výběr terapeutické kosmetiky, která stimuluje růst vlasů. Jakékoliv problémy s vlasy, ať už křehkost, suchost nebo nadměrný tuk, seborrhea a další, by měly být okamžitě odstraněny s pomocí řádné péče.

Prevence

Difuzní alopecii lze předejít pomocí preventivních opatření předepsaných zkušenými trichology a dermatology.

Konkrétně:

 • včasné léčení všech nemocí v těle;
 • každoroční preventivní prohlídka těla na klinice;
 • vyvážená výživa;
 • užívání vitamínů během mimosezónních období;
 • aktivní a mobilní životní styl;
 • komplexní péče o vlasy - šampony, balzámy, masky;
 • správný odpočinek, spánek, vyhýbání se stresu.

Taková jednoduchá pravidla musí dodržovat všichni muži, protože vzhledem k citlivosti vlasových kořínků na androgeny, stejně jako jejich těsné přilnutí k pokožce hlavy, hrozí riziko rozvoje plešatosti téměř všechno.

Video

Závěr

Difuzní alopecie se liší od ostatních forem alopecie u mužů rovnoměrným vypadáváním vlasů bez projevu ložisek a viditelných zón. Taková ztráta vlasů může být postupná akumulace a může se jevit jako prudce akutní fáze. Hodně záleží na provokujících faktorech a příčináchalopécie.Podle něj je průběh léčby určen v budoucnu.