Jak používat vyžínač: aplikace, řádná péče, mazání

Vousy pro muže nevyjdou z módy, ledaže by to bylo samozřejmě dobře udržované, brutální.Mají v arzenálu kvalitní zastřihovač není zbytečný.

Vousy a zastřihovače vousů rychle transformují obraz vnějšího obličeje a snadno se používají.Stačí, abyste včas namazali čepele a vyměnili trysky, abyste získali radost z holení během několika minut.

Co jezastřihovač?

Vyžínač - kompaktní stroj pro péči o vousy a kníry.Ale design má některé vlastnosti, díky kterým je odstranění chloupků možné z otevřených, uzavřených, těžko přístupných, citlivých oblastí obličeje, krku.

Počet operací prováděných přímo závisí na zařízení, na přítomnosti trysek v soupravě.Bez ohledu na konfiguraci, každý model rychle, pečlivě:

 • bude řezat vousy a kníry;
 • upraví oblast bikin;
 • odstraňte chlupy z dutin a ušních boltců;
 • v případě potřeby zarovnejte linii obočí.

Moderní modely mají širší funkčnost: samoostřicí nože, vestavěný podtlakový systém pro odsávání stříhaných vlasů.

Nápověda! Při výběru se doporučuje vzít v úvahu technické parametry zařízení, přečíst si návod k použití, také pro sebezařízení, stupeň intenzity potřebné pro stříhání vlasů.

Odrůdy

S ohledem na pořadí pro rok 2018 jsou nejlepšími rozpoznanými značkami vyžínačů:

 1. Philips s spíšeširoká funkčnost.Mezi vlastnosti, které stojí za zmínku patří: přítomnost oboustranné čepele pro odstranění chlupů do délky 5 cm, vybavení zařízení 4 tryskami pro stříhání vlasů a vousů různými způsoby, čištění pracovní hlavy mokrým (suchým) způsobem, přítomnost vestavěné baterie pro zařízeníoffline.Jedná se o ergonomický, stylový, snadno použitelný vyžínač s možností použití při opuštění sprchy.
 2. Moser, profesionální zařízení.V arzenálu - 1 pracovní příloha.Zastřihovač se nerozlišuje vysokou funkčností, ale je schopen odstranit chlupy až do délky 21 mm.V konfiguraci - pracovní hlava se schopností pracovat v 1 ze 7 režimů, s přihlédnutím k délce vousů, kapacitě baterie pro zajištění plynulého provozu v samostatném režimu.Jedná se o jednoduché zařízení s přítomností energeticky náročné vestavěné baterie.
 3. Braun, cenově dostupný, spolehlivý a levný stroj na zastřihování vousů.Značka BT 320 si zaslouží uznání.Příslušenství zahrnuje: pracovní trysku s nastavením až 20 různých poloh, možnost řezání chloupků až do délky 10 mm z různých částí obličeje díky snadnému nastavení pracovní hlavy, čímž je dosaženo požadované polohy.Stroj je beztlaný, pohodlný, když je držen v ruce.Vybaven ostrými břity.Provoz zařízenímožné v mokrém, suchém režimu.
 4. BaByliss s uchováním na čtvrtém řádku ratingu díky zařízení vysoké třídy.Značka zařízení E875E patří do profesionální třídy.V konfiguraci - pracovní hlava se schopností instalovat v 15 polohách pro stříhání vlasů do délky 5 mm s odstraněním na těžko přístupných místech.Přístroj je vyroben z plastu.Čištění zařízení se provádí v suchém režimu.
 5. Rowenta , zejména zařízení značky TN-3600 s vodotěsným pouzdrem.V kompletní sadě - rotující pracovní hlava pro účes vlasů až 5 cm na délku.Přístroj má vynikající zařízení s bezchybnou prací ve 4 režimech, až 4-5 hodin po sobě, přítomnost odolných čepelí odolných proti opotřebení s titanovým povlakem.Přístroj se snadno udržuje, obsluhuje.Můžete se přihlásit v době sprchování.
 6. Gillette, jeden z nejlepších vyžínačů se standardními tryskami, zařízení pro holení a stříhání vlasů, bez ohledu na délku.

Jak správně používat?

Chcete-li vědět, jak používat vyžínač, stačí si přečíst návod k použití, zkontrolovat správnou funkci zařízení po zapnutí.K tomu můžete na čepel upustit několik kapek maziva.Postup holení je následující:

 • zapněte spotřebič do elektrické sítě;
 • na čepel naneste trochu maziva, otřete suchým hadříkem;
 • zajišťují, že mezi lopatkami nejsou žádné chlupy;
 • umožňují nechat přístroj několik sekund běžet naprázdno;
 • zahajují proces holení s řezáním dlouhých chlupů a postupnýmpřechod na kratší;
 • sbírejte přebytečné vlasy, podívejte se na sebe do zrcadla;
 • v nepřítomnosti žádoucího výsledku namontujte nulovací vyžínačovou trysku a procházejte kolem oblasti krku pod Adamovým jablkem.

Aplikování nástavce na čelo by mělo být rovné.Pro dosažení nejvyšších výsledků začněte holit vlasy z obličeje, pak z krku.Pokud se délka vousu nezmění, je nutné vyměnit trysku, vyměnit ji za č. 2 za kratší.Po holení obličeje se postupně přesouvejte na krk (sádra) a odstřihněte si krátké vlasy nastavením 1 režimu rychlosti trysky.Vedl na bradě zdola nahoru.

V případě potřeby můžete použít nůž na stříhání vlasů pro délku vlasů 4-5 cm, pro který můžete odstranit nástavec a zastavit.Pokud potřebujete dosáhnout dokonale hladké kůže, pak budete muset navíc použít holicí strojek k odstranění chloupků, zejména pod Adamovým jablkem v plném rozsahu.

Pokud potřebujete získat co nejkratší oblasti strniště a oholit problém (kolem úst), doporučujeme použít trysku №3.Další - úsměv, zavřete ústa, oholte zbývající chloupky podél horního rtu.Abychom pochopili, jak správně oholit zastřihovač, stojí za povšimnutí, že je nutné vytvářet pohyby proti růstu štětin, tzn.zdola nahoru.

Péče o zastřihovače

Pokud jste se museli zbavit hustých vlasů, měli byste se připravit na to, aby z přístroje začalo vycházet mnoho malých chlupů.Je nutné okamžitě nahradit odpadkyzamezení zmatku po obvodu. Na konci holení potřebujete:

 • protřepejte chlupy z přístroje do koše;
 • odstraňte nástavce, dejte do umyvadla, omyjte mýdlem a teplou vodou;
 • odlupovat malé chlupy;
 • pokračujte s čištěním vyžínače, k tomu účelu použijte kartáč, odstraňte hlavu a čepele ze zařízení stisknutím tlačítka, odstraňte zbývající vlasy;
 • jednotlivé části přístroje otřete bavlněným tampónem a poté suchým hadříkem;
 • připevněte hlavu k přístroji;
 • připojte na 2 3 sekundy, aby se setřásly zbytkové jevy.
Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na stříhání vlasů
\ t
„Nedoporučuje se mýt vyžínač zevnitř, pokud pokyny neuvádějí, že je vodotěsný. V opačném případě může dojít k poškození uzlin, vzniku rzi. Pokud je přístroj předmazán, není nutné jej dodatečně zpracovávat na konci holení. “

Je lepší mazat po každém oholení, pro které by mělo být na čepel umístěno několik kapek, které drží přístroj nad dřezem. Pak zapněte na 25 sekund, čímž se odstraní přebytečný olej.

Je důležité, aby muži pochopili, jak správně používat zastřihovač a péči o vousy. Koneckonců poskytne zařízení dlouhou životnost.

Tipy odborníků

 1. Aby vyžínač vydržel dlouhou dobu, je nutné vlasy včas vyčistit, namazat olejem.
 2. Pro usnadnění holení a hladkosti pletiDoporučuje se umýt si obličej měkkými šampony.
 3. Před použitím vyžínače se ujistěte, že je nabití maximálně.
 4. Je pomalé řídit zařízení přes obličej, počínaje bradou.
 5. Při správné údržbě vydrží nástroj dlouhou dobu.

Pokud zastřihovač není dostatečně nabitý, může začít tahat chlupy, které způsobují zarudnutí, svědění a spalování kůže.Před použitím přístroje by mělo být zkontrolováno nabíjení.

Redukční trimr také vyžaduje periodické mazání.Proč je třeba pravidelně odstraňovat kůži, zpracovávat s benzínem, pak dobře osušit.Pro mazání se nedoporučuje používat mazivo.Trimmer - zařízení přizpůsobené pro mazání pouze speciálními kompozicemi.V ideálním případě namažte 2krát ročně.Jak správně namazat zařízení, si můžete přečíst v návodu.Pokud nastal čas na provedení neodkladné preventivní údržby nebo na výměnu dílů za nové, bude to vyžadovat hluk, přehřátí uzlů.