Jak ostřit holicí strojek doma: pokyny pro různé metody

Mnoho výrobců pánských doplňků a příslušenství pro holení nabízí jednorázové a opakovaně použitelné stroje s čepelí z kvalitních materiálů. Ale dříve nebo později začne každý čepel ztrácet své vlastnosti, zejména pokud stroj není vybaven slušnou péčí, správným provozem a skladováním. V tomto ohledu odborníci nabízejí různé techniky, jak ostří ostří stroje, mnoho z nich lze použít doma.

Mnoho mužů ví, jak ostříhat břitvou doma, protože mnoho staromódních metod bylo praktikováno po mnoho let. Dosud bylo vynalezeno mnoho nových nápadů, které také rychle a hladce ostří ostří, což prodlužuje jejich životnost. Je pouze důležité dodržovat všechny údaje a pokyny, jinak byste mohli poškodit ostrý řezný povrch.

Ostření břitvy doma: co je důležité vědět

Mnoho mužů se domnívá, že ostření nožů pro obráběcí stroj je nepravděpodobné nebo zbytečné cvičení. Zejména s ohledem na skutečnost, že v obchodech je obrovský sortiment nových čepelí a kazet. Vysoce kvalitní holicí strojky totiž stojí hodně peněz, stejně jako lopatky pro takové modely. ProtoOdborníci doporučují šetřit peníze a ostří ostří, pokud samozřejmě nepoužíváte levný holicí strojek.

Takovými metodami lze navíjet pouze několik typů holicích strojků:

 • stroj na jedno použití;
 • opakovaně použitelné holicí strojky s kazetami;
 • Stroje ve tvaru písmene T.

Pokud můžete kromě správného používání a péče o ostří ostřit, člověk bude schopen zajistit vysoce kvalitní mokré oholení a ušetřit peníze při nákupu stroje nebo nožů.V opačném případě ostří čepele nejen špatně odříznou chlupy a vytáhnou je, ale také seškrabou vrchní vrstvu kůže.Důležitou podmínkou ostření je dodržovat pokyny pro všechny stupně, jinak můžete otupit řezný povrch.

Pro informaci! Pokud člověk nemá dovednosti a znalosti o tom, jak ostřit žiletky, můžete se obrátit na odborníka, který má ve svém arzenálu stroj na ostření žiletek a další profesionální ostřicí nástroje.

Podrobný návod

K dnešnímu dni je nejvýznamnějším požadavkem mužů na fórech a ve společenstvích následující: jak ostřit žiletky Vest.Tento výrobce nabízí vysoce kvalitní stroje s vyměnitelnými kazetami, které mohou bez prodloužení životnosti odborníka snadno prodloužit jejich životnost.Nejčastěji praktikovaná dvě zařízení pro takové akce - to je břitva ostří žiletky nebo obyčejný denim.

Pyramida může být učiněna nezávislemateriál, který nelze magnetizovat, jako je plexisklo nebo lepenka.S lepidlem nebo lepicí páskou je upevněn, kovové upevňovací prvky jsou zakázány.Pak se provede ostření takto:

 • označte pyramidu na pevném rovném povrchu;
 • dále je pyramida orientována podél světových stran;
 • žiletky by měly být umístěny podél pyramidy ve směru sever - jih;
 • Čepele by měly ležet v tomto stavu pod pyramidou po dobu 6-8 hodin.

Stejným způsobem můžete ostří ostřit pro holicí strojky na klastry, například Gillette a další značky.

Mnoho mužů úspěšně praktikovalo tuto techniku ​​po mnoho let, přičemž si všimlo její snadné použití a vysoké účinnosti.Při použití speciálního zařízení od RazorPit nebo Zattoch jsou ostří na kazetě nebo vyjímatelné čepele naostřeny následujícím způsobem:

 • naneste na povrch zařízení malý holicí gel;
 • dále podél brusného povrchu, ale v opačném směru, jako při holení, provádějí pohyby stroje;
 • činí 25-30 takových pohybů najednou;
 • na konci, stroj a pracovní nástroj budou muset být opláchnuty vodou.
 • ​​

Stačí pouze 5-10 minut takovýchto manipulací, aby se čepele stroje znovu oživily a aby se nástroj břitvy stal druhým životem.To nejen ušetří finanční prostředky, ale také poskytne člověku vysoce kvalitní a účinné oholení štětin a knírek bez podráždění a dalších následků.

Jak naostřit žiletky?

Vylepšené položky na pomoc

Pokud zařízení, jako je ořezávátko pro holicí strojky, neodpovídá člověku, můžete použít improvizované prostředky, jako je denim. To je jedna z prvních metod, která byla vynalezena muži před mnoha lety. Stačí jen otočit tkaninu směrem ven a pak držet stroj s lopatkami uvnitř proti linii směru nití tkaniny 30-40 krát, ale bez stisknutí.

Další metodou je pás vyrobený z kůže a ostření čepelí se řídí stejným scénářem jako denim. Musíte si vybrat pás, který nebude mít roztřepené plochy a záhyby, jinak bude povrch lopatek zlomen. Je nutné přesunout čepele na opasek ze své strany. Tím se zachová integrita natřené strany pásu a zároveň se zlepší funkčnost stroje.

Je důležité používat speciální nástroje?

Ve skutečnosti musí být každá odpovídající ořezávačka pro holicí strojky schválena odborníky, jako je kožený pásek, pyramida nebo denim. Jiné neznámé techniky a netestované nástroje po ruce mohou snadno poškodit celistvost lopatek, protože se jedná o kovovou desku o tloušťce 0,5 mm nebo menší. Navzdory tomu, že internet prodává spoustu ostřících břitev, jen málokdo se s tím vyrovná.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na stříhání vlasů
„PraxeVesta s takovými speciálními přístroji může být až třikrát delší. “

Pokud hovoříme o drahém obráběcím stroji a čepelích, je lepší zakoupit si ostření, jako například zařízení značky RazorPit nebo jeho ukrajinský ekvivalent značky Zattoch. V tomto přístroji můžete ostří nože a holicí strojky ostřit bez obav o jejich integritu a funkčnost. Pokud člověk preferuje levnou verzi ostření džíny, musíte řádně sledovat směr čepelí kolmo ke směru nití v tkanině.

Závěr

Příslušenství pro holení má svou vlastní životnost, která závisí na materiálech vyrobených samotným strojem a na kvalitě čepelí v něm. Jednorázové stroje nepoužívají více než 1-3 krát, ale holicí strojky ve tvaru písmene T a opakovaně použitelné stroje vydrží déle, pokud změníte řezné díly včas. A aby nedošlo k utrácení peněz za nákup nových "peří", můžete včas provést jejich ostření. K tomu budete potřebovat speciální zařízení, stejně jako improvizovanou pyramidu, kožený řemínek nebo denim.