Jak se obrátit dolů do strniště a co s tím pomůže?

Móda pro vousy motivuje mnoho mužů, aby pustili strniště a dokonce pěstovali tlusté a dlouhé vousy, aby vypadali vážněji, starší, brutálně a nějakým způsobem i stylově.Ne každý si však může dovolit takový luxus jako hustý a dlouhý vous, protože na jeho místě roste výjimečně vzácný a nevzhledný.Odborníci v této oblasti vám mohou říci, jak se obrátit dolů na strniště.

Především je nutné vymezit časový rámec, kdy je chmýří pro mladého člověka přirozeným jevem, a pokud jde o dospělého muže, který prošel pubertou, což znamená, že místo zbraně by měl mít tvrdé a tlusté štětiny.V prvním případě, pokud poroste, ne vousy, musíte trpělivě čekat.Druhý případ však vyžaduje pozornost a rozhodování.

Co dělat, pokud nerostestrniště, ale rostoucí chmýří?

Vousy jsou známkou dobré genetiky člověka, jeho mužskosti a síly.Pokud z nějakého důvodu neroste, ale objeví se jen vzácné a měkké, existují důvody.Vousy by měly růst v mužech během puberty, ale nejprve (od 14 let a dále) každý chlap dostane chmýří, a do konce tohoto období (16-18 let)chlupy se musí přeměnit na strniště.

Aby se zbavil zbraně a dostal se na jeho místo tvrdý dospělý vous, ten chlap se musí naučit, jak se správně oholit.Holení by mělo být:

  • na páře s teplou vodou, vlasy a obličejovou kůží;
  • s novou ostrou holicí čepelí;
  • podle vlasové linie;
  • s použitím krémové nebo holicí pěny.

Na konci holení je nutné zvlhčit pokožku speciálním prostředkem pro následné holení, aby se chránil před podrážděním, infekcí, vyrážkami a zarudnutím kůže.Takovéto manipulace je nutné provádět přesně do té doby, než je dno nahrazeno silnými a tuhými štětinami.Je možné stimulovat růst vousů, pokud si denně otřete obličej křovinami.

K posílení vlasů můžete použít lopuch a ricinový olej !Vezměte vitamíny a speciální přípravky.Můžete se také uchýlit k masti.

Poradenství! Práce na přeměně zbraně na tvrdou a tlustou štětinu zahrnuje tři postupy - holení, hydrataci pokožky, loupání a čištění kartáčem.

Kardinální metody zacházení s pistolí

S pomocí účinných léků můžete stimulovat růst vousů.V tomto případě je tato technika vhodná pouze po vyšetření na klinice a souhlasu ošetřujícího lékaře.Pokud je nízká hladina testosteronu důvodem pro nedostatek plného růstu štětin, lékař může předepsat hormonální léčbu pomocí podávání androgenů.Ale takové lékyTam je velký seznam vedlejších účinků, respektive toto je extrémní míra pro růst štětin.

Další možností, jak stimulovat růst vousů, je použití Minoxidilu. Tento lék rozšiřuje krevní cévy, urychluje krevní oběh, čímž zlepšuje výživu vlasových kořenů, zlepšuje metabolické procesy v těle. Minoxidil tablety také naznačují vedlejší účinky, je velmi důležité zvolit správnou dávku a užívat lék po dlouhou dobu.

Důležité!Pokud se Minoxidil používá po dobu kratší, než je předepsaná doba, po stažení pilulek, začnou masivní husté štětiny masivně vypadávat.

Je pravda, že pokud se budete holit častěji, chomáč se změní na strniště?

Z hormonálního pozadí a dědičnosti člověka záleží na tom, jak rychle se chmýří na tváři promění v bohatý skutečný vous. Existuje názor, že zbraň závisí na frekvenci holení, jak rychle budou štětiny v budoucnu růst. V roce 1963 se naopak ukázalo, že ve skutečnosti neexistuje žádný vztah s holením a rychlostí růstu štětin.

Pro informaci!V průměrném člověku lze ve věku 17-25 let pozorovat místo vousů dolů, což je naprosto normální fyziologický jev.

Ve skutečnosti, po rozřezání zbraně, se štětiny na dně kořene vyznačují svou tloušťkou a pevností. Proto vytváří efekt, že nová štětina roste silněji, rychleji. Růst štětin může být ovlivněn pouze řádně provedenou holicí technikou. Při holeníšpatně, muž se objeví zarostlý chlupy, a štětiny rostou nerovnoměrně a zřídka.

Stanovisko vousatých

Mnozí muži se zajímají, co se stane, když si oholíte chmýří na tvářích, kde budou štětiny na místě nebo na opačné straně., chmýří nemá cenu holení.Specialisté trvají na tom, že všechno má svůj čas, a aby se dosáhlo hustého a tvrdého vousu, musí se o něj člověk pečlivě starat následovně:

  1. Když se objeví zbraň, pravidelně ji holte podle pravidel.
  2. Po holení obličeje zvlhčete balzámem nebo gelem.
  3. Teplý lopatkový olej a ricinový olej rozetřete do čisté a suché pokožky obličeje až 3x týdně, poté opláchněte po 1 hodině.Hořčičný prášek nebo paprika může být přidán do rostlinných olejů, ale v tomto případě je maska ​​držena na obličeji po dobu asi 15-30 minut.
  4. Užívání vitamínů ke zlepšení zdraví pokožky, nehtů a vlasů nebo speciálních přípravků na stimulaci růstu štětin.
  5. Udržet zdravý životní styl, plně jíst a udržovat fyzickou aktivitu.

Nezapomeňte na tato tři pravidla, místo toho, aby se namísto zbraně na tváři muže objevil nadýchaný vous - včasné holení, zvlhčení pokožky a praní.Můžete také pravidelně darovat krev, abyste zkontrolovali hladinu pohlavních hormonů zodpovědných za růst štětin.Máte-li jakékoli problémy s hormony, musíte se poradit s endokrinologem.

Závěr

Pokud má člověk na tváři dlouho rostoucí chmýří, ne bradku,To může být způsobeno dědičnou predispozicí, věkem puberty (14-10 let) nebo prodlouženou pubertou.V každém případě je třeba navštívit trichologa a vyšetřit, aby se předešlo abnormalitám v těle a eliminovaly hormonální poruchy.

V budoucnu by měl být vousy na vousech pravidelně oholeny, pokožka by měla být navlhčena kosmetikou, očištěna křovinami a stimulována růstem štětinem ricínem a olejem lopuchu.Pouze komplexní péče a trpělivost pomůže člověku pěstovat husté vousy.