Jak oholit muže: vše, co potřebujete zvážit

Silná polovina zeměkoule neustále čelí problému dráždění kůže obličeje po holení.Mnoho mužů se musí holit téměř každý den, i když jen málo lidí ví, jak se správně holit, aby nedošlo k poškození kůže a vlasových folikulů.Ve skutečnosti hodně záleží na správném provedení holicí techniky a použití kvalitní, vhodné kosmetiky.

Zpočátku, učit se, jak správně oholit vousy, by měl být otec, ale v životě se všechno ukáže jinak.Pokud děláte chyby po dlouhou dobu, můžete pozorovat nejen podráždění kůže a vyrážky, ale také nerovnoměrný růst vlasů, plešatých míst a dalších poruch.Každý člověk se může naučit techniku ​​provádění takových postupů, stačí se naučit základní body a pravidla.

Jak často by se měli muži oholit?

Pánské holení a jeho četnost jsou čistě individuálními otázkami, každý si sám určuje, zda potřebuje odstranit strniště na obličeji a jak často to musí být provedeno.Nejde o poslední roli ve věcech četnosti procedurnásledující faktory:

 • věk člověka (čím starší, tím rychleji štětiny rostou);
 • státní příslušnost (pro východní typ mužů je typický například rychlý růst);
 • hladiny testosteronu v těle (čím vyšší je, tím rychleji rostou vousy a kníry);
 • individuální charakteristika organismu.

Pokud mužská kůže reaguje klidně na holení, mohou být tyto postupy prováděny alespoň každý den.Pokud se ale objeví příznaky podráždění a pseudofolikulitidy, je lepší, aby to člověk neudělal déle než 1 krát za 2 dny.Během holení je pokožka obličeje zraněna, takže stojí za to, aby epidermis měla možnost zotavit se například o víkendech.

Jaký nástroj použít?

Aby mohl člověk řádně vykonávat činnost, aby zbavil kůži tváře strniště, musí se rozhodnout začít s tím, jak oholit vousy a kníry.To znamená, že nejprve musíte připravit potřebné vybavení a nástroje, ale odborníci nabízejí tyto možnosti:

 1. Jednorázové holicí strojky- tyto stroje lze použít pouze 1-3krát k řezání štětin, poCo vyhazovat, aby tupá čepel nepoškozovala kůži.Tyto stroje mají mínus - nepřítomnost změkčovacích proužků pro bezpečné a měkké oholení.
 2. Opětovně použitelné stroje- s takovým strojem bude pro člověka pohodlné oholit vousy, pouze je nutné kazety pravidelně měnit.Nejbezpečnější oholení může být při použití pásek s plovoucí hlavou,které nevytvářejí tlak na kůži, a chrání ji tak před otěrem a řezy, přesně jako kazety s lopatkami pohybujícími se v různých směrech.
 3. Holicí strojekje nebezpečný předmět k holení, který mohou používat pouze zkušení muži se stávajícími dovednostmi.S takovým nástrojem je otázka, jak často se musíte holit, důležitější než kdy jindy, protože nesprávné a časté používání stroje je podrážděno.
 4. Elektrický holicí strojekje nejbezpečnější způsob holení štětin a můžete jej dokonce udržet proti růstu vlasů.Ale pro tuhé štětiny odborníci tento nástroj nedoporučují, protože se nemusí plně vyrovnat s úkoly.Takový holicí strojek se může holit na suché kůži bez kosmetiky pro holení a po holení.

Kromě uvedených nástrojů je pro člověka důležité, aby si vybral správné kosmetické přípravky pro odstraňování štětin a ochranu pokožky po zákroku.Z těchto prostředků přímo závisí na kvalitě postupů, stejně jako pravděpodobnost negativních reakcí z epidermis.

Pro informaci! Nejčastěji muži upřednostňují použití jednorázových a opakovaně použitelných strojů, protože jsou levné, snadno a rychle odstraňují štětiny a mohou být také použity k simulaci štětin nebo vousů, pokud se muž rozhodl pustit vlasy.

Výběr kosmetiky na holení

Před rozhodnutím o holení vousů by muž měl také připravit sadu kosmetických prostředků prousnadňuje holení a zabraňuje podráždění kůže.Takové prostředky připravují pokožku na nadcházející akci, usnadňují klouzání stroje, změkčují tuhé vlasy a tvoří ochrannou vrstvu pro kůži tak, aby ji muž neublížil lopatkami.

Je třeba zvolit kosmetiku podle několika parametrů:

 1. Typ kůže .Výrobci produktů na holení a po holení vyvinuli a nabízejí samostatné produkty pro mastné a normální balzámy, gely, kolínské vody a pleťové vody ),suchá a citlivá pokožka obličeje (krémy, balzámy a gely).
 2. Věk člověka .Mnoho moderních kosmetických výrobků je navrženo podle věkových charakteristik epidermy, například krémů proti stárnutí a balzámů.
 3. Složení přípravku .Při výběru kosmetiky je důležité se podívat na složení složek, je lepší použít přírodní produkty s bylinnými extrakty, oleje a přírodní přísady.Pacienti trpící alergií by si měli vybrat hypoalergenní léky.
 4. Spolehlivost výrobce .Mnoho stylistů a kosmetologů nedoporučuje měnit výrobce, ale používat osvědčené značky.

Je na těchto parametrech, na které se musí každý člověk spoléhat, přičemž si vybere prostředky pro bezpečné oholení a ochranu pokožky po zákroku.Je lepší brát oba produkty ze stejného výrobce stejného výrobce, protože to poskytne komplexní a nejefektivnější péči.

Jak oholit vousy, kníry a obličej: schémata a techniky

Mnohomuži přesně nevědí, jak provádět holení, a také proč je nemožné oholit vousy stroji nebo břitvou každý den. Odborníci doporučují, aby to provedli alespoň 1-2 dny, stejně jako štětiny ostré ostří stroje odstraňuje horní vrstvu kůže. Poté je vystavena kůže, která se nemůže přizpůsobit vnějšímu prostředí a dochází k podráždění.

Charakteristiky postupu, jak správně oholit vousy, zahrnují tyto body:

 1. Líce . Chcete-li začít oholit vousy a kníry, je nutné podle tradice z tváří. Samostatně musí člověk přemýšlet o tom, jak aplikovat pěnu na obličej před holením. Je nutné připravit obličej parou pokožky teplou vodou, po které naneste pěnu nebo gel na holení rukama nebo malým kartáčkem. Stroj musí být poháněn od začátku štětin k linii brady, aby se čepele pohybovaly shora dolů. Pomocí druhé ruky můžete natáhnout kůži tak, aby se čepele posunovaly snadněji.
 2. Krk . Dále budete muset oholit krk, který by měl být také holicí pěna. Potřebujete vést stroj z krku do linie brady. Pokud se po předchozích zákrocích na krku objeví zarostlé chlupy, lze je odstranit pinzetou.
 3. Brada a knír . V těchto oblastech čelních štětin jsou pozorovány ty nejtvrdší a nejodolnější vůči čepelí stroje. V tomto okamžiku je pěna nebo gel již dostatečně zvlhčena a vyživuje pokožku a vlasy, pokud ne, můžete znovu prát v teplé vodě a aplikovat druhou vrstvu produktu. Chcete-li oholit vousy, stiskněte horní ret na zuby co nejvíce. Bradu a knír potřebujíholení striktně podél vlasové linie.
 4. Obtížně přístupné oblasti .Když je lepší se oholit z těžko přístupných míst, ne každý člověk ví, a odborníci doporučují konečně opustit tento proces.K tomu je třeba si umýt obličej, vidět oblasti, kde zůstávají štětiny, navlhčete nože stroje v horké vodě a jemně je holte, aniž byste museli tlačit nebo tvrdě pracovat.
Poradenství! Odborníci doporučují holení strniště v dopoledních hodinách bezprostředně po probuzení, protože v této době je kůže nejvíce klidná, uvolněná a odpočatá.

Po holení by měl být obličej opláchnut studenou vodou, aby se póry uzavřely a osvěžila.Mokřeji si obličej lépe papírovým ručníkem, protože tkáň v kontaktu s podrážděnou pokožkou může situaci zhoršit.Nakonec se na pokožku aplikuje balzám, krém, krém nebo gel po holení s osvěžujícím a uklidňujícím účinkem.

Obrázky před a po

Jak si oholit krk zezadu na vlastní pěst?

Odstranění přebytečné vegetace kolem krku je nutností pro oba muže s hladce oholenou tváří a vousatými muži.A pokud to dokáže někdo zepředu, pak otázka, jak si oholit krk zezadu, vede mnoho mužů do hlouposti.Pro tyto účely je lepší použít vyžínač, stejně jako dvě zrcadla, abyste viděli zadní část hlavy.Zastřihovač pomůže vyhnout se podráždění a zrcátka musí být upevněna tak, aby obě ruce byly volné.

Chlupy na zadní straně krku by měly být oholeny hladkými a čistými pohyby a získat přímou linii.použijte hřeben jako pravítko pod vyžínačem.Nejvhodnější možností je zužující se forma vlasů za krkem, která po nějakou dobu po opětovném růstu vlasů bude vypadat dobře upravená.Ale nejlepší věc, jak se s takovým úkolem vyrovnat, je holič v pánském salonu.

Tipy pro péči o pokožku po holení

Po holení pokožka obličeje zažije stres, proto je důležité myslet nejen na správnostprovádí oholení, ale také techniku ​​péče o pleť s pomocí kosmetiky.Stylisté poskytují několik pokynů:

 1. Pro mastnou pleť použijte gely a lotiony obsahující dubovou kůru nebo olej z tea tree.
 2. Pro normální pleť je vhodná jakákoli forma kosmetiky, je lepší dát přednost lehké kompozici.
 3. Pro suchou pokožku naneste krémy nebo balzámy na ruce s hodnotnými oleji, vitaminem E a heřmánkem.
 4. Pro citlivou pokožku jsou vhodné hypoalergenní přípravky ve formě balzámů, gelů a lotionů.
 5. Po každém oholení je třeba kůži opláchnout studenou vodou a osušit papírovou utěrkou.

Aplikujte kosmetiku masírováním pohybů lehkých paží.Je lepší provádět procedury ráno, když je pokožka odpočívá.Je-li pokožka vystavena pravidelnému podráždění, je lepší se před spaním oholit, abyste měli čas na adaptaci.

Závěr

Technika holení vousů a vousů by měla plně odpovídat doporučením a požadavkům odborníků, protože to zabrání podráždění,zánět, zarostlé chlupy a trauma kůže. Holení je důležité pro výběr kvalitní a užitečné kosmetiky, stejně jako spolehlivých a bezpečných nástrojů. Mezi procedurami by měla být pokožce poskytnuta doba na odpočinek, takže můžete střídavě používat stroj a elektrické holicí strojky nebo psací stroje. Pouze péče, která plně splňuje výše uvedené požadavky, pomůže člověku udržet zdravou pokožku a štětiny.