Jak malovat vousy: vše, co potřebujete vědět o tomto postupu

Pro mnoho mužů je vousem vítězná zbraň, která přitahuje pozornost opačného pohlaví.Ale ne všichni lidé od přírody dostanou hustou bradku s bohatou a hlubokou barvou.Nejčastěji může být barva vousů, ne-li radikálně odlišná barva, pak několik odstínů světlejší než vlasy na hlavě.Není to neobvyklé, když vlasy v brzkých šedých vlasech jsou viditelné vousy.

Odborníci doporučují tuto situaci napravit vlastním úsilím nebo pomocí stylistů a holiček.Pro tento postup, barvení, můžete také naučit, jak malovat vousy sami doma.Malba pomůže vyrovnat odstíny vlasů na obličeji a hlavě, vyloučí vzhled šedých vlasů, dodá barvu vousové hloubky a přitažlivosti, pokud si vyberete správné barvicí materiály.

Měl bych barvit vousy?

Dříve se myslelo, že malba vousů je daleko od lidského šarmu, pro člověka není typické, aby používal kosmetiku a postupy.Dnes, móda šla široce dopředu, pomáhat mnoha mužům dostat se tlustý, dlouhý asvětlé vousy.Problém, kdy se barva vousů značně liší s odstínem vlasů na hlavě, lze nyní vyřešit během 5-15 minut.

Pro informaci! Muži potřebují barvit vousy, kníry a kotlety, pokud mají šedé vlasy, matné vlasy, barvu vousů je nerovnoměrná v důsledku genetických vlastností.Pouze rovnoměrný a hluboký tón vlasových vlasů mu dodá win-win vzhled.

Výrobci kosmetických přípravků pro péči o obličejové vousy nabízejí obrovský výběr různých barviv, jako jsou přírodní barviva rostlinného původu (basma nebo henna), dočasně barvící tonika nebo odolná barva.A k barvení vousů bylo příjemné, neškodné a bezpečné pro vlasy a kůži, musíte použít barvy na vousy.

Jak dlouho vydrží zbarvení?

Životnost barvicích pigmentů v nátěru, kterou člověk použije, může být zásadně odlišná.Vše záleží na typu nátěru, jeho původu a složení, vlastnostech kůže a struktuře vlasů na vousech.V průměru však pro každý typ nátěru mohou odborníci pojmenovat přibližná data, jak dlouho bude vousový odstín trvat.

 1. Henna a Basma .Jedná se o barviva rostlinného původu, která dávají bohatou přírodní barvu bez poškození kůže a vlasů.Ve složení barev nejsou žádné chemické agresivní látky, pouze složky vhodné pro vlasovou strukturu.Ale mínusTakováto přirozená barva je považována za krátkou dobu uchovávání barev, tj. 7-14 dnů.Pokud je mužská srst na bradě silná a tmavá podle povahy, může basma nebo henna trvat maximálně 3 týdny, ale podléhá vzácnému praní a použití čisticích prostředků.
 2. Tonika .S pomocí tonických barev můžete také změnit odstín vousů, učinit ho tmavším a bohatším o několik tónů.Takové barvy se obvykle vyrábějí ve formě pěn a gelů s jemnou krémovou konzistencí.Výsledky jsou uchovávány po dobu 1-2 týdnů, protože šampony a mýdla časem vymývají pigment z vlasové struktury. Další informace o tónování vlasů.
 3. Perzistentní vousy a kníry .Tento typ nátěru je mnohem více oceňován muži a stylisty a výrobky nejvyšší kvality zaručují uchování výsledku po dobu 4-6 týdnů.
]

Pokud má člověk příliš citlivou pokožku a je náchylný k alergickým reakcím, měli byste upřednostňovat přírodní kompozice barvivje však nutné provádět postupy barvení mnohem častěji.Pokud kůže reaguje zcela normálně na barvení vousů, bude stačit jednou za měsíc mít kvalitní postupy barvení a barvení.

Můžu si barvit vlasy?

Nejčastější otázkou na fórech av komunitách od mužů je: můžete barvit vousy barvivem na vlasy?Vlastněje přísně zakázáno tak učinit, protože kompozice obsahuje agresivní chemické prvky - peroxid vodíku a čpavek.Pokud se však takové složení na obličej, může člověk dělat s podrážděním, a může dostat vážné popáleniny kůže.

Obyčejné barvivo, s nímž si ženy na hlavách barví vlasy, radikálně změní nejen odstín vlasů na vousech a knírech, ale může i barvit kůži.Výsledkem je více než trapný a komický obraz.Je třeba chápat, že oxidanty v kompozici jsou extrémně agresivní vůči tenké a citlivé pokožce, která se nachází právě v oblasti ústní dutiny.

Důležité! Na vousech člověka rostou vlasy zcela jinak než na hlavě.Proto, standardní barviva na vlasy používané ženami mohou nejen traumatizovat kůži obličeje, ale také neberou vousy s hustými a tvrdými vlasy nebo malovat vousy s nerovným odstínem.

Malířské stupně

Malovaný vous bude vypadat přirozeně a mladě, pokud člověk správně vybere odstín a provede postup barvení podle pokynů.Ve skutečnosti, váha průběhu akce nebude trvat déle než 5-15 minut, pokud používáte specializovaná barviva pro kníry a vousy.Pro práci potřebujete plášť na ramenou, nátěr, barvy, rukavice a štětec pro nanášení barvy.Průběh akce zahrnuje 3 fáze - přípravu, zbarvení a mytí vousů.

Příprava na barvení

Výběr jednoho nebo jiného prostředkuzměna barvy vousů, je třeba prostudovat pokyny a popis nátěru a také to, zda je možné vousy s takovým nástrojem namalovat doma.Dále, v místě, kde si člověk namalová vousy, je lepší použít na podlaze noviny nebo zbytečnou látku, aby se povrch podlahy před skvrnami ochránil.Nyní můžete začít připravovat vousy samotné pro následný proces.

Vousy se musí umýt pod tekoucí vodou s detergentem, ať už se jedná o mýdlo nebo šampon.Dále, aby nedošlo k plýtvání časem při sušení vousů, můžete využít pomoc vysoušeče vlasů.V případě potřeby může být vousy oříznuty a oříznuty vyžínačem nebo nůžkami.Dále, nasolabiální záhyby obličeje, tváří, oblasti kolem uší by měly být mazány mastným krémem, aby barva nepoškodila pokožku během procesu barvení.

Barvení

Když si člověk zvolí vhodný lék sám pro sebe, než aby si barvil vousy doma, je nutné si přečíst návod k tomuto kosmetickému prostředku.produktu.Proces nanášení barvy se může značně lišit, vše závisí na typu nátěru.Jmenovitě:

 1. Je-li použita odolná barva, musí být provedeny následující manipulace:
 • vytlačte všechny složky z obalu do nádoby;
 • Složení by mělo být mícháno, aby se zabránilo hrudkám;
 • použití štětce k aplikaci nátěrové hmoty na vlasy vousů;
 • barva je rovnoměrně rozložena po celé délce vlasů;
 • přebytečnou barvou odstraňte vatovým tamponem;
 • Barva by měla být vymyta15-30 minut podle návodu.

Barva by měla být opláchnuta tekoucí teplou vodou a šamponem, po kterém bude výsledek vyhodnocen. Pokud byl odstín světlejší, než bylo očekáváno, zbytky nátěru lze znovu aplikovat.

 1. Pokud se použijí tonika, musí člověk provést několik kroků barvení. Konkrétně:
 • vytlačte celý obsah lahvičky do misky v misce;
 • Vousy by měly být navlhčeny vodou;
 • malé množství produktu se aplikuje na vlasy a omotává se masážními pohyby;
 • tonikum by mělo být rozloženo po celé délce vlasů v jednotné vrstvě;
 • O 10-20 minut později se směs smývá pouze teplou vodou.

Existuje mnoho balzámů, které umožňují upevnit nový odstín barevné vousy. Vysoce kvalitní odstínové pěny a gely obsahují zpočátku obal s balzámem.

 1. Pokud k barvení dojde pomocí přírodních hennových nebo basmatických barev, měl by být proveden následující seznam činností:
 • polovina sáčku prášku se nalije do misky;
 • na prášek nalít trochu teplé vody, aby se konzistence zakysané smetany;
 • hmota je dobře promíchávána a aplikována v rovnoměrné vrstvě podél délky vlasů od kořenů až po konce;
 • udržují složení asi 30 až 60 minut.

Je důležité tyto barvy omýt pouze čistou tekoucí vodou, protože složení šamponů a mýdla přispívá k rychlému vymytí barviva. Postup lze opakovat, pokud je novýstín nebyl dostatečně hluboký nebo nevycházel nerovnoměrně.

Jak správně prát?

Jak již bylo zmíněno, je nezbytné omýt odolnou barvou teplou vodou a šamponem, který čistí vlasy nadbytečné barvy.Ale odstín a přírodní barvy neakceptují použití čisticích prostředků, protože to může narušit jednotnost a sytost nového vlasového pigmentu vousů.V tomto případě bude stačit jedna tekoucí voda.

Nevýhody a výhody barvení

Hlavní rozdíly v postupech barvení jsou schopnost každého člověka vyzkoušet na obličeji různé tóny vousů.Vysoce kvalitní barva pomáhá skrýt předčasné šedé vlasy ve vlasech vousů, stejně jako nekonzistenci stínu vousů s odstínem vlasů na hlavě.Pro mnoho mužů, namalovaný vous před a po radikálně mění vnější obraz, dávat tvář mládí a čerstvosti.

Nevýhody lze považovat pouze za skutečnost, že bude nutné vynaložit prostředky na barvící kosmetiku, navíc bude nutné provádět barvení od 1 do několikrát za měsíc.Ne každé barvivo vousů může namalovat například vousy v bílém.Mnoho výrobců nabízí doposud omezený sortiment palet s odstíny vousové barvy.

Doporučení odborníků

Odborníci nedoporučují barvit vousy černě na muže se slušnou pletí a slovanským vzhledem.Také tmavébohatá vousy budou vypadat směšně, pokud je dlouhá a tlustá.Černé zbarvení je vhodné v případě krátkých estetických forem vousů, například brady nebo podprsenky.Vousy nebo lopaty Viking však přijímají pouze přírodní odstíny.

Mnoho mužů se hanbilo svých šedivých vlasů a nad nimi malovalo, ale dnes se móda stříbrného vousu šíří exponenciálně.Ale najít barvu, která malovat vousy v šedé barvě, oko bude obtížné najít.Jak namalovat knír a vousy doma, můžete se poradit v holičství.Stylisté pouze zdůrazňují, že odstín vousů by se neměl lišit od odstínu vlasů na hlavě s chybou jednoho tónu.

Závěr

Zpočátku, muži, kteří nikdy namalovali vousy, ale chtějí se změnit, mohou zkusit malovat kníry a vousy s hennou nebo basmou, protože se jedná o dočasná přírodní barviva.Způsobem pokusu a experimentu se ukáže, že si vybere vhodný odstín a barvu nátěru.Proces domácího barvení je jednoduchý, nevyžaduje speciální znalosti, dovednosti a úsilí.Hlavní věcí v budoucnu je odstínit kořeny vousů, jak vlasy rostou.Je třeba mít na paměti, že barvené vlasy potřebují další výživu a hydrataci.