Jak pěstovat vousy, pokud nerostou: analyzujeme nejlepší metody

Podle módních trendů, mnoho mužů doslova sní o tom, že pustí tlusté a luxusní vousy, které mění jejich vzhled a obraz.K tomu, buďte trpěliví, vzdejte se břitvy a psacího stroje, a co je nejdůležitější, mají dobrou genetickou predispozici.Ale ne všichni muži mají štěstí s dědičností, takže otázky o tom, jak pěstovat vousy, pokud to neroste, jsou důležitější než kdy jindy.

Stylový vousy a kníry pro muže mohou zůstat jen snem, pokud v místě, kde by měla brada růst, jsou vidět některé z jeho plešatých míst a nerovnoměrný růst chlupů.Odborníci v této oblasti doporučují, abyste se nejprve poradili s trichologem o tom, co dělat, abyste pěstovali vousy, abyste našli příčiny problému.A teprve po určení kořene problému je možné vytvořit plnohodnotný růst vousů.

Proč vousy nerostou?

Aby bylo možné určit způsoby, jak pěstovat vousy a kníry, musí člověk nejprve najít hlavní příčiny problémů s obličejovými vlasy.Trichologové jmenují několik velmi typických důvodů, proč vousy nerostou vůbec nebo nerovnoměrněroste. Konkrétně:

 1. Věk- před dosažením věku 14 let by vousy neměly růst podle fyziologických charakteristik, puberta člověka se vyskytuje od 14 do 25 let, stejně jako chmýří na horním rtu a vousu.
 2. Pohlaví- vousy může pěstovat pouze muž, i když antény jsou často pozorovány v krásné polovině společnosti.
 3. Geny- abychom pochopili, jaký výsledek lze očekávat při pěstování vousů, měli byste se podívat na vegetaci svého otce, dědečka a dalších příbuzných, protože genetika rozhoduje hodně.
 4. Patologie vývoje reprodukčního systému- růst vousů závisí také na úrovni pohlavních hormonů a vývoji reprodukčního systému. Pro jakékoli abnormality reprodukčního systému je vegetace člověka první, kdo trpí.

Kromě toho jídlo člověka, jeho životní styl a přítomnost špatných návyků nepřímo ovlivňují růst vousů. Proto odborníci doporučují, aby váš životní styl dramaticky přehodnotili, aby vaše vousy a kníry rostly lépe.

Co udělat pro urychlení růstu?

Aby bylo možné najít techniky a účinná řešení problému, jak pěstovat vousy a kníry, musí člověk podniknout kroky podle příčin problémů. Nejdříve musíte trochu počkat, až do věku nejméně 18 let, aniž byste se museli starat o špatně rostoucí vousy. Pokud věk není případ, odborníci dávají několik doporučení, které lze sledovat v komplexu.

Zvýšení produkce testosteronu

Vzhled závisí na hladině testosteronuMuži, postava, úroveň sexuální a fyzické aktivity, stejně jako množství vlasů na těle a hlavě, jejich rychlost růstu a hustota. Nejvyšší hladina testosteronu se vyskytuje během puberty, ale pokud vousy nerostou ani v této době, znamená to nedostatek hormonu. Pro zvýšení tohoto hormonu potřebujete:

 • spát hodně 8 hodin denně a více;
 • jíst správně (maso, ryby, vejce, ořechy a semena, ovoce a zelenina);
 • pravidelně užívají vitamíny;
 • denně a více používat 2 litry vody;
 • snížit množství sladkostí ve stravě;
 • udržují fyzickou aktivitu;
 • vzdát se stresu.

Rovněž pro udržení normální rovnováhy pohlavních hormonů by měl mít člověk pravidelný sexuální život. V komplexu, při dodržení všech výše uvedených pravidel, můžete situaci změnit během několika měsíců.

Správná výživa a vitamíny

Další možností, jak tento problém vyřešit, je to, že musíte změnit svůj jídelníček. Všechny fyziologické procesy, včetně růstu vegetace, přímo závisí na úrovni vitamínů a živin v těle. Člověk rozhodně potřebuje snížit používání jakýchkoli sladkostí, protože to zvyšuje množství tukové tkáně a snižuje hladiny testosteronu.

Tip!Jakýkoli vnější problém musí být nejprve řešen zevnitř. V případě nedostatečného růstu vousů by měl člověk věnovat pozornost výživě, protožezávisí na těle.

Strava by měla být bohatá především na proteinové potraviny, a to:

 • libové maso;
 • 66) ryby a jiné mořské plody;
 • slepičí vejce;
 • 68) ovoce a zelenina;
 • Vlákno.


Je třeba jíst až pětkrát denně v malých porcích a během mimosezónního období je lepší užívat další vitamínové minerální komplexy.Existují i ​​speciální přípravky pro stimulaci růstu vlasů, jejichž základem jsou složky jako zinek, selen, vápník a další důležité prvky.

Sport a zdravý spánek

Sport a hubnutí urychluje krevní oběh v těle, takže hladina testosteronu v těle se přirozeně zvyšuje.Proto růst vousů výrazně zrychlí a zlepší se.Aby testosteron rostl a nepadal v budoucnu, bude stačit provádět intenzivní krátká cvičení doma nebo v posilovně.

Mírný výcvik bude mít také příznivý vliv na zdraví, bude stačit běžet ráno, hrát fotbal nebo basketbal, plavat v bazénu, jezdit na kole.Pokud není čas na sport, můžete se jednoduše vzdát veřejné dopravy, abyste mohli chodit více a chodit po schodech jako alternativu k výtahu.Aby bylo možné výsledky konsolidovat, denní spánek by měl být nejméně 8 hodin.

Recepty tradiční medicíny

Za účelem lepšího pěstování vousů nabízí tradiční medicína mnoho masek odpřírodní oleje pro péči o pokožku obličeje a pro stimulaci vlasových folikulů.Před výběrem vhodného receptu masky je třeba se ujistit, že člověk není přecitlivělý na ingredience masky.Odborníci schvalují následující recepty na masky vousů:

 1. Olejová maska. ricinový olej a olej lopuchu se smíchají ve stejném poměru, pak se malé množství oleje rozemele v dlaních a aplikuje se na bradu, tvář a krk.Maska se vypere za hodinu teplou vodou a mýdlem.Musíte postup opakovat až 3x týdně po dobu šesti měsíců.
 2. Maska z červené papriky.V nádobě se smísí 5 g lopuchového oleje a ricinového oleje, kde se přidá gram červeného pepře, načež se směs důkladně promísí.Maska aplikovaná na stejném principu na tvářích, bradě a krku, držet půl hodiny a omýt teplou vodou a mýdlem.

Pouze v případě, že takové masky budou mít pozitivní účinek, budou-li používány pravidelně po dobu 3-6 měsíců.Účinnost je prokázána časem a zkušenostmi mnoha mužů.

Farmaceutické stimulanty pro vousy

Pokud alternativní metody nepomohly, můžete se uchýlit k medikaci.A pěstovat vousy po jejich použití, je žádoucí nejprve konzultovat s lékařem.Vzhledem k tomu, že farmaceutické přípravky pro stimulaci růstu vlasů nebudou účinné, pokud problém spočívá v nemocech a vnitřních patologiích.

Léků nabízených v lékárně pro růstDva produkty jsou populární v mužských vlasech:

 • Alerana - komplex vitaminů a doplňků výživy, které tělo potřebuje pro plné fungování vlasových folikulů.
 • Minoxidil je lékem proti vypadávání vlasů, jehož aktivní složky urychlují průtok krve a zlepšují tak prokrvení vlasového folikulu.
Důležité!Pokud užíváte léky na růst vlasů, musíte být připraveni na to, že poté, co budou zrušeny, dospělé vlasy okamžitě začnou vypadávat a jejich růst se opět vrátí k obvyklému tempu a rytmu. Tyto prostředky jsou proto pouze dočasnou pomocí.

Jak se starat o vousy?

Když zvolené metody, za účelem pěstování vousů, začnou fungovat, bude muž schopen z ní pěstovat vousy a model z požadovaného tvaru. Tato práce na sebezdokončení zde nekončí, protože dospělý vous vyžaduje pečlivou péči. Kosmetika v tom pomůže, například Trius Russian-made, která bude stimulovat růst vousů a hlubokou péči o něj.

Aby kůže neměla svědění, podráždění a loupání, můžete použít speciální krémy. Aktivují průtok krve, zlepšují výživu kůže, a co je nejdůležitější, vlasové folikuly. Můžete použít jakýkoliv krém pro hydrataci a výživu. Čištění vousů by mělo zahrnovat použití speciálních šamponů, dokonce i speciální balzámy a kondicionéry pro vousy.

Pro informaci!Aromaterapie nabízímnoho éterických olejů, které stimulují vlasové folikuly k růstu vlasů.Například, mandlový, olivový nebo hadí olej, estery šalvěje, rozmarýnu, vavřínu a bazalky.

Je možné zlepšit růst vousů pomocí speciálních sprejů, které zahrnují složky, které rozšiřují cévy a urychlují průtok krve.Neměli byste používat takové kosmetiky, které zahrnují minoxidil, protože po zrušení tohoto nástroje začne vypadávání vlasů, to znamená opačný účinek.Vousy by se měly umýt denně, vyživovat balzámy a maskami, česat a pokládat pomocí vosku nebo spreje.

Závěr

Ve skutečnosti pro to, aby vousy rostly, není nutné, aby člověk používal drahé léky a léky po zrušení, které by mohlo způsobit opačný účinek.Nejdříve byste se měli poradit se svým lékařem, abyste zkontrolovali přítomnost abnormalit a poruch.Po úpravě stravy a způsobu práce a odpočinku.Pokud byla genetika silnější, můžete si namísto dlouhých a hustých vlasových vlasů dovolit malou vousy a antény.