Jak pěstovat vousy na teenagera (14-17 let): tipy a triky

Pro mnoho mužů se móda pro vousy stala velkou šancí ukázat svou mužnost a charisma. Navíc, mladí kluci vousy pomáhá přidat věk a pevnost, což zase pomáhá přilákat tolik pozornosti od opačného pohlaví. Štětiny začínají růst v adolescentech v pubertě od 14 do 18 let, kdy jsou hladiny testosteronu co nejvyšší.

Aby bylo pro kluky snazší nosit strniště, je důležité řádně se starat o jejich vlasy. Bohužel, většina mladých mužů namísto silného a odolného strniště roste dospívající chmýří. Vzácným jevem je teenager s plnovousem, protože v tomto věku vzrůstají hormony, které jsou doprovázeny růstem štětin, pak ztenčováním a vypadáváním vlasů.

Je možné pěstovat vousy v dospívání (ve věku 14–17 let) a jak na to?

Zpravidla se první chmýří na tváři mladého muže objevuje ve věku 14–15 let, ale obvykle se jedná o drobná ložiska štětin, ale ne každý může pěstovat husté a jednotné vousy. Podle recenzíLékaři a specialisté je lepší začít pěstovat vousy po 20 letech, kdy je hormonální pozadí v pořádku a tělo je připraveno objevit se na obličeji člověka.

Pro informaci! Růst vousů a knírek závisí přímo na genetice a hormonálních úrovních, které jsou v dospívání v nestabilním stavu.Z tohoto důvodu může růst strniště zrychlit, pak se zastavit, nemluví se o patologiích a poruchách v těle.

Jednoduché tipy

Abychom pochopili, jak pěstovat vousy ve věku 16 nebo přibližně v tomto věku, měli byste nejprve zhodnotit stav hormonální úrovně.Chcete-li to provést, můžete navštívit lékaře trichologist a endokrinolog zkontrolovat úroveň pohlavních hormonů.Pokud je testosteron pod normálním nebo významně převyšuje, hormonální terapie se neprovádí, protože je to přirozený jev pro období puberty.

Počkejte na dobu

Za prvé, pokud se člověk rozhodne pěstovat strniště, měl by být trpělivý a nesmí zasahovat do jeho růstu.Je nutné zcela zapomenout na zastřihovač, žiletku, nůžky.Zpočátku mohou štětiny na chlapově tváři vypadat trapně a směšně, ale po čase, kdy roste, bude možné modelovat a dokonce i to.Předčasný zásah může vést k úplnému holení štětin.

Růst strniště by měl trvat asi 3-4 týdny, vše závisí na genetických vlastnostech organismu.Nejideálnější čas je dovolená, takže ten chlap je méně v prostředí a prostředí, které vyžadujeoficiální a dokonalý vzhled. Ze strany ostatních může být tlak, což je důvod, proč se mnoho mužů vzdává a oholí vousy a kníry, které nejsou zcela vypěstovány.

Oříznout strniště

Pokud člověk ví, jak pěstovat vousy ve věku 16 let, a úspěšně prošel prvním stupněm růstu štětin, pak následuje druhá etapa - oříznutí zarostlých vlasů. Během této doby je třeba rozhodnout o tvaru budoucího vousu, podle kterého se provede ostříhání a oholení. Pokud je tento postup proveden poprvé, stojí za to kontaktovat odborníka.

V každém salonu nebo holičství se můžete poradit s holičem, který ideálně vybírá vousy a kníry podle vnějších údajů a typu lidské tváře. Udělá první zastřihování vousů, po kterém bude v budoucnu mnohem snazší provádět stejné manipulace. Pomocí zastřihovače je nejjednodušší zastřihovat vousy a populární typy vousů lze prohlížet v časopisech nebo na internetu.

Správná výživa

Síla mladého muže přímo závisí na tom, jak rychle, rovnoměrně a hustě budou štětiny růst. To však neznamená, že pokud použijete správné produkty, vousy mohou být pěstovány již za 13 let. První růst strniště začíná zpravidla 14 let nebo později, ale ne dříve. Výjimkou mohou být kluci východní národnosti.

Pro urychlení růstu štětin je nutné konzumovat hlavně proteinové potraviny. Bílkoviny jsou bohaté na mléčné výrobky, drůbež aostatní libové maso, ryby a mořské plody, ovoce a zelenina, ořechy, vejce.Souběžně s tím musíte konzumovat co nejvíce tekutiny, nejméně 7 - 8 sklenic denně, aby se protein z potravin zpracovával do potřebných zdrojů těla.

Důležité! Musíte jíst různé potraviny, které zahrnují vitamíny A, E, C a všechny vitamíny B, stejně jako aminokyseliny, dobré tuky a komplexní sacharidy.

Pokud produkty samy o sobě nestačí, můžete využít komplex vitaminů.Například komplex Biotin s obsahem vitamínů B a dalších důležitých složek pro rychlý a plný růst štětin.Zároveň je důležité brát vitamíny v souladu s pokyny, jinak může být prodloužení vlasů na celém těle zvýšeno, což není nutné pro každého člověka.

Další informace o potravinách pro růst vousů!

Sport

Nejlepší způsob, jak urychlit růst strniště u mladých kluků, je sport.Fyzická aktivita urychluje krevní oběh, urychluje metabolismus a metabolismus, vyživuje vlasové folikuly, a co je nejdůležitější, přirozeně zvyšuje hladiny testosteronu.Sport také velmi pozitivně odráží sexuální aktivitu, je důležité dodržovat několik pravidel:

 • Počet nákladů by neměl překročit míru odpočinku a relaxace;
 • Cvičení by měla být silná a intenzivní, i když nejsou dlouhá až třikrát týdně;
 • sportovat lépe v tělocvičně poddohled nad trenérem;
 • je důležité zahřát a zavěsit a odpočívat po nákladu;
 • náklad by neměl vést k vyčerpání těla;
 • denní spánek by neměl být kratší než 8 hodin.

Souběžně se sportem je důležité poskytnout pokožce optimální péči.Během tréninku je důležité používat čistou vodu, aby se nahradily náklady na tekutinu.

Správná péče

I když se ve věku 15 let u dospívajících chlapců objevují vousy, vyžaduje to zvláštní a každodenní péči.Pouze tímto způsobem můžeme dosáhnout toho, že místo pistole začnou prorazit zdravé a husté vlasy.Komplex péče zahrnuje:

 1. Kontura vousů musí být pravidelně upravována zastřihovačem;
 2. Každé 2 - 3 týdny musíte zkrátit délku vousů, což jí dává jasný a čistý tvar.Zvlášť, když mluvíme o tenkém vousu dospívajícího, který je lepší nepustit příliš dlouho.
 3. Jednou týdně alespoň jednou týdně odstraňte další chlupy na tvářích, proto můžete použít malé nůžky nebo pinzety na manikúru.
 4. Pěstované štětiny by měly být pravidelně umývány teplou vodou a speciálními vousy.
 5. K posílení struktury chloupků a stimulaci růstu vousů se můžete pravidelně vracet do kůže obličeje směsí lopuchu a ricinového oleje, zahřátého předparkami.

Rostoucí chloupky na vousech mohou být položenypoužití sprejů, pěn nebo gelů.Je důležité, abyste si omývali kosmetiku včas, aby nedošlo ke zranění struktury vlasů.V budoucnu, vousy a vousy rostly rychle a rovnoměrně, mladý muž se musí naučit, jak se oholit.

Volba formuláře

Je třeba zvolit tvar vousu s přihlédnutím k několika faktorům - výšce a hmotnosti člověka, typu obličeje a vzhledu, jakož i barvě štětin, délce a tloušťce.Odborníci poskytují rady ohledně výběru typu vousů:

 • Pro oválný obličej můžete vybrat téměř všechny existující modely a formy vousů.
 • Pro kulatý obličej zakryjte šířku lícních kostí a líc a prodlužte délku obličeje, takže vousy jsou vybrány ve formě lichoběžníku, ale je lepší je odmítnout.
 • Pro trojúhelníkový obličej je zapotřebí středně velké objemové vousy k zaoblení špičaté brady.To může být různé vousy, kromě kozí vousy.
 • Pro čtvercovou stěnu je zapotřebí vousy, které dávají obličeji kulatý tvar, například třídenní strniště.
 • U protáhlého obličeje je nadměrná vegetace zakázána, stojí za to vyzvednout si krátké vousy, ale vousy dokonale zapadnou do obrazu.

Díky těmto doporučením budou moci mnozí mladíci dokonale vybrat tvar vousů nebo štětin, který pomůže napravit některé nedostatky obličeje a asymetrii obličeje.Pouze pokusem a omylem bude možné zvolit ideální model pro vousy individuálně pro každého.

Jak urychlit proces růstu?

Pro výběr optimálních metod, jako je napřChcete-li urychlit růst strniště na mladého chlapa, musíte posoudit stav vlasů na vousech.S největší pravděpodobností jsou chlupy tenké a křehké, suché a nepoddajné, což je charakteristické pro věk puberty.Posílit je a urychlit růst nových zdravých chlupů několika způsoby:

 • provádějící masáž brady lineárními, kruhovými a tleskajícími pohyby rukou a hřebenem při kartáčování štětin;
 • třením spáleného a ricinového oleje do čisté a suché kůže až 3x týdně;
 • 106) požití vitaminu A a E;
 • použití kosmetických přípravků pro růst vousů Aleran, Shevelux, Minoxidil );
 • aplikace masky z hořčice s medem, kefírem po dobu 15 minut 3krát týdně.
Nejlepší způsob, jak urychlit růst vousů , je samozřejmě MINOXIDIL.Zatím nic není lepší.To opravdu urychluje růst, má minimální vedlejší účinky, je snadno ovladatelný a stojí cent.

Pokud hovoříme o drogách, měly by být používány pouze na lékařský předpis.Mluvíme o Minoxidilu a Finasteridu, které mají kontraindikace a vedlejší účinky.

Drobné triky

V dospívání není mnoho vousů, ale pouze ti, kteří mají dobrou genetiku, kteří pracují na svém vzhledu a starají se o štětiny.Existuje také několik triků od specialistů, kteří zmírňují situaci mladých mužů se vzácnými a nerovnými štětinami.Jmenovitě:

 1. Na vousy vypadal dobře upravený, přesně seděl anení to štětina, můžete použít kosmetické výrobky - vosk a olej.
 2. Pro vzácné vousy byl vytvořen speciální sprej na zahušťování, který maloval prostory vousů a plešatých míst.Je důležité zvolit správný odstín a použít podle návodu.

Pokud mladík nevyrostl v hustém a dlouhém vousu a rostou jen tenké a řídké vlasy, můžete se uchýlit k použití všech výše uvedených technik komplexním způsobem, abyste dosáhli maximálního účinku.To vše bude mít pozitivní vliv nejen na stav štětin, ale také na celkový zdravotní stav a zdravotní stav.

Doporučení endokrinologa

Dospívání bude nahrazeno skutečností, že puberta se vyskytuje od 14 do 20 let.V této době je brada a oblast nad horním rtem pokryta pistolí, která vyžaduje pečlivou a komplexní péči.Pokud vousy nerostou ve věku 13-15 let, není to děsivé, stačí trpělivě čekat.Pokud je puberta opožděná, je důležité navštívit endokrinologa a kontrolovat hladinu hormonů.

Závěr

Mladí dospívající mají tendenci vypadat starší a odvážnější s kníry a vousy.Vzácné a pomalu rostoucí chloupky jsou v tomto věku normální, protože úroveň pohlavních hormonů se neustále mění.Pro zrychlený a plný růst vousů je důležité se starat o vlasy v obličeji pomocí výše uvedených technik, plně jíst a vyvážit, zapojit se do aktivních druhů.sportProtože silný a dlouhý vous je jasným znamením naprosto zdravého člověka.