Jak rychle pěstovat vousy: diskutovat o nejlepších metodách

Vousy a kníry se stávají stále více módním trendem.Mnoho mužů po celém světě pěstuje vousy, aby se cítili sebejistěji, jako ženy, aby byly stylové a módní.Dříve nebo později se všichni tito chlapci začnou obávat otázek: jak rychle pěstovat vousy doma, aniž by se uchýlili k kadeřníkům, co dělat, aby rostly rychleji?

Neexistují žádné jednoznačné odpovědi na tyto otázky, ale internet je doslova hemžící se všemi druhy doporučení, jak udělat vousy rostou, jak čistit tváře k dosažení rychlých výsledků, a bude vousy růst za měsíc?Zkušení vousatí muži sdílejí své tipy a podrobně říkají, co mají dělat, aby pěstovali vousy.V tomto článku vám povíme o složitosti pěstování vlasů a brzy budete mít pravděpodobně stylový stylový vous.

Co ovlivňuje růst vlasů?

Existuje několik faktorů, které mohou v různé míře ovlivnit rychlost růstu vousů a knírek u mužů.Hlavní jsou tyto:

 1. Genetikaa dědičnosti .Toto kritérium lze bezpečně nazvat hlavní a nejzřejmější.Někteří muži mají téměř žádné obličejové vlasy, a to roste na dlouhou dobu, zatímco jiní mají svěží vousy, jeden má jen ne holit měsíc.Například, pokud má otec husté a krásné vousy, pak bude mít jeho syn s největší pravděpodobností stejné.Stává se však, že všechno se děje opačně, protože geny jsou přenášeny nelineárně a syn může mít další predispozici, což je také zcela normální.
 2. Není včas .Často na ně čekají adolescenti, mladí kluci, když se začíná objevovat hustá vousy, které jim dodají obraz mužskosti a sebedůvěry.Až do věku 18 let byste se o to vůbec neměli starat a pociťujte, jak vaše tváře neklidně sledují intenzitu růstu vlasů.Možná, že doba růstu vousů ještě není, ale určitě to přijde o něco později.
 3. Nedostatečná úroveň pohlavních hormonů .Vlasy na obličej jsou stoprocentní znamení muže.Proto, když se dlouho očekávané chlupy neobjeví, je čas zkontrolovat hormony a zjistit, zda je nedostatek testosteronu.
 4. Pro tělo je obtížné podporovat intenzivní růst vlasů .Obvykle k tomu existuje několik důvodů: stres, neustálá únava, deprese, špatné návyky, nezdravá strava, různá chronická onemocnění.

Jak dlouho vousy rostou?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.Fúzy a růst vousů je velmi individuální proces a závisí na mnoha faktorech, jako jenapříklad roční období, genetická predispozice.Vědci provedli výzkum a dospěli k závěru, že v zimě mají muži vousy tendenci růst pomaleji než v létě.

Pro pěstování plnohodnotného plnovousu potřebují muži obvykle nejméně dva nebo tři měsíce.To může být posuzováno podle zkušeností mnoha vousatých.

Jak začít pěstovat vlasy?(doporučení, popis stadií růstu)

Při rozhodování o stylovém vousu a vousech mnoho mladých kluků netuší, jak dlouho tento proces trvá.Často nechápou, jak rychle pěstovat knírek, a tak vypadají atraktivně, co by mělo být děláno tak, aby nevypadalo směšně a když tento dlouho očekávaný vous nakonec roste, jako v hollywoodských hercích?Existuje mnoho otázek, takže musíte porozumět.

Pokud jste se rozhodl pěstovat nádherné vousy, které zcela změní váš obraz a charakter, postupujte podle jednoduchých pokynů a brzy dosáhnete cíle.

 1. Začněte pěstovat štětiny .Častým důvodem údajné neschopnosti pěstovat vousy je ve skutečnosti nedostatek odpovídající trpělivosti u člověka.Někdy skutečným důvodem není to, že vous roste pomalu, ale spíše neochota počkat, dokud nedosáhne požadované délky.Proto k dosažení výsledků se připravte na dlouhý boj o vousy.
 2. Pokuste se počkat alespoň měsíca zapomenout na břitvu.Teprve po 4 nebo 5 týdnech můžeme posoudit skutečnou situaci a v případě potřeby začít jednat.Pamatujte si, že za pár dní je nemožné pěstovat slušné vousy.
 3. Svěděníje normální. Nové chloupky, které se začínají prorazit a růst, vyvolávají svědění kůže a silně dráždí mnoho mužů. Brzy projde, jakmile vlasy trochu vyrostou a budou měkčí. Steroidní krém, který má hydrokortison jako součást pomůže v boji proti tomuto problému. To lze snadno zakoupit v lékárně.
 4. Doba čekání a pěstování vousů musí vydržet , protože vegetace na tváři v tomto okamžiku může vypadat nedbale a ošklivě. Neměli byste být naštvaní, také si nemusíte myslet, že všechno tak zůstane. Když se chlupy stanou delšími a hladšími, budou vypadat čistší a tvoří krásný vous. Kromě toho, nové chlupy začnou dělat jejich cestu, která bude kratší než ty předchozí, a pomůže vousy vypadat docela tlustý.
 5. Neřežte vousy a kníry . Po zlomení vlasové struktury v počátečních fázích tvorby vousů riskujete prodloužení růstu vegetace. Nechte chlupy volně růst a dávejte tvar, když je vousy dostatečně dlouhé.
 6. Vydělávejte svůj knírek a vousy , jak budete růst, abyste jim mohli poskytnout požadovaný vzhled předem.
 7. O měsíc později je čas obrátit se na kadeřníka , ale ne na zkrácení vousů, ale dát mu požadovaný tvar.

Tipy pro péči o pleť

Růst vousů závisí nejen na dědičnosti, ale také na stavu kůže.tváře.Samozřejmě, na čisté kůži rostou vousy snadněji a rychleji než na špinavé a neudržované.

Aby se zachovala čistota kůže, není vůbec nutné používat speciální prostředky, tonika a křoviny.Bude stačit pravidelně umývat obyčejnou studenou vodou, alespoň ráno a večer každý den.To pomůže zvýšit krevní oběh, který urychlí růst vlasů.Můžete střídavě promývat studenou a teplou vodou, aby se póry poté roztáhly a vyčistily, pak se znovu zúžily.

Takový kontrastní výplachový tón a čistí pokožku.Stimulují růst vlasů a pomáhají pěstovat nádherné vousy.

Poradenství! Umyjte si obličej čistou vodou tak často, jak je to jen možné.Zvláště nedovolte, aby se na kůži hromadí nečistoty, a tak pravidelně čistěte obličej a znečištěním.

Populární metody pro stimulaci růstu doma

Naši předkové věděli hodně a objevili mnoho užitečných poměrně jednoduchých receptů pro každou příležitost.Existují i ​​lidové prostředky, které vám umožní pěstovat dlouhé a krásné vousy.Zde je několik z nich:

 • Olej z lopuchu.Metoda k ošklivosti je jednoduchá.Musíte si vzít trochu oleje, zahřát a rovnoměrně ho votřít do kůže na obličeji.Tuto masku nechte asi 1 hodinu, poté opláchněte teplou vodou a mýdlem nebo použijte šampon.Pokud přidáte do oleje trochu červeného pepře, zvýší se účinek, protože pepř stimuluje krevní oběh.Nicméně, nepřehánějte to s kořením, jinak riskujete, že zůstanete s popáleninou a zarudnutím na obličeji.Proceduru s olejem lze provádět alespoň každý den. Pokud přidáte pepř na to - ne více než 2-3 krát týdně. Lopuchový olej je velmi levný a prodává se v každé lékárně.
 • Eukalyptus . Použijte eukalyptový olej, který kombinujete s vodou v poměru 1: 4 (voda by měla být mnohem více než esenciální olej). Takový roztok se aplikuje bavlněnou houbou na pokožku obličeje a po 20-30 minutách důkladně opláchněte teplou vodou.
 • Masáž . Pro stimulaci krevního oběhu byste měli pravidelně masírovat pokožku obličeje a tváře. Můžete to udělat rukama nebo měkkým hřebenem, aby nedošlo ke zranění kůže. Pokud vytvoříte krevní oběh, bude stimulovat vlasové folikuly a růst vousů se zrychlí. Pro masáže použijte éterické oleje a pak bude proces ještě příjemnější.

Důležité!Nepoužívejte všechny netestované recepty najednou, protože to může způsobit vážnou alergickou reakci. Před nanesením přípravku zkontrolujte složení každého přípravku a při nejmenším rušivém příznaku odstraňte produkt z kůže a užívejte antialergické přípravky.

Jak rychle pěstovat vousy s nástroji lékárny?

Prakticky všechny léky, které pomáhají stimulovat růst vlasů, mají Minoxidil. Tato látka je vynikající v tom, že pomáhá zvýšit růst vlasů na hlavě, stejně jako vousy a vousy.

Minoxidil pomáhá rozšířit krevní cévy a zlepšuje mikrocirkulaci krve, což má velmi pozitivní vliv na růst vlasových folikulů. Tato látka neníZvyšuje pouze počet vlasových folikulů, ale také pomáhá malým, tenkým vlasům vytvořit tvrdé, dlouhé vlasy.

Pokud chcete stimulovat růst vousů a knírek s léky, dávejte přednost produktům, které obsahují minoxidil.To samozřejmě není všelék a ani tyto metody nedávají 100% záruku, nicméně mohou v této věci vážně pomoci mnoha mužům.Soudě podle přezkumu by tyto fondy měly být používány přibližně rok, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Pro informaci! Výsledek léčby těmito látkami přímo závisí na dvou faktorech: na délce užívání léčiva a na jednotlivých genetických vlastnostech.Koneckonců, pokud by muž neměl v rodině prakticky vousatého muže, je nepravděpodobné, že by v této věci dokázal dosáhnout hmatatelných výsledků.

Pěstování vousů není tak složité, jak se zdá.Je důležité být trpělivý a brát tento problém vážně: vlasy na obličeji budou krásné jen tehdy, když se o to postaráte.