Jak nosit motýlek pro muže: co zvážit?

Pro zvláštní příležitosti je motýlek považován za nezbytné příslušenství. Kombinuje to s oblekem, kabátem nebo elegantní košili. Ale ať je to tak, existují určitá pravidla, jak nosit motýlek, zejména pro zvláštní příležitosti. Při dodržování těchto tipů budete přesně vědět, jak si vybrat produkty a na jakou příležitost nosit.

Samozřejmě, muži často nenosí motýlek. Někteří si objednají příslušenství pouze pro natáčení milostného příběhu nebo svatební focení. V tomto případě je veškerá zodpovědnost převzata stylisty a pomáhá vybrat přesně to, co potřebujete. Pouze tam jsou pochybnosti, že takový model může být použit pro jiné případy.

Odrůdy

Moderní móda nemá žádná omezení týkající se kombinace motýlů, barev a výrobních materiálů. Ale jakýkoliv výrobek vypadá velkolepě, černý klasický motýl nebo módní z přírodního dřeva. Liší se formou a upevněním. Nejvýznamnější druhy jsou:

 • Butterfly - klasika se standardními parametry 6,5 cm;
 • Velký motýl - variace rozšířeného typu, parametry 8,5 cm;
 • Modifikovaný motýl - s větším můstkemdvě části a mnoho záhybů na uzlu;
 • Batwing - s přítomností speciálních křídel, podobně jako netopýr.

Hlavní odrůdy jsou:

 1. Samovyaz. Provádí se ve formě kudrnaté stuhy, táhnoucí se pod límcem zezadu, vpředu vytvořený v krásném uzlu. Vlastník tento proces provádí nezávisle. I když je tato práce pečlivá, pouze takové motýly vyžadují pravidla pro etikety pro slavnostní události.
 2. Uzel připravenosti. Již z továrny z továrně připraveného uzlu. Pro majitele je nutné pouze rovnoměrně rozdělit příslušenství a upevnit ho pod límcem. Tato možnost je velmi pohodlná, protože nemusíte pracovat na vázání. Jsou však vhodnější pro každodenní organizace, ale ne pro slavnostní.
 3. S pojistnou sponu. Tyto výrobky mají také hotovou jednotku. Na zadní straně je speciální příchytka, díky které je upevněn motýlek. Na koncích jsou malé háčky, které umožňují připevnění přesně na košili. Jejich nošení je doporučeno především pro děti.
Tip!Doporučuje se předem vědět, jak vázat motýla tak, aby uzel byl krásný. Jinak, těsně před východem, jednotky mohou být rychle a krásně provedeny tento proces.

S tím, co nosit motýlek?

Ve své sbírce pro rozmanitost svého obvyklého obrazu by mělo být několikstylové motýli. Moderní design příslušenství vám umožní ozdobit váš vzhled a oblékat ho jak na párty, tak na svatbě. Jak a s čím správně nosit? Je nutné to pochopit.


 1. Klasický černý motýlek je tradiční. Vypadá to nejlepší s smokingem.
 2. Takový výrobek se může setkat se vzorem: pruhy, buňka nebo hrach. Nepoužívají se v oficiálním prostředí a nezapomeňte si pečlivě vybrat celý šatník.
 3. Barevný výrobek není vhodný pro slavnostní akce. Je důležité kombinovat barvy tak, aby obraz nepřitahoval velkou pozornost. To může být nošeno v práci, pokud jste unaveni z obyčejných vazeb.
 4. Pokud je k dispozici kostkovaný oblek, bude pro něj vhodný jednobarevný motýl nebo výrobek s malým, klidným odstínem.
 5. Vlněné pevné příslušenství bude vypadat pod kontrolovanou košili.
 6. Světlý motýl bude nejlepší ozdobou pro monofonní kostým, nebo naopak pro barevný kostým, produkt jednoho tónu.
 7. Viditelná kravata by neměla odvádět pozornost od obličeje, proto je při jejím použití nutné mít vestu, která redukuje přední část košile, která je otevřená.
 8. Při výběru materiálu výrobku je důležité mít na paměti roční období. V zimě bude vhodné příslušenství z hustých tkanin av létě z tenčích.
 9. Textura motýla i obleku by měla být v souladu, aby rozdíl nezachytil oko a nesnížilelegance.
 10. Pro oblek s jednotnou strukturou bude vhodný jednoduchý tkaný motýl a pro reliéfní pásky vyrobené z materiálu složité struktury.
 11. Je lepší použít větší motýl na košile s dlouhým límcem a rovnými konci. Středně velké pod měkkými semi-urgentními obojky.
Stanovisko odborníka
Helen Goldman
Mužský stylista
To je pravda, když barevné schéma motýleku opakuje odstíny oblečení. Příslušenství by však mělo být o několik tónů tmavší než košile.

Kde je příslušenství vhodné?

Poté, co se dozvěděli, jak uvázat motýlek a podaří se ho správně vyzvednout, vyvstává otázka, kde je nejlepší místo na nošení?

Nejčastěji je to vidět u mužů, kteří se účastní formální akce - to je slavný kód kravaty Black Tie. Vypadá velmi pěkně pod černým smokingem, bílou košili.

Vhodným místem je také formální oblékání „Bílá kravata“. Budete potřebovat bílý motýl bez zipů, samou úplet, lehkou košili a černý kabát.

Takováto striktní pravidla nejsou obsažena v semi-formálním oblečení. V tomto případě je místo pro experimenty s barevnými schématy produktu se vzory nebo potisky. Přinese pozitiv v obraze příslušenství velur.

Důležité!Neexistují žádná zvláštní pravidla nebo omezení pro styl, jako je ležérní. Zde můžete ukázat svou vůli a vybrat motýla v květu na letní oblek.

Můžete si také koupit bavlněný výrobek,lnu nebo vlny, přidejte obrázek šle, světlé ponožky a tkaničky.

Volba barvy a materiálu

Barva oděvu do značné míry závisí na tom, kam chcete jet.Aby byl motýlek vhodný, měli byste dodržovat určitá pravidla.

 1. Černá barva motýlek a bílé košile je kombinací klasiky, lze říci stylový styl.
 2. Bílé příslušenství se hodí k černé košili, hraje si s kontrastem.To také vypadá vážně s bílou košili, ale to je lepší vybrat si stříbrnou barvu kravatu, hrát na texturu.
 3. Hnědý motýl vypadá krásně s hnědým oblekem nebo tmavě modrou barvou.Košile, která se hodí, je klobouk nebo světle hnědá barva.
 4. Růžová barva vypadá krásně se šedým oblekem různých barev, fialové a tmavě modré.V kombinaci s černým oblekem, zejména při zvláštních příležitostech.Bílé tričko, světle růžové a fialové.
 5. Světle modrá barva příslušenství je letní volbou, často používanou pro svatební obřady.Jeho oblek bude tmavě šedý nebo modrý a košile bude bílá nebo světle fialová.
 6. Oranžový motýlek je tónem letní jaro.Hodí se do tmavě modrého obleku, do všech odstínů hnědé.Skvělá volba šedý oblek s bílými pruhy.Košile by měla být bílá nebo světle hnědá.
 7. Žlutý motýl určený pro jasnou událost.V kombinaci s tmavě modrým oblekem nebo béžovou barvou a světlou košilimodré nebo bílé.
 8. Červený tón, vhodný pro modré, šedé a tmavě šedé obleky. Vypadá krásně s černou, ale vzdornou a do jisté míry agresivní.
 9. Bordeauxská barva. Obsahuje odstíny: od karmínové až po třešňovou. Takové motýleky jsou velmi běžné a jsou vhodné pro světle hnědý oblek a tmavě modrou. Košile je lepší použít světle modré nebo světle fialové.
 10. Modrá kravata je oblíbenou barvou mezi mužskou polovinou, s důrazem na zdrženlivost, klid a eleganci člověka. Je lepší ho nosit s klasickým tmavomodrým oblekem, bílou košili nebo světle růžovou.

Jak uvázat motýla?

Chcete-li, aby kravata vypadala krásná nejen na ramínkách ve skříni, musíte vědět , jak vázat motýlek.

Pro informaci!Odborníci doporučují vázání motýlů před zrcadlem av případě potřeby postupovat podle podrobných pokynů.

Klasický uzel má nejjednodušší schéma:

 • položte kravatu kolem krku tak, aby levý okraj byl o 3-4 cm kratší než pravý;
 • umístěte střed límce na křižovatku konců, navlékněte uzel, navlékněte dlouhý konec pod krátký konec;
 • přeložte polovinu krátké části, která zůstává pod sebou paralelně - to bude polovina luku;
 • hodit dlouhou část přes krátkou, dvakrát ji přehnout tak, aby konec motýla směřoval nahoru;
 • rovnoběžně s prvním koncem, překlopte již složenérozdělit a protáhnout středem;
 • Symetricky utáhněte oba konce.

Instrukce pro fotografování

Stručný závěr jako závěrod autora

Vybrat si pro sebe stylové oblečení a doplňky je pouze prvním krokem.Je důležitější vědět, jak správně nosit motýlek, aby vypadal stylově a krásně, s důrazem na obraz.Vyzbrojeni znalostmi, můžete bezpečně koupit své oblíbené doplňky a nosit je s hrdostí.