Jak pěstovat vousy: co zvážit

Světově proslulí vousatí muži diktují módu pro husté a stylové vousy, takže mnoho mužů chce napodobovat své modly a pustit vousy. Technika pěstování vousů ve skutečnosti vyžaduje jasné znalosti a činy, protože ne každý člověk od přírody má příležitost rychle a hustě stavět vlasy na obličeji.

Můžete se poradit, jak správně pěstovat vousy, kotlety a kníry, v nejbližším kadeřnictví s odborníkem v této oblasti. V tomto není nic složitého, je důležité, abyste si vlasy udržovali pravidelně a neholili. V budoucnu se muži musí naučit modelovat vousy, upravovat, pokládat a udržovat původní vzhled.

Jak začít pěstovat vousy?

Je nutné začít pěstovat vegetaci na obličeji během svátků nebo o víkendech, protože zpočátku bude vzhled člověka mírně nedbalost. Jinak může nejednoznačná reakce druhých člověka člověka zlomit a změnit jeho názor. Zpravidla to trvá asi 4 týdny, než rostou vlasy, v budoucnu může být upravená délka vyrovnána a položena.

Pro informaci!Muži východního typu s tmavými vlasy rostouvousy zvládnou o něco rychleji, asi 2-4 týdny.

V počátečním stádiu pěstování je důležité nedotýkat se psacího stroje, vyžínače nebo holicího strojku, abyste nezačali modelovat a stříhat vlasy před požadovaným časem.Dokonce i v případě, že člověk plánuje krátkou čistou vousy, musí být odstřižena nejdříve ne za 4 týdny.Vzhledem k tomu, že ve většině případů první účes a styling zahrnuje spoustu vlasů na bradě.

Jak pěstovat vousy a kníry?

Muž, který prošel pubertou od věku 18 let a starší, může vousy uvolnit.Ve skutečnosti, primární růst vousů od nuly je časově nejnáročnější a zdlouhavý proces.Odborníci ji dokonce rozdělují do několika fází, které muži potřebují projít:

 • Štětiny .Během 1-2 týdnů po odmítnutí holení bude člověk schopen vidět vzhled strniště a posoudit, jak rovnoměrně a hustě rostou vousy a kníry.Pokud jsou plešatá místa, budete muset upustit od myšlenky na uvolnění vousů, stejně jako navštívit lékaře, aby zjistili příčiny těchto problémů.
 • Tříměsíční vous .Během růstu vousů je důležité oholit krk k linii Adamova jablka, zbytek délky se nesmí dotýkat.Budete muset oříznout oblast pod spodním rtem a vousy samotné vyžadují pečlivou péči.
 • Šestiměsíční vous .Plnohodnotný mužský vous, který může podstoupit styling, účesy a styling.Vousy je třeba prát denně, ležet, hřeben, délku a tvar dubu.

Pouze po absolvováníčlověk se může stát nositelem plnohodnotného tlustého vousu.V budoucnu, z této vegetace, můžete simulovat jakýkoliv typ mužských vousů podle osobní volby, módních trendů a tipů Barbers.

Co když vousy nerostou?

Zpočátku stanoví časový interval pro pěstování vousů odborníci v 2-6 měsících.Pokud během této doby nebylo možné uvolnit dlouhé a tlusté vousy, musí člověk najít důvody a odstranit je.Pro stimulaci růstu vlasů vousů odborníci doporučují několik metod:

 1. Užívání léků, ale pouze po diagnóze na klinikách a při schvalování lékaře ( Aleran, Minoxidil, Shevelux ).
 2. Používání tradičních léčiv může být maskami z lopuchu a ricinového oleje, papriky červené a esenciálních olejů.
 3. ​​
 4. Použití kosmetiky.Specializované nástroje pracují na stejném principu jako tradiční medicína, ale působí rychleji a dražší.


Lékaři také radí těm mužům, kteří mají problémy s růstem vlasů, aby pravidelně užívali vitamínové a minerální komplexy, které zahrnují vitaminy zinku, selenu a vitamínů B.

]

Modelování formuláře

Poté, co si člověk uvědomil, že je nutné pěstovat vousy a je schopen dosáhnout cíle, dalším krokem bude modelování vousů.K tomu je třeba porovnat vaše externí data a funkce, porovnat je s existujícími typy aformy vousů, teprve poté začnou řezat a holit. K výběru tvaru vousů je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 • výška a hmotnost;
 • tvar obličeje;
 • hustota a odstín vlasů;
 • celkový obraz obrazu člověka.

U jiného typu osoby se předpokládají určité tvary vousů. Osoby mohou být kulaté, oválné, tenké, čtvercové, trojúhelníkové. Pro krátký vzrůst se nehodí dlouhé vousy, stejně jako černé vlasy. Ani poslední roli nehraje charakter samotného člověka, jeho životní styl a profesionální aktivity. Pro modelování vousů pomocí zastřihovače, psacího stroje, nůžek, holicích produktů a péče o pleť.

Tip!Chcete-li začít modelovat vousy, je třeba oholit ty oblasti obličeje, kde by se vousy neměly stát. Chcete-li vytvořit stejný tvar vousů podle vzoru, můžete kreslit čáry na obličej tužkou, do které by měl vous růst. Pokud je vousy s knírkem, jsou vyříznuty jako poslední.

Pokládání a péče

Je důležité, aby muži věděli nejen o tom, jak začít pěstovat vousy a jak je modelovat, ale také o tom, jak se o ně v budoucnu starat, aby se co nejvíce zachoval původní vzhled. Odborné poradenství je založeno na skutečnosti, že vousy jakéhokoli muže byly vždy dobře připravené, k tomu musíte získat následující prostředky:

 • šampony vousů;
 • balzám na vousy nebo kondicionér;
 • krém na pokožku;
 • olej pro péči o vlasy;
 • včelí vosk.

Je třeba prát vousy 1-2v závislosti na délce a tloušťce a také před holením a účesem. Poté jsou vlasy česány, pokožka obličeje je navlhčena krémem a pomocí oleje vyživují a zpevňují vlasy vousů a knírek. Na vousy vzal požadovanou formu, dal sprej nebo vosk.

Závěr

Bez ohledu na to, zda chce ruský vous nebo krátká koza pěstovat a modelovat člověka, bude nutné několik týdnů pěstovat vousy, které se odmítají oholit. Poradenství odborníků pomůže zvládnout všechny úkoly doma. Pokud člověk pochybuje o svých vlastních schopnostech, může holič v kabině nastavit tón. A v budoucnu si člověk zachová vybranou formu vousů a postará se o sebe doma.