Jak se holit bez pěny na holení: hledání náhrad

Pěna na holení, která je pro každého člověka obvyklá, může vždy skončit v nejnepříznivějším okamžiku, který zavádí mnoho mužů do strnulosti. Málo lidí ví, jak se holit bez holicí pěny, takže čepel hladce a hladce odstraní strniště, aniž by dráždila nebo zranila citlivou pokožku obličeje. Zdá se, že pouze vysoce kvalitní pěna na holení činí tento proces co nejpružnějším a nejkvalitnějším.

Ve skutečnosti existuje mnoho alternativ k tomu, co může být nahrazeno holicí pěnou, a výsledkem toho není horší výsledek. Je pouze důležité si vybrat z navržených možností, které nejlépe odpovídají typu pleti a vlastnostem reakce kůže na holení. Podle výsledků je nutné chránit a hydratovat pokožku po holení speciální kosmetikou.

Proč musím používat pěny na holení?

Aby byl člověk před sebou, zda je možné holit se bez pěny, je v zásadě nutné vědět, na co se tento kosmetický přípravek používá. Hlavním úkolem použití takového kosmetického prostředku je změkčit štětiny na obličeji a na kůži, aby se připravily na nadcházející proces. Ale předtím musí být pěna důkladně protřepánapěnu a rovnoměrně naneste na kůži.

Pro informaci!Pěna na holení fixuje štětinové chlupy v určité poloze, což usnadňuje a urychluje stroj holení.

Málokdo ví, že mýdlo obsahuje mýdlo, díky kterému může citlivá kůže, náchylná k suchu a podráždění, dráždit a odlupovat se. Pro tyto typy epidermis proto odborníci doporučují dát přednost gelovým texturám pro holení. Další výzvou pro holicí pěny je zajistit nejbezpečnější a bezbolestné prokluzování lopatek.

Jak vyměnit pěnu na holení?

Odborníci navrhují tři alternativy, které lze použít místo pěny na holení. Jde o jednoduchý gel, mýdlo nebo krém. Mýdlo rozhodně není vhodné pro muže se suchou a citlivou pokožkou obličeje, doporučuje se použít pro mastnou pleť. Gelové textury jsou vhodnější pro citlivou pokožku a mastný a výživný krém dokonale zvlhčí a ochrání suchou pokožku.

Použití gelu

Muži mohou používat sprchové gely k mytí vlasů na těle a hlavě, protože složení a struktura se příliš neliší od šamponů. Měkká a tekutá konzistence zároveň nedovoluje pokožce přesušit, neupchává póry a zajišťuje maximální hladkost povrchu pokožky. Použijte sprchový gel, abyste mohli holit štětiny muže s normální, mastnou a citlivou pokožkou.

Štětiny je třeba oholit pomocí gelunásledující scénář:

 • s teplou vodou a křovinami je třeba pokožku před holením očistit a ohřát;
 • malé množství gelu se vyždímalo do sklenice a šlehalo se štětcem;
 • pomocí štětce rozetřete gel na kůži obličeje a proveďte obvyklé postupy pro holení štětin.

Na konci procedury je nutné promýt teplou vodou, aplikovat holicí prostředek na suchou pokožku, aby se uklidnila, ochladila a zvlhčila pokožka. Nejoblíbenější gel, který lze použít k oholení štětiny, je Gillette gel. Gel můžete pěnit rukama a pak ho aplikovat na obličej.

Naučte se, jak si vyrobit holicí pěnu.

Krém na holení

Nejoblíbenější holicí krém dnes jako alternativa k pěně. Za prvé, výrobci nabízejí obrovské množství různých krémů na holení, které budou vyhovovat téměř všem typům pleti, a za druhé, krémy jsou levné ve srovnání s pěnou, gelem nebo mýdlem. Kromě toho krémy dodatečně zvlhčují a vyživují pokožku obličeje, což je po aplikaci čepelí nezbytné.

Krém se používá takto:

 • opláchněte pokožku obličeje teplou vodou, aby se před holením parila;
 • vložte malé množství krému do sklenice;
 • krém je napěněn holicím kartáčkem a nanesen na pokožku obličeje;
 • oholte a umyjte si obličej teplou vodou.

Moderní výrobci pánské kosmetiky dnes vyrábějí nové verze krémů. Použijte totoholicí krém bez holicího kartáčku, jednoduše aplikovaný na pokožku obličeje před holením. Jeho struktura vám umožní jemně a hladce klouzat po štětinách a odstraňovat chlupy. Arco nabízí nejlevnější a nejkvalitnější holicí krém.

Mýdlo na holení

Namísto pěny s speciálním mýdlem můžete oholit strniště, dnes je mýdlo považováno za tradiční odstraňovač strniště pro mnoho mužů. Můžete použít mýdlo pro mastnou pleť, ačkoli to může být použito pro citlivou pokožku, protože neobsahuje žádné chemické složky, vůně, vůně, ale pouze přírodní extrakty a složky.

Chcete-li oholit mýdlo, musíte provést následující manipulace:

 • nákup kartáče na holení;
 • mokrá kůže před holením teplou vodou;
 • navlhčete mýdlo, napěňte ho kartáčem;
 • aplikujte mýdlovou špínu na pokožku obličeje;
 • použitím ostrého břitvy jemně odstraňte chlupy podél linie jejich růstu;
 • se promyje teplou vodou;
 • Na pokožku naneste produkt po holení.
Tip!Pro pokožku, která je obtížně snášitelná kosmetiku, odborníci doporučují používat kvalitní značkové výrobky, jako je mýdlo na holení od firmy Muehle.

Co se stane, když se budete holit bez zvláštních prostředků?

Nepoužíváte-li žádné holicí přípravky a odstraňujte chlupy na suché nebo mokré pokožce, zvyšuje se riziko poškození kůže. Vlasy budou stejně tvrdé, čepel bude těžko klouzat po kůži s překážkami, což způsobuje oděrky ařezy, škrábání horní vrstvy epidermis.Díky holicím přípravkům mají vlasy pevnou polohu, takže se snadněji stříhají.

Bez kosmetických prostředků se vlasy zkroutí, změní polohu, resp.Bez použití kosmetiky se můžete holit pouze elektrickým nebo mechanickým holicím strojkem a vyžínačem.Tyto nástroje předpokládají speciální retikulum, které pomáhá upevnit chlupy na vousech, což usnadňuje jejich řezání v kořenech.

Závěr

Každý člověk ví, co dělat, pokud není na ruce žádná holicí pěna.Můžete použít mýdlo, krém nebo gel na holení.Muži z předchozí generace byli zvyklí na holení mýdlem a kartáčem, když trh s kosmetikou nenabídl tak velké množství pěn a gelů pro bezpečné a účinné oholení.Člověk může hádat, co se stane, když se oholíte, protože to vyvolá vážné podráždění a následky, které následují.V tomto případě je lepší použít elektrický holicí strojek nebo vyžínač.